Top 100 firme — Construcții, Sibiu după lichiditate ridicată în 2016
600 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,4×, iar liderul atinge 35,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVIRA DEVELOPMENT SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,5×▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTAL BIA SAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31×— | — | — | 426,7 K RON |
| 3 | 3.REKEN CONSTRUCT SRL▲ 91 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 29,9×▲ 648,5 % | ▲ 648,5 % | 155,8 K RON | |
| 4 | 4.METROTIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,1×▲ 2.131,3 % | ▲ 2.131,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 5 | 5.GOSPODĂRIRE COMUNALĂ LOCALĂ RĂŞINARI SRL▲ 104 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 18,5×▲ 466,1 % | ▲ 466,1 % | 9,2 K RON | |
| 6 | 6.PDA TIM CON SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 18,5×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 275,9 K RON | |
| 7 | 7.SAM TEHNICS S.R.L.▲ 95 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,6×▲ 368,9 % | ▲ 368,9 % | 4,2 K RON | |
| 8 | 8.PIK-PERONI SRL▲ 2 | Sat Blăjel, Comuna Blăjel, Sibiu | 16×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 38,9 K RON | |
| 9 | 9.CLAUDIA & SORIN CLEAN SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 14,9×— | — | — | 187,8 K RON |
| 10 | 10.ENERGY GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,9×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 372,9 K RON | |
| 11 | 11.EJES SRL▲ 10 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 14,5×▲ 18 % | ▲ 18 % | 268,6 K RON | |
| 12 | 12.DANI ŞI FLORI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,5×— | — | — | 151,5 K RON |
| 13 | 13.NATPLAST DESIGN S.R.L.▲ 102 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,8×▲ 329,8 % | ▲ 329,8 % | 164,3 K RON | |
| 14 | 14.TECHNOSIB 100 SRL▲ 236 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,7×▲ 868,1 % | ▲ 868,1 % | 265,9 K RON | |
| 15 | 15.PETRODIN SRL▲ 107 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 12,8×▲ 324,6 % | ▲ 324,6 % | 87 K RON | |
| 16 | 16.GENERAL ICE SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 12,5×▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 141,5 K RON | |
| 17 | 17.SILURIUS SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 12,1×▲ 286,3 % | ▲ 286,3 % | 460,9 K RON | |
| 18 | 18.ALECONST SRLnou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 12,1×▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | 93,7 K RON | |
| 19 | 19.SIBCON 1000 SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 346,8 K RON | |
| 20 | 20.SAGO SMART CONINVEST SRLnou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 11,1×— | — | — | 180,4 K RON |
| 21 | 21.BANEL CONSTRUCT SRL▲ 17 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 11×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -50,7 K RON | |
| 22 | 22.VASI SALISTE CONSTRUCT SRLnou | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 10,5×— | — | — | 153,6 K RON |
| 23 | 23.AMIV ELECTRO SRL▼ 9 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 10,3×▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 343,9 K RON | |
| 24 | 24.TOTALCONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,2×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 280,3 K RON | |
| 25 | 25.VIMA CONSTYLE SRLnou | Sat Şoala, Comuna Axente Sever, Sibiu | 10×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 107,1 K RON | |
| 26 | 26.THERMIC POINT SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,7×▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 13,4 K RON | |
| 27 | 27.VASYVES - BINAL SRL▲ 12 | Sat Bungard, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 9,6×▲ 24 % | ▲ 24 % | 64,7 K RON | |
| 28 | 28.BEST CAR & TRUCK SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,4×▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 429,2 K RON | |
| 29 | 29.CMA ELECTRIC SRL▼ 6 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 9,3×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 85,2 K RON | |
| 30 | 30.GRAŢIAN EXPERT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,3×— | — | — | 416,4 K RON |
| 31 | 31.EURO PROD SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,3×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 393,3 K RON | |
| 32 | 32.MARCEL EUROP CONSTRUCT SRL▲ 32 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 9,1×▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 3 mil. RON | |
| 33 | 33.INSTAL 2000 SRL▲ 34 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 9×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 301,2 K RON | |
| 34 | 34.UNIC EXPERT SECURITY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,7×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 52,2 K RON | |
| 35 | 35.INNOTERM ENERGY SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,3×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -5,1 K RON | |
| 36 | 36.PAUL BUILDING SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 8,1×▲ 223,2 % | ▲ 223,2 % | 169,2 K RON | |
| 37 | 37.PASTELLA UTILAJE ŞI PAVAJE SRL▲ 523 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8×▲ 3.513,6 % | ▲ 3.513,6 % | 588 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCŢII ŞI REFORME CONSTANTINI SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 7,9×▲ 911,5 % | ▲ 911,5 % | 95,4 K RON | |
| 39 | 39.TEHNO AIR SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,9×— | — | 57,9 K RON | |
| 40 | 40.CONECON RO S.R.L.▼ 32 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 7,8×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | -2,9 mil. RON | |
| 41 | 41.T.D.SISTEM SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,6×▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 26,9 K RON | |
| 42 | 42.INTERFRIG IMPEX SRL▲ 64 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6,8×▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 10,2 K RON | |
| 43 | 43.UNIVERSAL BUSINESS S.R.L.▲ 49 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,7×▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 645,3 K RON | |
| 44 | 44.PRIN COMPANY SIB SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,7×▼ 14 % | ▼ 14 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.VIENTA SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6,7×▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 84,1 K RON | |
| 46 | 46.FESTBAU ENGENEERING SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 6,6×— | — | — | 118,3 K RON |
| 47 | 47.RODELI COM SRLnou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 6,4×▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 70,7 K RON | |
| 48 | 48.BENEFIC NICU CONSTRUCT SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 6,2×— | — | — | 148,3 K RON |
