Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Ilfov după lichiditate ridicată în 2010
30 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCON CORINA GEALAN SRL= | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 4×▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 155 K RON | |
| 2 | 2.DECOFINIMENTI SRL= | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 2,3×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 25,6 K RON | |
| 3 | 3.RODIANA COM SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1,6×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 237 RON | |
| 4 | 4.ALMIRA INTERNATIONAL SERVICE SRL▲ 5 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,4×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 35,7 K RON | |
| 5 | 5.ITALBOX IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 1,3×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -113 K RON | |
| 6 | 6.BAUTECH PLASTIC SRL▲ 4 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 1,2×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 98,7 K RON | |
| 7 | 7.GRANDIOS PRODIMPEX SRL▼ 4 | Sat Măineasca, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 1,1×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 27,7 K RON | |
| 8 | 8.FEREASTRA S.U.K.I. SRLnou | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 1×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 9,4 K RON | |
| 9 | 9.P.A.F.S. SRL▼ 3 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 1×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -582,4 K RON | |
| 10 | 10.ROBOTIK - FERESTRE SRL▼ 3 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 0,9×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 83,1 K RON | |
| 11 | 11.PINUL FACTORY S.R.L.▲ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,9×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 7,7 K RON | |
| 12 | 12.PALLADIUM PROFILES SRL▼ 4 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,8×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -298,6 K RON | |
| 13 | 13.BEST PVC M&M SRL▲ 17 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 0,8×▲ 478,6 % | ▲ 478,6 % | 180,8 K RON | |
| 14 | 14.INVEST PROD SRL▼ 2 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 0,8×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 259,4 K RON | |
| 15 | 15.TRUST GRUIA SRL▼ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 0,8×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 4,2 K RON | |
| 16 | 16.CARBOPLAK S.R.L.= | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 0,7×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 41,9 K RON | |
| 17 | 17.MOTECO FACADE FILIALĂ SRL▼ 12 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 0,7×▼ 36 % | ▼ 36 % | -293,9 K RON | |
| 18 | 18.ALFAWIN IMPEX SRL▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0,6×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 69,7 K RON | |
| 19 | 19.IONIK SRL▼ 1 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 0,6×▲ 24 % | ▲ 24 % | -5,6 K RON | |
| 20 | 20.BAHARE IMPEX SRL▼ 1 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 0,5×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -23,1 K RON | |
| 21 | 21.YAGIZ IMPEX SRLnou | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 0,5×— | — | 102,3 K RON | |
| 22 | 22.BEEQ PLANO SRL▼ 7 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 0,5×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -764 K RON | |
| 23 | 23.PLAST PRO CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 0,3×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -80,2 K RON | |
| 24 | 24.TMD TEAM CONCEPT S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,3×— | — | — | -696,7 K RON |
| 25 | 25.CE PLAST SRLnou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 0,3×— | — | — | -102,8 K RON |
| 26 | 26.ROM SAFIR PLAST SRL▼ 4 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 0,3×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.PRIMA SELECT SRLnou | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 0,2×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | -7,1 K RON | |
| 28 | 28.SIBEL PLAST IMPEX S.R.L.▼ 3 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 0,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -97,1 K RON | |
| 29 | 29.CIPOLINI SRL▲ 2 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 0,1×0,0% | 0,0% | -17,9 K RON | |
| 30 | 30.ULTRA IMOB INVESTMENTS SRL▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 227,9 K RON |