Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Mehedinți după lichiditate ridicată în 2015
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 16,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL PORŢILE DE FIER RA▲ 14 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 16,4×▲ 774,5 % | ▲ 774,5 % | 0 RON | |
| 2 | 2.FERMICOM COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 15,9×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 117,9 K RON | |
| 3 | 3.TRANELSIV SRL▲ 2 | Sat Comăneşti, Comuna Bala, Mehedinţi | 8,8×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 237,9 K RON | |
| 4 | 4.ANTIDA - TIB SRL▲ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6,2×▲ 276,4 % | ▲ 276,4 % | 89,5 K RON | |
| 5 | 5.GREENVIS VALLEY SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,1×— | — | — | 192,4 K RON |
| 6 | 6.ITAL D.L.V.IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,7×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 396 K RON | |
| 7 | 7.VLADAL HP UNIVERSUS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,1×— | — | — | 122,4 K RON |
| 8 | 8.SLALOM COM SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,8×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 42,3 K RON | |
| 9 | 9.CADOCO IMPEX SRL▲ 4 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 2,6×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 62,2 K RON | |
| 10 | 10.TUFĂR TRANS SRL▼ 7 | Sat Brebina, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 2,4×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 26,5 K RON | |
| 11 | 11.DAVIS MONTANA SRL▲ 10 | Sat Seliştea, Comuna Isverna, Mehedinţi | 2,3×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 13,1 K RON | |
| 12 | 12.TRANS LEMN FOREST SRLnou | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 2,1×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 70,7 K RON | |
| 13 | 13.NIVALCRIO AGRO SRLnou | Sat Pătulele, Comuna Pătulele, Mehedinţi | 2×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 20,8 K RON | |
| 14 | 14.TRANS EXFOR SRL▲ 15 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 1,8×▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 15 | 15.COTANGENT COM SRL▲ 1 | Sat Hinova, Comuna Hinova, Mehedinţi | 1,7×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -227,5 K RON | |
| 16 | 16.ELHOLM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,6×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 190,1 K RON | |
| 17 | 17.IONMA FOREST SRL▲ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,6×▲ 140 % | ▲ 140 % | 78,2 K RON | |
| 18 | 18.PANADOR SRLnou | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 1,5×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 146,3 K RON | |
| 19 | 19.COSANDA DOBRA COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Dobra, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 1,3×— | — | — | 74,5 K RON |
| 20 | 20.GALILEX FOREST SRL▼ 8 | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 1,2×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | -115,5 K RON | |
| 21 | 21.GHERGHINA FOREST TDG SRLnou | Sat Brezniţa-Ocol, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 1,1×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 124,6 K RON | |
| 22 | 22.ALEXANDER FOREST SRL= | Sat Ostrovu Corbului, Comuna Hinova, Mehedinţi | 0,9×▼ 19 % | ▼ 19 % | 29,9 K RON | |
| 23 | 23.POND STAR GMT SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 33,8 K RON | |
| 24 | 24.MANOLO Y ALBERTO SRL▼ 1 | Sat Salcia, Comuna Salcia, Mehedinţi | 0,9×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -366,7 K RON | |
| 25 | 25.ECOFORESTFRUCT BURILA MARE SRL▼ 5 | Sat Burila Mare, Comuna Burila Mare, Mehedinţi | 0,8×▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | -382,9 K RON | |
| 26 | 26.FERMA GHIDEL SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,8×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 180,1 K RON | |
| 27 | 27.ROLAVIST SRLnou | Sat Vrancea, Comuna Burila Mare, Mehedinţi | 0,8×▲ 1.183,3 % | ▲ 1.183,3 % | 2,5 K RON | |
| 28 | 28.C&C ALPIN GOLDEN FOREST SRL= | Sat Obârşia-Cloşani, Comuna Obârşia-Cloşani, Mehedinţi | 0,7×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -29,5 K RON | |
| 29 | 29.AGRO NICOSER SRL▲ 6 | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 0,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.VITICOLA CORCOVA SRL▲ 7 | Comuna Corcova, Mehedinţi | 0,7×▲ 10 % | ▲ 10 % | 399,3 K RON | |
| 31 | 31.COSDEN-AGRO SRL▲ 5 | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 0,7×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 673,3 K RON | |
| 32 | 32.STEGRAL SRL▲ 9 | Sat Ostrovu Mare, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 0,7×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -2,1 mil. RON | |
| 33 | 33.AGROCUJ SRL▼ 14 | Sat Cujmir, Comuna Cujmir, Mehedinţi | 0,6×▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 123,7 K RON | |
| 34 | 34.FOC EURO ECO SRLnou | Sat Oprişor, Comuna Oprişor, Mehedinţi | 0,6×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 22,4 K RON | |
| 35 | 35.DANLI FERMA SRL▼ 18 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,6×▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 44,4 K RON | |
| 36 | 36.SEBIDRAGOŞ SRL▼ 4 | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 0,6×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 69 K RON | |
| 37 | 37.TECNOGREEN SRL▲ 13 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,6×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 408,3 K RON | |
| 38 | 38.CALANDRINE SRL▲ 8 | Sat Vânjuleţ, Comuna Vânjuleţ, Mehedinţi | 0,6×▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | -36,4 K RON | |
| 39 | 39.STELARIS L.T.D. SRL▼ 15 | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 0,6×▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -335,3 K RON | |
| 40 | 40.HASTRO ŞOVARNA SRL▼ 2 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 0,5×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 270 K RON | |
| 41 | 41.FOR ELDA SRL▲ 4 | Sat Scăpău, Comuna Devesel, Mehedinţi | 0,5×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 42,5 K RON | |
| 42 | 42.AGRIFRASI SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,5×▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 94,7 K RON | |
| 43 | 43.PRISTOL - LAND SRL▼ 1 | Sat Pristol, Comuna Pristol, Mehedinţi | 0,5×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.LABOREMUS SRL▲ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,5×▲ 400 % | ▲ 400 % | 237 K RON | |
| 45 | 45.RALKLIN SRL▲ 4 | Sat Bălăciţa, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 0,5×▲ 40 % | ▲ 40 % | 37,5 K RON | |
| 46 | 46.TRIION-CONSTRUCT SRLnou | Sat Ponoarele, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 0,5×▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 102,2 K RON | |
| 47 | 47.DARK FOREST SRL▼ 16 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,5×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 51,1 K RON | |
| 48 | 48.TRANS FAG FOREST SRL▼ 40 | Sat Ponoarele, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 0,5×▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 75,6 K RON | |
| 49 | 49.COSANDA DOBRA CARA SRLnou | Sat Dobra, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 0,5×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 128,3 K RON | |
| 50 | 50.DELTA BENNING SRL▼ 2 | Sat Scăpău, Comuna Devesel, Mehedinţi | 0,4×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 3 K RON | |
| 51 | 51.SERVICE VĂRĂNIC COM PROD SRLnou | Sat Brezniţa-Ocol, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 0,4×▲ 20 % | ▲ 20 % | 14,9 K RON | |
| 52 | 52.BONARIA SRL▼ 22 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 0,4×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | -80,3 K RON | |
| 53 | 53.EU CEY FOREST SRL▼ 13 | Sat Bahna, Comuna Iloviţa, Mehedinţi | 0,4×▼ 22 % | ▼ 22 % | -187 K RON | |
| 54 | 54.VIE-VIN VINJU MARE SRL▼ 7 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 0,4×0,0% | 0,0% | 8,6 K RON | |
| 55 | 55.FERMA ROM - AU SRL= | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 0,4×▲ 81 % | ▲ 81 % | 538,3 K RON | |
| 56 | 56.ELVIS - NIK SRL▼ 13 | Sat Obârşia-Cloşani, Comuna Obârşia-Cloşani, Mehedinţi | 0,3×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 146,1 K RON | |
| 57 | 57.STROESCU CO S.A.▼ 4 | Sat Şovarna, Comuna Şovarna, Mehedinţi | 0,3×▲ 32 % | ▲ 32 % | 193,1 K RON | |
| 58 | 58.FERMA MĂDĂLICIA SRL▼ 14 | Sat Izvoarele, Comuna Gruia, Mehedinţi | 0,3×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 12,2 K RON | |
| 59 | 59.GIVESCU SRL▼ 7 | Sat Bâcleş, Comuna Bâcleş, Mehedinţi | 0,3×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 25,8 K RON | |
| 60 | 60.UMBRO - VENETA SRL▼ 2 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 0,2×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 79,1 K RON | |
| 61 | 61.BELLUCOM FOREST SRLnou | Sat Brezniţa-Ocol, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 0,2×— | — | — | -15,8 K RON |
| 62 | 62.DURVEST STAR SRL▼ 6 | Sat Runcuşoru, Comuna Bala, Mehedinţi | 0,2×▲ 5 % | ▲ 5 % | -11,1 K RON | |
| 63 | 63.TRANSPAN SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0,2×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 556,1 K RON | |
| 64 | 64.ANGHILA S.R.L.▼ 5 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 0,2×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -85,4 K RON | |
| 65 | 65.AZIENDA AGRICOLA DIBENEDETTO SRL▼ 3 | Comuna Poroina Mare, Mehedinţi | 0,1×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -123,9 K RON | |
| 66 | 66.SCRUMBIA ALBASTRA PROD SRL▼ 1 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 0,1×0,0% | 0,0% | -48,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Mehedinți
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
70 firme · 91,2 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
14 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
33 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
4 firme · 13 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
7 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
3 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 674,4 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 333,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 332,8 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 304,6 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
5 firme · 179,9 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 105,4 K RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
4 firme · 88,6 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 0 RON