Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Olt după lichiditate ridicată în 2012
113 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 15,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRESTIGE CATERING SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 15,5×▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 345,9 K RON | |
| 2 | 2.ROM-HANS-NICK SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 11,3×▲ 581,9 % | ▲ 581,9 % | 58,1 K RON | |
| 3 | 3.LID HOTELS MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Caracal, Olt | 4×▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.ELCAS-IMPEX SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 3,6×▲ 219,6 % | ▲ 219,6 % | 52,9 K RON | |
| 5 | 5.TOP TURISM INTERMED SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 3,6×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 657,9 K RON | |
| 6 | 6.P.M.MARIAN SRL▼ 4 | Sat Băbiciu, Comuna Băbiciu, Olt | 2,9×▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 325,1 K RON | |
| 7 | 7.LUIZA ALIDAN SRL▼ 1 | Sat Şerbăneştii de Sus, Comuna Şerbăneşti, Olt | 2,8×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 19,1 K RON | |
| 8 | 8.EVELYN SRL▲ 33 | Municipiul Slatina, Olt | 2,4×▲ 243,5 % | ▲ 243,5 % | -12,4 K RON | |
| 9 | 9.UNIREA TOP - SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 12 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,9×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 50,6 K RON | |
| 10 | 10.TEHNIC '96 SRL▼ 5 | Sat Rusciori, Oraş Scorniceşti, Olt | 1,8×▼ 10 % | ▼ 10 % | 18,9 K RON | |
| 11 | 11.DAN-DOBRE SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 1,8×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 11,5 K RON | |
| 12 | 12.ŞERBAN LORIMAR SRL= | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 1,7×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 36,1 K RON | |
| 13 | 13.DACAR MADY SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 44,4 K RON | |
| 14 | 14.PARC SA▲ 6 | Municipiul Caracal, Olt | 1,6×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 105,2 K RON | |
| 15 | 15.DIVERS ŞUŞEANU SRL▼ 7 | Sat Cepari, Comuna Cârlogani, Olt | 1,5×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 1,1 K RON | |
| 16 | 16.CONCORD INVEST SRLnou | Sat Izvoru, Comuna Găneasa, Olt | 1,5×▲ 14 % | ▲ 14 % | 6,3 K RON | |
| 17 | 17.RIO DEL ROGO GL SRL▼ 6 | Municipiul Caracal, Olt | 1,5×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 10 K RON | |
| 18 | 18.RONIN R.V. SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1,3×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,8 K RON | |
| 19 | 19.LA TREI PODURI SRL= | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 1,1×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -1,7 K RON | |
| 20 | 20.CAFENEA SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 1,1×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 9 K RON | |
| 21 | 21.PRO QUALITY EVENT ORG SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1,1×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 131,1 K RON | |
| 22 | 22.SILVA - FLOREA SRL▲ 5 | Sat Câmpu Mare, Comuna Dobroteasa, Olt | 1×▲ 12 % | ▲ 12 % | 7,3 K RON | |
| 23 | 23.CASTELANII MEDIEVALI SRL▼ 1 | Municipiul Caracal, Olt | 1×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -2 K RON | |
| 24 | 24.PIVALEXIM SRL▲ 15 | Sat Valea Fetei, Comuna Verguleasa, Olt | 1×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 5,1 K RON | |
| 25 | 25.FIDELITAS FISC KRK SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 3,4 K RON | |
| 26 | 26.VIODOR COMPANY SRL▲ 17 | Municipiul Caracal, Olt | 1×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 91,9 K RON | |
| 27 | 27.CORSER DOZ SRL▼ 3 | Sat Orlea, Comuna Orlea, Olt | 1×0,0% | 0,0% | 18,1 K RON | |
| 28 | 28.TORCH HOTEL&LOUNGE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,9×— | — | — | -8,2 K RON |
| 29 | 29.ULTRA FOOD SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,9×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -15,1 K RON | |
| 30 | 30.MISTER ERICOM SRL▼ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 0,9×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -47,1 K RON | |
| 31 | 31.LILIANA MONDIAL SRL▲ 7 | Sat Radomireşti, Comuna Radomireşti, Olt | 0,9×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -13,3 K RON | |
| 32 | 32.SILCONI BURDA SRL▼ 3 | Sat Studina, Comuna Studina, Olt | 0,9×0,0% | 0,0% | -7,3 K RON | |
