Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Sălaj după lichiditate ridicată în 2013
382 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2×, iar liderul atinge 54,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROMCRIS SRL= | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 54,9×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 35,1 K RON | |
| 2 | 2.METAL BAU SRL= | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 31,4×▲ 29 % | ▲ 29 % | 283,8 K RON | |
| 3 | 3.VINALCOOL SILVANIA SA▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 19,2×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 31,2 K RON | |
| 4 | 4.CEMERIC SRL▲ 2 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 16,4×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 18,6 K RON | |
| 5 | 5.AGLIANESE SRL▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,6×▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 74,8 K RON | |
| 6 | 6.DI.PI.DI.S CRISTINA SRL▲ 2 | Sat Surduc, Comuna Surduc, Sălaj | 14,8×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 129,6 K RON | |
| 7 | 7.SENTOSA IMPEX SRL▲ 3 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 14,5×▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 7,5 mil. RON | |
| 8 | 8.ANGAR PROD SRL▼ 1 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 12,7×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 4 mil. RON | |
| 9 | 9.CADAROL PRINT SRLnou | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 12,3×▲ 1.142,4 % | ▲ 1.142,4 % | 236,1 K RON | |
| 10 | 10.CERAMICA SERVICE SA▲ 60 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,6×▲ 290,4 % | ▲ 290,4 % | -616,6 K RON | |
| 11 | 11.SABI IMPEX SRL▲ 5 | Sat Var, Oraş Jibou, Sălaj | 8,5×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 259 K RON | |
| 12 | 12.REMIX COM SRL▲ 38 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,4×▲ 207 % | ▲ 207 % | 56,6 K RON | |
| 13 | 13.CEMPI INVENT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,2×— | — | — | 226,2 K RON |
| 14 | 14.MĂGURA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 6,8×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 14 K RON | |
| 15 | 15.ABSOLUT SRL▲ 12 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 6,7×▲ 71 % | ▲ 71 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.ART TOVISHAT SRLnou | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 6,7×▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 142,9 K RON | |
| 17 | 17.ARTRIA MORE SRLnou | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 6,3×▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 109,9 K RON | |
| 18 | 18.MESEŞUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 6,2×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 79 K RON | |
| 19 | 19.CONFECTII JIBOU SA▼ 8 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 6×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 1,5 K RON | |
| 20 | 20.UNITATEA J SRL▲ 1 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 5,7×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 8,4 K RON | |
| 21 | 21.HANNA MARKETING DIVISION SRL▲ 33 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 5,7×▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 3,1 K RON | |
| 22 | 22.CRIGO SERV SRL▲ 30 | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,7×▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 13,7 K RON | |
| 23 | 23.ELECTRONIC UNIT SRL▲ 18 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 5,3×▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 10,4 K RON | |
| 24 | 24.PRODUCŢIE AMBALAJE SRL▲ 12 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 5,3×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 8 K RON | |
| 25 | 25.PROMAD INVESTMENTS AND SERVICES SRL-Dnou | Sat Dragu, Comuna Dragu, Sălaj | 5,2×— | — | — | 60,9 K RON |
| 26 | 26.UNITATEA NEW PRODUCTS SRL▲ 7 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,9×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 7,6 K RON | |
| 27 | 27.LUCEAFARUL TIPOGRAFIC SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,9×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -5,2 K RON | |
| 28 | 28.NEK-COM SRL▼ 5 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 4,8×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 123,7 K RON | |
| 29 | 29.INJECTION UNIT SRL▲ 2 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,6×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.DANIEL TH SERVICE SRL▼ 25 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,6×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 298,8 K RON | |
| 31 | 31.CHEMISTRY UNIT SRL▼ 2 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,5×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 9,1 K RON | |
| 32 | 32.PLASTIC UNIT SRL▼ 6 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,4×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 10,3 K RON | |
| 33 | 33.UNITATEA MILWAUKEE SRL▲ 16 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,4×▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 7,3 K RON | |
| 34 | 34.EUDIS SA▼ 17 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 4,4×▼ 29 % | ▼ 29 % | 74,7 K RON | |
| 35 | 35.PETRON ENERGY S.A.▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,2×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -2,4 mil. RON | |
| 36 | 36.TERAMOD SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,2×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 27,4 K RON | |
| 37 | 37.UNITATEA G SRL▼ 25 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,2×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 7 K RON | |
| 38 | 38.PEAK PROD SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,1×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 503 K RON | |
| 39 | 39.UNITATEA F SRL▲ 9 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 4,1×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 10,4 K RON | |
| 40 | 40.ART NED SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,9×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 9,9 K RON | |
| 41 | 41.MULTIPROD SA▼ 13 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 3,7×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 350,5 K RON | |
| 42 | 42.PACKING UNIT SRL▼ 5 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,7×▲ 7 % | ▲ 7 % | 7,7 K RON | |
| 43 | 43.UNITATEA C S.R.L.▲ 1 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,6×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 4,9 K RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCT BETA SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,6×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 39,5 K RON | |
| 45 | 45.PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 14 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 3,6×▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | -43,8 K RON | |
