Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după lichiditate ridicată în 2014
214 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,8×, iar liderul atinge 28,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOPO CJC SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28,4×▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | -29,7 K RON | |
| 2 | 2.RIA BUSINESS CONSULTING SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 27,5×— | — | — | 286,3 K RON |
| 3 | 3.FLORA CONSULT SRL▲ 6 | Sat Cuejdiu, Comuna Gîrcina, Neamţ | 25,9×▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 492,6 K RON | |
| 4 | 4.NESTOP SURVEING TEAM SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 25,9×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 838 RON | |
| 5 | 5.EDILPROIECT SA▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 13,5 K RON | |
| 6 | 6.FARELL SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,9×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 30,7 K RON | |
| 7 | 7.EXPERT CONT SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,2×▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 380,6 K RON | |
| 8 | 8.ADVERTO CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 19,8×▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | -7,2 K RON | |
| 9 | 9.CIUCHINĂ SANVET SRL▲ 10 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 18×▲ 66 % | ▲ 66 % | 60,3 K RON | |
| 10 | 10.GEOTOP SISTEM SRL▲ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,8×▲ 264,6 % | ▲ 264,6 % | -31,6 K RON | |
| 11 | 11.MATCOM IMEX SRL▲ 69 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,7×▲ 641,8 % | ▲ 641,8 % | 92,1 K RON | |
| 12 | 12.BEST GSG SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,3×▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | 370,9 K RON | |
| 13 | 13.DD AUDIT EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 63,6 K RON | |
| 14 | 14.MARY CONT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 16×▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 81,9 K RON | |
| 15 | 15.PROCOS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,6×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 41 K RON | |
| 16 | 16.ANDO GEOTOP SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,7×▲ 57 % | ▲ 57 % | 182,9 K RON | |
| 17 | 17.LAZ VET SRLnou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 12,4×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 76,8 K RON | |
| 18 | 18.ALEX PRIMEX SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 12,3×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 46,3 K RON | |
| 19 | 19.DARA INTERSERV SRL▲ 1 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 12,2×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 172,6 K RON | |
| 20 | 20.AMBIORIX SRL▼ 13 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 11,7×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 161,8 K RON | |
| 21 | 21.GAMA CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,2×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 53,8 K RON | |
| 22 | 22.FRIENDSHIP CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,9×▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 11,5 K RON | |
| 23 | 23.MULTI PROIECT SRL▲ 38 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 10,7×▲ 241 % | ▲ 241 % | 4,4 K RON | |
| 24 | 24.PRIME ADVERTISING SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,6×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 149,2 K RON | |
| 25 | 25.CINEART SRL▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,3×▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.EXPERT EVAL SRL▲ 153 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,9×▲ 2.797,1 % | ▲ 2.797,1 % | 191,2 K RON | |
| 27 | 27.BADI & DIANA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,1×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 49,6 K RON | |
| 28 | 28.AFAL COM SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 100,2 K RON | |
| 29 | 29.MAIA ADVERTISING S.R.L.▼ 1 | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 8,9×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 106,5 K RON | |
| 30 | 30.CONSMAN SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,7×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 269 K RON | |
| 31 | 31.PEMORA SRL▲ 43 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8×▲ 215,3 % | ▲ 215,3 % | 95,2 K RON | |
| 32 | 32.RAK ENGINEERING SRL▲ 17 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 7,1×▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 17,4 K RON | |
| 33 | 33.TAU CONSULTING SRL▼ 3 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 6,9×▼ 14 % | ▼ 14 % | 345,9 K RON | |
| 34 | 34.ACTUAL CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,7×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 190,7 K RON | |
| 35 | 35.ANA CONT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,4×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 36,2 K RON | |
| 36 | 36.BEST STAFF INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,4×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 81 K RON | |
| 37 | 37.BSCOCT CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,1×▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 138,3 K RON | |
| 38 | 38.R.A.E.R. CONSUL SRL▲ 92 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 6×▲ 461,7 % | ▲ 461,7 % | 58,6 K RON | |
| 39 | 39.LADIN COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,8×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 34,5 K RON | |
| 40 | 40.DKR PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,6×▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 34,5 K RON | |
| 41 | 41.PEMORA EXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,5×▲ 118 % | ▲ 118 % | 125,5 K RON | |
| 42 | 42.TOPOING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,4×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 57,7 K RON | |
| 43 | 43.ASGARD CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,4×— | — | — | 155 K RON |
| 44 | 44.JURISTCONT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,3×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 79,2 K RON | |
| 45 | 45.DACIEN CONSULTING SRL▲ 157 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,2×▲ 6.425 % | ▲ 6.425 % | 116,6 K RON | |
| 46 | 46.EVIDCONT 2004 SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 5,1×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 24,5 K RON | |
| 47 | 47.REM CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5×▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 440,7 K RON | |