| 33 | 33.BARTEN STAR SRL= | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 0,8×0,0% | 0,0% | 3,8 K RON | |
| 34 | 34.T.L.X. SRL▼ 3 | Sat Colibaşi, Comuna Strejeşti, Olt | 0,8×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 4,4 K RON | |
| 35 | 35.PROD COM IND TOMI SRL▲ 1 | Sat Vădastra, Comuna Vădastra, Olt | 0,8×0,0% | 0,0% | -33,5 K RON | |
| 36 | 36.LEONCIO SRL▲ 27 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 0,8×▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | -4,3 K RON | |
| 37 | 37.PRICHINDEL VIOREX S.R.L.nou | Comuna Nicolae Titulescu, Olt | 0,8×▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 5,2 K RON | |
| 38 | 38.RIADA PLUS SRL▲ 17 | Municipiul Caracal, Olt | 0,8×▲ 54 % | ▲ 54 % | 1,2 K RON | |
| 39 | 39.VIVA SRLnou | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 0,8×0,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 40 | 40.ILIN PLUS ILIN SRL▼ 3 | Municipiul Caracal, Olt | 0,8×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 7,5 K RON | |
| 41 | 41.ALEX&ANA AGROTUR SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 0,7×— | — | — | -7,9 K RON |
| 42 | 42.PLAVIA HAN 2001 SRL▼ 8 | Sat Plăviceni, Comuna Scărişoara, Olt | 0,7×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -5,9 K RON | |
| 43 | 43.CHIRITA ALISABIN SNCnou | Sat Dranovăţu, Comuna Găneasa, Olt | 0,7×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -3,8 K RON | |
| 44 | 44.ELCOMEX SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 0,7×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 100,8 K RON | |
| 45 | 45.OPREA UNIVERS SALON SNC▲ 6 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 0,7×▲ 14 % | ▲ 14 % | -19,3 K RON | |
| 46 | 46.LUCKY NEXTEL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,6×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -10,4 K RON | |
| 47 | 47.CONGO SRL▼ 2 | Sat Tufeni, Comuna Tufeni, Olt | 0,6×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -30,2 K RON | |
| 48 | 48.EDURO BIOPARTENER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,6×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -18,8 K RON | |
| 49 | 49.ROBIANDRU COS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,6×▲ 175 % | ▲ 175 % | -9,8 K RON | |
| 50 | 50.SPORT PUB BYABI SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 0,5×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -10,2 K RON | |
| 51 | 51.ADERP GRUP SRL▲ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 0,5×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1,1 K RON | |
| 52 | 52.FLORIO SRL▲ 14 | Sat Redea, Comuna Redea, Olt | 0,5×▲ 50 % | ▲ 50 % | -86 RON | |
| 53 | 53.ECHILIBRU SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,5×▲ 29 % | ▲ 29 % | -92,8 K RON | |
| 54 | 54.GURIŢĂ COSTA SRL▲ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 0,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | -32,5 K RON | |
| 55 | 55.VOIMAR SRL▲ 18 | Sat Vîneşti, Comuna Verguleasa, Olt | 0,5×▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 2,5 K RON | |
| 56 | 56.KAVALA SELECT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,5×0,0% | 0,0% | -194 K RON | |
| 57 | 57.OLD HOUND PARK PUB SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,5×— | — | — | -79,7 K RON |
| 58 | 58.NIRAMEXIM SRL▲ 3 | Municipiul Caracal, Olt | 0,4×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 7,1 K RON | |
| 59 | 59.CURTEA BOIEREASCĂ SRLnou | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 0,4×— | — | — | 657 RON |
| 60 | 60.3B LIVIU SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 0,4×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -128,3 K RON | |
| 61 | 61.NEGREŞ GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 0,4×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 5,5 K RON | |
| 62 | 62.EUROSTIL SRL▼ 8 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 0,4×▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -27,1 K RON | |
| 63 | 63.ROSA BLU CHIARO SRL▼ 1 | Sat Milcovu din Vale, Comuna Milcov, Olt | 0,4×0,0% | 0,0% | 63 K RON | |
| 64 | 64.SIRCONF SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 0,4×▲ 95 % | ▲ 95 % | -51 K RON | |
| 65 | 65.AMIGO SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 0,4×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -2,3 K RON | |
| 66 | 66.COMDIALL SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 0,4×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3,6 K RON | |
| 67 | 67.DURONI INVESTIMENT SRL▲ 3 | Municipiul Caracal, Olt | 0,3×0,0% | 0,0% | 13,6 K RON | |
