Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după lichiditate ridicată în 2015
340 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8×, iar liderul atinge 14,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COLIBRI SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 14,6×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 101,7 K RON | |
| 2 | 2.SAD & RAD SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,1×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 172,7 K RON | |
| 3 | 3.ROND SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 10×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 70,9 K RON | |
| 4 | 4.BI-COM SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,9×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 34,6 K RON | |
| 5 | 5.VILA ALICE SRL▲ 58 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,2×▲ 925,6 % | ▲ 925,6 % | 152,8 K RON | |
| 6 | 6.CRISROBY SRL▲ 13 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 8,8×▲ 259,2 % | ▲ 259,2 % | 26,2 K RON | |
| 7 | 7.ZICON COMEX SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8,2×▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 49,6 K RON | |
| 8 | 8.LENA LUX SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 30,1 K RON | |
| 9 | 9.ABOUT TENNIS S.R.L.▲ 90 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,9×▲ 1.316,1 % | ▲ 1.316,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.IRISTAR SRL▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,9×▲ 131 % | ▲ 131 % | 113,5 K RON | |
| 11 | 11.PROENERGIC TEAM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 108,9 K RON | |
| 12 | 12.ACC GROUP S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 5×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 10 K RON | |
| 13 | 13.MATADOR COM SRL▲ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,8×▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 54,5 K RON | |
| 14 | 14.ONERO SRL▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 4,4×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 119,1 K RON | |
| 15 | 15.ASCONF SRL▲ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3×▲ 323,8 % | ▲ 323,8 % | 832,2 K RON | |
| 16 | 16.ALEX & VALI SRL▲ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 4,2×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 156,3 K RON | |
| 17 | 17.GLOBAL BEST FOOD S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 4,1×— | — | — | 42,6 K RON |
| 18 | 18.PATI BAR TUDOR SRL▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4×▲ 99 % | ▲ 99 % | 12,1 K RON | |
| 19 | 19.CENIN COM SRL▼ 8 | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 3,9×▼ 22 % | ▼ 22 % | 130,7 K RON | |
| 20 | 20.ERGO BIBAMUS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,8×▲ 134 % | ▲ 134 % | 40,5 K RON | |
| 21 | 21.STRONG MND CORPORATION S.R.L.▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×▲ 172,3 % | ▲ 172,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 22 | 22.NAVIA SRL▲ 107 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,1×▲ 680 % | ▲ 680 % | 46,8 K RON | |
| 23 | 23.ASHENY S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,1×— | — | — | 49,5 K RON |
| 24 | 24.CATALUCI COM SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,1×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 10,2 K RON | |
| 25 | 25.LIV CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 3,1×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 153,4 K RON | |
| 26 | 26.HOUBA BUBA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3×▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 9,6 K RON | |
| 27 | 27.SPEED MUSIC S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 20,4 K RON | |
| 28 | 28.MAYMAR TURISM S.R.L.▲ 74 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8×▲ 407,3 % | ▲ 407,3 % | 278,8 K RON | |
| 29 | 29.SOCIM SA▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 47,1 K RON | |
| 30 | 30.MAG COM SRLnou | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 2,7×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -1 K RON | |
| 31 | 31.STEVEN BUSINESS SRL▲ 53 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,7×▲ 288,6 % | ▲ 288,6 % | 199 K RON | |
| 32 | 32.FANI - BRAD SRLnou | Sat Colacu, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 2,6×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | -46,7 K RON | |
| 33 | 33.RESTPARTNER SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,5×▲ 53 % | ▲ 53 % | 400,3 K RON | |
| 34 | 34.ELDO TURISM S.R.L.▲ 3 | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 2,4×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 111,2 K RON | |
| 35 | 35.CRIS P & P SRL▲ 52 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,3×▲ 247,8 % | ▲ 247,8 % | 36,5 K RON | |
| 36 | 36.CROWN SRL▲ 183 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,3×▲ 1.557,1 % | ▲ 1.557,1 % | 49,2 K RON | |
| 37 | 37.BODALE TRADING SRLnou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 2,3×▲ 247 % | ▲ 247 % | 195 K RON | |
| 38 | 38.SIMONIELY GAME S.R.L.nou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 2,2×— | — | — | 15,4 K RON |
| 39 | 39.ADRUPA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,1×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 50,5 K RON | |
| 40 | 40.ALIDEEA 2014 S.R.L.▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,9×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 323,9 K RON | |
| 41 | 41.BLINI SES S.R.L.nou | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 1,9×— | — | — | 20,9 K RON |
| 42 | 42.ROMMYRU SRL▲ 7 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 1,9×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 130,6 K RON | |
| 43 | 43.EURO-CONF SRL▼ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,8×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 5,5 K RON | |
| 44 | 44.G.H. PERLA SRL▼ 14 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 1,8×▲ 13 % | ▲ 13 % | -114 RON | |
| 45 | 45.PRIM CONSULTING SRL▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8×▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 197,5 K RON | |
| 46 | 46.MIRSTEFA COM SRL▲ 2 | Sat Deleni, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 1,8×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 71,6 K RON | |
| 47 | 47.EXPRES-NORDIC SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,8×▲ 164,7 % | ▲ 164,7 % | 136,6 K RON | |
| 48 | 48.FIL TURISM S.R.L.nou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,8×▲ 272,9 % | ▲ 272,9 % | 56,9 K RON | |
| 49 | 49.ANDRACID SRL▼ 6 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,8×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 14,3 K RON | |
