Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Maramureș după lichiditate ridicată în 2021
179 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1×, iar liderul atinge 53,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VOLS BLUEBERRIES SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,7×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 306,7 K RON | |
| 2 | 2.ONISIL-FARM SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 51,9×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 119,7 K RON | |
| 3 | 3.AGROMARTEHNOPROD S.R.L.▲ 2 | Sat Odeşti, Comuna Baseşti, Maramureş | 45,4×▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 170,8 K RON | |
| 4 | 4.BEN ANGI VAS SRLnou | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 42,9×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 121,3 K RON | |
| 5 | 5.AFINE LAZAR SRL▲ 3 | Sat Iadăra, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 21×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 56,3 K RON | |
| 6 | 6.BANEAS EXPLOFOR S.R.L.nou | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 18×▲ 225,4 % | ▲ 225,4 % | 395,2 K RON | |
| 7 | 7.HTH ECO PLANT SRL▲ 113 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 17,9×▲ 1.587,7 % | ▲ 1.587,7 % | 468,9 K RON | |
| 8 | 8.R-MT-2000 SRL▲ 6 | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 14×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | -87,4 K RON | |
| 9 | 9.GAGUN IMPEX SRL▼ 2 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 12×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 102,5 K RON | |
| 10 | 10.TIM GABRIEL FORBUT S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 12×▲ 666,2 % | ▲ 666,2 % | 281,8 K RON | |
| 11 | 11.AXANIMALS 88 INVEST S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,9×— | — | — | 345,7 K RON |
| 12 | 12.LAZĂR SERE SRL▲ 30 | Loc. Nistru, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 11,8×▲ 250,6 % | ▲ 250,6 % | 262,5 K RON | |
| 13 | 13.MIKI-ALEXANDRA FOREST SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,7×▲ 178 % | ▲ 178 % | 42,9 K RON | |
| 14 | 14.SERA SIGHET SRLnou | Sat Craciuneşti, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 9,3×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 390 RON | |
| 15 | 15.ŢIBLEŞ CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | 9,1×▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | -50 K RON | |
| 16 | 16.ANAGAV FOREST SRL▼ 7 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 8,4×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 70,1 K RON | |
| 17 | 17.VLADARIA AGRO LAND S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,3×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 103,9 K RON | |
| 18 | 18.NATURAL INVEST SRL▲ 9 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 7×▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 510,6 K RON | |
| 19 | 19.TOVIRA PROD COM SRL▲ 34 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 6,9×▲ 165,9 % | ▲ 165,9 % | 26,5 K RON | |
| 20 | 20.FLUAND IMPEX SRL▲ 2 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 5,7×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 157,6 K RON | |
| 21 | 21.SABISANA SRL▲ 54 | Sat Săbisa, Oraş Seini, Maramureş | 5,1×▲ 170 % | ▲ 170 % | 517,1 K RON | |
| 22 | 22.FRASILV SRL▲ 4 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 5,1×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 59,7 K RON | |
| 23 | 23.LANDCOR AGRO S.R.L.▲ 16 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 5,1×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 24 | 24.IGDALIA FOREST SRL▼ 18 | Sat Craciuneşti, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 5×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 657,4 K RON | |
| 25 | 25.MARDUVEP SRL▼ 13 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 4,9×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 79,1 K RON | |
| 26 | 26.GHEHORJ 76 SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,9×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 198,4 K RON | |
| 27 | 27.OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,6×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 59,8 K RON | |
| 28 | 28.SIM GREEN AGRO SRL▲ 16 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 4,3×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 69,7 K RON | |
| 29 | 29.GILS OPTIM VISION SRL▲ 44 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 4,2×▲ 115 % | ▲ 115 % | 385,7 K RON | |
| 30 | 30.MEGAMARA DECOR SRL▼ 10 | Sat Vărai, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 4×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 10,6 K RON | |
| 31 | 31.RADU ANDREI FOREST S.R.L.nou | Sat Groape, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 4×— | — | 76 K RON | |
| 32 | 32.DARCAR DUAL FOREST SRL▼ 7 | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 3,9×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 62,4 K RON | |
| 33 | 33.FIM FOREST SRL▲ 17 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 3,8×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 329,8 K RON | |
| 34 | 34.ANDMAR SRL▲ 4 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,7×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 77,6 K RON | |
