Top 100 firme din Olt după lichiditate ridicată în 2024
5.130 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20,2×, iar liderul atinge 376,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.G.AD.LIBITUM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 376,7×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 31 K RON | |
| 2 | 2.ANDU SRL▲ 8 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 151,6×▲ 176,8 % | ▲ 176,8 % | -172,9 K RON | |
| 3 | 3.IFN ROGVAIV ELI S.R.L.nou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 143,1×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 396,7 K RON | |
| 4 | 4.COTURNIX C. SRL▲ 32 | Sat Strejeştii de Sus, Comuna Strejeşti, Olt | 98,8×▲ 203,8 % | ▲ 203,8 % | 292,3 K RON | |
| 5 | 5.RAIDEN CREDO IFN SRL▲ 58 | Municipiul Slatina, Olt | 96,8×▲ 283,4 % | ▲ 283,4 % | 155,3 K RON | |
| 6 | 6.TECHNOLOGY CENTRAL DISPATCH S.R.L.nou | Sat Vădastra, Comuna Vădastra, Olt | 94,7×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 978,3 K RON | |
| 7 | 7.MAXIGRAM TRANSFER SRL▲ 45 | Municipiul Slatina, Olt | 87,9×▲ 225,1 % | ▲ 225,1 % | 328 K RON | |
| 8 | 8.BTK FACILITY MANAGEMENT S.R.L.▲ 51 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 84,3×▲ 229,4 % | ▲ 229,4 % | 78,3 K RON | |
| 9 | 9.VEVE RENTS S.R.L.▲ 2.481 | Municipiul Slatina, Olt | 83,6×▲ 5.872,9 % | ▲ 5.872,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 10 | 10.CABINET MEDICAL DR. SĂNDESCU ELISABETA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 65,8×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 644,3 K RON | |
| 11 | 11.GERA SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 65,2×▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 37,1 K RON | |
| 12 | 12.PROGINMED SERVICII MEDICALE S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 61,1×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 963,1 K RON | |
| 13 | 13.VEDAS STIL SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 54,7×▼ 65 % | ▼ 65 % | 219,3 K RON | |
| 14 | 14.FIRE STYLE DESIGN CM SRL▲ 119 | Municipiul Slatina, Olt | 51,3×▲ 197,8 % | ▲ 197,8 % | 209,6 K RON | |
| 15 | 15.TOMINO GOLD S.R.L.▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 49,7×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 650,3 K RON | |
| 16 | 16.GLOBAL ITPRO EXPERT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 49,7×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 492,3 K RON | |
| 17 | 17.AGROLEGBIO IZBICENI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 1.495 | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 49×▲ 1.842,5 % | ▲ 1.842,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.OANA-TUDOR SRL▲ 106 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 46,4×▲ 159,8 % | ▲ 159,8 % | 248,4 K RON | |
| 19 | 19.EUROPOL IFN SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 45,6×▼ 11 % | ▼ 11 % | 131,4 K RON | |
| 20 | 20.VIZEN SOLUTIONS S.R.L.▲ 301 | Municipiul Slatina, Olt | 45,6×▲ 343,3 % | ▲ 343,3 % | 304,9 K RON | |
| 21 | 21.JUMBO REGIO TRANS SRL▲ 104 | Municipiul Slatina, Olt | 43,8×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 500,6 K RON | |
| 22 | 22.AFACERI ÎN CONTROL S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 42×▲ 1.809,6 % | ▲ 1.809,6 % | 543,2 K RON | |
| 23 | 23.AGRO SPIC SRL▲ 345 | Comuna Băbiciu, Olt | 41,4×▲ 344 % | ▲ 344 % | 1,5 mil. RON | |
| 24 | 24.MLADIN SRL▲ 329 | Municipiul Caracal, Olt | 41,1×▲ 332,4 % | ▲ 332,4 % | 390 K RON | |
| 25 | 25.LODRIV IT S.R.L.nou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 40,2×▼ 87 % | ▼ 87 % | 560 K RON | |