| 49 | 49.RAMALEXIS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 377,9 K RON | |
| 50 | 50.CADIRA SRL▲ 100 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6×▲ 158,6 % | ▲ 158,6 % | 111,9 K RON | |
| 51 | 51.ALL TECH SOLUTIONS SRL▲ 70 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 6×▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 70,3 K RON | |
| 52 | 52.INSTAL GRUP SRL= | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 5,9×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 907,9 K RON | |
| 53 | 53.VLAD & CO SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,8×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 160,5 K RON | |
| 54 | 54.ISARO DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,8×▲ 250,9 % | ▲ 250,9 % | 150 K RON | |
| 55 | 55.N & B PREST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6×▲ 402,7 % | ▲ 402,7 % | 68,3 K RON | |
| 56 | 56.AUGUSTUS SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 98,3 K RON | |
| 57 | 57.ELK - RO SRL▼ 55 | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 5,5×▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 786,4 K RON | |
| 58 | 58.MARSAN ENERGY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,5×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 212 K RON | |
| 59 | 59.DFS CONSTRUCT ACTIV SRL▲ 120 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5,4×▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 153,4 K RON | |
| 60 | 60.EUROCLIMATIC M & C SRL▲ 38 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 5,2×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 233,2 K RON | |
| 61 | 61.TEKRA EVOX S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,1×— | — | — | 107,8 K RON |
| 62 | 62.TEHNOSIB SERVICES S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 4,9×— | — | — | 66,9 K RON |
| 63 | 63.TERMO CONFORT SRL▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 158 K RON | |
| 64 | 64.TOTAL CONSTRUCŢII UNIVERSALE SRL▼ 42 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4,8×▼ 59 % | ▼ 59 % | 162,7 K RON | |
| 65 | 65.NICRO INSTAL PROF SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,8×▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 121,3 K RON | |
| 66 | 66.DIAMOND TOOLS SIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,7×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 106,8 K RON | |
| 67 | 67.PRADYL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,6×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 51,4 K RON | |
| 68 | 68.TOTAL INSTAL SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,6×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 590,6 K RON | |
| 69 | 69.CON BANU SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,6×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 112,8 K RON | |
| 70 | 70.ADECVAT-CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 79,2 K RON | |
| 71 | 71.DESIGN MAN SRL▲ 127 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,4×▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 44,1 K RON | |
| 72 | 72.RENOV NIK SRLnou | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 4,4×▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | 40,8 K RON | |
| 73 | 73.DSI STAR GRUP SRL▲ 156 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,4×▲ 185 % | ▲ 185 % | 32,9 K RON | |
| 74 | 74.CONCEPT DESIGN GRUP SRL▼ 59 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 4,3×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 57,1 K RON | |
| 75 | 75.INSTAL SANITERM SRL▼ 26 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 4,2×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 301,3 K RON | |
| 76 | 76.RADUNIKAT SRLnou | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 4,2×— | — | — | 88,7 K RON |
| 77 | 77.C&I SIBCON SRL▼ 72 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2×▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 345 K RON | |
| 78 | 78.ALCASIAN SRL▲ 169 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2×▲ 194,3 % | ▲ 194,3 % | 218,1 K RON | |
| 79 | 79.ANAT IMOB CONSTRUCT SRL▲ 312 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1×▲ 359,6 % | ▲ 359,6 % | 73,5 K RON | |
| 80 | 80.DANTARSIB SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1×▼ 45 % | ▼ 45 % | 723,3 K RON | |
| 81 | 81.IKARO SALES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 72,9 K RON | |
| 82 | 82.LECO INSTAL SIB SRL▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 4×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 101,3 K RON | |
| 83 | 83.ELCO-SYS SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 154,9 K RON | |
| 84 | 84.VALEMI SRL▲ 137 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 33,6 K RON | |
| 85 | 85.MICLA SMART SRL▲ 374 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×▲ 428,6 % | ▲ 428,6 % | 48 K RON | |
| 86 | 86.ROM-CAS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 378,7 K RON | |
| 87 | 87.SCHNELLBAU SIBIU SRL▲ 109 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,7×▲ 114 % | ▲ 114 % | 93,1 K RON | |
| 88 | 88.ASISTONE SRL▲ 146 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 3,6×▲ 142 % | ▲ 142 % | 88,4 K RON | |
| 89 | 89.RENOCONS - RODA DRF SRL▲ 398 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 3,6×▲ 535,1 % | ▲ 535,1 % | 124 K RON | |
| 90 | 90.UNIVERSAL ALPIN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6×▲ 240,6 % | ▲ 240,6 % | 40,1 K RON | |
| 91 | 91.TIRNAVA-DUMBRAVENI SRL▼ 13 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 3,6×▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 54,2 K RON | |
| 92 | 92.HBS EXPERT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,5×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 34,7 K RON | |
| 93 | 93.COMTRAM SA▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5×▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -232,4 K RON | |
| 94 | 94.CRETAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 83,9 K RON | |
| 95 | 95.IULIANA IMPEX SRL▼ 79 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4×▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | 34,8 K RON | |
| 96 | 96.VB-ROM SRL▲ 187 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4×▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 451,9 K RON | |
| 97 | 97.REZIDENTIAL COVIAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4×— | — | 89,7 K RON | |
| 98 | 98.ECO ELECTRIC SRL▲ 34 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 3,4×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -16,1 K RON | |
| 99 | 99.ECO TOTAL CONSTRUCT SRL▲ 220 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 3,4×▲ 200 % | ▲ 200 % | 72,4 K RON | |
| 100 | 100.C & D MED SRL▲ 83 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,4×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 119,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON