Top 100 firme — Imobiliare, Timiș după lichiditate ridicată în 2021
682 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8×, iar liderul atinge 234,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEXTILA LUGOJ SA= | Municipiul Lugoj, Timiş | 234,2×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AGRIROZA SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 168,5×▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 239,4 K RON | |
| 3 | 3.MICOLI REAL ESTATE SRL▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 158,5×▲ 251,9 % | ▲ 251,9 % | 378,7 K RON | |
| 4 | 4.FACTO ITOBOXO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 156,6×▲ 3.019,5 % | ▲ 3.019,5 % | -2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.BHM AGRO-LAND SRL▲ 102 | Municipiul Timişoara, Timiş | 125×▲ 1.902,9 % | ▲ 1.902,9 % | 991 K RON | |
| 6 | 6.DAS CONSTRUCTII SRL▼ 4 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 114×▼ 13 % | ▼ 13 % | 483,1 K RON | |
| 7 | 7.PIFAI INVESTMENTS SRL▲ 153 | Municipiul Timişoara, Timiş | 85,4×▲ 2.411,2 % | ▲ 2.411,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.ROECKL ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,1×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 52,1 K RON | |
| 9 | 9.MAGIC FK SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,6×▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 10 | 10.PASMIFLOR COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,3×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 123,3 K RON | |
| 11 | 11.IMO - ADARALU SRL▲ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,7×▲ 178,9 % | ▲ 178,9 % | 221,6 K RON | |
| 12 | 12.COSALDANTO SRL▲ 13 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 45,6×▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 351,8 K RON | |
| 13 | 13.MURGIA SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 42,1×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -44,9 K RON | |
| 14 | 14.ARTA SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,4×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 151 K RON | |
| 15 | 15.CROMATIC DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,4×▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 374,8 K RON | |
| 16 | 16.BIO NATURE S.R.L.▲ 137 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,2×▲ 858 % | ▲ 858 % | 790,1 K RON | |
| 17 | 17.ROSCHIWAL+PARTNER INGENIEUR S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,8×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 69 K RON | |
| 18 | 18.BERGAMINI IMPEX SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 33,9×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 289,9 K RON | |
| 19 | 19.MARVA NORD REAL ESTATE S.R.L.▲ 2 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Timiş | 33×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 238,5 K RON | |
| 20 | 20.METROPOL SRL▲ 88 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31,3×▲ 406,3 % | ▲ 406,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 21 | 21.IMO BRICKX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,8×▲ 162,1 % | ▲ 162,1 % | 808,7 K RON | |
| 22 | 22.VEMOB SRL▼ 6 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 30,3×▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 308,7 K RON | |
| 23 | 23.AUSTROAGRO IMMO S.R.L.nou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 28,7×— | — | — | 66,7 K RON |
| 24 | 24.PFB INVESTMENT SRL▲ 307 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,7×▲ 4.682,8 % | ▲ 4.682,8 % | 653,3 K RON | |
| 25 | 25.TICUTTI INTERNATIONAL SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 133,1 K RON | |
| 26 | 26.SOCIETATE COOPERATIVĂ MONOLIT▲ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26×▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 55,5 K RON | |
| 27 | 27.ADIOR SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,9×▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 137,7 K RON | |
| 28 | 28.CLAMIR SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,3×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 433,1 K RON | |
| 29 | 29.EFFECI ROM SRL▲ 205 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,2×▲ 1.359 % | ▲ 1.359 % | 390,6 K RON | |
| 30 | 30.KIMEL IT INVESTMENT SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 23,6×▲ 117.900 % | ▲ 117.900 % | 2,8 mil. RON | |
| 31 | 31.FAGARAS UNIVERSAL SRL▼ 26 | Sat Uliuc, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 22,6×▼ 57 % | ▼ 57 % | 180,6 K RON | |
| 32 | 32.MANIDOMA SERV SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,6×— | — | 134,2 K RON | |
| 33 | 33.FIMOTEX SRL▼ 3 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 22,5×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.ADMINISTRAȚIE TOTAL HOME S.R.L.▼ 6 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 22,4×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 76,5 K RON | |
| 35 | 35.IMMOBILIARE GARDENIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,2×▲ 1.702,4 % | ▲ 1.702,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 36 | 36.ENERGETICO HOME ADMINISTRATION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,2×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 47,3 K RON | |
| 37 | 37.CORALES PARTENER ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,9×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 266 K RON | |
| 38 | 38.ESEL SRL▲ 2 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 20,3×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 36,1 K RON | |
| 39 | 39.VINIERA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,2×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -15,3 K RON | |
| 40 | 40.IPAS SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 190,4 K RON | |
| 41 | 41.CORALES NETWORK S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 20×— | — | — | 198,3 K RON |
| 42 | 42.CONFEMET-MONICA SRL▼ 16 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 19,7×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 236,3 K RON | |
| 43 | 43.CORALES PARTENER S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,4×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 194,6 K RON | |
| 44 | 44.C M CONDOMINIU SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,3×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 40,5 K RON | |
| 45 | 45.LOCATELLI-LEMA SRL▲ 289 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,4×▲ 3.180,4 % | ▲ 3.180,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 46 | 46.G.S.A. CONCEPT 2017 SRL▲ 139 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 18,3×▲ 654,7 % | ▲ 654,7 % | 20,1 mil. RON | |
| 47 | 47.MIXT SANITIM SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 18×▲ 22 % | ▲ 22 % | 293,2 K RON | |
| 48 | 48.NOROC - TM 2009 SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,4×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 133,2 K RON | |
| 49 | 49.ŢESĂTURI VICTORIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,6×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 155,9 K RON | |
| 50 | 50.BAD BEAT CAFE SRLnou | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | 16,4×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 12 K RON | |
| 51 | 51.DUPLE IMOB SRL▲ 217 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16×▲ 1.242 % | ▲ 1.242 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.ASSET ZC MĂRĂŞTI SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,9×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 130,5 K RON | |
