Top 100 firme — Sănătate, Vaslui după lichiditate ridicată în 2018
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 103×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HYGIEA SRLnou | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 103×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 262,8 K RON | |
| 2 | 2.MIAMED COM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 31,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | 340,7 K RON | |
| 3 | 3.FELICIA OPTIK S.R.L.= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,5×▲ 155,5 % | ▲ 155,5 % | 8,7 K RON | |
| 4 | 4.SCHNEIDER SRL▲ 43 | Municipiul Huşi, Vaslui | 20,3×▲ 7.418,5 % | ▲ 7.418,5 % | 946,7 K RON | |
| 5 | 5.DASMED SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,6×▲ 123 % | ▲ 123 % | 205 K RON | |
| 6 | 6.EUROSAN SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,2×▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 276,6 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL MEDICAL GREEN CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,2×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 109,8 K RON | |
| 8 | 8.NEUROMED CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8×▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 176,5 K RON | |
| 9 | 9.DR. NECHITA MARGARETA S.R.L.▼ 5 | Sat Tutova, Comuna Tutova, Vaslui | 6,6×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 270,6 K RON | |
| 10 | 10.PROFESMED SRL▲ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,1×▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 148,7 K RON | |
| 11 | 11.MEDICINA INTEGRATIVA S.R.L.nou | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 5,6×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 14 K RON | |
| 12 | 12.SASMEDRO SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,4×▲ 1.581,3 % | ▲ 1.581,3 % | 188,7 K RON | |
| 13 | 13.MEDICAL TERAPY SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,5×▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 21,4 K RON | |
| 14 | 14.NED-ELSAN SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,5×▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 169,6 K RON | |
| 15 | 15.MED FAM BUJOR AURELIU SRLnou | Sat Puieşti, Comuna Puieşti, Vaslui | 4,3×▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 270,9 K RON | |
| 16 | 16.ATELIERUL DE DINTI IORDAN IONUT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,6×— | — | — | 31,2 K RON |
| 17 | 17.OPTIMED SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,5×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 76,2 K RON | |
| 18 | 18.DENTOZON SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,4×▲ 297,7 % | ▲ 297,7 % | 84,7 K RON | |
| 19 | 19.AXA MOB SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,2×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 358,3 K RON | |
| 20 | 20.LAMARMED SRLnou | Sat Puşcaşi, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 3,1×▲ 2.128,6 % | ▲ 2.128,6 % | 96,1 K RON | |
| 21 | 21.DORIMED SERV SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,9×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 180,8 K RON | |
| 22 | 22.AMACLINIQUEDENT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,8×▲ 186,9 % | ▲ 186,9 % | 49,1 K RON | |
| 23 | 23.SOR OPTIC SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,4×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 52 K RON | |
| 24 | 24.AXA OPTIC SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,2×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 39,4 K RON | |
| 25 | 25.MED-DOPA S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,1×▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 325 K RON | |
| 26 | 26.FIZIO-MED SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 340,6 K RON | |
| 27 | 27.DR. CĂTĂLIN ZODIERU SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8×▲ 757,1 % | ▲ 757,1 % | 31,4 K RON | |
| 28 | 28.CMF DR. CIUPILAN LILIANA SRL▼ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,8×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 116,7 K RON | |
| 29 | 29.ANDRA NEWDENTYS S.R.L.▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Vaslui | 1,7×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 2,8 K RON | |
| 30 | 30.SASDENT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,6×▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 62 K RON | |
| 31 | 31.CLINICMED GUŢU SRL▼ 9 | Sat Ivăneşti, Comuna Ivăneşti, Vaslui | 1,6×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 159,6 K RON | |
| 32 | 32.FILIP SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 42,1 K RON | |
| 33 | 33.NEURO-EX SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 430 RON | |
| 34 | 34.RECUMED SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3×▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 909,6 K RON | |
| 35 | 35.BEATRICE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2×— | — | 89,9 K RON | |
| 36 | 36.KRISTODENT SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 187 K RON | |
| 37 | 37.SILVAMED SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2×▲ 141,7 % | ▲ 141,7 % | 39,5 K RON | |
| 38 | 38.VERDENTA SRL▼ 36 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1×▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 5,9 K RON | |
| 39 | 39.LUNGVAS SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1×▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 58,7 K RON | |
| 40 | 40.TELKAPHARM SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 109,5 K RON | |
| 41 | 41.CENTRUL MEDICAL AVICENA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1×▼ 75 % | ▼ 75 % | 407 RON | |
| 42 | 42.CARBIANF SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,9×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 10,2 K RON | |
| 43 | 43.BIOLOG-TEST SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,8×▲ 295,2 % | ▲ 295,2 % | 153,6 K RON | |
| 44 | 44.CENTRU MEDICAL MARIAMED SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,8×▼ 92,5 % | ▼ 92,5 % | 15,1 K RON | |
| 45 | 45.ILIDENT SRL▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,8×▲ 1.150 % | ▲ 1.150 % | 80,6 K RON | |
| 46 | 46.MEDICINA MUNCII MEDIMVAS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,7×▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | 241,8 K RON | |
| 47 | 47.TOMAMED SRL▼ 15 | Sat Dragomireşti, Comuna Dragomireşti, Vaslui | 0,7×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 351,2 K RON | |
| 48 | 48.SALVA-DENTIS SRL▲ 2 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 0,6×▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 87,5 K RON | |
| 49 | 49.BÎZA DENT SRL▲ 9 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 0,5×▲ 1.700 % | ▲ 1.700 % | 32 K RON | |
| 50 | 50.RUSU SRL▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,5×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -2,1 K RON | |
| 51 | 51.MEDICAL COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,4×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -30,7 K RON | |
| 52 | 52.BIOANALIZA SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,4×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 263,6 K RON | |
| 53 | 53.DORUSDENT SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,4×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 323,4 K RON | |
| 54 | 54.TONIC MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,3×— | — | — | 162,1 K RON |
| 55 | 55.POLIPOP SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,3×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -45 K RON | |
| 56 | 56.DIAGNOSE S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,3×▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | 37,8 K RON | |
| 57 | 57.AXA DENTAL CLINIC SRL▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,3×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -74,1 K RON | |
| 58 | 58.DENTAL SPARKS CLINIC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,3×▲ 400 % | ▲ 400 % | 49 K RON | |
| 59 | 59.DR. SIMONA CIOCAN SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2×0,0% | 0,0% | 19,9 K RON | |
| 60 | 60.MED-MEDALMA S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2×— | — | — | 95,5 K RON |
| 61 | 61.DO-MED SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2×▲ 433,3 % | ▲ 433,3 % | 5,9 K RON | |
| 62 | 62.ODONTOS CLINIC SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,1×— | — | — | -34,1 K RON |
| 63 | 63.CORTEX IMPLANTS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,1×▼ 60 % | ▼ 60 % | 232,4 K RON | |
| 64 | 64.MED CENTER CLINIC SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0×0,0% | 0,0% | 123,3 K RON | |
| 65 | 65.ASKLEPIOS SRL▼ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0×0,0% | 0,0% | 35,1 K RON | |
| 66 | 66.MEDINOVA SRL▼ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | -34,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vaslui
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
100 firme · 85,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
99 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
22 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
37 firme · 20,8 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
3 firme · 744,6 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
2 firme · 299,7 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 58,2 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 0 RON