Top 100 firme — IT și comunicații, Mureș după lichiditate ridicată în 2016
164 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 124,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CASTA SOFTWARE & SERVICES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 124,4×▲ 271,3 % | ▲ 271,3 % | 182,7 K RON | |
| 2 | 2.SAVOIR MEDIA SRL▲ 7 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 30,9×▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 204,8 K RON | |
| 3 | 3.WYLIODRIN SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,1×▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | -57,6 K RON | |
| 4 | 4.TBSOFT MEDICAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,5×▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 150,8 K RON | |
| 5 | 5.PRIMAL SKILL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,9×▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -52,1 K RON | |
| 6 | 6.DUCRIS SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,8×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 10,5 K RON | |
| 7 | 7.SOLV INFORM CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 15,6×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 14 K RON | |
| 8 | 8.ANYCAST BYOD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,5×— | — | — | 414,1 K RON |
| 9 | 9.TRANSILVANIA DIGITAL NETWORK SA▲ 17 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 11,2×▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 8,5 K RON | |
| 10 | 10.XDATA CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,5×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 162,8 K RON | |
| 11 | 11.TUTSEK FILM SRL▲ 98 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,1×▲ 651,1 % | ▲ 651,1 % | 195,6 K RON | |
| 12 | 12.M STUDIO SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,6×▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 387,1 K RON | |
| 13 | 13.IDEV TEAM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,4×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 74 K RON | |
| 14 | 14.LOTUS ROBANA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,2×— | — | 94,8 K RON | |
| 15 | 15.ADVANCED TECHNOLOGY SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 114,1 K RON | |
| 16 | 16.QUADOM SOFT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5×▲ 4.384,2 % | ▲ 4.384,2 % | 167,6 K RON | |
| 17 | 17.REAL SOLUTIONS SRL▲ 51 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5×▲ 174,8 % | ▲ 174,8 % | 138,4 K RON | |
| 18 | 18.CLOUDSTREET SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,4×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 345,6 K RON | |
| 19 | 19.CODEKBYTE SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,3×▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 164,8 K RON | |
| 20 | 20.TSB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,3×— | — | 112,5 K RON | |
| 21 | 21.MEDIA TANGENT SRLnou | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 7,9×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 152,4 K RON | |
| 22 | 22.BESTJOBS RECRUTARE SA= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,3×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 7,9 mil. RON | |
| 23 | 23.NEOPRIVACY MANAGEMENT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2×▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 90,7 K RON | |
| 24 | 24.DIGIMAX SRL▼ 13 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 7,1×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 930 RON | |
| 25 | 25.STARGLOW SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 104,4 K RON | |
| 26 | 26.REGIONAL NETWORK TELEVISIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,5×— | — | — | 101,3 K RON |
| 27 | 27.TELECOM ARDEAL SRL▲ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 6,3×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 146,9 K RON | |
| 28 | 28.REEA SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 29 | 29.ZOOKU SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,9×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 198,6 K RON | |
| 30 | 30.DERIVATIO SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 5,9×▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 106 K RON | |
| 31 | 31.IT SOLUTIONS SRL▲ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,9×▲ 77 % | ▲ 77 % | 118,7 K RON | |
| 32 | 32.DEVMOB STUDIO SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,7×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 274,8 K RON | |
| 33 | 33.KREATIVE CONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 312,2 K RON | |
| 34 | 34.SMART SOFT SERV SRL▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,5×▼ 27 % | ▼ 27 % | 473,3 K RON | |
| 35 | 35.LAB36 SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,5×▼ 14 % | ▼ 14 % | 1,1 K RON | |
| 36 | 36.ISTORM SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 194,5 K RON | |
| 37 | 37.SCENTIS SRL▲ 60 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▲ 209,1 % | ▲ 209,1 % | 140,8 K RON | |
| 38 | 38.ASK SOFT SRL▲ 54 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 5,2×▲ 179,1 % | ▲ 179,1 % | 47 K RON | |
| 39 | 39.BCD VIDEO SOUND SRL= | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 5,1×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 168,4 K RON | |
| 40 | 40.SQUARE TECH SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1×▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 118,4 K RON | |
| 41 | 41.SMARTDREAMERS SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5×▲ 140 % | ▲ 140 % | -773,3 K RON | |
| 42 | 42.PROTEVAL SRL▲ 10 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 4,8×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 22,4 K RON | |
| 43 | 43.APPFORTE SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 131,4 K RON | |
| 44 | 44.TELE CABLU SRL▲ 17 | Sat Dulcea, Comuna Ibăneşti, Mureş | 4,7×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 74,5 K RON | |
| 45 | 45.PHARMALOG SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 11,4 K RON | |
| 46 | 46.AMPLUSNET SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 1 mil. RON | |
| 47 | 47.BLUE ISLAND PRODUCTIONS SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 495,1 K RON | |
| 48 | 48.ROMGHID SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5×▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 479 RON | |
| 49 | 49.ROGIO WEB SERVICES S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 4,5×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 47,3 K RON | |
| 50 | 50.APRILRED SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -3,7 K RON | |
| 51 | 51.TRANSVIZUAL UNION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,2×▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 86,6 K RON | |
| 52 | 52.REGUN SOFTWARE SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 4,1×— | — | — | 79,8 K RON |
| 53 | 53.DROOT SOLUTIONS SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 132,4 K RON | |
| 54 | 54.RADIOTEL MURES SRL▲ 8 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 4×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | -8,3 K RON | |
| 55 | 55.CRAFT INTERACTIVE SRL▼ 21 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3,9×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -63,8 K RON | |
