Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Maramureș după lichiditate ridicată în 2024
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 22,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INVEST FOREST WOOD S.R.L.nou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 22,8×▲ 690,3 % | ▲ 690,3 % | 218,6 K RON | |
| 2 | 2.ABATTAGE GROS BOIS S.R.L.▲ 1 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 21,1×▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 911 K RON | |
| 3 | 3.BEAUTYWOOD S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 16×▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 275,1 K RON | |
| 4 | 4.MAGILS-Z.V. SRL= | Sat Iadăra, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 6×▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | -83,8 K RON | |
| 5 | 5.WST-ZONE PLUS SRL▲ 7 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 4,9×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 287,4 K RON | |
| 6 | 6.HSL SILVA TRADING SRL▲ 9 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 4,8×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 196,4 K RON | |
| 7 | 7.TOWA PRODUCT SRL▼ 1 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 4,5×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 44,5 K RON | |
| 8 | 8.JIDICIA SRL▲ 10 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 4,1×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 12,1 K RON | |
| 9 | 9.KOSA SRL▲ 7 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 3,9×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 103,5 K RON | |
| 10 | 10.ATLANTIS SRL▲ 1 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 3,9×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 97 K RON | |
| 11 | 11.ZANMAR DYNAMIC S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,7×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -75,3 K RON | |
| 12 | 12.R.G.HOLZ COMPANY SRL▲ 39 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 3,7×▲ 210,8 % | ▲ 210,8 % | 683 K RON | |
| 13 | 13.SELEDANA PRODUCT SRL▼ 8 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 3,7×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -66,2 K RON | |
| 14 | 14.VIPROMEL PROD SRL▼ 1 | Sat Rogoz, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 3,5×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 921,4 K RON | |
| 15 | 15.VASMONA SRL▲ 15 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 3,3×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 47,1 K RON | |
| 16 | 16.PALMIC COM SRL▲ 4 | Sat Copalnic, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 3,3×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 105 K RON | |
| 17 | 17.SUSCA TRANS SRL▲ 9 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 3,1×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 14,6 K RON | |
| 18 | 18.TRANSILVANIA MADERAS SRL▲ 10 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 2,7×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 443,8 K RON | |
| 19 | 19.MAHLIUC SRL▲ 42 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 2,5×▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 205,4 K RON | |
| 20 | 20.DUMITRU COFA S.R.L.▲ 1 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,5×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 373,1 K RON | |
| 21 | 21.ANDRILEMN SRL▲ 32 | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | 2,2×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 207,2 K RON | |
| 22 | 22.POP WOOD PRODUCT S.R.L.▲ 22 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,2×▲ 57 % | ▲ 57 % | 697,7 K RON | |
| 23 | 23.TOUR-PAM SRL▲ 10 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,2×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 10,4 K RON | |
| 24 | 24.ANL S.R.L.nou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,2×▲ 121,7 % | ▲ 121,7 % | 56,9 K RON | |
| 25 | 25.ISLAND FOREST SRL▲ 4 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 2,1×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -290,8 K RON | |
| 26 | 26.CARINA WOOD PROJECT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1×▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 40,1 K RON | |
| 27 | 27.MAYA AYA PREST S.R.L.▼ 13 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 2×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 54 RON | |
| 28 | 28.TEHNO BOZ LEMN S.R.L.▲ 6 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 2×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 615,4 K RON | |
| 29 | 29.SALMIR IMPEX SRL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,9×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 30 | 30.MADERAS CONSTRUCT SRL▼ 28 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,9×▼ 94 % | ▼ 94 % | 210 K RON | |
| 31 | 31.EXPLOWASER SRL▲ 1 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,8×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 8,1 K RON | |
| 32 | 32.NOVAARTIS SRL▲ 3 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,8×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.QUERCUS PARKETT S.R.L.▼ 14 | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 1,6×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 284,5 K RON | |
| 34 | 34.BRUMARU SRL▼ 25 | Sat Băiţa de sub Codru, Comuna Băiţa de sub Codru, Maramureş | 1,6×▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 27,7 K RON | |
| 35 | 35.SUSCATEAM SRL▲ 19 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,6×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 28,1 K RON | |
| 36 | 36.PIREAS SRL▲ 7 | Sat Rohia, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,5×0,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 37 | 37.POP FRANCE SRL▲ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,5×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 845,6 K RON | |
| 38 | 38.PROD VIS IMPEX SRL▲ 10 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,5×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 652,8 K RON | |
| 39 | 39.ASCENSIA MOB SRL▲ 31 | Sat Dumbrava, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,4×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 16,5 K RON | |
| 40 | 40.BAMGARDEN SRL▲ 12 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,4×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 54 K RON | |
| 41 | 41.DANROM FOREST S.R.L.▲ 32 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,4×▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 68,7 K RON | |
| 42 | 42.MINELGRI PRODIMPEX SRL▼ 6 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 1,3×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -135,2 K RON | |
| 43 | 43.BENICO SRL▼ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,3×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -57,8 K RON | |
| 44 | 44.ŢULEAN FOREST SRL▲ 2 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 1,3×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 11,6 K RON | |
| 45 | 45.BANDRIS SRL▲ 43 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,2×▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.XILOBAIA SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 47 | 47.NATSIS-CO SRL▲ 2 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,2×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 10,1 K RON | |
