Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Prahova după lichiditate ridicată în 2018
404 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 48,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARAN TURISM SRL▲ 1 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 48,8×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 679,8 K RON | |
| 2 | 2.BRUNO TURISM SRL▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 35,6×▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 106,2 K RON | |
| 3 | 3.SCHI MONT SRL▲ 2 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 23×▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.BRIZA CONSULT SRLnou | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 19,8×▲ 8.500 % | ▲ 8.500 % | 19,6 K RON | |
| 5 | 5.HARMO TECH AGRO INVESTMENT SRL▲ 11 | Sat Târgşoru Nou, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 18,1×▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | 88,9 K RON | |
| 6 | 6.MONUMENTAL HIGH BUSINESS SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16×▲ 261,4 % | ▲ 261,4 % | 592,3 K RON | |
| 7 | 7.NICOLTANA STAR S.R.L.▲ 3 | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 15,7×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 232,5 K RON | |
| 8 | 8.FLODAS SKY TURISM SRL▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 14,7×▲ 50 % | ▲ 50 % | 83,6 K RON | |
| 9 | 9.VOSCA SRL▲ 89 | Municipiul Câmpina, Prahova | 14,5×▲ 1.053,2 % | ▲ 1.053,2 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.VERA ŞI LIVIA UNIVERSAL SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 13,8×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 63,4 K RON | |
| 11 | 11.GASTROSIN CARPATI SRL= | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 12,3×▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 846,9 K RON | |
| 12 | 12.AZUGA TURISM S.A.▼ 6 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 12,2×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 620,1 K RON | |
| 13 | 13.DANEO SERV SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 11,3×▲ 170 % | ▲ 170 % | 81,7 K RON | |
| 14 | 14.RESTAURANT BON APETIT SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 360,7 K RON | |
| 15 | 15.TIM IULIA GAMES SRL▲ 21 | Sat Moara Domnească, Comuna Râfov, Prahova | 8×▲ 150,6 % | ▲ 150,6 % | 43,8 K RON | |
| 16 | 16.TAVERNA SÎRBULUI COTA 1400 SRL▲ 8 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 7,8×▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 17 | 17.MARKETING PARALELA SRL▲ 84 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 7,7×▲ 521 % | ▲ 521 % | 186,7 K RON | |
| 18 | 18.PERLA BUCEGI SRL▼ 11 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 7,7×▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 19 | 19.MANAGEMENT ACCOMMODATION SERVICES SRLnou | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 7,6×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 61,3 K RON | |
| 20 | 20.REGAL WGB AIANIS S.R.L.nou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 7,6×▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | 311,6 K RON | |
| 21 | 21.VERA ŞI LIVIA TURISM SRL▲ 5 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 7,6×▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 194,9 K RON | |
| 22 | 22.LAURENT HOSPITALITY SRL▼ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,1×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 297,2 K RON | |
| 23 | 23.RODENA DANISERV SRL▲ 9 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 6,9×▲ 105 % | ▲ 105 % | 53,3 K RON | |
| 24 | 24.PERFORMAX GOURMET SRL▼ 2 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,9×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 248,2 K RON | |
| 25 | 25.LIZIERA COM TOUR SRL▼ 10 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 6,8×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 76,7 K RON | |
| 26 | 26.STEMAREX SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,5×▲ 93,4 % | ▲ 93,4 % | 13,1 K RON | |
| 27 | 27.PACIFIC EXTRA FOOD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 72 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 6,3×▲ 398,4 % | ▲ 398,4 % | 2 mil. RON | |
| 28 | 28.ROCK CAFE PH S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,3×— | — | — | 61,6 K RON |
| 29 | 29.SEVEN BAR SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,3×▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 84,2 K RON | |
| 30 | 30.MARKET BAICOI SRL▲ 12 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 5,8×▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 86,8 K RON | |
| 31 | 31.SANVILOR IMPEX SRL▲ 6 | Sat Brătăşanca, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 5,7×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 25,8 K RON | |
| 32 | 32.VĂLENII DE MUNTE SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM▼ 5 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 5,5×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 31,3 K RON | |
