Top 100 firme — Activități profesionale, Prahova după lichiditate ridicată în 2011
577 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,8×, iar liderul atinge 102,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PSE ENGINEERING GMBH GERMANIA SUCURSALA PLOIEŞTInou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 102,9×— | — | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.OVERALL SOLUTIONS AND CONSULTING SRLnou | Sat Proviţa de Jos, Comuna Proviţa de Jos, Prahova | 57,8×▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 5,8 K RON | |
| 3 | 3.DANTEMA CONSTRUCT CONSULTING SRL▲ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,6×▲ 290,1 % | ▲ 290,1 % | 257,1 K RON | |
| 4 | 4.BUBBLE DESIGN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,3×▲ 160 % | ▲ 160 % | 345,2 K RON | |
| 5 | 5.DELITE SOFT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,4×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 209,1 K RON | |
| 6 | 6.ARCHPLAN ATLAS SRL▲ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25,7×▲ 294,8 % | ▲ 294,8 % | 6 K RON | |
| 7 | 7.SINTECH EVOLUTION SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21,9×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 134,9 K RON | |
| 8 | 8.BARANEK CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,4×— | — | — | 954,9 K RON |
| 9 | 9.VARIOTASK CONSULTING SRL▲ 12 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 17,7×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 83,2 K RON | |
| 10 | 10.GLOBAL ENGINEERING SERVICES SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,6×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 101,6 K RON | |
| 11 | 11.DEXTRON IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,2×▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 355,4 K RON | |
| 12 | 12.BAUPROJEKT SRL▲ 110 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 16,8×▲ 437,4 % | ▲ 437,4 % | 734,2 K RON | |
| 13 | 13.MARSAL CONSULTING GROUP SRL▲ 25 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 16,3×▲ 101 % | ▲ 101 % | 5,9 K RON | |
| 14 | 14.FISCAL CONSULT SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 16×▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 2 K RON | |
| 15 | 15.CATA MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 15,3×▲ 30.440 % | ▲ 30.440 % | 539,8 K RON | |
| 16 | 16.BiosFor Confort SRL▲ 153 | Municipiul Câmpina, Prahova | 15×▲ 571,4 % | ▲ 571,4 % | 82 K RON | |
| 17 | 17.CERT INPROIECT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,7×▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 127,7 K RON | |
| 18 | 18.REMCONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,3×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 108,6 K RON | |
| 19 | 19.CHEMICARBON SRL▲ 50 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,2×▲ 160,8 % | ▲ 160,8 % | -39,3 K RON | |
| 20 | 20.CIROMEDIA PUB SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13×▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 44,2 K RON | |
| 21 | 21.LACONT EXPERT SRL▲ 37 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,4×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | -8,2 K RON | |
| 22 | 22.A & P CONTAB EXPERT SRL▲ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,3×▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 221,8 K RON | |
| 23 | 23.NEROSERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,7×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 306,5 K RON | |
| 24 | 24.GOGAN SRL▲ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,5×▲ 57 % | ▲ 57 % | 77,2 K RON | |
| 25 | 25.CONBIT SRL▲ 142 | Oraş Breaza, Prahova | 10,4×▲ 354 % | ▲ 354 % | 202,7 K RON | |
| 26 | 26.GVS MICROFILTRAZIONE SRL▼ 4 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 10,3×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 433 K RON | |
| 27 | 27.BIG MEDIA RELATII PUBLICE SRL▲ 257 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,1×▲ 752,5 % | ▲ 752,5 % | -96,7 K RON | |
| 28 | 28.MED-CONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10×▲ 389,8 % | ▲ 389,8 % | 31,9 K RON | |
| 29 | 29.UZUC PROIECT SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,7×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 113,6 K RON | |
| 30 | 30.KARM AUDIT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,5×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 171,9 K RON | |
| 31 | 31.AMAS ARCURI CU GAZ S.R.L.nou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 9,5×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 145,2 K RON | |
| 32 | 32.MILSTAR CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4×▲ 317,7 % | ▲ 317,7 % | 167,5 K RON | |
| 33 | 33.SEVAL SRL▲ 76 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4×▲ 177,2 % | ▲ 177,2 % | 135,6 K RON | |
| 34 | 34.GALAVI CONSULTING SRL▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,3×▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 215,7 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRO CORO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,2×▲ 237,2 % | ▲ 237,2 % | 130,9 K RON | |
| 36 | 36.ALAD CONS SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,2×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 40,5 K RON | |
