Top 100 firme — Învățământ, Suceava după lichiditate ridicată în 2018
46 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 31,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTEGRATED CONSULTING AND EDUCATION SERVICES S.R.L.nou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 31,8×— | — | — | 272,2 K RON |
| 2 | 2.MEDVIT ENERGY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 14,8×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 63,9 K RON | |
| 3 | 3.AUTONEL S.R.L.▲ 1 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 9,4×▲ 268,8 % | ▲ 268,8 % | 104,6 K RON | |
| 4 | 4.BEST AUTO LEO SRL▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,5×▲ 6.718,2 % | ▲ 6.718,2 % | 143,2 K RON | |
| 5 | 5.SORACONCEPT S.R.L.▲ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 4,6×▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | -18,1 K RON | |
| 6 | 6.DAVID ADRIANA HAIR & BEAUTY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,9×▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 57,1 K RON | |
| 7 | 7.ATRACTIV TRANSAUTO SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,2×▲ 1.925 % | ▲ 1.925 % | 46,4 K RON | |
| 8 | 8.RUT COM SERV SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,2×▼ 34 % | ▼ 34 % | 25,6 K RON | |
| 9 | 9.AUTOERA PROFESIONAL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,4×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 13 K RON | |
| 10 | 10.DUOBERTI SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2×— | — | — | 15,1 K RON |
| 11 | 11.XORAUTO SRL▲ 16 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,4×▲ 4.633,3 % | ▲ 4.633,3 % | 40,6 K RON | |
| 12 | 12.AUTO SICRIS S.R.L.▼ 4 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 1,3×▼ 17 % | ▼ 17 % | -37 K RON | |
| 13 | 13.GYMY COND S.R.L.▼ 1 | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 0,9×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 1 K RON | |
| 14 | 14.AUTO ANAPRE S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,8×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -22,1 K RON | |
| 15 | 15.PRO EXPERT RUTIER S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -92,7 K RON | |
| 16 | 16.PERLA FALTICENILOR MARKET SRL▼ 13 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,5×▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 36,9 K RON | |
| 17 | 17.BEST EDU S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 14,6 K RON | |
| 18 | 18.FRASTRA AUTO S.R.L.▼ 9 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 0,3×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | -42,2 K RON | |
| 19 | 19.PLUS EUROPA SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,3×▲ 1.400 % | ▲ 1.400 % | -69,6 K RON | |
| 20 | 20.KAT LEARNING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,3×▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 6,1 K RON | |
| 21 | 21.DRIVE-DAR AUTO S.R.L.nou | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 0,3×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 5,2 K RON | |
| 22 | 22.HAPPY DRIVERS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,3×0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 23 | 23.AUTO PRECOV SRL▼ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,2×▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -36,7 K RON | |
| 24 | 24.SIGUR LA VOLAN SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | -82,1 K RON | |
| 25 | 25.SOLENIS COM SRL▲ 8 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 0,2×▲ 1.600 % | ▲ 1.600 % | 51,8 K RON | |
| 26 | 26.AMATOR SERV SRL▼ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,2×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 25,2 K RON | |
| 27 | 27.BARBER SHOP STUDIO S.R.L.▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -50,5 K RON | |
| 28 | 28.TET-GIM SRL▼ 9 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 0,1×▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 214,9 K RON | |
| 29 | 29.SOFIA KINDER GARDEN S.R.L.▼ 16 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 0,1×▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | -27,6 K RON | |
| 30 | 30.MYG AUTOCOND SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0,1×▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,5 K RON | |
| 31 | 31.EVOLUSAN STRATEGIC SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0,1×▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | 52 K RON | |
| 32 | 32.AUTOMANDICI S.R.L.▼ 12 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 0,1×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -18,5 K RON | |
| 33 | 33.AUTO-DIANA SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 589 RON | |
| 34 | 34.DELTACAR NORD S.R.L.▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×— | — | -17,8 K RON | |
| 35 | 35.SEBIPET - AUTO SRL▼ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,1×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -78,8 K RON | |
| 36 | 36.GYM-AUTO S.R.L.▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | -136,4 K RON | |
| 37 | 37.AUTO CZR S.R.L.nou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | -2,6 K RON | |
| 38 | 38.AUTO MOTO BOGDAN S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | 7,1 K RON | |
| 39 | 39.OVASAL TRANS-ABC SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×— | — | 30,9 K RON | |
| 40 | 40.OVASAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 4 K RON | |
| 41 | 41.MULTI-PERMIS S.R.L.▼ 5 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 0×0,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 42 | 42.MONAMIR TRANSAUTO SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 0×▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | -260,3 K RON | |
| 43 | 43.DALI TEX SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0×0,0% | 0,0% | -38,4 K RON | |
| 44 | 44.EXPERT DRIVE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | -119 K RON | |
| 45 | 45.AUTO MACOVEI SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×— | — | 24 K RON | |
| 46 | 46.DELTACAR SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 0×— | — | 1,4 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Suceava
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
75 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
106 firme · 19,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 582,5 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 8,5 K RON