Top 100 firme — Învățământ, Sibiu după lichiditate ridicată în 2019
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 75,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCA EVENTS & SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,3×— | — | 579,2 K RON | |
| 2 | 2.INFO CENTER GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,4×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 113,7 K RON | |
| 3 | 3.IUPII SPORT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,5×— | — | — | 77,9 K RON |
| 4 | 4.PROCOMUNITA CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,1×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 6,6 K RON | |
| 5 | 5.ANDREEA UNGUREANU MAKE-UP SCHOOL SRL▲ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 11,4×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 103 K RON | |
| 6 | 6.SWISS WEBBUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,8×— | — | — | 41,7 K RON |
| 7 | 7.MC PREMIUM COACH SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,1×▲ 12 % | ▲ 12 % | 103,4 K RON | |
| 8 | 8.STAFF 2000 SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,5×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 32,2 K RON | |
| 9 | 9.LOGIC TRAIN & CONS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 105,6 K RON | |
| 10 | 10.WINNIE LAND SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6×— | — | -86,4 K RON | |
| 11 | 11.MONO PUNCT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 555 K RON | |
| 12 | 12.EDUCAȚIA PROFESORILOR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5×— | — | — | 25,1 K RON |
| 13 | 13.METROPOLITAN EVENTS SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2×▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 106,8 K RON | |
| 14 | 14.FUTURE CAPITAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1×— | — | 102,2 K RON | |
| 15 | 15.STAFF AND PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 57,1 K RON | |
| 16 | 16.KUNZEN TBD SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5×▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 85,9 K RON | |
| 17 | 17.INSIGHT EMOTIONAL INTELLIGENCE SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 59 K RON | |
| 18 | 18.PROFESIONAL P.N. SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 334,3 K RON | |
| 19 | 19.AMSO PRO SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▲ 208,1 % | ▲ 208,1 % | 98,4 K RON | |
| 20 | 20.DEUTSCH ZAUBER S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6×— | — | — | 71,5 K RON |
| 21 | 21.PROCONCEPT SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 20,1 K RON | |
| 22 | 22.TEGELER GRUPPE SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1×▼ 9 % | ▼ 9 % | 69,7 K RON | |
| 23 | 23.SPINE HEALTH PROJECT SRL▼ 3 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 2,1×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,7 K RON | |
| 24 | 24.TRACON T.C. SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 17,9 K RON | |
| 25 | 25.ENGLISH 4 FUN SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,7×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 14,5 K RON | |
| 26 | 26.FOCUS TEAM SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4×▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 266 K RON | |
| 27 | 27.LP SPA BUSINESS SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,3×▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | 66,1 K RON | |
| 28 | 28.DA8 SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | -47,8 K RON | |
| 29 | 29.PRO LANGUAGE SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 64,1 K RON | |
| 30 | 30.ENGLISH STEP-BY-STEP SRL▼ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0,8×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 80,1 K RON | |
| 31 | 31.KRISTINE SIB SRL▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0,7×▲ 208,3 % | ▲ 208,3 % | 9,2 K RON | |
| 32 | 32.EMADA SRL▼ 4 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 0,7×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 10,9 K RON | |
| 33 | 33.MAGIC EDUCATION MONTESSORI S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0,4×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 738 RON | |
| 34 | 34.AUTO-CIS COM SRL▲ 2 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 0,2×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 22,1 K RON | |
| 35 | 35.PERFORMER SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,2×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 275 RON | |
| 36 | 36.DANS POPULAR VASILE STOIA S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | -29,2 K RON | |
| 37 | 37.BRAGA BTY CAR S.R.L.-D.▼ 5 | Sat Brădeni, Comuna Brădeni, Sibiu | 0,1×▼ 50 % | ▼ 50 % | -66,6 K RON | |
| 38 | 38.COMBI DRIVER SRL▲ 1 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 0,1×▲ 160 % | ▲ 160 % | 3,3 K RON | |
| 39 | 39.GHIOZDANUL CU SURPRIZE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | -74,5 K RON | |
| 40 | 40.AMSO SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 8,6 K RON | |
| 41 | 41.ELIT DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▲ 75 % | ▲ 75 % | 385 RON | |
| 42 | 42.EDU CONCEPT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -33,2 K RON | |
| 43 | 43.KIDSCOOL IT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×— | — | — | 54,6 K RON |
| 44 | 44.EURO VOLAN SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0×▼ 20 % | ▼ 20 % | 17,7 K RON | |
| 45 | 45.ADMIS DRIVER SRL▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0×▼ 70 % | ▼ 70 % | 36,1 K RON | |
| 46 | 46.BIG COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×— | — | 48,5 K RON | |
| 47 | 47.REAL AUTO DRIVING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×— | — | -58,4 K RON | |
| 48 | 48.AUTOPREST SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0×— | — | 19,5 K RON | |
| 49 | 49.EVO DRIVE SCHOOL S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | -108,7 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Sibiu
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
236 firme · 60 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
23 firme · 11 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
40 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
38 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 176,4 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 121,2 K RON