Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vaslui după lichiditate ridicată în 2020
33 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 100,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HARMATRIC SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 100,3×▲ 1.214,2 % | ▲ 1.214,2 % | 616,8 K RON | |
| 2 | 2.LADONTEX SRL▲ 11 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 67,9×▲ 1.637,3 % | ▲ 1.637,3 % | 457,8 K RON | |
| 3 | 3.RAIONUL CU ACCESORII S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,9×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 37,7 K RON | |
| 4 | 4.AHA MODELE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,6×▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 140,7 K RON | |
| 5 | 5.SCM PROGRESUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,3×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 7,9 K RON | |
| 6 | 6.CONFIN SCM HUŞI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 27 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,3×▲ 1.881 % | ▲ 1.881 % | 47,9 K RON | |
| 7 | 7.LETECOM SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,9×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 129 K RON | |
| 8 | 8.UNIREACONF, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7×▼ 14 % | ▼ 14 % | 10,9 K RON | |
| 9 | 9.AVANDE-TEX S.R.L.▲ 2 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 4,8×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 77,9 K RON | |
| 10 | 10.LALA-PABITEX SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,5×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 412,8 K RON | |
| 11 | 11.MOMO LINA & CO S.R.L.▲ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,2×▲ 179,5 % | ▲ 179,5 % | 48,6 K RON | |
| 12 | 12.SOCOM ELANUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,4×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 59,8 K RON | |
| 13 | 13.VIADA SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,9×▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 323,6 K RON | |
| 14 | 14.CONFECTII VASLUI SA▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,9×▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.SAMNOVE SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,5×▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 46,1 K RON | |
| 16 | 16.KALBYLAR SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2×▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 71,3 K RON | |
| 17 | 17.SPADESDOU S.R.L.▲ 11 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 1,8×▲ 146 % | ▲ 146 % | 334,5 K RON | |
| 18 | 18.ZIKO MODATEX S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5×▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 3,4 K RON | |
| 19 | 19.ELECTRIC ETAROM S.R.L.▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | -21,6 K RON | |
| 20 | 20.ALDESVEX SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,1×▼ 35 % | ▼ 35 % | -52,7 K RON | |
| 21 | 21.DENICRISTIANABROD SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 8,6 K RON | |
| 22 | 22.VLAGETEX S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1×— | — | — | -23,9 K RON |
| 23 | 23.DANINA LINE SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,9×▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 477,8 K RON | |
| 24 | 24.CASA DE MODA MIREASA SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,8×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -138,4 K RON | |
| 25 | 25.XELOVERT SRL▲ 7 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 0,8×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.HAZUFAMTEX S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,8×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 33,7 K RON | |
| 27 | 27.VANINA BOUTIQUE SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,7×▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 97,8 K RON | |
| 28 | 28.HEMDCONF SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,6×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 76,1 K RON | |
| 29 | 29.CONF-ȘERBO S.R.L.▲ 6 | Sat Şerboteşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 0,6×▲ 358,3 % | ▲ 358,3 % | 15,5 K RON | |
| 30 | 30.CLIMA TEXTEIS SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,5×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -171,5 K RON | |
| 31 | 31.CLASSIC FIT EXCLUSIVE SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0,3×▲ 230 % | ▲ 230 % | -74,2 K RON | |
| 32 | 32.ZAVATE - DESIGN S.R.L.▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,3×▲ 416,7 % | ▲ 416,7 % | 38,2 K RON | |
| 33 | 33.ARTDOMA-COM SRLnou | Sat Valea lui Bosie, Comuna Tătărăni, Vaslui | 0,2×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 4 K RON |