| 37 | 37.ALO MONTAN SRL▼ 12 | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 9,1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 401,4 K RON | |
| 38 | 38.PROVEXPERT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 70,1 K RON | |
| 39 | 39.EPROCONS PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -101,8 K RON | |
| 40 | 40.GHIURI CONSULTING SRL▲ 118 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8×▲ 272,9 % | ▲ 272,9 % | 147,7 K RON | |
| 41 | 41.ARHISIMBOL SRL▲ 71 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,7×▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 24,1 K RON | |
| 42 | 42.CONSUL CERTMAN SRLnou | Sat Albeşti-Paleologu, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 8,7×▼ 11 % | ▼ 11 % | 55,6 K RON | |
| 43 | 43.MONCRIS PROIECTCONS SRL▼ 40 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,7×▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | -50,3 K RON | |
| 44 | 44.BETACONI TEHNICA SRL▼ 9 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 8,6×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 206 K RON | |
| 45 | 45.MODULE QUALITY CONSULTING SRL▲ 43 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 8,5×▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 278 K RON | |
| 46 | 46.ACON AUDIT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,5×▲ 658,9 % | ▲ 658,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.GR EUROCERT SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,3×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 36,5 K RON | |
| 48 | 48.DANGERA SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,1×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 22,2 K RON | |
| 49 | 49.IRIMAT CONS SRL▼ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 466 K RON | |
| 50 | 50.BICLAVET COMPANY SRLnou | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 8×— | — | 37,3 K RON | |
| 51 | 51.STRUCON PROIECT SRL▲ 62 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 7,9×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 370,4 K RON | |
| 52 | 52.AUDIT ANALIS EXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,8×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 279,8 K RON | |
| 53 | 53.PETROLIFERA MUNTENIA CONSULTING SRL▲ 29 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,7×▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 180,8 K RON | |
| 54 | 54.NOWI BUSINESS CONSULTING SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 7,4×— | — | — | 170,7 K RON |
| 55 | 55.TYPO DAS INVEST SRL▲ 278 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,3×▲ 646,9 % | ▲ 646,9 % | 182,3 K RON | |
| 56 | 56.CONSPROIECT SA▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,3×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 67,2 K RON | |
| 57 | 57.GESFINCONTAB SRL▼ 1 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 7,2×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 83,6 K RON | |
| 58 | 58.GEVIERU CONSULTING SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 7,1×▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 74,7 K RON | |
| 59 | 59.TEFANCOM SRL▲ 90 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 7,1×▲ 174,2 % | ▲ 174,2 % | 28,7 K RON | |
| 60 | 60.CRISTENO SERVICES SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 7,1×▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 118,6 K RON | |
| 61 | 61.BURELLI CONSULTING ENGINEERING SRLnou | Sat Bughea de Jos, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 7×— | — | — | 108,4 K RON |
| 62 | 62.SAYONARA CONS SRL▲ 121 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7×▲ 236,5 % | ▲ 236,5 % | 161,4 K RON | |
| 63 | 63.DASCONT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 155,5 K RON | |
| 64 | 64.AJA FOOD CERT SRL▲ 134 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 6,7×▲ 261,1 % | ▲ 261,1 % | 50 K RON | |
| 65 | 65.DYOMEDICA CND SRL▼ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,6×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 894,4 K RON | |
| 66 | 66.BELLES MARKS CONSULTING SRL▼ 17 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 6,5×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 38,6 K RON | |
| 67 | 67.SOFIN COUNT SRL▲ 43 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,5×▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 81,8 K RON | |
| 68 | 68.TOPEXPERT CONSULT SRL▲ 180 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6,3×▲ 355,8 % | ▲ 355,8 % | 92 K RON | |
| 69 | 69.PLURI CONSULTANTS ROMANIA SRL▼ 63 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,1×▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 69,5 K RON | |
| 70 | 70.CONTROM EXPERT SRL▼ 51 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,1×▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 105,5 K RON | |
| 71 | 71.DIAPAZON GRUP SRL▲ 33 | ***localitatea negasita***, Prahova | 6×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 25,9 K RON | |
| 72 | 72.LACORA CONSULT SRL▲ 89 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5,8×▲ 146,8 % | ▲ 146,8 % | 192,5 K RON | |