| 56 | 56.ALAMO IMPEX 97 SRL▼ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 85,7 K RON | |
| 57 | 57.PRODCOMSERV VESZI SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 305 K RON | |
| 58 | 58.PASTEL GRAPH SERV SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,8×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 97,7 K RON | |
| 59 | 59.ACID MEDIA SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,8×▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 17,1 K RON | |
| 60 | 60.ALIZ PROD IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7×▼ 85 % | ▼ 85 % | 44 K RON | |
| 61 | 61.CAD SOFT SRL▲ 38 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 3,7×▲ 122 % | ▲ 122 % | 3,2 K RON | |
| 62 | 62.EUROPA DNS SRL▼ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7×▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 22,2 K RON | |
| 63 | 63.FARMAMEDIA MB SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,6×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 46,2 K RON | |
| 64 | 64.COMSAT SRL▼ 50 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 3,5×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 137,4 K RON | |
| 65 | 65.MOXLINE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5×▲ 1.280 % | ▲ 1.280 % | 68,8 K RON | |
| 66 | 66.GESROM SYSTEMS SRL▼ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4×▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 169,7 K RON | |
| 67 | 67.SMARTFARM SRL▼ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 311 RON | |
| 68 | 68.WEDIS COMPANY SRL▲ 23 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 3,3×▲ 77 % | ▲ 77 % | 71,4 K RON | |
| 69 | 69.MEGADATA SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 194,1 K RON | |
| 70 | 70.CUVÂNTUL LIBER SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 133,3 K RON | |
| 71 | 71.WOKA DAT SOFT SRL▲ 23 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,8×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 32,4 K RON | |
| 72 | 72.LATERAL SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,8×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 73 | 73.SURYAM SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7×▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 106,5 K RON | |
| 74 | 74.EDU SOFT MARKETING SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 786,9 K RON | |
| 75 | 75.ROLOWAY SOFTWARE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6×— | — | — | 65,9 K RON |
| 76 | 76.KHEPRIX SRL▼ 1 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 2,4×▼ 9 % | ▼ 9 % | 3,3 K RON | |
| 77 | 77.SOFT INVEST SRL▼ 39 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,4×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 285,5 K RON | |
| 78 | 78.ADAMS VISION SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,3×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 79 | 79.UNUSOFT SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 2,2×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 4,2 K RON | |
| 80 | 80.NOVOLOGIC SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 88,3 K RON | |
| 81 | 81.HOSTX WEB SERVICES S.R.L.▲ 8 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 2,2×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 204,4 K RON | |
| 82 | 82.NETSOFT SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▲ 21 % | ▲ 21 % | 304,4 K RON | |
| 83 | 83.INTERFATA DVS. SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 2,1×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 29,9 K RON | |
| 84 | 84.INTER & ATTIRAC SRL▼ 31 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 2,1×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 17,2 K RON | |
| 85 | 85.TECRONO SRLnou | Sat Maiad, Comuna Găleşti, Mureş | 2,1×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 148,3 K RON | |
| 86 | 86.EASY BOARD RO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1×— | — | — | 93 K RON |
| 87 | 87.NAVIGATOR SOFTWARE SRL▲ 35 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,9×▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 321,7 K RON | |
| 88 | 88.ONE LOGIC SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,9×— | — | — | 73 K RON |
| 89 | 89.MEGA NET TELEKOM SRL▼ 39 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,9×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 57,9 K RON | |
| 90 | 90.TOPMOTIVE S.R.L.▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 627 RON | |
| 91 | 91.MALU SERV SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 994 K RON | |
| 92 | 92.NORAND SRL▲ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,8×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 407,4 K RON | |
| 93 | 93.TOP TECH SRL▼ 75 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 1,7×▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 216,9 K RON | |
| 94 | 94.CARO COMP SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 17,7 K RON | |
| 95 | 95.IMPRESS SRL▼ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▼ 50 % | ▼ 50 % | 132,3 K RON | |
| 96 | 96.CLASSIC PRACTICAL S.R.L.▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 15,2 K RON | |
| 97 | 97.NESCAR SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1,6×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 501 RON | |
| 98 | 98.I MEDIA PRODUCTION CO SRL▲ 15 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 1,6×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 119,5 K RON | |
| 99 | 99.EDITURA SHERPA SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▲ 2 % | ▲ 2 % | 20,4 K RON | |
| 100 | 100.REAL LIFE SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 39 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Mureș
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
372 firme · 299,4 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
21 firme · 138,4 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
176 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
16 firme · 55 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 46 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
61 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
28 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
56 firme · 34 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
24 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
42 firme · 28,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
5 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
15 firme · 22,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
18 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
59 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
8 firme · 7 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
5 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
4 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
6 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 927,1 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
5 firme · 848 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
7 firme · 769,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 386,6 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 184,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
6 firme · 0 RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 0 RON