| 33 | 33.CASA BLANCA SRL▼ 12 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 5,4×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 338,5 K RON | |
| 34 | 34.AMP REST STYL SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,4×▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 35 | 35.SUD LIVING HOTEL SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 85,4 K RON | |
| 36 | 36.BISTROMANIA S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 5,3×— | — | — | 73 K RON |
| 37 | 37.PENSIUNEA LIVIA ŞI VERA SRL▲ 4 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 5,3×▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 130,5 K RON | |
| 38 | 38.COMOD PIZZA FOOD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,2×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 64,5 K RON | |
| 39 | 39.DAVER FOOD SRL▼ 26 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 4,9×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 9,5 K RON | |
| 40 | 40.RODIS SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,8×▲ 125 % | ▲ 125 % | 1 mil. RON | |
| 41 | 41.VACANŢĂ ÎN INIMA MUNTELUI SRL▲ 24 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4,6×▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 16,5 K RON | |
| 42 | 42.COMPLEX EUROPA LG SRL▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,5×▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 533,2 K RON | |
| 43 | 43.EFI FLAVOR FOOD SRL▼ 14 | Oraş Breaza, Prahova | 4,4×▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 264,3 K RON | |
| 44 | 44.JINX FAST FOOD S.R.L.▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3×▲ 148,6 % | ▲ 148,6 % | 311,9 K RON | |
| 45 | 45.WRF FAMILY TOURISM SRL▼ 5 | Oraş Breaza, Prahova | 4,3×▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | -38 K RON | |
| 46 | 46.BERLINER DONER HAUS SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 144,8 K RON | |
| 47 | 47.BITALIS EXIM SRL▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 447,5 K RON | |
| 48 | 48.TEOCLAV INVEST SRL▼ 17 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3,9×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 435,7 K RON | |
| 49 | 49.MAVULCAN SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,9×▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 44,3 K RON | |
| 50 | 50.MERENDA PRIM SRL▼ 1 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 3,9×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 45,3 K RON | |
| 51 | 51.ARTIGIANI DEL GUSTO SRL▲ 58 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 3,8×▲ 213,3 % | ▲ 213,3 % | 113,5 K RON | |
| 52 | 52.PERFECT EXCLUSIV TOUR SRL▼ 48 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 3,6×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 423,9 K RON | |
| 53 | 53.NEW & MODERN ART SRLnou | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 3,4×▲ 3.330 % | ▲ 3.330 % | 96,7 K RON | |
| 54 | 54.CRISSARA INVEST SRLnou | Sat Poiana Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 3,4×▲ 201,8 % | ▲ 201,8 % | 107 K RON | |
| 55 | 55.HONIG CAFFE SRL▼ 11 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 3,3×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 48,7 K RON | |
| 56 | 56.RAMALIS INTERSERV S.R.L.▲ 29 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 3,2×▲ 112 % | ▲ 112 % | 118,2 K RON | |
| 57 | 57.KALYNDERUL - TOUR SRL▲ 2 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 3,1×▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 141 K RON | |
| 58 | 58.ROCASS IMPORT-EXPORT SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 3,1×▲ 92 % | ▲ 92 % | 61,1 K RON | |
| 59 | 59.CEOLES IMPEX S.R.L.nou | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 3,1×— | — | — | 94,5 K RON |
| 60 | 60.CREMA DELUXE BUSINESS SRL▼ 46 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 3×▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 99 K RON | |
| 61 | 61.CLACOR INVEST SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 273 K RON | |
| 62 | 62.ETOILE HOTEL SERV SRL▼ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9×▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | -31,9 K RON | |
| 63 | 63.BISTRO & PENSION "LA TELEFERIC" SRL▲ 95 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,9×▲ 258,8 % | ▲ 258,8 % | 79 K RON | |
| 64 | 64.PETER MARY-TEO SRL▼ 44 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 2,8×▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 41 K RON | |
| 65 | 65.GURA DIHAM SRL▼ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 2,8×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 77,9 K RON | |
| 66 | 66.LIRA CLASS INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,7×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 24,2 K RON | |
| 67 | 67.MONTAN TOUR MF SRL▲ 17 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,7×▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 117,2 K RON | |
| 68 | 68.DARILES FLOR SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 39,6 K RON | |
| 69 | 69.COMAROM GRUP INVEST SRL▲ 53 | Sat Surani, Comuna Surani, Prahova | 2,6×▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | -357,2 K RON | |