| 50 | 50.AGROMEC RADAUTI SA▲ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,7×▲ 88 % | ▲ 88 % | 57,6 K RON | |
| 51 | 51.IULNEV S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,7×▲ 2.357,1 % | ▲ 2.357,1 % | 115,7 K RON | |
| 52 | 52.SELECT SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 150,8 K RON | |
| 53 | 53.DECOR-CASA PRODCOM SRL▼ 21 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 1,7×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -76,3 K RON | |
| 54 | 54.DINAMIC PART SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6×▲ 540 % | ▲ 540 % | 58,7 K RON | |
| 55 | 55.POINT SRL▼ 35 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,6×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 193 K RON | |
| 56 | 56.BARICOM SRL▼ 15 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 1,5×▲ 16 % | ▲ 16 % | 5,9 K RON | |
| 57 | 57.HORALI REGAL S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5×▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,6 K RON | |
| 58 | 58.FLORYDAR IMPEX SRLnou | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 1,5×▼ 41 % | ▼ 41 % | 21,9 K RON | |
| 59 | 59.IL-CEZ COMPROD SRL= | Sat Pârteştii de Jos, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 1,5×▲ 57 % | ▲ 57 % | 22,4 K RON | |
| 60 | 60.GLAZABLU S.R.L.▲ 45 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5×▲ 186,3 % | ▲ 186,3 % | 131,7 K RON | |
| 61 | 61.QTREI S.R.L.nou | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 1,4×▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 44,2 K RON | |
| 62 | 62.SENTRIX SRL▼ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,4×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 256 K RON | |
| 63 | 63.ŞTRAND S.R.L.nou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 1,3×▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 16,1 K RON | |
| 64 | 64.DIANDOLL SRLnou | Loc. Dolhasca, Oraş Dolhasca, Suceava | 1,3×▼ 30 % | ▼ 30 % | -2,1 K RON | |
| 65 | 65.BEST QUATRO SRL▲ 81 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,3×▲ 306,3 % | ▲ 306,3 % | 63,6 K RON | |
| 66 | 66.IACOB'S SA▲ 62 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,3×▲ 209,8 % | ▲ 209,8 % | 790,4 K RON | |
| 67 | 67.G.F.C. EVOLUTION S.R.L.▲ 2 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,2×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 32,4 K RON | |
| 68 | 68.ING CAFE SRL▼ 17 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2×▲ 8 % | ▲ 8 % | 4,6 K RON | |
| 69 | 69.VASANYON SRL▼ 17 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,2×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 3,5 K RON | |
| 70 | 70.FORTUNA GUEA SRL▲ 10 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,2×▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 3,5 K RON | |
| 71 | 71.TIGRU ROŞU SRL▲ 8 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 1,2×▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 3,5 K RON | |
| 72 | 72.DELIRI CAFE SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1×▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 367,8 K RON | |
| 73 | 73.BIYU SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,1×— | — | — | 11,2 K RON |
| 74 | 74.CELILAD S.R.L.▼ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1×▲ 23 % | ▲ 23 % | 36,2 K RON | |
| 75 | 75.AZTECA SRL▼ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1×▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -143,9 K RON | |
| 76 | 76.MAXY-ANY COM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,1×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 3,5 K RON | |
| 77 | 77.HAPPY COFFE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -11,1 K RON | |
| 78 | 78.VERY BEST SOLUTIONS SRL▼ 22 | Sat Buda, Comuna Râşca, Suceava | 1×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 9,5 K RON | |
| 79 | 79.SET-CORPORATION SRL▲ 13 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1×▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 80 | 80.ZARA SRL▲ 83 | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▲ 288,5 % | ▲ 288,5 % | 21,8 K RON | |
| 81 | 81.SELECT STANDARD SERVICE S.R.L.▲ 100 | Oraş Salcea, Suceava | 1×▲ 354,6 % | ▲ 354,6 % | 136,2 K RON | |
| 82 | 82.MAPAMOND SRL▲ 163 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1×▲ 988,9 % | ▲ 988,9 % | 51,3 K RON | |
| 83 | 83.ALEGRO SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 461,9 K RON | |
| 84 | 84.MIGADO AMG SRL▼ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 41,2 K RON | |
| 85 | 85.KASSANDRA NMC S.R.L.nou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 0,9×— | — | — | 5,5 K RON |
| 86 | 86.MARCOMEX SRL▼ 11 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 0,9×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 8,1 K RON | |
| 87 | 87.AGROPRODIMIXT SRL▼ 47 | Sat Poiana, Comuna Zvoriştea, Suceava | 0,9×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.POPAS RISCA SRL▼ 30 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 0,9×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -15,9 K RON | |
| 89 | 89.NICOM IMPEX SRL▼ 12 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 0,9×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 14,5 K RON | |
| 90 | 90.PERLA BUCOVINEI SRL▲ 53 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,9×▲ 170,6 % | ▲ 170,6 % | 185,9 K RON | |
| 91 | 91.STAR VIP ROYAL S.R.L.▼ 26 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 125,2 K RON | |
| 92 | 92.STOP & GO IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,9×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -49,1 K RON | |
| 93 | 93.LUCA SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,9×▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 12,1 K RON | |
| 94 | 94.ANGELO-MIH COMPREST SRL▼ 37 | Sat Dolheştii-Mari, Comuna Dolheşti, Suceava | 0,9×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -29,2 K RON | |
| 95 | 95.ALEXIRIS SRL▼ 29 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 0,9×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 42,5 K RON | |
| 96 | 96.STUDEHOUSE S.R.L.▼ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,9×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -10,2 K RON | |
| 97 | 97.AXXA JUST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,9×— | — | — | -5,4 K RON |
| 98 | 98.CID TURISM SRL▲ 102 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 0,8×▲ 394,1 % | ▲ 394,1 % | 12,6 K RON | |
| 99 | 99.EMANUEL'S CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 127,4 K RON | |
| 100 | 100.NEVIS COM SRL▼ 28 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0,8×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON