Top 100 firme — Sănătate, Neamț după lichiditate ridicată în 2020
130 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 39,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LTC BIOESTETIX S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 39,1×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 525,8 K RON | |
| 2 | 2.FILDES DENT SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 36,6×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 398,4 K RON | |
| 3 | 3.POLICLINICA STAN SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31×▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 883,5 K RON | |
| 4 | 4.PASCARU HELP MED SRL▲ 16 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 28,1×▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 139,5 K RON | |
| 5 | 5.OGEPET MED SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 27,1×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 277,1 K RON | |
| 6 | 6.COREF MEDIS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,1×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 472,4 K RON | |
| 7 | 7.CABINET MEDICAL DR. ARAMĂ ELENA SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 25,2×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 221,7 K RON | |
| 8 | 8.CMI SERENITE SRL▲ 11 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 23×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 454,4 K RON | |
| 9 | 9.TRN EDY MED SRL▲ 16 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 21,6×▲ 146,6 % | ▲ 146,6 % | 497,2 K RON | |
| 10 | 10.TOPMED SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,8×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 403,3 K RON | |
| 11 | 11.PINTILIE MEDCO S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,8×▲ 277,3 % | ▲ 277,3 % | 403,5 K RON | |
| 12 | 12.CRISMED CLINIC S.R.L.▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,4×▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.MALI MED RO SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Bahna, Neamţ | 16,2×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 132,5 K RON | |
| 14 | 14.TIMED ORTOCARE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16×— | — | — | 232,5 K RON |
| 15 | 15.IULIA DENT SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,7×▲ 285 % | ▲ 285 % | 416,3 K RON | |
| 16 | 16.SANT VITAL SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,6×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 452,9 K RON | |
| 17 | 17.CENTRUL DE CHIRURGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ SFÂNTA MARIA SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,8×▼ 72 % | ▼ 72 % | 2,3 mil. RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL BUNA VESTIRE SRL▲ 3 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 12,3×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 334,9 K RON | |
| 19 | 19.ELITE STOMAFIX SRLnou | Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamţ | 10,4×— | — | 109,5 K RON | |
| 20 | 20.DR. OANA ATĂNĂSOAIEI S.R.L.nou | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 9,9×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 141,5 K RON | |
| 21 | 21.SOLO OPTICA SRL▲ 9 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 9,5×▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 107,9 K RON | |
| 22 | 22.ANDANIMED SRL▼ 12 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 8,9×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 299,9 K RON | |
| 23 | 23.PROFILENS SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 7,6×▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | 151,8 K RON | |
| 24 | 24.EUROMED TEST SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,5×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 387,8 K RON | |
| 25 | 25.ORTOLIKE CLINIC S.R.L.▲ 52 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7,4×▲ 1.019,7 % | ▲ 1.019,7 % | 211,1 K RON | |
| 26 | 26.RONIMED S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,7×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 84,3 K RON | |
| 27 | 27.AMABIANCA TSK S.R.L.▲ 21 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 6,5×▲ 166,9 % | ▲ 166,9 % | 125,9 K RON | |
| 28 | 28.DR. BOLOG MEDICAL EXPERT CENTER SRL▲ 23 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 6,5×▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 191,9 K RON | |
| 29 | 29.PETCU COMPLET MED SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,3×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 306,7 K RON | |
| 30 | 30.MYM FAM MEDICAL S.R.L.▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6×▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 141,5 K RON | |
| 31 | 31.MICROMEDICA BACĂU S.R.L.▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,6×▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 580 K RON | |
| 32 | 32.SURGICAL DENT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,3×▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 52,3 K RON | |
| 33 | 33.MIGDENTO SMILE S.R.L.nou | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 5,2×— | — | 46,9 K RON | |
| 34 | 34.SIMOESTET SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,2×▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 191,9 K RON | |
| 35 | 35.POWER LIGHT SYSTEMS S.R.L.▲ 45 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 5,2×▲ 698,5 % | ▲ 698,5 % | 175,6 K RON | |
| 36 | 36.CARDIO IMPACT SRL▲ 24 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,7×▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 233,7 K RON | |
| 37 | 37.PRESTOMED SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,3×▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 162,8 K RON | |
| 38 | 38.DACOSMED ANA 2000 S.R.L.▼ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,1×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 197,1 K RON | |
| 39 | 39.GAVANAQUE S.R.L.nou | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 4×▲ 166 % | ▲ 166 % | 31,1 K RON | |
| 40 | 40.XRAY DENTAL EXPERT SRL▲ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,9×▲ 376,5 % | ▲ 376,5 % | 686,8 K RON | |
| 41 | 41.BRENDA AGROTUR SRL▲ 46 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 3,7×▲ 697,8 % | ▲ 697,8 % | 117,1 K RON | |
| 42 | 42.PROFILENS OPTICA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 3,7×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 284,4 K RON | |
| 43 | 43.OPTI STIL SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,7×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 201,2 K RON | |
| 44 | 44.MEDIROM SRL▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,6×▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 46,5 K RON | |
| 45 | 45.FARM ROM IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,6×▲ 89 % | ▲ 89 % | 31,5 K RON | |
| 46 | 46.EUROMEDICA SANTE S.R.L.▼ 6 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 3,5×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 66,1 K RON | |
| 47 | 47.DENTALFIX CLINIC S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 3,2×▲ 10.633,3 % | ▲ 10.633,3 % | 44,3 K RON | |
| 48 | 48.CARDIOMED ALEXANDRESCU S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 57 K RON | |
| 49 | 49.KATIMED SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,7×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 337,7 K RON | |
| 50 | 50.ACI DIAGNOSTIC CENTER S.R.L.▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,7×▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 111,6 K RON | |
| 51 | 51.MEDCONSULT SRL▼ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5×▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 310,6 K RON | |
| 52 | 52.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL▼ 11 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 2,1×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 872,6 K RON | |
| 53 | 53.AMBASAD'OR DENT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2×▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 49,2 K RON | |
| 54 | 54.THEO'S MEDICAL CLINIC SRL▼ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,9×▼ 67 % | ▼ 67 % | 184,8 K RON | |
| 55 | 55.ERM SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,9×▼ 20 % | ▼ 20 % | 661 RON | |
| 56 | 56.STARDENT NAIANA SRL▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,8×▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 154,4 K RON | |
| 57 | 57.INA TOFAN MEDICAL SRL▲ 15 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 1,7×▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 64,4 K RON | |
| 58 | 58.PALIMED SRL▲ 11 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,7×▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 343 K RON | |
| 59 | 59.DESPA MEDICAL SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,6×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 120,8 K RON | |
| 60 | 60.CRISDENT CLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,6×▼ 3 % | ▼ 3 % | 1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.ECOMEDICA SRL▼ 30 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,6×▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 47,9 K RON | |
| 62 | 62.LILY TEAM'SAN SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,6×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 208,4 K RON | |
| 63 | 63.GREEN TOP SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 66,7 K RON | |
| 64 | 64.SEPADENT SRL▲ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5×▲ 2.860 % | ▲ 2.860 % | 329,8 K RON | |
| 65 | 65.SMARAMED SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 331,4 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 890,6 K RON | |
| 67 | 67.MED CLASS SRL▼ 45 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3×▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 68 | 68.OFTAMED CENTER S.R.L.▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2×▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 195,2 K RON | |
| 69 | 69.LYL MED SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2×▲ 141,7 % | ▲ 141,7 % | 243,5 K RON | |
| 70 | 70.LASER EXPERTS S.R.L.nou | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 1,1×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 46,1 K RON | |
| 71 | 71.NOVADENT SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 303,7 K RON | |
| 72 | 72.AQUA DENT SRL▼ 28 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 1,1×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 85,6 K RON | |
| 73 | 73.OPTICA BLACK LMM SRL▼ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,1×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 9,2 K RON | |
| 74 | 74.ORTOMEDICA DR. BEREA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 107,7 K RON | |
| 75 | 75.SANOMED HARABAGIU SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Roman, Neamţ | 1×— | — | 122,1 K RON | |
| 76 | 76.R-TEAM TEHNICA DENTARA S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 1×— | — | — | 174,1 K RON |
| 77 | 77.MEDICINI DENTOTAL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 1×0,0% | 0,0% | 560,3 K RON | |
| 78 | 78.IOANA DENT SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 1×▲ 50 % | ▲ 50 % | 23,8 K RON | |
| 79 | 79.DYANDREEA CLINIC SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 1×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 90,7 K RON | |
| 80 | 80.ANASTASIA CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,9×▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 1,2 K RON | |
| 81 | 81.DENTIX SRL▲ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,9×▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 253,2 K RON | |
| 82 | 82.NEOKINETIC SPORTS & MEDICINE SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,8×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 8,7 K RON | |
| 83 | 83.CRIS MED SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,8×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 51,9 K RON | |
| 84 | 84.CENTRU MEDICAL POPÂRLAN SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,8×▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | -36,5 K RON | |
| 85 | 85.MEDISS CENTER SRL▼ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,8×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 412,6 K RON | |
| 86 | 86.ECO TRUST SRL▲ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,7×▲ 180 % | ▲ 180 % | 69,7 K RON | |
| 87 | 87.ICA MEDICAL SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,7×▲ 100 % | ▲ 100 % | 261,8 K RON | |
| 88 | 88.ANURIM OPTIC M&M SRL▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,7×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -12,2 K RON | |
| 89 | 89.MICROMEDICA TG. NEAMŢ SRL▼ 34 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,7×▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | -24,6 K RON | |
| 90 | 90.CRISTAL FVD S.R.L.▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,7×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 664 K RON | |
| 91 | 91.GINENORA S.R.L.nou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 0,7×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 22,7 K RON | |
| 92 | 92.ALAS DERMA MEDICAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,7×▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 320,6 K RON | |
| 93 | 93.GORGOS DENTAL ROCKS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6×— | — | — | 94,5 K RON |
| 94 | 94.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI SUPRAVEGHERE ISODAN SRL▲ 10 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 0,6×▲ 384,6 % | ▲ 384,6 % | 5,2 K RON | |
| 95 | 95.CARDIORHUM NEAMŢ S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6×▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 72,3 K RON | |
| 96 | 96.DENT TOFAN SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6×▲ 252,9 % | ▲ 252,9 % | 32 K RON | |
| 97 | 97.CMI ANCA NECULA SRL▼ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6×▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 51,8 K RON | |
| 98 | 98.MEDICAL DENT SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,5×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 13,2 K RON | |
| 99 | 99.STOMATOLOGIE DR. GABRIELA MARIAN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 9,5 K RON | |
| 100 | 100.EDYDENT CLINIC SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,5×▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 5,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON