Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Mureș după lichiditate ridicată în 2017
65 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 40,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMIOCON PRODIMPEX SRL▲ 1 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 40,4×▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 16,8 K RON | |
| 2 | 2.OCTA TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 29,2×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 302,5 K RON | |
| 3 | 3.DENIS PUN SRL= | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 17,7×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 84,6 K RON | |
| 4 | 4.LAUMAR SRL▲ 1 | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 8,3×▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,4 K RON | |
| 5 | 5.CRISTI LIN SRLnou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 8,2×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 168,1 K RON | |
| 6 | 6.FOR BYN SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 6,6×▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 190,5 K RON | |
| 7 | 7.BRK VAS FOREST SRL▲ 21 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 5,8×▲ 283,4 % | ▲ 283,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.TMM FAG EXFOR SRL= | Sat Caşva, Comuna Gurghiu, Mureş | 5,4×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 110,1 K RON | |
| 9 | 9.MIRIAND COM SRL▲ 1 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 4,8×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 879 RON | |
| 10 | 10.DALEX WOOD SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 4,5×▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 119,1 K RON | |
| 11 | 11.GRS EXPLO SRL= | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 4,1×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 51,6 K RON | |
| 12 | 12.MMM SRL▼ 3 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 4×▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 18,2 K RON | |
| 13 | 13.XARU TIM SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 3,5×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 29,6 K RON | |
| 14 | 14.PROFINPOG SRL= | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 3,1×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 434,6 K RON | |
| 15 | 15.GOLD BRAD SRL▲ 20 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 3×▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 171,2 K RON | |
| 16 | 16.RAZCRIS SRL▼ 10 | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 2,8×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 2 K RON | |
| 17 | 17.VIP TRANS SRL= | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 2,3×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 638,1 K RON | |
| 18 | 18.VIOLINS TRANSILVANIA SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,3×▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 184,2 K RON | |
| 19 | 19.MADERAS BARBEROM SRL▼ 1 | Sat Urisiu de Jos, Comuna Chiheru de Jos, Mureş | 2,3×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 80,5 K RON | |
| 20 | 20.PRODOMO COM SRL▼ 7 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 2,1×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 62,5 K RON | |
| 21 | 21.MULTICOM FORRAI SRL▲ 4 | Sat Şilea Nirajului, Comuna Măgherani, Mureş | 2×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | -3,1 K RON | |
| 22 | 22.HULMANA SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 2×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 36,4 K RON | |
| 23 | 23.CORVINARTCOM SRL▼ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,9×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 73,5 K RON | |
| 24 | 24.VALENTIN IONUT SRL▼ 1 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 1,5×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 2,6 K RON | |
| 25 | 25.BISTRA COMIMPEX SRL▼ 3 | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 1,5×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 104,7 K RON | |
| 26 | 26.EMIMAGRICOM SRL▼ 10 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 1,5×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 15 K RON | |
| 27 | 27.VIPANDRE IMPEX SRL▲ 9 | Sat Pietriş, Comuna Deda, Mureş | 1,5×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 25,4 K RON | |
| 28 | 28.SAMYN BEN TRANS SRL▲ 12 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 1,4×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 14,4 K RON | |
| 29 | 29.ELION PRODCOM SRL▼ 5 | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 1,4×▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 19 K RON | |
| 30 | 30.NEL VIONIC SRL▼ 1 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,3×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 36,6 K RON | |
| 31 | 31.ROVIMAR SRL▲ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,3×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 36,4 K RON | |
| 32 | 32.MATIFLOR SRL= | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,2×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 9,3 K RON | |
| 33 | 33.CRYSTY PROD FOREST SRL▲ 4 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 4,2 K RON | |
| 34 | 34.ZEB PROD SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 69,5 K RON | |
| 35 | 35.DANBORCOM SRL▼ 5 | Sat Jabeniţa, Comuna Solovăstru, Mureş | 1,1×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 22,4 K RON | |
| 36 | 36.GEOCOM SRL▼ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,1×▼ 27 % | ▼ 27 % | 18,7 K RON | |
| 37 | 37.MAO LEMN SRL▼ 4 | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 1,1×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -27,8 K RON | |
| 38 | 38.MARICOM FOREST SRL▼ 7 | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 1×▼ 31 % | ▼ 31 % | 395,5 K RON | |
| 39 | 39.CONF S RECORD SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 1×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 8 K RON | |
| 40 | 40.RO LEMN SRL▲ 3 | Sat Stînceni, Comuna Stînceni, Mureş | 1×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 60,4 K RON | |
| 41 | 41.DUMI MAR SRL= | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 0,8×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 1,8 K RON | |
| 42 | 42.MIGAVLAD SRL▲ 6 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,8×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 7,9 K RON | |
| 43 | 43.ANDREA FOREST SRL▲ 6 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 0,8×▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 186,3 K RON | |
| 44 | 44.DEAK TRANS SRL▲ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 0,8×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 293,9 K RON | |
| 45 | 45.PLATANUS PROD IMPEX SRL▲ 1 | Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, Mureş | 0,8×▲ 4 % | ▲ 4 % | 702,4 K RON | |
| 46 | 46.KASTAMONU ROMANIA SA▲ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,8×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -14,4 mil. RON | |
| 47 | 47.TROMPY PROD COM SERV SRL▼ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,8×▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 99,9 K RON | |
| 48 | 48.DARION SRL▼ 6 | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,7×▼ 26 % | ▼ 26 % | 330,7 K RON | |
| 49 | 49.PLASCOM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,7×▲ 17 % | ▲ 17 % | 41,9 K RON | |
| 50 | 50.LETI PROD COM IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,6×▲ 40 % | ▲ 40 % | 975 RON | |
| 51 | 51.CRISMIR SRL▲ 1 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,6×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,2 K RON | |
| 52 | 52.BALANS SRLnou | Sat Trei Sate, Comuna Ghindari, Mureş | 0,6×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -25,3 K RON | |
| 53 | 53.DARI EXPLO SRL▲ 5 | Sat Lunca Bradului, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 0,6×▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 229,1 K RON | |
| 54 | 54.SILCOM TREI SATE SRL= | Sat Trei Sate, Comuna Ghindari, Mureş | 0,6×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 41,2 K RON | |
| 55 | 55.DANIDAN SRL▼ 8 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,6×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 7,8 K RON | |
| 56 | 56.OLYX COM SRL▼ 12 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 0,5×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -19 K RON | |
| 57 | 57.FLORY BABY SARA SRLnou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 0,5×▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | -37,5 K RON | |
| 58 | 58.TOPWOOD CYP JON SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 0,5×— | — | — | 114,1 K RON |
| 59 | 59.ZARIS SRL▼ 3 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 0,4×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 117,1 K RON | |
| 60 | 60.EUROPE TRADE INVESTMENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 0,4×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 6,2 K RON | |
| 61 | 61.DEMION PREST COM SRL▼ 8 | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 0,4×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 6,8 K RON | |
| 62 | 62.FA&HA IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 0,2×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -187,5 K RON | |
| 63 | 63.ROWO S.A.▼ 4 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 0,2×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -4,1 mil. RON | |
| 64 | 64.ZAHA NOMI SRLnou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,2×▲ 50 % | ▲ 50 % | -32,1 K RON | |
| 65 | 65.PETRY FLOR SRL▼ 3 | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0,1×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 6,8 K RON |