| 48 | 48.TOP WORK SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,6×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 89,9 K RON | |
| 49 | 49.CLUB MEDIA SRL▲ 145 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,5×▲ 2.042,9 % | ▲ 2.042,9 % | 135,8 K RON | |
| 50 | 50.ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL▼ 36 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4×▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 8,4 K RON | |
| 51 | 51.FINDESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4×▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 61,1 K RON | |
| 52 | 52.ALCRO TRADE SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,2×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 120 K RON | |
| 53 | 53.CASA AFACERILOR SA▲ 53 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,1×▲ 186,7 % | ▲ 186,7 % | 46,3 K RON | |
| 54 | 54.PROVICON SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4×▲ 208,5 % | ▲ 208,5 % | 108,1 K RON | |
| 55 | 55.ASSICONT SRL▲ 126 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,9×▲ 1.052,9 % | ▲ 1.052,9 % | 3,5 K RON | |
| 56 | 56.EVADIX EST SRL▲ 19 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 3,9×▲ 58 % | ▲ 58 % | 13,2 K RON | |
| 57 | 57.EXPERT CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 202,9 K RON | |
| 58 | 58.COMISOMAR SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 17,3 K RON | |
| 59 | 59.ALPINA ENGINEERING SRL▲ 34 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,7×▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 30,4 K RON | |
| 60 | 60.ALIDO PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 475,4 K RON | |
| 61 | 61.NORMA MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6×▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 68,3 K RON | |
| 62 | 62.TECH MACH SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 136,6 K RON | |
| 63 | 63.EXEVAL SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 30 K RON | |
| 64 | 64.SUMER SRLnou | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 3,6×▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 66,3 K RON | |
| 65 | 65.ENGINEERING 2B SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6×▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 597,5 K RON | |
| 66 | 66.GECO PROIECT SRL▲ 83 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,5×▲ 321,4 % | ▲ 321,4 % | 177,5 K RON | |
| 67 | 67.FILINDUSTRIE SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,5×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1,5 K RON | |
| 68 | 68.GAMMA ADVERTISING SRL▼ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,5×▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 99,3 K RON | |
| 69 | 69.ZAPPATERRA FILATI SRL▼ 46 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,4×▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 66,3 K RON | |
| 70 | 70.SERVCONSULT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 3,4×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 9,7 K RON | |
| 71 | 71.MEGA CONT EXPERT SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,2×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 69,3 K RON | |
| 72 | 72.ADVERTO CONSULTING INSPECT SRL▼ 68 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,2×▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 512,5 K RON | |
| 73 | 73.PLUTO SRL▼ 11 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,2×▲ 4 % | ▲ 4 % | 53,5 K RON | |
| 74 | 74.TRIFCOM SRL▼ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,1×▼ 73 % | ▼ 73 % | 53,7 K RON | |
| 75 | 75.CRYBON SRL▼ 48 | Municipiul Roman, Neamţ | 3×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 63,2 K RON | |
| 76 | 76.PROIECT GROUP SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 230,5 K RON | |
| 77 | 77.PROIECT TRIDENT SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 146,1 K RON | |
| 78 | 78.AQUA PROJECT SRL▲ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 41,6 K RON | |
| 79 | 79.ADEMAXON S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 68,7 K RON | |
| 80 | 80.CARO SERV COM SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,6×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 7 K RON | |
| 81 | 81.RHONA AUDIT SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 33,6 K RON | |
| 82 | 82.FINANS CONT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 10 K RON | |
| 83 | 83.TRIMED AGAFIŢEI VET SRL▲ 41 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5×▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 151,6 K RON | |
| 84 | 84.ZONE MEDIA DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,4×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 8,3 K RON | |
| 85 | 85.SILVOCAD SRL▲ 62 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2×▲ 159,3 % | ▲ 159,3 % | 161,8 K RON | |
| 86 | 86.PROTECH SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 155,5 K RON | |
| 87 | 87.QUILL PEN PAPER SRLnou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,2×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 31,7 K RON | |
| 88 | 88.CREATIV PROIECT SRL▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 279,2 K RON | |
| 89 | 89.GECOR CONSULT SRL▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,1×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 99,9 K RON | |
| 90 | 90.MED VET BIO FITO SRL▲ 53 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,1×▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 26,7 K RON | |
| 91 | 91.VALMEDIA SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 95,2 K RON | |
| 92 | 92.BENMART SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2×▲ 20 % | ▲ 20 % | 200,7 K RON | |
| 93 | 93.CAR TOP SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 79,3 K RON | |
| 94 | 94.DANWAY CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,9×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 124,6 K RON | |
| 95 | 95.RC & S PROIECT SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,9×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 46,6 K RON | |
| 96 | 96.PIF TEAM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9×▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 63,3 K RON | |
| 97 | 97.ALTEGO PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 20,8 K RON | |
| 98 | 98.MARCOD ACS SRLnou | Sat Roşiori, Comuna Dulceşti, Neamţ | 1,9×— | — | — | 21,3 K RON |
| 99 | 99.TOPOPREST SRL▼ 52 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 169,4 K RON | |
| 100 | 100.HAPPY DAY SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 1,8×▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | 25,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON