Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Maramureș după lichiditate ridicată în 2024
44 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 81,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PTR METAL S.R.L.= | Sat Botiza, Comuna Botiza, Maramureş | 81,1×▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 615,1 K RON | |
| 2 | 2.CRIS PETRA-CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 11,9×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 196,4 K RON | |
| 3 | 3.KLEBE FLY SRL= | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 10,4×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 584,3 K RON | |
| 4 | 4.RICBOG SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 10,1×▼ 99 % | ▼ 99 % | 33 K RON | |
| 5 | 5.TOTAL BP GROUP SRL▲ 5 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 7,4×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 94,8 K RON | |
| 6 | 6.EDIL DANCI PROIECT SRL▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,7×▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 334,2 K RON | |
| 7 | 7.MCR CONSTRUCTION TEAM S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,7×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 106,8 K RON | |
| 8 | 8.NOBLE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -41 K RON | |
| 9 | 9.NAVY SHIP BUILDING S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 3,7×— | — | — | 937,7 K RON |
| 10 | 10.NORDINVEST ENERGI S.R.L.▲ 6 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 3,3×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 662,5 K RON | |
| 11 | 11.PARA FER ONE SRL▲ 16 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,7×▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 26,8 K RON | |
| 12 | 12.ANDREI - PATI SRL▲ 5 | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 2,5×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 45,7 K RON | |
| 13 | 13.ROEXPERT BUILDERS TEAM S.R.L.▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,3×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -12,2 K RON | |
| 14 | 14.MIRROR'S EXPERTS SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 839,2 K RON | |
| 15 | 15.DBI MONTAGE S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,7×— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 16 | 16.CC SOFT SOLUTIONS SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7×▲ 38 % | ▲ 38 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.NAVAL SERVICE GROUP S.R.L.▲ 3 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,6×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 18 | 18.GABATHA FOREVER S.R.L.▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,5×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 1,4 K RON | |
| 19 | 19.SORYNAT DESIGN SRL▲ 7 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,5×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 614,9 K RON | |
| 20 | 20.NAVY SHARK S.R.L.▼ 11 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,4×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 808,3 K RON | |
| 21 | 21.MIHIS SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 250,7 K RON | |
| 22 | 22.ENERGY TRANSILVANIA-WIND S.R.L.▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | -176,2 K RON | |
| 23 | 23.SK-WIND-ENERGY SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 443,1 K RON | |
| 24 | 24.TIMARA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 892,9 K RON | |
| 25 | 25.EISEN HAUS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 2,4 K RON | |
| 26 | 26.HOJDA EUROCONSTRUCT S.R.L.▼ 22 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1×▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 61,5 K RON | |
| 27 | 27.BB GLOBAL NORD VEST SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 181,2 K RON | |
| 28 | 28.PHOENIX DECOR EXPERT S.R.L.▲ 6 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,9×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 43,5 K RON | |
| 29 | 29.ANAWIND SRL▲ 23 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 0,9×▲ 866,7 % | ▲ 866,7 % | 10,1 K RON | |
| 30 | 30.R.N. GRAND S.R.L.▼ 6 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,9×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 142,6 K RON | |
| 31 | 31.URS EDILE S.R.L.▲ 10 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,8×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 19,5 K RON | |
| 32 | 32.ȘEMINEE BENDIS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,8×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 2,2 K RON | |
| 33 | 33.CML BUILD ROBAN S.R.L.▲ 5 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 0,7×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 1,7 K RON | |
| 34 | 34.CONSILV SRLnou | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 0,6×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,6 K RON | |
| 35 | 35.BOBOC TRANS SRL▲ 10 | Sat Fărcaşa, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 0,6×▲ 31 % | ▲ 31 % | 86,3 K RON | |
| 36 | 36.ALPSIND SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,5×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 69,1 K RON | |
| 37 | 37.DRIO FERO S.R.L.▲ 11 | Sat Săbisa, Oraş Seini, Maramureş | 0,5×▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 29,1 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCT WORK S.R.L.nou | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 0,4×— | — | — | 64,7 K RON |
| 39 | 39.CONSULTING GLOBAL EXPERT SRL▲ 7 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 0,3×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 38 K RON | |
| 40 | 40.GOBANI SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,2×▲ 100 % | ▲ 100 % | 13,3 K RON | |
| 41 | 41.VARENA SRL▲ 8 | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 0,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 35,6 K RON | |
| 42 | 42.HOJDA SMARTCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,2×— | — | — | 116,4 K RON |
| 43 | 43.BRILIANT FIMPAV S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,2×— | — | — | 103,2 K RON |
| 44 | 44.TRANS BELBE SRL▲ 6 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 0,1×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -185,8 K RON |