| 26 | 26.EVOLUTION ASIG MM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 39,4×▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 51,3 K RON | |
| 27 | 27.S.T.A. DI PIGGIO & COMPANY AUTOMATION SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 38,9×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 183,7 K RON | |
| 28 | 28.ELECTRIC STAR TECH SRL▲ 2.537 | Municipiul Slatina, Olt | 38×▲ 2.692,7 % | ▲ 2.692,7 % | 995 RON | |
| 29 | 29.VENCO TOTAL SRL▲ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 37,7×▲ 54 % | ▲ 54 % | 21,4 K RON | |
| 30 | 30.NEDYPAN BEST S.R.L.▲ 234 | Municipiul Caracal, Olt | 37,3×▲ 222,5 % | ▲ 222,5 % | 73,6 K RON | |
| 31 | 31.NOULCATALOG S.R.L.▼ 17 | Oraş Potcoava, Olt | 37,2×▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 583,3 K RON | |
| 32 | 32.MINZAT PRODUCT & TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 37,1×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 365,2 K RON | |
| 33 | 33.IT-RO DORIANO S.R.L.▲ 720 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 36,8×▲ 615 % | ▲ 615 % | 553,3 K RON | |
| 34 | 34.FOIŞOR ADI SERV SRL▲ 59 | Sat Doanca, Comuna Tia Mare, Olt | 36,1×▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 74,3 K RON | |
| 35 | 35.VELMARVIC TRANS SRL▲ 610 | Sat Ghimpeţenii Noi, Comuna Ghimpeţeni, Olt | 36×▲ 507,3 % | ▲ 507,3 % | 602,6 K RON | |
| 36 | 36.MAC AUTO SRL▲ 51 | Municipiul Slatina, Olt | 35,1×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 256,4 K RON | |
| 37 | 37.SERVMED SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 35×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 441 K RON | |
| 38 | 38.VIVODENT SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 34,3×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 151,1 K RON | |
| 39 | 39.CARMO SA▲ 812 | Municipiul Caracal, Olt | 34,2×▲ 650,8 % | ▲ 650,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.PANIV IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Slatina, Olt | 34,1×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 59,3 K RON | |
| 41 | 41.LYE & ROXANA & LĂCRĂMIOARA S.R.L.▲ 142 | Municipiul Caracal, Olt | 34,1×▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 36,9 K RON | |
| 42 | 42.MIREA INFORMATICS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 33,8×— | — | 422,5 K RON | |
| 43 | 43.ALEMON COMPANY SRL▲ 373 | Municipiul Slatina, Olt | 33×▲ 291,9 % | ▲ 291,9 % | 105,5 K RON | |
| 44 | 44.CABINET MEDICAL DR. TOLOŞ DOINIŢA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 31,7×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 394,5 K RON | |
| 45 | 45.VLAD YKER SERVCONS SRL▲ 102 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 31,4×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 81,3 K RON | |
| 46 | 46.MOJAVE DIGITAL AGENCY S.R.L.▲ 27 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 31,4×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 222,6 K RON | |
| 47 | 47.B & I NUOVO ALLESTIMENTI FIERISTICI SRL▲ 113 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 31,2×▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.PSIHO-DELCEA SRL▲ 714 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 31,1×▲ 509,2 % | ▲ 509,2 % | 488,2 K RON | |
| 49 | 49.PRIMERA CONF SRL▼ 24 | Sat Jitaru, Oraş Scorniceşti, Olt | 31,1×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 229 K RON | |
| 50 | 50.CABINET MEDICAL DR. BĂRBULESCU DANA-LIVIA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 31×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 418,5 K RON | |