| 73 | 73.EVIAL SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,7×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -23,1 K RON | |
| 74 | 74.EXPERTIZE-EVALUARI CONSULTANTA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,7×▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 203,2 K RON | |
| 75 | 75.NICCONT SRLnou | Sat Băteşti, Comuna Brazi, Prahova | 5,7×▼ 28 % | ▼ 28 % | 23,8 K RON | |
| 76 | 76.ARCHETYPE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6×— | — | 185,6 K RON | |
| 77 | 77.H & G CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 62,8 K RON | |
| 78 | 78.EKLUZ SRL▲ 75 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5,5×▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 60,9 K RON | |
| 79 | 79.SIDRO COM SRL▼ 9 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 5,5×▲ 12 % | ▲ 12 % | 44 K RON | |
| 80 | 80.OMNITEX CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,5×▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 7,4 K RON | |
| 81 | 81.PERFORMAX COM SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 5,5×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 825 RON | |
| 82 | 82.LUS 96 SERV SRLnou | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 5,4×▲ 290,7 % | ▲ 290,7 % | 192 K RON | |
| 83 | 83.ANRO PRINT INDUSTRIES SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 5,4×— | — | — | 267,9 K RON |
| 84 | 84.CONTASIN SRL▲ 76 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5,4×▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.GABOIL INTERSERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,4×— | — | — | 124,2 K RON |
| 86 | 86.CENTRUL DE TRANSFER TEHNOLOGIC INOVARE ŞI AFACERI PRAHOVA CTTIAP SRL▲ 68 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3×▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 70,3 K RON | |
| 87 | 87.CENTRUL INDEPENDENT DE TESTĂRI LICLA SRL▲ 127 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3×▲ 220,5 % | ▲ 220,5 % | 47,9 K RON | |
| 88 | 88.ISAS INVESTMENTS SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 5,3×▲ 144,7 % | ▲ 144,7 % | 105,8 K RON | |
| 89 | 89.EXPCORO DESIGN SRL▲ 148 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 5,2×▲ 263,2 % | ▲ 263,2 % | 836,4 K RON | |
| 90 | 90.MENDOR CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,2×— | — | 93,8 K RON | |
| 91 | 91.SHIRO CONS SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,2×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 387,8 K RON | |
| 92 | 92.GEOSCAN SERVICE SRL▲ 7 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 5,1×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 222 RON | |
| 93 | 93.LAND SERVICES INSPECTION S.R.L.nou | Sat Albeşti-Paleologu, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 5×▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 127,2 K RON | |
| 94 | 94.OPTIMATIC SOLUTIONS SRL▼ 76 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 95 | 95.EXPERT SERV TOPO SRL▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,9×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 42,3 K RON | |
| 96 | 96.VISMEDIA CORP SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,9×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 53,5 K RON | |
| 97 | 97.MED-ING DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,9×▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 256,5 K RON | |
| 98 | 98.ENID OIL SRL▲ 133 | ***localitatea negasita***, Prahova | 4,8×▲ 222,7 % | ▲ 222,7 % | 794 K RON | |
| 99 | 99.FILIPIDES SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,8×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 92 K RON | |
| 100 | 100.KREDO IMAGE SRL▲ 78 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,8×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 29,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Prahova
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
145 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
587 firme · 854,7 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
379 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
173 firme · 139,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
395 firme · 101,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
323 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
186 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
153 firme · 50 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
87 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
69 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
155 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
14 firme · 6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
47 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
13 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
14 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 833,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 826,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 743,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 571,1 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 307 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 210,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 199,8 K RON