| 35 | 35.ANEMONE ALPINA SRL▲ 41 | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 3,5×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 123,2 K RON | |
| 36 | 36.FLO LEMNS S.R.L.▲ 83 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 3,3×▲ 212,3 % | ▲ 212,3 % | 196,8 K RON | |
| 37 | 37.SALFOR IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,3×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 2,1 K RON | |
| 38 | 38.D.G.I DUNCA FOREST S.R.L.nou | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 2,9×▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 31,4 K RON | |
| 39 | 39.DOI VULPOI SRL▼ 8 | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 2,9×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 11,2 K RON | |
| 40 | 40.PESCĂRIA CASCADA SRL▲ 90 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,8×▲ 202,1 % | ▲ 202,1 % | 3,1 K RON | |
| 41 | 41.DOI URSULETI FOREST S.R.L.▲ 60 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,8×▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 42 | 42.VLAD STEJARELUL SRL▲ 29 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 2,7×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 923,2 K RON | |
| 43 | 43.FERSIGANCA IT SRLnou | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 2,7×▲ 964 % | ▲ 964 % | 171,3 K RON | |
| 44 | 44.GRIGRAZUS SRL▼ 4 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 2,6×▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 97,4 K RON | |
| 45 | 45.H.P.M.COM SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 2,6×▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 59,6 K RON | |
| 46 | 46.SMART SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 407,3 K RON | |
| 47 | 47.TRIFMAR FOREST SRL▲ 1 | Sat Prislop, Comuna Boiu Mare, Maramureş | 2,5×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 205,2 K RON | |
| 48 | 48.MAR-TRIPLEX SRL▲ 14 | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 2,3×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 400,7 K RON | |
| 49 | 49.INDOFOR SRL▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 51 K RON | |
| 50 | 50.DANCRIS LEMN S.R.L.▲ 30 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,2×▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 350,4 K RON | |
| 51 | 51.IONUŢ ŞTEŢCA SRL▼ 17 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 2,2×▼ 48 % | ▼ 48 % | 105,1 K RON | |
| 52 | 52.PIG CENTER SRL▲ 18 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 2,2×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 546,1 K RON | |
| 53 | 53.TIN-CRIS EXPEDIŢII SRL▼ 1 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,1×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 18,4 K RON | |
| 54 | 54.GROSII TIBLES BRADUL SRL▲ 20 | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | 2,1×▲ 11 % | ▲ 11 % | 176,1 K RON | |
| 55 | 55.FOREST MARKETING SRL▲ 31 | Sat Tămaia, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 2,1×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 51 K RON | |
| 56 | 56.RAN IMPEX SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,1×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 83,8 K RON | |
| 57 | 57.ŞTEFSIM EXPLO SRL-Dnou | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 2,1×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1,8 K RON | |
| 58 | 58.MI & LI MAR SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 13,9 K RON | |
| 59 | 59.POMISORUL SRL▼ 13 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,1×▼ 33 % | ▼ 33 % | -46,4 K RON | |
| 60 | 60.LUCA TRANS EXPO SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 81 K RON | |
| 61 | 61.YOUNG FOREST TOM SRL▲ 34 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 2×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 25,2 K RON | |
| 62 | 62.BLIDARI SRL▲ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 286,8 K RON | |
| 63 | 63.FILSTAR SRL▲ 26 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 2×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 393,5 K RON | |
| 64 | 64.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL MUNŢII MARAMUREŞULUI▼ 23 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,9×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 0 RON | |
| 65 | 65.AGRO LEG SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 336,6 K RON | |
| 66 | 66.AGROLAND MARSTAR SRL▲ 21 | Sat Mogoşeşti, Comuna Satulung, Maramureş | 1,8×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 8,3 K RON | |
| 67 | 67.POMICOLA SA▲ 18 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,8×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 5,6 K RON | |
| 68 | 68.HOANITO IVASCU SRL▲ 25 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,7×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 215,8 K RON | |
| 69 | 69.ANIA SRL▲ 13 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 1,7×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 69,4 K RON | |
| 70 | 70.AGROGEX GS SRL▼ 15 | Sat Ardusat, Comuna Ardusat, Maramureş | 1,7×▼ 31 % | ▼ 31 % | 560,8 K RON | |
| 71 | 71.MARSINCA TRUCK SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 133,3 K RON | |
| 72 | 72.AGRO TRANS FELYVIO S.R.L.nou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,6×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 10,3 K RON | |
| 73 | 73.MIRVA FRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -84,7 K RON | |
| 74 | 74.MOISEFLAR SRL▲ 22 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,6×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 45 K RON | |
| 75 | 75.MIKE - RECFOREST SRL▲ 6 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 1,6×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 798,6 K RON | |
| 76 | 76.OCOLUL SILVIC ALPINA BORŞA RA▲ 41 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,6×▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 417,8 K RON | |
| 77 | 77.FOREST CRV SRL▲ 38 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 1,5×▲ 43 % | ▲ 43 % | 538,7 K RON | |
| 78 | 78.BIOAGROTUR SRL▲ 119 | Sat Hoteni, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 1,5×▲ 396,7 % | ▲ 396,7 % | 751,2 K RON | |
| 79 | 79.FOREST TIM-TOM SRL▲ 20 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,4×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 5 K RON | |
| 80 | 80.EKOLKARPAT S.R.L.▲ 3 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 1,4×▼ 19 % | ▼ 19 % | -63,1 K RON | |
| 81 | 81.TOTAL FLOREA FOREST SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 24,3 K RON | |
| 82 | 82.EMAUSTOM SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 58,8 K RON | |
| 83 | 83.FER MARAYUL SRL▼ 34 | Sat Baseşti, Comuna Baseşti, Maramureş | 1,4×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | -413,9 K RON | |
| 84 | 84.CADIMA SRL▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 31 K RON | |
| 85 | 85.SVOPIG FARM S.R.L.▲ 41 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 1,3×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 86 | 86.ROCOSMA SRL▼ 49 | Sat Giuleşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 1,3×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 22,4 K RON | |
| 87 | 87.AGRITUR FEREŞTEANU SRL▲ 47 | Sat Năneşti, Comuna Bârsana, Maramureş | 1,3×▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,6 K RON | |
| 88 | 88.AGRITEHNICA MARA SRL▲ 6 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 1,3×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 742,6 K RON | |
| 89 | 89.GIM DEEA FOREST SRL▲ 21 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 37,9 K RON | |
| 90 | 90.GABRIBREND SRL▲ 18 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,2×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.TOMOIAGA COMPLEX TOUR SRL▼ 40 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,2×▼ 55 % | ▼ 55 % | 5,6 K RON | |
| 92 | 92.KARIN SRL▲ 41 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,2×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 382,4 K RON | |
| 93 | 93.BIB EXPLO TUR SRLnou | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 1,2×— | — | 520,4 K RON | |
| 94 | 94.EXPOLVIP SRL▲ 89 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1×▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 428,3 K RON | |
| 95 | 95.SENES SRL▲ 91 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 1×▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 110,7 K RON | |
| 96 | 96.RENARD OLUNDEN SRL▲ 18 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1×▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 191,7 K RON | |
| 97 | 97.CAN STAR GS SRL▲ 31 | Sat Ardusat, Comuna Ardusat, Maramureş | 1×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 18,2 K RON | |
| 98 | 98.BURDACI SRL▲ 48 | Sat Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 1×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 87,2 K RON | |
| 99 | 99.ROMANITA IMPEX SRL▼ 63 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 100 | 100.SILVIMARCONS S.R.L.▲ 7 | Sat Suciu de Sus, Comuna Suciu de Sus, Maramureş | 1×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 85,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Maramureș
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
222 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
15 firme · 86,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
13 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
10 firme · 25 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
28 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
41 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
37 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
28 firme · 12 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
16 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
6 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
4 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
14 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 688 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 551,1 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
13 firme · 173,1 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 137,3 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 76,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 45,8 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
2 firme · 0 RON