Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Suceava după lichiditate ridicată în 2018
34 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 13,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BOBEICA SRL▲ 1 | Sat Izvoarele Sucevei, Comuna Izvoarele Sucevei, Suceava | 13,4×▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ARTALPIN SRL▼ 1 | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 9,1×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 303,5 K RON | |
| 3 | 3.FRAXCELSIOR S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 27,4 K RON | |
| 4 | 4.TRANSVAL SRL▲ 2 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 4,7×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 153 K RON | |
| 5 | 5.FAST INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,3×▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,8 K RON | |
| 6 | 6.ARTISAN WOOD S.R.L.▼ 2 | Sat Huşi, Comuna Preuteşti, Suceava | 3,2×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 26,5 K RON | |
| 7 | 7.LYGNOSISTEM LOG CONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 3,1×▲ 235,9 % | ▲ 235,9 % | 36,4 K RON | |
| 8 | 8.DOXAR GRUP SRL▲ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,9×0,0% | 0,0% | 325,4 K RON | |
| 9 | 9.DORNA ECO HOUSE SRL▲ 8 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,7×▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 169 K RON | |
| 10 | 10.LORENMAR SRL▲ 1 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 1,5×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 415,3 K RON | |
| 11 | 11.RARIMIN LEMN S.R.L.▼ 6 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 1,4×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 52 K RON | |
| 12 | 12.MILO GROUPE SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,4×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 40,4 K RON | |
| 13 | 13.BETROM PROD SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3×▼ 36 % | ▼ 36 % | 5,9 K RON | |
| 14 | 14.FORESTROM SRL▲ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,3×▲ 15 % | ▲ 15 % | 424,8 K RON | |
| 15 | 15.MOBINA SRL▼ 2 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | 1,2×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 68 RON | |
| 16 | 16.ANI VALI-DASC SRL▲ 4 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 1,1×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 30,2 K RON | |
| 17 | 17.HANECO S.R.L.▲ 2 | Sat Basarabi, Comuna Preuteşti, Suceava | 1,1×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 154,6 K RON | |
| 18 | 18.BASIL INTERFOREST SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 206 RON | |
| 19 | 19.REBENSPASI SRLnou | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 1×▲ 646,2 % | ▲ 646,2 % | -1,7 K RON | |
| 20 | 20.SOGEM PRODUCTION SRL▼ 2 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 0,9×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -79 K RON | |
| 21 | 21.NORD SCALA SRL▲ 6 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 0,9×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 118,4 K RON | |
| 22 | 22.MOŢAC GROUP S.R.L.nou | Sat Burla, Comuna Burla, Suceava | 0,8×▲ 352,9 % | ▲ 352,9 % | 22,9 K RON | |
| 23 | 23.ITAL STYL SRL▲ 7 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 0,8×▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.DANEA FOREST GRUP SRL▼ 2 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 0,7×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 895 RON | |
| 25 | 25.ANDROCOSMIN LEMN SRL▲ 1 | Sat Sunători, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 0,7×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 190,1 K RON | |
| 26 | 26.TERMOLEMN SRL▼ 3 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 0,5×▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -195,1 K RON | |
| 27 | 27.LARIXLAND S.R.L.▲ 4 | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 0,5×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 23,8 K RON | |
| 28 | 28.LITARH SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,5×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 62,8 K RON | |
| 29 | 29.RESURSE ECO MOLDOVA SRL▲ 9 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0,5×▲ 240 % | ▲ 240 % | 544,6 K RON | |
| 30 | 30.ECO DOORS SRL▲ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,3×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 5 K RON | |
| 31 | 31.ROGVAIV WOOD SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,3×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -239,5 K RON | |
| 32 | 32.MARGOB SRL▲ 5 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 0,3×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 369,4 K RON | |
| 33 | 33.BUCOVINA WOOD CONSTRUCT 2012 S.R.L.▼ 4 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 0,2×▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | -162,7 K RON | |
| 34 | 34.INTERFORM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,1×▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 24,9 K RON |