| 53 | 53.BND YAMNAYA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,5×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 220,5 K RON | |
| 54 | 54.SAGUARO TECH ESTATE MANAGEMENT SRL▲ 87 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,5×▲ 252,7 % | ▲ 252,7 % | 367,8 K RON | |
| 55 | 55.TIME ARCHITECTS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,3×▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | 66 K RON | |
| 56 | 56.TA ILIAS IMOBILIARE SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,9×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 338 K RON | |
| 57 | 57.ELECTROMETAL SA▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,8×▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 58 | 58.WEST TEAM REAL ESTATE SRL▲ 34 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,8×▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 989,2 K RON | |
| 59 | 59.UNICAR SERVICE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,7×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -71,6 K RON | |
| 60 | 60.MGD ORIZONT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,4×— | — | 331,3 K RON | |
| 61 | 61.TODORUŢ SPEDITION SRL▼ 48 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 13,8×▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 307,8 K RON | |
| 62 | 62.IMO-REMARC S.R.L.▲ 110 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 13,4×▲ 358,8 % | ▲ 358,8 % | 228,9 K RON | |
| 63 | 63.TRANSPORT AUTO MARFA SRL▲ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13×▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 284,9 K RON | |
| 64 | 64.FILIGRAN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13×▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 66,8 K RON | |
| 65 | 65.TRYOBALMI COMPANY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,8×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 4,7 K RON | |
| 66 | 66.RALF CONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,5×▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 193,1 K RON | |
| 67 | 67.PREMIUM RENT SRL▼ 1 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 12,4×▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 492,7 K RON | |
| 68 | 68.FORSMART DEVELOPMENT SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 12,1×▲ 1.825,4 % | ▲ 1.825,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 69 | 69.AMSY - EPAD 2011 SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 81,2 K RON | |
| 70 | 70.INTERNATIONAL O.A.N. SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 11,7×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 60,1 K RON | |
| 71 | 71.SIA &BEA IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,6×— | — | — | 201,6 K RON |
| 72 | 72.EUROCONF SA▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,4×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 734 K RON | |
| 73 | 73.N.H.M. CALCULL SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,4×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 125,5 K RON | |
| 74 | 74.CINEMA RESIDENCE S.R.L.▲ 199 | Municipiul Lugoj, Timiş | 11,4×▲ 890,4 % | ▲ 890,4 % | 282,3 K RON | |
| 75 | 75.AMG TEAM LIBRIS S.R.L.▼ 16 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 11,3×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 221,7 K RON | |
| 76 | 76.PRIMUM IMOB-CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,2×— | — | — | 266,7 K RON |
| 77 | 77.DEPOTIM VEST SRL▲ 163 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,6×▲ 577,1 % | ▲ 577,1 % | 323,1 K RON | |
| 78 | 78.ASI LAND SERVICES SRL▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,6×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -252,5 K RON | |
| 79 | 79.MARKET-TOPDEQ SRL▲ 330 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,6×▲ 3.312,9 % | ▲ 3.312,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 80 | 80.CITY STUDIO'S TIM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,4×▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 196,9 K RON | |
| 81 | 81.SODOLESCU IMOBILIARE SI CONSTRUCTII SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,2×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 82 | 82.CRIV BUCOVAT IMOBILIARE SRL▼ 9 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 9,9×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 580,1 K RON | |
| 83 | 83.LARVIN SRL▲ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,6×▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | -15,7 K RON | |
| 84 | 84.IELA SRL▲ 39 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,6×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 101,2 K RON | |
| 85 | 85.ZLATCO CIPI SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,6×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 333 K RON | |
| 86 | 86.MARIO IMO INVEST SRL▲ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,5×▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 888,9 K RON | |
| 87 | 87.MAICRIS EVAL SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,4×▲ 44 % | ▲ 44 % | 92,9 K RON | |
| 88 | 88.SPES INVESTMENTS SRL▲ 64 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,4×▲ 138,7 % | ▲ 138,7 % | 3 mil. RON | |
| 89 | 89.PIOMBINO SRL▼ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,3×▼ 22 % | ▼ 22 % | 105,4 K RON | |
| 90 | 90.BRAYTIM CLINIQUE S.R.L.▲ 197 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 9,2×▲ 831,3 % | ▲ 831,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 91 | 91.CONSTRUCTII PER ALBINE SRL▲ 54 | Oraş Făget, Timiş | 9,2×▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 127,3 K RON | |
| 92 | 92.PRIPON INVEST SRL▼ 73 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,1×▼ 66 % | ▼ 66 % | 166,9 K RON | |
| 93 | 93.APS01LORENA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 9×▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 89,9 K RON | |
| 94 | 94.ELAG ROMANIA SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,7×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 85,8 K RON | |
| 95 | 95.RODAM MANAGEMENT SRLnou | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 8,4×▲ 663,6 % | ▲ 663,6 % | 754,5 K RON | |
| 96 | 96.BANAT BROKER EXPERT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,1×▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 99,5 K RON | |
| 97 | 97.MEDIPRAX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,1×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 100 K RON | |
| 98 | 98.ONE LIFE EVENTS 10 S.R.L.▲ 84 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 8×▲ 217,8 % | ▲ 217,8 % | 55,2 K RON | |
| 99 | 99.VARINIA - VSV SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 101,7 K RON | |
| 100 | 100.LAH IMOBILIARE SRL▼ 20 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 359,7 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Timiș
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
1.017 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
217 firme · 321,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
308 firme · 117,9 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
443 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
194 firme · 76 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
184 firme · 75,6 mil. RON