| 70 | 70.DIONISIE TOUR SRL▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 2,6×▲ 42 % | ▲ 42 % | 972,7 K RON | |
| 71 | 71.DIONISOS FOODS SRL▼ 36 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,5×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 683,7 K RON | |
| 72 | 72.SINAIA SA▲ 14 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,5×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 9,9 mil. RON | |
| 73 | 73.LUXURY TENT EVENTS SRL▲ 69 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,5×▲ 166 % | ▲ 166 % | 1,2 mil. RON | |
| 74 | 74.VOILA MANAGEMENT SRL▼ 23 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,7 mil. RON | |
| 75 | 75.ARDIS OFFICE SRL▲ 1 | Sat Valea Nicovani, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 2,3×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 571,2 K RON | |
| 76 | 76.LOPERA GEFLOR PUB SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 16,5 K RON | |
| 77 | 77.INTERNATIONAL SA▲ 90 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,3×▲ 204 % | ▲ 204 % | 7,8 mil. RON | |
| 78 | 78.REMARK INTER SERVICE SRL▼ 28 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 2,3×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 134,2 K RON | |
| 79 | 79.CHANCE GPTH - TOUR SRL▼ 9 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 2,3×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 123,1 K RON | |
| 80 | 80.ELGOR KEBAB INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 16,1 K RON | |
| 81 | 81.ANADAVTUR INTERPREST S.R.L.▼ 6 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,3×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 78,2 K RON | |
| 82 | 82.GRANDI AUTO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -23,9 K RON | |
| 83 | 83.MARDRA BIS SRLnou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,2×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 66,3 K RON | |
| 84 | 84.GREEK SEA FOOD SRL▲ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2×▲ 81 % | ▲ 81 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.ALLMER INVEST SRL▲ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2×▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 47,8 K RON | |
| 86 | 86.DIMI LINE SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2×▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 512,5 K RON | |
| 87 | 87.BRANDIBURU TURISM SRL▲ 70 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,1×▲ 163 % | ▲ 163 % | 48,2 K RON | |
| 88 | 88.MAROLA TUR SRL▼ 32 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,1×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 1 K RON | |
| 89 | 89.FERMA DACILOR PRODUCTION SRL▼ 10 | Sat Tohani, Comuna Gura Vadului, Prahova | 2,1×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 289,9 K RON | |
| 90 | 90.VICARIS SRL▼ 23 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2,1×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 119,6 K RON | |
| 91 | 91.BIAMIR SRL▲ 180 | Sat Zamfira, Comuna Lipăneşti, Prahova | 2×▲ 621,4 % | ▲ 621,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 92 | 92.TOM CRIS SRL▼ 44 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 434 RON | |
| 93 | 93.TUGAB INTERSERV SRL▲ 86 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 2×▲ 200 % | ▲ 200 % | 856,5 K RON | |
| 94 | 94.MUGUR LAC 2005 SRL▲ 46 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,9×▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 14,3 K RON | |
| 95 | 95.VIA CAFE SRL▲ 106 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,8×▲ 237 % | ▲ 237 % | 533,9 K RON | |
| 96 | 96.HAN DEALUL VIILOR 2008 SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 1,8×— | — | 34,6 K RON | |
| 97 | 97.RADIANA CONCEPT SRL= | Sat Secăria, Comuna Secăria, Prahova | 1,8×▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 142,6 K RON | |
| 98 | 98.GUSTUL MAGIC BAVAREZ SRL▼ 80 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,8×▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 262,1 K RON | |
| 99 | 99.ODELIA EXCLUSIV SRL▲ 48 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,8×▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 59 K RON | |
| 100 | 100.LUCAS TOP EVENTS SRL▲ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 350,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Prahova
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
123 firme · 307,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
350 firme · 285,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
155 firme · 239,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
233 firme · 50,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
50 firme · 46,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
225 firme · 43,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
81 firme · 27,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
23 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
13 firme · 949,8 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 349,4 K RON