Top 100 firme — Sănătate, Satu Mare după lichiditate ridicată în 2018
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 29×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA KORALL INVESTMENT SRL= | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 29×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 439,2 K RON | |
| 2 | 2.VITREUM SRL▲ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 26,2×▲ 2.012,1 % | ▲ 2.012,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.MEDFARM DR. MAKKAI SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,1×▲ 980 % | ▲ 980 % | 295,8 K RON | |
| 4 | 4.CIPRES DENTAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21,6×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 238,6 K RON | |
| 5 | 5.DR.DRAGOS 2016 SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,3×▲ 594,1 % | ▲ 594,1 % | 463,4 K RON | |
| 6 | 6.OZON MEDICALA IMPACT SRL▼ 2 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 14,8×▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 196,1 K RON | |
| 7 | 7.HAPPY DENT CLINIQUE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,1×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 123,3 K RON | |
| 8 | 8.CARDIONET SURGERY SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,1×▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 88,7 K RON | |
| 9 | 9.DR. MATIZ CABINET MEDICAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,8×— | — | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.TAKAYAMA MED SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,8×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 27,6 K RON | |
| 11 | 11.MED DR ANDO SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,8×▲ 260,1 % | ▲ 260,1 % | 247,2 K RON | |
| 12 | 12.DR BARTHA LD S.R.L.▲ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,9×▲ 1.201,6 % | ▲ 1.201,6 % | 269,2 K RON | |
| 13 | 13.DR.BIDILEAN MARIA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,1×— | — | — | 95,2 K RON |
| 14 | 14.FEBODENT SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,8×▲ 166,8 % | ▲ 166,8 % | 139,7 K RON | |
| 15 | 15.VITREUM MEDICAL SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,4×▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 16 | 16.MANITOU MED SRL▲ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,9×▲ 615,9 % | ▲ 615,9 % | 385,1 K RON | |
| 17 | 17.BOTI SERV SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,3×▲ 241,3 % | ▲ 241,3 % | 273,3 K RON | |
| 18 | 18.SERVICII MEDICALE MICUL SI ASOCIATII SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,9×▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 121,8 K RON | |
| 19 | 19.DETUR SOLUTION SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 3,5×— | — | — | 77,3 K RON |
| 20 | 20.PURE DENT SRL▼ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,9×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 511 K RON | |
| 21 | 21.ORBAN CLINIQUE SRL▲ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,7×▲ 1.166,7 % | ▲ 1.166,7 % | 242,9 K RON | |
| 22 | 22.ORL OMER CARMEN SRL▼ 13 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 2,6×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 200,5 K RON | |
| 23 | 23.CONSULTMED DOCTOR COICA SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 5,8 K RON | |
| 24 | 24.GASTROENTEROLOGICA SĂTMĂREANĂ SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,2×▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 160 K RON | |
| 25 | 25.AQUA MEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 44,3 K RON | |
| 26 | 26.VIVA MED CLINIQUE SRL▼ 1 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 1,7×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 109,6 K RON | |
| 27 | 27.AVENTURA PARK SATU MARE SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6×▲ 260,5 % | ▲ 260,5 % | 125,6 K RON | |
| 28 | 28.ELITEDENT & ELITECLINIC SRL▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,5×▲ 219,2 % | ▲ 219,2 % | 46,4 K RON | |
| 29 | 29.ELIAN DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,4×— | — | — | 493 RON |
| 30 | 30.DIGORA DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,3×— | — | — | 10 K RON |
| 31 | 31.MEDSERV SRL▼ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,1×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 210,7 K RON | |
| 32 | 32.PFAU-MED SRL▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 155,1 K RON | |
| 33 | 33.DATCU DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1×— | — | — | 4,7 K RON |
| 34 | 34.HUMAN LABORATOR SRL▲ 2 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 1×▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 44,4 K RON | |
| 35 | 35.CEZAR MED SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,9×▼ 15 % | ▼ 15 % | 232,3 K RON | |
| 36 | 36.SANMUN SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,9×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 141,8 K RON | |
| 37 | 37.CITY MED SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 16,5 K RON | |
| 38 | 38.UROMED SRL▼ 9 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 0,7×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 88,8 K RON | |
| 39 | 39.ALY DENT CLINIC SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,6×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 79,6 K RON | |
| 40 | 40.SALA DIAGNOSTICS SRL▼ 5 | Municipiul Carei, Satu Mare | 0,6×▲ 13 % | ▲ 13 % | 222,7 K RON | |
| 41 | 41.SANTA VITA SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,6×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -89,4 K RON | |
| 42 | 42.TITRADENT SRL▼ 22 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 0,5×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 9,5 K RON | |
| 43 | 43.MEDICA POMI SRL▼ 28 | Sat Pomi, Comuna Pomi, Satu Mare | 0,4×▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 13,5 K RON | |
| 44 | 44.CLINICA KORALL SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 799,7 K RON | |
| 45 | 45.SARA CLINIC RECOVERY SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×— | — | 841,6 K RON | |
| 46 | 46.BEST TEST SRL▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -168,6 K RON | |
| 47 | 47.STA RX SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,2×▲ 360 % | ▲ 360 % | 12,7 K RON | |
| 48 | 48.SINUSX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,2×▲ 375 % | ▲ 375 % | 30,5 K RON | |
| 49 | 49.PINTEA CONSULT MED SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,2×▲ 350 % | ▲ 350 % | 19,7 K RON | |
| 50 | 50.PURE ENDO SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | 69,2 K RON | |
| 51 | 51.LABORATOR KORALL SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 135,9 K RON | |
| 52 | 52.PSIHO TEST SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 47,5 K RON | |
| 53 | 53.ORZA DENT SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▲ 500 % | ▲ 500 % | -40 K RON | |
| 54 | 54.STELUTELE MELE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | -101,4 K RON | |
| 55 | 55.TOTAL DENT SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 17,9 K RON | |
| 56 | 56.FULL HEALTH CLINIQUE SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0×▼ 20 % | ▼ 20 % | -52,4 K RON | |
| 57 | 57.ROATIS MEDICARD SRLnou | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 0×▲ 200 % | ▲ 200 % | -16,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Satu Mare
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
104 firme · 88,6 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
80 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
48 firme · 27 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
5 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
8 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
10 firme · 5 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
6 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 453,8 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 431,6 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 387,6 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 228,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 68,9 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
3 firme · 37,9 K RON