Top 100 firme — Imobiliare, Sibiu după lichiditate ridicată în 2013
150 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 46,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMOBILIAR INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,8×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 188,4 K RON | |
| 2 | 2.AUTO CENTER ACHIM SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,9×▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -36,2 K RON | |
| 3 | 3.NINI CIS SRL▲ 4 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 30,6×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 74,6 K RON | |
| 4 | 4.ESTIMATE CONSULTING SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,9×▲ 145 % | ▲ 145 % | 24 K RON | |
| 5 | 5.CONFECTIA SIB 1 SA▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,6×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 6 | 6.PIRAMIDA IMPEX SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,4×▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 167,2 K RON | |
| 7 | 7.IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,9×▲ 313,1 % | ▲ 313,1 % | 903,8 K RON | |
| 8 | 8.IMOB RENTING SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,1×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -227,1 K RON | |
| 9 | 9.ATCOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,9×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -54,4 K RON | |
| 10 | 10.PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,8×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 2,1 K RON | |
| 11 | 11.URBANA SA▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 265,4 K RON | |
| 12 | 12.ROSWISS SRL▲ 73 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2×▲ 1.304,6 % | ▲ 1.304,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.THINK SRL▲ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3×▲ 565 % | ▲ 565 % | 101,7 K RON | |
| 14 | 14.ICRASIB SA▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3×▼ 17 % | ▼ 17 % | 132,7 K RON | |
| 15 | 15.D G S PREST SRL▲ 52 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 4,6×▲ 424,1 % | ▲ 424,1 % | 3,6 K RON | |
| 16 | 16.BACHMANN REAL ESTATE RO SRL▼ 13 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,4×▼ 94 % | ▼ 94 % | -1,1 K RON | |
| 17 | 17.ALMA GRUP SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3×▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.EXPRES SIB SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 122,1 K RON | |
| 19 | 19.AMAS CONSULTING SRL▲ 36 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4,1×▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 665,8 K RON | |
| 20 | 20.IOMCOOP SA▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9×▲ 587,5 % | ▲ 587,5 % | 189,5 K RON | |
| 21 | 21.INTER FACE SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×▼ 63 % | ▼ 63 % | 6,5 K RON | |
| 22 | 22.ESTIMAR SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5×▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 38,9 K RON | |
| 23 | 23.FIX INWEST SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5×▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 86,7 K RON | |
| 24 | 24.SIFEE SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 25 | 25.CASA ALBĂ-INDEPENDENŢA SAnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3×▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 76,9 K RON | |
| 26 | 26.COMPIL SRL▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1×▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 72,5 K RON | |
| 27 | 27.SIMEROM SA▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.NOVUM ETA SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9×▲ 284 % | ▲ 284 % | 609,6 K RON | |
| 29 | 29.COFSIB SA▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 792,4 K RON | |
| 30 | 30.TRAFFIC SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -171,1 K RON | |
| 31 | 31.AROMA SA▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 553,6 K RON | |
| 32 | 32.CARO INVEST S.R.L.▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 525 K RON | |
| 33 | 33.OASIS DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6×— | — | — | 358,1 K RON |
| 34 | 34.ANA IMPEX SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5×▲ 149 % | ▲ 149 % | 50,4 K RON | |
| 35 | 35.ELVIRA MAGAZIN ALIMENTAR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4×▼ 53 % | ▼ 53 % | 129,1 K RON | |
| 36 | 36.TRANSIB ARADA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 72,2 K RON | |
| 37 | 37.VAL-TRANS SRLnou | Sat Arpaşu de Jos, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 2×▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 39,8 K RON | |
| 38 | 38.APW EUROGROUP SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 58 K RON | |
| 39 | 39.INTERNATIONAL PRODUCERS COMPANY "IPCO" SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9×▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -430,5 K RON | |
| 40 | 40.URBIS SRL▼ 4 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 1,8×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -28,4 K RON | |
| 41 | 41.PALTINUL IMOBILIARE S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8×▲ 348,7 % | ▲ 348,7 % | 107,2 K RON | |
| 42 | 42.ASI LAND SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.70 CEDONIA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | -7,4 K RON | |
| 44 | 44.FEDERALCOOP SIBIU-SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6×▲ 28 % | ▲ 28 % | -105,7 K RON | |
| 45 | 45.MIORITA SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 112,6 K RON | |
| 46 | 46.PIAŢA PRIM-COM SA▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,5×▼ 21 % | ▼ 21 % | 19,3 K RON | |
| 47 | 47.LACURILE NATURALE OCNA SIBIULUI SA▲ 30 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 1,5×▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 24,5 K RON | |
| 48 | 48.KLAUSI COM SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 54,6 K RON | |
| 49 | 49.SIB-TERRA SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4×▲ 227,9 % | ▲ 227,9 % | 155 K RON | |
| 50 | 50.AMIS FASHION SRL▼ 16 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,4×▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 73,3 K RON | |
| 51 | 51.OASIS SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 52 | 52.IMPACT SERV SRL▲ 22 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,3×▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | -700 RON | |