| 51 | 51.POLIMED SRL▲ 72 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 30,7×▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 411,4 K RON | |
| 52 | 52.LESNIC SORIN MEDIC LEGIST EXPERT S.R.L.▲ 235 | Sat Milcovu din Deal, Comuna Milcov, Olt | 30,6×▲ 176,7 % | ▲ 176,7 % | 549,2 K RON | |
| 53 | 53.EXPROINSTAL SRL▲ 120 | Municipiul Slatina, Olt | 30,5×▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 179,8 K RON | |
| 54 | 54.CABINET MEDICAL DR. SANDU PETRE SRLnou | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 30,5×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 397,8 K RON | |
| 55 | 55.DENTI HOUSE KLINIC S.R.L.▼ 35 | Municipiul Slatina, Olt | 30,3×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 347,2 K RON | |
| 56 | 56.FASTERO TRANSIT FOOD S.R.L.▲ 199 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 30,1×▲ 154 % | ▲ 154 % | 7,4 K RON | |
| 57 | 57.DESIGN SALE AND INSTALLATION OF EQUIPMENT SRL▲ 173 | Municipiul Slatina, Olt | 30×▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 220,2 K RON | |
| 58 | 58.EDY.MASSETTI S.R.L.▲ 105 | Sat Iancu Jianu, Comuna Iancu Jianu, Olt | 28,8×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 270,9 K RON | |
| 59 | 59.MEDICA BADEA ILINCA SRLnou | Sat Mărgineni Slobozia, Oraş Scorniceşti, Olt | 28,6×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 397,6 K RON | |
| 60 | 60.UNU PLUS UNU SRL▲ 531 | Comuna Optaşi-Măgura, Olt | 28,3×▲ 344,1 % | ▲ 344,1 % | 12,4 K RON | |
| 61 | 61.POB SOFT SOLUTIONS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 27,8×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 282,8 K RON | |
| 62 | 62.RADICAL BETA AM S.R.L.▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 27,3×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 760,1 K RON | |
| 63 | 63.ALFA-BET RECICLARE S.R.L.▲ 355 | Municipiul Slatina, Olt | 27,1×▲ 223,4 % | ▲ 223,4 % | 839,6 K RON | |
| 64 | 64.ERVACONS S.R.L.▲ 366 | Sat Cârlogani, Comuna Cârlogani, Olt | 27,1×▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | 100,3 K RON | |
| 65 | 65.CABINET MEDICAL DR. DIMITRIU AURELIA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 26,6×▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 299,7 K RON | |
| 66 | 66.MARIMIH PATI PRODUCT SRL▼ 62 | Municipiul Slatina, Olt | 26,1×▼ 63 % | ▼ 63 % | 367,2 K RON | |
| 67 | 67.MIRCEA VAN AUTO S.R.L.▲ 55 | Sat Vădăstriţa, Comuna Vădăstriţa, Olt | 26×▲ 45 % | ▲ 45 % | 28,7 K RON | |
| 68 | 68.B-ON GARDEN SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 25,9×— | — | 198,3 K RON | |
| 69 | 69.MEGATEHNIC SRL▲ 65 | Municipiul Slatina, Olt | 25,3×▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 382,7 K RON | |
| 70 | 70.ONEL DAN-ALEXANDRU S.R.L.▼ 61 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 25,3×▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 14,1 K RON | |
| 71 | 71.PRESTAREA NIC SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 25,1×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 91,7 K RON | |
| 72 | 72.MEGAGOLD PROINVEST CRIS IFN SRL▼ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 24,9×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 549,7 K RON | |
| 73 | 73.ANTARES FOR WATER & FIRE SRL LUCCA ITALIA SUCURSALA BALDOVINEŞTI▼ 16 | Sat Baldovineşti, Comuna Baldovineşti, Olt | 24,4×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 90,9 K RON | |
| 74 | 74.LUBRICHIM SRL▲ 5 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 24,3×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 78,8 K RON | |
