Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Vaslui după lichiditate ridicată în 2018
54 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -0,7×, iar liderul atinge 28,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEPODINALT SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28,3×▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 431,2 K RON | |
| 2 | 2.SAMISOL INVEST S.R.L.▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,8×▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 44,7 K RON | |
| 3 | 3.VIOFAN CONCEPT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,4×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 14,9 K RON | |
| 4 | 4.COMIDA RICA MAR S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,7×— | — | — | 60,8 K RON |
| 5 | 5.ALEGEO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 5,5×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 24,5 K RON | |
| 6 | 6.ELLAMAR SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,3×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.PROIECTLOTUS SRL▲ 28 | Municipiul Huşi, Vaslui | 5,1×▲ 601,4 % | ▲ 601,4 % | 391,3 K RON | |
| 8 | 8.GRILL HOUSE FRESCO SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,1×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 111,8 K RON | |
| 9 | 9.ODORU-SERV SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4,6×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 15,4 K RON | |
| 10 | 10.IORENTEVAS SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,4×▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 69,9 K RON | |
| 11 | 11.EVENTS BY SEBIAN SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,4×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 274,1 K RON | |
| 12 | 12.RAVISTEF SRL▲ 5 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 2,8×▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 1,8 K RON | |
| 13 | 13.RELA JULIAN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,5×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 9,7 K RON | |
| 14 | 14.LENUCOR GASTRO SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,4×▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 25,8 K RON | |
| 15 | 15.AROMA DESERT SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3×▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 388,2 K RON | |
| 16 | 16.ARISMA DISTRIBUŢIE SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,2×▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 594,5 K RON | |
| 17 | 17.POPAS MATEI SRL▼ 6 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 2×▼ 27 % | ▼ 27 % | 281,7 K RON | |
| 18 | 18.VASEA SRL▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,7×▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 248,7 K RON | |
| 19 | 19.DINE OUT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7×▲ 44 % | ▲ 44 % | 29,8 K RON | |
| 20 | 20.MUNCA SCM NEGREŞTI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 5 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 1,4×▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 39,2 K RON | |
| 21 | 21.TRATTORIA DAVINCI SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,3×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 14,4 K RON | |
| 22 | 22.ALONA SRL▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 106,6 K RON | |
| 23 | 23.MYRBEZOIA SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 1×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 5,1 K RON | |
| 24 | 24.MAYORCLASS SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1×▲ 13 % | ▲ 13 % | 38 K RON | |
| 25 | 25.STEPCO S.R.L.▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 18,1 K RON | |
| 26 | 26.CRISMONA SRL▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1×▲ 239,3 % | ▲ 239,3 % | 743,4 K RON | |
| 27 | 27.GOMICOM SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 52,7 K RON | |
| 28 | 28.RESTAURANT MONDEN SRL▲ 17 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,9×▲ 129 % | ▲ 129 % | 106,1 K RON | |
| 29 | 29.CARIOT-COM S.R.L.▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,7×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 13,5 K RON | |
| 30 | 30.ADBOMA GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,6×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 69,7 K RON | |
| 31 | 31.MINION' 91 SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,6×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 19,7 K RON | |
| 32 | 32.GABRIEL GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,6×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 33,1 K RON | |
| 33 | 33.RPH RESTAURANT SRL▼ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,6×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 531,2 K RON | |
| 34 | 34.LEBADA SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,5×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 132,7 K RON | |
| 35 | 35.PRINCIPAL IOAN BEBI SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,5×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -13,7 K RON | |
| 36 | 36.CIBUREP AUTO SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,4×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 984,7 K RON | |
| 37 | 37.MICUSTEF SRL▲ 13 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,4×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 11,1 K RON | |
| 38 | 38.RESTAURANT JULIETTE SRL▼ 25 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,4×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | -18,8 K RON | |
| 39 | 39.PRINCIPALEDITHCARMEN SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,4×▼ 54 % | ▼ 54 % | -21,3 K RON | |
| 40 | 40.EPSYLON SUD-EST FARM SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,3×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 20,2 K RON | |
| 41 | 41.ACS PIGAL SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,3×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 242,5 K RON | |
| 42 | 42.CASSA TOSCA S.R.L.▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2×▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 273,7 K RON | |
| 43 | 43.OVIS-PALMIRA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2×— | — | 41,1 K RON | |
| 44 | 44.COMPACTUS-ROM SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,2×▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 905,3 K RON | |
| 45 | 45.NOCLAF GOURMET SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,2×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 4,7 K RON | |
| 46 | 46.CENTRAL SNACKS SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,2×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -8,4 K RON | |
| 47 | 47.SALCAMUL SRL▲ 4 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 0,1×▼ 50 % | ▼ 50 % | 191,1 K RON | |
| 48 | 48.VEDIRIN GRUP SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,1×▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 222,6 K RON | |
| 49 | 49.SOFIMARAND S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,1×— | — | — | -16,3 K RON |
| 50 | 50.KATLARIS SRL▲ 5 | Sat Bădeana, Comuna Tutova, Vaslui | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 405,4 K RON | |
| 51 | 51.RALIV PRODCOM SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 0,1×— | — | -8,3 K RON | |
| 52 | 52.PROMOTORIS SRL▲ 4 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 0,1×▲ 50 % | ▲ 50 % | 18,1 K RON | |
| 53 | 53.ADMIRAL COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.AMETIST SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -0,7×— | — | -51 K RON |