Top 100 firme — IT și comunicații, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2012
71 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 26,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALAN-MED SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,4×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 69,3 K RON | |
| 2 | 2.ITERATOR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 53,2 K RON | |
| 3 | 3.IMPULS SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,9×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 83,5 K RON | |
| 4 | 4.RR BREAK MEDIA SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,2×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 162,3 K RON | |
| 5 | 5.ELIDA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,1×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 61,1 K RON | |
| 6 | 6.MRE DEVELOPMENT SRL▲ 6 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 8,8×▲ 242,3 % | ▲ 242,3 % | 104,3 K RON | |
| 7 | 7.MICRO PLUS SRL▲ 2 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 6×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 82,9 K RON | |
| 8 | 8.MYLUSH DESIGN SRL▲ 3 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 5,1×▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 83,9 K RON | |
| 9 | 9.SBM DEVELOPMENT SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 60,7 K RON | |
| 10 | 10.IPROTECH SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,1×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 38,2 K RON | |
| 11 | 11.VÂLCEA PROTAXI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,1×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 35 K RON | |
| 12 | 12.MONDOSOFT INCOM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3×▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 101,3 K RON | |
| 13 | 13.PIRMAR SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,9×▲ 190 % | ▲ 190 % | 190,8 K RON | |
| 14 | 14.TECHLAB FIVE SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6×— | — | — | 54,7 K RON |
| 15 | 15.INTEXIM SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.GVN SERVICES S.R.L.nou | Sat Gura Văii, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,4×▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 51,8 K RON | |
| 17 | 17.PROSOFT SRL▲ 3 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 2,4×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 10,3 K RON | |
| 18 | 18.REGAL SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 24 K RON | |
| 19 | 19.GB SERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,2×▼ 14 % | ▼ 14 % | 11,7 K RON | |
| 20 | 20.ADRIANSO SRL▼ 6 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,1×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -9,9 K RON | |
| 21 | 21.GLOBAL WEB SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 2×— | — | — | 118 K RON |
| 22 | 22.BRAIN SERVICE SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 98 K RON | |
| 23 | 23.SOLITAR SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 4,1 K RON | |
| 24 | 24.MONDOSOFT ASTECH SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | 681,5 K RON | |
| 25 | 25.IVEXNET SRL▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 29,5 K RON | |
| 26 | 26.TASEDO SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▲ 226,2 % | ▲ 226,2 % | 43,1 K RON | |
| 27 | 27.PRODMEDIA SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | -102,1 K RON | |
| 28 | 28.FIRST MEDIA SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 199,5 K RON | |
| 29 | 29.POLNET SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 97,7 K RON | |
| 30 | 30.AMTECH SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 204,3 K RON | |
| 31 | 31.BIASER SRL▼ 15 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,2×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 45,9 K RON | |
| 32 | 32.ATANDE NET S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×— | — | — | 6,6 K RON |
| 33 | 33.CITYMEDIA SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 3,2 K RON | |
| 34 | 34.ILUSTRATOR SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▼ 8 % | ▼ 8 % | 3,6 K RON | |
| 35 | 35.VEZI TELEVIZIUNE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×— | — | — | 20,5 K RON |
| 36 | 36.ADABO TEHNIKA SRLnou | Sat Bârsoiu, Comuna Stoileşti, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 7,5 K RON |
| 37 | 37.MICOMAD SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 16,8 K RON | |
| 38 | 38.SILPACINO SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 78,4 K RON | |
| 39 | 39.LABORATOR ZIRKON IMPLANT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -841 RON | |
| 40 | 40.VIPAS SERVICES SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 46,4 K RON | |
| 41 | 41.BIZNET SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×0,0% | 0,0% | -81,3 K RON | |
| 42 | 42.NAIT SOFT SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 115,9 K RON | |
| 43 | 43.SOFT SYSTEM SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,9×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -30 K RON | |
| 44 | 44.EDITOR MEDIA SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,9×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -75,3 K RON | |
| 45 | 45.S.I.T.E.C. SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,8×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -2,3 K RON | |
| 46 | 46.CIBPRO SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 151 K RON | |
| 47 | 47.ADIGRA NET SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -72,5 K RON | |
| 48 | 48.TELETEKNIKA ENGINEERING SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 133 K RON | |
| 49 | 49.INFONET SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -11,9 K RON | |
| 50 | 50.GREEMAN SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 69,4 K RON | |
| 51 | 51.PETRAS MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×— | — | — | -32,5 K RON |
| 52 | 52.MAILTOURISM SRL▼ 2 | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 0,6×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -1,7 K RON | |
| 53 | 53.ALIMIXT SRL▲ 15 | Sat Gura Văii, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 0,6×▲ 2.650 % | ▲ 2.650 % | 11,6 K RON | |
| 54 | 54.ONIX SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,5×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | -288,7 K RON | |
| 55 | 55.CREATOR GROUP INTERNAŢIONAL SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▲ 375 % | ▲ 375 % | 27,7 K RON | |
| 56 | 56.JUCO PROD SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -6,6 K RON | |
| 57 | 57.MONDOSOFT SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,3×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.TOUR IMEX TEL NET SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,3×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.NETCOS TEL SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,3×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 89 K RON | |
| 60 | 60.FEDEX PRINT PAPER SRL▼ 5 | Sat Linia Dealului, Comuna Stăneşti, Vâlcea | 0,2×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 5,5 K RON | |
| 61 | 61.PETRAS SRL= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0,2×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -88,4 K RON | |
| 62 | 62.CURIERUL DE VALCEA SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,2×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -88,5 K RON | |
| 63 | 63.MEDIA TRUST SRL▼ 4 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 0,2×▼ 37 % | ▼ 37 % | -1,4 mil. RON | |
| 64 | 64.REVDAT SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,2×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -85 K RON | |
| 65 | 65.ETALON SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,2×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -16,1 K RON | |
| 66 | 66.ONIX NET SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | -87,3 K RON | |
| 67 | 67.DIATEL SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,1×▲ 20 % | ▲ 20 % | -135,6 K RON | |
| 68 | 68.KTV NET SRL▼ 11 | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 0,1×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -75,8 K RON | |
| 69 | 69.TANIPLUS DANI SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,1×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -227,5 K RON | |
| 70 | 70.AL INTELIGENT DATA S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 0×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 1,1 K RON | |
| 71 | 71.INFORM SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -40,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vâlcea
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
160 firme · 57,5 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
28 firme · 17 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
56 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
15 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
33 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
23 firme · 11 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
9 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
21 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
8 firme · 724,6 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 685,9 K RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
5 firme · 527,6 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
9 firme · 424,9 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
2 firme · 407,2 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
7 firme · 383,7 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 364,1 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 308 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 208,6 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 138,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 58,6 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 23,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 0 RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 0 RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
1 firme · 0 RON