| 68 | 68.INSIEME SRL▼ 1 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 0,3×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -56,6 K RON | |
| 69 | 69.MERRA CLUB SRL▼ 9 | Municipiul Caracal, Olt | 0,3×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -102 RON | |
| 70 | 70.ANDBRADEM SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 0,3×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 4,8 K RON | |
| 71 | 71.RICAVI IMPEX SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 0,3×0,0% | 0,0% | -25,2 K RON | |
| 72 | 72.COBRALI 2000 SRL▲ 20 | Municipiul Caracal, Olt | 0,3×▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 1,1 K RON | |
| 73 | 73.T.G.D. SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 0,3×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 4 K RON | |
| 74 | 74.TEHNOCOM SRL▼ 6 | Sat Piscani, Oraş Scorniceşti, Olt | 0,3×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 10,8 K RON | |
| 75 | 75.JIJU-DOR EVER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,3×— | — | — | -40,5 K RON |
| 76 | 76.JUPITER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,3×▲ 25 % | ▲ 25 % | 35,1 K RON | |
| 77 | 77.GRĂDIȘTE HILL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,3×— | — | — | -119,2 K RON |
| 78 | 78.COMPLEX HOTELIER PARC SA▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 245,6 K RON | |
| 79 | 79.BACHUS SA▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -302,7 K RON | |
| 80 | 80.GEDOM-MIXT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 0,2×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -2 K RON | |
| 81 | 81.ALTIBRO SRL▼ 46 | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 0,2×▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | -20,5 K RON | |
| 82 | 82.CALIPSO-SANDU SRL▼ 36 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -5,3 K RON | |
| 83 | 83.GEVACOR SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 0,2×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -5,8 K RON | |
| 84 | 84.ROMPOIL SRLnou | Comuna Pleşoiu, Olt | 0,2×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 73,6 K RON | |
| 85 | 85.MONTANA SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 11,4 K RON | |
| 86 | 86.TURCOAZ SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -28,5 K RON | |
| 87 | 87.ARAMIS SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.VICIANA-COM SRL▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | -39,9 K RON | |
| 89 | 89.STOICA & STOICA SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 31,6 K RON | |
| 90 | 90.ANDROMEDA SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 114,7 K RON | |
| 91 | 91.ROHAN PROMPT SRLnou | Loc. Potcoava, Oraş Potcoava, Olt | 0,2×▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 8 K RON | |
| 92 | 92.EMIPIS 73 SRL▲ 6 | Municipiul Caracal, Olt | 0,2×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 367 RON | |
| 93 | 93.PRODCOMBUST SRL▼ 11 | Sat Rusciori, Oraş Scorniceşti, Olt | 0,2×▼ 25 % | ▼ 25 % | -28,6 K RON | |
| 94 | 94.MINIM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,2×▼ 40 % | ▼ 40 % | -50,9 K RON | |
| 95 | 95.MONDIAL-M.T. SRL▲ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 0,1×▲ 40 % | ▲ 40 % | -119,2 K RON | |
| 96 | 96.VINATORUL-COM SRL▲ 6 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 0,1×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 14 K RON | |
| 97 | 97.TEMPLA CAFE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,1×▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | -121,8 K RON | |
| 98 | 98.GILNOBER SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 0,1×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -135,1 K RON | |
| 99 | 99.POPCOM SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 0,1×0,0% | 0,0% | -67,1 K RON | |
| 100 | 100.COM PROD TUR ROKY SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 0,1×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -175,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Olt
CAEN 5610
Restaurante
137 firme · 106,5 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
226 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
55 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
16 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
14 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
23 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 150,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 111,7 K RON