| 48 | 48.PRODUCTIE LEMN VLAD SRL▲ 14 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,2×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 24 K RON | |
| 49 | 49.BOROTA FOREST S.R.L.▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 523 RON | |
| 50 | 50.V.C.M.PROD-IMPEX SRL▲ 15 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,1×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 204,5 K RON | |
| 51 | 51.TRANSILVANIA BOIS SRL▲ 20 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 6,6 mil. RON | |
| 52 | 52.321 START CO SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1×▼ 96 % | ▼ 96 % | 84,8 K RON | |
| 53 | 53.TIMBERLUX S.R.L.nou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,1×— | — | — | 29,4 K RON |
| 54 | 54.H.W.P.ROM. SRL▲ 5 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,1×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -144,5 K RON | |
| 55 | 55.SESURI MOLID INT SRL▲ 45 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,1×▲ 120,8 % | ▲ 120,8 % | 468,4 K RON | |
| 56 | 56.BIRMOND-TRANS SRL▲ 8 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 1×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 26,6 K RON | |
| 57 | 57.EUROVYPCUC S.R.L.▲ 11 | Sat Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 132 K RON | |
| 58 | 58.CIPSOR ECO FORESTLAND S.R.L.nou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 1×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 65,1 K RON | |
| 59 | 59.COSMICOM FOREST SRLnou | Sat Poiana Botizii, Comuna Baiut, Maramureş | 1×▼ 14 % | ▼ 14 % | -31,5 K RON | |
| 60 | 60.TONNELLERIE POP S.R.L.▼ 37 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | -17,5 K RON | |
| 61 | 61.WOOD MASIV S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1×— | — | — | 212,3 K RON |
| 62 | 62.GEOMONT WOODWORK S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1×— | — | — | 34 K RON |
| 63 | 63.FILARET FOREST S.R.L.▼ 6 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 25,8 K RON | |
| 64 | 64.GODJA SRL▼ 47 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,9×▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 184,6 K RON | |
| 65 | 65.LUCFOR COM SRL▲ 14 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,9×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 7,5 K RON | |
| 66 | 66.DRIADA CONS SRL▲ 1 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 0,9×▼ 7 % | ▼ 7 % | 21,9 K RON | |
| 67 | 67.PRISLEMN SRL▲ 8 | Sat Prislop, Comuna Boiu Mare, Maramureş | 0,9×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 101,4 K RON | |
| 68 | 68.BARSEBA SRL▲ 24 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,9×▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 851 RON | |
| 69 | 69.COCIORVA FOREST SRL▼ 11 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 0,9×▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 130,1 K RON | |
| 70 | 70.CELINA MOB SRL▼ 15 | Sat Dumbrava, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 0,9×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -42,2 K RON | |
| 71 | 71.JOJO COM SRL▲ 5 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 0,9×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 8,2 K RON | |
| 72 | 72.FARAHIDI COM SRL▲ 13 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,9×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 3,5 K RON | |
| 73 | 73.BRADUL N.E SRL▲ 21 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,8×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 82,6 K RON | |
| 74 | 74.MONT-MAGURA SRL▲ 13 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,8×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 12,9 K RON | |
| 75 | 75.FOREST STRUCT SRL▲ 6 | Sat Ariniş, Comuna Ariniş, Maramureş | 0,7×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 6 K RON | |
| 76 | 76.FOREST NIC MIHALI S.R.L.▼ 16 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 0,7×▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -67,2 K RON | |
| 77 | 77.TRAISTONE SRL▼ 8 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 0,7×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 8,2 K RON | |
| 78 | 78.TEAM WOOD CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 0,7×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 14,6 K RON | |
| 79 | 79.IURA INDUSTRIAL PROD SRL▲ 17 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,7×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 234,9 K RON | |
| 80 | 80.QUERCUS CERRIS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,7×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -37,7 K RON | |
| 81 | 81.KARELIA - UPOFLOOR SRL▲ 2 | Comuna Satulung, Maramureş | 0,7×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -2,6 mil. RON | |
| 82 | 82.LOGISTIC BOBOTIR SRL▲ 8 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,7×0,0% | 0,0% | -32,2 K RON | |
| 83 | 83.TIMLEM COM SRL▼ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,6×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -381,6 K RON | |
| 84 | 84.PRO TEO SRL▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,6×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -98,4 K RON | |
| 85 | 85.WOOD REMSOR SRL▲ 8 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,6×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 5,2 K RON | |
| 86 | 86.LEGNA SRL▲ 5 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 0,5×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 4,8 K RON | |
| 87 | 87.UNGUREAN GĂVRILĂ SRL▲ 8 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 0,5×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -12,4 K RON | |
| 88 | 88.GAJANUL IMPEX SRL▼ 14 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 0,5×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -17,4 K RON | |
| 89 | 89.I.T.ROM SRL▲ 9 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 0,5×▼ 13 % | ▼ 13 % | -619,9 K RON | |
| 90 | 90.RADYX PROD CO SRL▲ 11 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,5×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -559,9 K RON | |
| 91 | 91.VALCANESCU SRL▲ 11 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,4×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 496 RON | |
| 92 | 92.DIA LIN SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,3×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 6,5 K RON | |
| 93 | 93.HODOR SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 0,3×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 17,6 K RON | |
| 94 | 94.START TIMBER S.R.L.▲ 10 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 0,2×▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -186,2 K RON | |
| 95 | 95.ELIM-GOD SRL▲ 8 | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 0,2×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 106,8 K RON | |
| 96 | 96.TEGIN SRL▲ 9 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,2×▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -52,4 K RON | |
| 97 | 97.CASTOR ALBICUS S.R.L.▲ 11 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 0,2×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -19,5 K RON | |
| 98 | 98.TRECICAPEVAS SRL▲ 12 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | 50,2 K RON |