| 46 | 46.KULCSARCONF SRL▲ 219 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 3,5×▲ 507 % | ▲ 507 % | 2 mil. RON | |
| 47 | 47.MOULDING UNIT SRL▲ 21 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,4×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 12,7 K RON | |
| 48 | 48.UNITATEA WM F1 SRL▼ 3 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,4×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 9,4 K RON | |
| 49 | 49.UNITATEA L SRL▼ 24 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,4×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 9,1 K RON | |
| 50 | 50.SILVANIAPRINT S.R.L.▲ 123 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 3,3×▲ 220,4 % | ▲ 220,4 % | 197,2 K RON | |
| 51 | 51.UNITATEA H SRL▼ 5 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,3×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 7,8 K RON | |
| 52 | 52.RODOS MET SRL▲ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,3×▲ 72 % | ▲ 72 % | 193,6 K RON | |
| 53 | 53.CRONOS IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,2×▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 113,8 K RON | |
| 54 | 54.FORTH TESTER UNIT SRL▼ 7 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,2×▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 5,2 K RON | |
| 55 | 55.MILRUNA INSTALATII SRL▼ 13 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 3,2×▲ 5 % | ▲ 5 % | 67 K RON | |
| 56 | 56.UNITATEA K SRL▲ 13 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,2×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 10,8 K RON | |
| 57 | 57.ELECTROMOT PREST SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,1×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 59,9 K RON | |
| 58 | 58.PRODUCŢIE ELECTRONICĂ SRL▼ 7 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,1×▲ 14 % | ▲ 14 % | 8,8 K RON | |
| 59 | 59.HANNA TESTER SRL▼ 16 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,1×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 9 K RON | |
| 60 | 60.MONIMPEX SRL▲ 12 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 3×▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 461,9 K RON | |
| 61 | 61.OBELIX IMPEX SRL▲ 19 | Comuna Hida, Sălaj | 2,9×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.SIRIUS COM SRL▲ 2 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 2,9×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 70,7 K RON | |
| 63 | 63.ELSERV SRL▼ 60 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,8×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 185,8 K RON | |
| 64 | 64.GREEN GABLES S.R.L.nou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 2,8×— | — | — | 154,4 K RON |
| 65 | 65.HONCAN SRL▲ 23 | Sat Gâlgău, Comuna Gâlgău, Sălaj | 2,7×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 14,9 K RON | |
| 66 | 66.ALUFIL SRL▲ 164 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,7×▲ 263 % | ▲ 263 % | 128,6 K RON | |
| 67 | 67.ATL ELECTRONIC SRL▲ 90 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,6×▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 9 K RON | |
| 68 | 68.UNITEX IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,6×▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 49,1 K RON | |
| 69 | 69.UNITATEA ANALOG SRL▼ 7 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,6×▲ 12 % | ▲ 12 % | 7,6 K RON | |
| 70 | 70.UNITATEA I SRL▲ 1 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,6×▲ 20 % | ▲ 20 % | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.PH ELECTRODES SRL▲ 15 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,6×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 10,2 K RON | |
| 72 | 72.PRO HIDRAULICS SRL▲ 54 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,6×▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 450,4 K RON | |
| 73 | 73.LEGAS GAMMA CAM SRL▼ 6 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 2,6×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 232,1 K RON | |
| 74 | 74.ORTOS PROD SRL▼ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,5×▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 336 K RON | |
| 75 | 75.FEREXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,5×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 125,8 K RON | |
| 76 | 76.DBI GLOBAL SUPPLY CHAIN ROMANIA S.R.L.▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,5×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 17 mil. RON | |
| 77 | 77.COMBO PORTABLES SRL▲ 20 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,5×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 12,1 K RON | |
| 78 | 78.THIRD INJECTION UNIT SRL▲ 4 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,5×▲ 31 % | ▲ 31 % | 9,8 K RON | |
| 79 | 79.STIRRERS SRL▲ 11 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,4×▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 7,2 K RON | |
| 80 | 80.SISTEM ELECTRIC SRL▼ 42 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,4×▼ 23 % | ▼ 23 % | 12,7 K RON | |
| 81 | 81.ADWA UNIT SRL▼ 18 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,4×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 5,3 K RON | |
| 82 | 82.COLORIMETERS UNIT SRLnou | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,4×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 3,8 K RON | |
| 83 | 83.SORAMIS TRANS SRL▼ 51 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,3×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 94,6 K RON | |
| 84 | 84.DO METERS UNIT SRL▼ 6 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,3×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 6,4 K RON | |
| 85 | 85.ANDIFOREST SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,3×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -3,8 K RON | |
| 86 | 86.SOCOMET CO SRL▼ 28 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,3×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 421 K RON | |
| 87 | 87.ROMTEXTIL SRL▼ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,2×▼ 3 % | ▼ 3 % | 345,4 K RON | |
| 88 | 88.COSTIUI SRL▼ 64 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 2,2×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 562,7 K RON | |
| 89 | 89.ELECTROVALI SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,2×▲ 825 % | ▲ 825 % | 85,7 K RON | |
| 90 | 90.ZIZZA PRESSOFUSIONI SRL▲ 126 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,2×▲ 176,3 % | ▲ 176,3 % | 82,1 K RON | |
| 91 | 91.PCA UNIT SRL▼ 7 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,2×▲ 16 % | ▲ 16 % | 8,8 K RON | |
| 92 | 92.WP METERS SRL▲ 9 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,2×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 5,8 K RON | |