| 75 | 75.NEW FILOCRIS GROUP S.R.L.▲ 206 | Municipiul Slatina, Olt | 23,9×▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 645,7 K RON | |
| 76 | 76.LESMAN CARGO S.R.L.▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 23,8×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 174 K RON | |
| 77 | 77.CABINET MEDICAL DE MEDICINA DE FAMILIE DR. SECU VALERIA S.R.L.▲ 122 | Sat Potcoava Fălcoeni, Oraş Potcoava, Olt | 23,1×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 193,8 K RON | |
| 78 | 78.AGROFARM MOVILENI SRLnou | Sat Movileni, Comuna Movileni, Olt | 23,1×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 3,7 K RON | |
| 79 | 79.BATTIMENT FLR SRL▼ 52 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 22,7×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 22,5 K RON | |
| 80 | 80.ALMAR PREST SRL▲ 98 | Sat Bircii, Oraş Scorniceşti, Olt | 22,7×▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 202 K RON | |
| 81 | 81.CLAUDYO CRYSYON CONS SRL▼ 59 | Sat Mărunţei, Comuna Mărunţei, Olt | 22,7×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 99,8 K RON | |
| 82 | 82.CARDIODENT DR. DOROBANŢU SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 22,6×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 321,6 K RON | |
| 83 | 83.OXIDBET RAN S.R.L.▲ 1.095 | Sat Grojdibodu, Comuna Grojdibodu, Olt | 22,6×▲ 589 % | ▲ 589 % | 150,1 K RON | |
| 84 | 84.VITAL SMART BYTES SRL▲ 134 | Municipiul Slatina, Olt | 22,5×▲ 72 % | ▲ 72 % | 425,3 K RON | |
| 85 | 85.ALICE METAL TRADE SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 22,4×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 8,2 K RON | |
| 86 | 86.TEAM OF FIVE S.R.L.▲ 234 | Sat Dăneasa, Comuna Dăneasa, Olt | 22,2×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 87 | 87.EXPERT STANVAL CONSULTING SRL▲ 115 | Sat Mărunţei, Comuna Mărunţei, Olt | 21,9×▲ 57 % | ▲ 57 % | 138 K RON | |
| 88 | 88.ALMAHER CONSTRUCTIONS S.R.L.▲ 684 | Municipiul Caracal, Olt | 21,8×▲ 335,5 % | ▲ 335,5 % | 970,3 K RON | |
| 89 | 89.CABINET MEDICAL DR. RUSOIU ELA SRL▲ 1.675 | Municipiul Slatina, Olt | 21,8×▲ 929,3 % | ▲ 929,3 % | 587,9 K RON | |
| 90 | 90.LOCOMOTIVE MENTENANCE S.R.L.▲ 690 | Sat Optăşani, Comuna Spineni, Olt | 21,7×▲ 334,3 % | ▲ 334,3 % | 469,9 K RON | |
| 91 | 91.SAVITECH CONSULTING S.R.L.▲ 3.253 | Municipiul Slatina, Olt | 21,6×▲ 2.064 % | ▲ 2.064 % | 293,4 K RON | |
| 92 | 92.DIAB MEDICA SRL▼ 42 | Municipiul Slatina, Olt | 21,4×▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 596,4 K RON | |
| 93 | 93.MIK ANDFLOR CO SRL▼ 49 | Municipiul Slatina, Olt | 21×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 27,1 K RON | |
| 94 | 94.ELCHIM SRL▲ 194 | Sat Milcovu din Vale, Comuna Milcov, Olt | 20,9×▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 156,7 K RON | |
| 95 | 95.AGRICULTA S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 20,9×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 62 K RON | |
| 96 | 96.DEV SOFTWARE TEAM SRL▲ 1.150 | Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt | 20,6×▲ 564,2 % | ▲ 564,2 % | 268,5 K RON | |
| 97 | 97.MORON INVEST SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 20,5×▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 108,6 K RON | |
| 98 | 98.RED IT ALSTECH SRL▲ 1.399 | Municipiul Slatina, Olt | 20,3×▲ 700,8 % | ▲ 700,8 % | 201,8 K RON | |
| 99 | 99.S.N. CONSTRUCTION PARTNER S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 20,3×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 135,1 K RON | |
| 100 | 100.COMTEXTIL INVEST SRL▲ 2.758 | Municipiul Slatina, Olt | 20,2×▲ 1.582,5 % | ▲ 1.582,5 % | -505,7 K RON |