| 53 | 53.EUROSIB IMOBILIARE 2011 SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3×▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 52,6 K RON | |
| 54 | 54.MĂLINA IMOBIL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3×▲ 1.054,6 % | ▲ 1.054,6 % | 137,6 K RON | |
| 55 | 55.SUPER COW SRL▼ 42 | Sat Glâmboaca, Oraş Avrig, Sibiu | 1,2×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | -21,9 K RON | |
| 56 | 56.RENT STAR SRL▲ 14 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 143,7 K RON | |
| 57 | 57.SORA SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -13,3 K RON | |
| 58 | 58.AGROINVEST PLUS SIEBENBUERGEN SRL▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1×▲ 431,6 % | ▲ 431,6 % | 245,8 K RON | |
| 59 | 59.LATIN TRADE SRL▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 28,1 K RON | |
| 60 | 60.PARCURI INDUSTRIALE SIBIU - ŞURA MICĂ SA▲ 51 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 0,9×▲ 468,8 % | ▲ 468,8 % | 663,6 K RON | |
| 61 | 61.TERRA COM SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 17,3 K RON | |
| 62 | 62.MAYA´S BEAUTYSHOP S.R.L.▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 148,3 K RON | |
| 63 | 63.AMBIA CONFORT-CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,9×▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | -5,5 K RON | |
| 64 | 64.VALCONCA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,8×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 262,1 K RON | |
| 65 | 65.MAR IMOB SIB SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0,8×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 21,8 K RON | |
| 66 | 66.IMOB - PREST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,8×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -6,2 K RON | |
| 67 | 67.WINMARKT INVESTMENT SRL▲ 5 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 0,7×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 123,9 K RON | |
| 68 | 68.EURO GROUP IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▲ 407,1 % | ▲ 407,1 % | 246,6 K RON | |
| 69 | 69.B&M PARTNERS PLUS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×— | — | — | 168 K RON |
| 70 | 70.HARRIS ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 243,1 K RON | |
| 71 | 71.NEW SERVICE PREST S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | -79 K RON | |
| 72 | 72.LC GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,6×▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 36,1 K RON | |
| 73 | 73.KIKE 2009 SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0,6×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 434,1 K RON | |
| 74 | 74.ROM IM SRL▲ 73 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 0,6×▲ 5.800 % | ▲ 5.800 % | 208,9 K RON | |
| 75 | 75.BENEŞTI LAND SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,6×▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | -693,4 K RON | |
| 76 | 76.TRUCA SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,6×▲ 17 % | ▲ 17 % | 89,4 K RON | |
| 77 | 77.ROMCORAL MEDIAŞ SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,5×— | — | — | 185,7 K RON |
| 78 | 78.PIEŢE SIBIU SA▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,5×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 146,3 K RON | |
| 79 | 79.YARO SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0,5×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 27,8 K RON | |
| 80 | 80.AGROCALVA SRLnou | Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 0,4×▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | -17,8 K RON | |
| 81 | 81.PERFECT IMOB SERVICES SRL▼ 69 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 927 K RON | |
| 82 | 82.TISCALI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -31,6 K RON | |
| 83 | 83.TRANSILVANIA COM SA▲ 22 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,4×▲ 100 % | ▲ 100 % | -78,2 K RON | |
| 84 | 84.GLOBAL DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL▲ 7 | Sat Sărata, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 0,3×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -281,2 K RON | |
| 85 | 85.MEX & CO SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 3,2 K RON | |
| 86 | 86.SIRIUS IMMOB 1 SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 168,5 K RON | |
| 87 | 87.BIODELICIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -135,7 K RON | |
| 88 | 88.LAURA S SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 43,6 K RON | |
| 89 | 89.LATIN IMPEX SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 226,7 K RON | |
| 90 | 90.HUTTEN PROJECTS SRL▲ 9 | Sat Agârbiciu, Comuna Axente Sever, Sibiu | 0,3×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -133,9 K RON | |
| 91 | 91.BAUR IMOBILIARE SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 28,7 K RON | |
| 92 | 92.BLACKSTONE SRLnou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 0,2×▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 85,6 K RON | |
| 93 | 93.INTERMEDIA IMOBILIARE SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -215,4 K RON | |
| 94 | 94.IMOBILIARE ROYAL SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 13 % | ▼ 13 % | 598,4 K RON | |
| 95 | 95.ANLARO-RO SRLnou | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 0,2×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 97,7 K RON | |
| 96 | 96.ALEXIMI ECO-PROD SRL▲ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 185,7 % | ▲ 185,7 % | 71,9 K RON | |
| 97 | 97.CIVITA COM SA▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×0,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 98 | 98.MOB UNION SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -20,6 K RON | |
| 99 | 99.FRUHWALD INVESTITII IMOBILIARE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 20 % | ▲ 20 % | -677,8 K RON | |
| 100 | 100.SMARALD STYLE SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -81,6 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Sibiu
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
401 firme · 381,1 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
61 firme · 146,9 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
90 firme · 74,8 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
53 firme · 57,5 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
293 firme · 50 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
39 firme · 31,2 mil. RON