| 93 | 93.GROWCHECK UNIT SRL▲ 5 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,2×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 8,9 K RON | |
| 94 | 94.FOLTIS SRL▼ 18 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,2×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 1,2 K RON | |
| 95 | 95.MURATA IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,1×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 352,6 K RON | |
| 96 | 96.ANCORAGE INOX SRL▲ 11 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2,1×▲ 36 % | ▲ 36 % | 4,7 K RON | |
| 97 | 97.FVL INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,1×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 98 | 98.PITICANA MITI SRLnou | Sat Ileanda, Comuna Ileanda, Sălaj | 2×▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 154,7 K RON | |
| 99 | 99.RH METERS UNIT SRL▼ 25 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 6,9 K RON | |
| 100 | 100.MINITITRATORS UNIT SRL▼ 39 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 2×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 30 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Sălaj
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
47 firme · 408,9 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
2 firme · 290 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 236,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
72 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
47 firme · 156,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 130,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
6 firme · 126 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
8 firme · 112,1 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 86,1 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
14 firme · 82,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 78,7 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
114 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
23 firme · 70,5 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
20 firme · 53,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
32 firme · 35 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
19 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
2 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
14 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
11 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
9 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
24 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
40 firme · 9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
22 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
13 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
27 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
4 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
12 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
4 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
9 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
7 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
21 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 2731
Fabricarea de cabluri cu fibră optică
1 firme · 5 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
9 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
8 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
12 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
2 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
14 firme · 3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
2 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
5 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
17 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 997 K RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 901,3 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 883,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
3 firme · 850,5 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
2 firme · 835 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 822,7 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3 firme · 814,4 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 660,2 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
5 firme · 648,5 K RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
1 firme · 622,6 K RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
1 firme · 595,6 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
2 firme · 425,7 K RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
2 firme · 351,2 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 336,4 K RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 328,3 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
5 firme · 314,6 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
14 firme · 306,6 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 302,1 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
1 firme · 295,4 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 238,6 K RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2 firme · 234,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
4 firme · 204,6 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 182,3 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 170,5 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 161,3 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 158,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 129,4 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 93,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
1 firme · 77,9 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 69 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 62 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 60 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 48,3 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 45,6 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 42,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 34,8 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 25,7 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 24,9 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 21,1 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 17,9 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 15,1 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 13,2 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
2 firme · 9,2 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 4,6 K RON
CAEN 2452
Turnarea oțelului
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 0 RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 0 RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 0 RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 0 RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 0 RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
1 firme · 0 RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1 firme · 0 RON