Top 100 firme — Transport și depozitare, Iași după lichiditate ridicată în 2024
1.110 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5×, iar liderul atinge 27,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANS MĂTĂSARU SRL▲ 48 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 27,4×▲ 182,9 % | ▲ 182,9 % | -48,2 K RON | |
| 2 | 2.AXOCAR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,7×▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.OVEROCEANS S.R.L.▲ 454 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,6×▲ 1.386,2 % | ▲ 1.386,2 % | 607 K RON | |
| 4 | 4.EVELIN TRANS SRL▲ 12 | Sat Răsboieni, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 22,2×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 48,8 K RON | |
| 5 | 5.THE MAGNIFICO COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22×— | — | — | 989,6 K RON |
| 6 | 6.ASA CARGO LINE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,8×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 44,5 K RON | |
| 7 | 7.NAT MARINA DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,2×▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -11,9 K RON | |
| 8 | 8.CENTURION SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 19,2×▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 100,5 K RON | |
| 9 | 9.RAFTRANS EXPRES S.R.L.▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,1×▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 256,4 K RON | |
| 10 | 10.IRODOI AUTOTRANSPORT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,9×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 74,8 K RON | |
| 11 | 11.JHONY INTERTRANS SRLnou | Sat Gura Bohotin, Comuna Gorban, Iaşi | 16,4×▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 68,9 K RON | |
| 12 | 12.SANDRINO CENTER S.R.L.▲ 237 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 16,2×▲ 405,3 % | ▲ 405,3 % | 247,1 K RON | |
| 13 | 13.OLTEANCA HARNICĂ S.R.L.▲ 96 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,2×▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 14 | 14.MARKLINE TRUCK S.R.L.▲ 299 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,2×▲ 551,2 % | ▲ 551,2 % | 532 K RON | |
| 15 | 15.SEVEN TIR SRL▲ 289 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16×▲ 528,2 % | ▲ 528,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.A.C.GRAIN S.R.L.▲ 565 | Sat Costuleni, Comuna Costuleni, Iaşi | 15,9×▲ 1.305,3 % | ▲ 1.305,3 % | 8,6 K RON | |
| 17 | 17.TRANSLOGIC S.R.L.▲ 601 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,7×▲ 1.301,9 % | ▲ 1.301,9 % | 48,5 K RON | |
| 18 | 18.PUMAS TRANSPORTI S.R.L.▲ 168 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,4×▲ 244,2 % | ▲ 244,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.TEO & ANAMAN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,4×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -16 K RON | |
| 20 | 20.HOM CAR LINE SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,3×▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 26,2 K RON | |
| 21 | 21.COLOTIN TRANS S.R.L.▲ 474 | Sat Buznea, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 14,1×▲ 896,5 % | ▲ 896,5 % | 491,5 K RON | |
| 22 | 22.MG FAST & SAFE S.R.L.▲ 89 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6×▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 63,8 K RON | |
| 23 | 23.MYXDEM TRADING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,5×▲ 258,6 % | ▲ 258,6 % | 97,8 K RON | |
| 24 | 24.SEBANDEDDLOGISTICS S.R.L.nou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 13,4×— | — | — | 361,1 K RON |
| 25 | 25.IGEXPRESS TRANS SRL▲ 99 | Sat Cristeşti, Comuna Holboca, Iaşi | 12,6×▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 114,6 K RON | |
| 26 | 26.TDE TANDEM MD SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,3×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 184,4 K RON | |
| 27 | 27.SHIPING S.V.M. SRL▲ 146 | Sat Borşa, Comuna Vlădeni, Iaşi | 11,6×▲ 163,1 % | ▲ 163,1 % | 21,7 K RON | |
| 28 | 28.PANFIL TRANS SRL▲ 370 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 11,5×▲ 526,1 % | ▲ 526,1 % | 316,2 K RON | |
| 29 | 29.TRANSPORTATION EXPRESS S.R.L.nou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 11,3×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 534,6 K RON | |
| 30 | 30.JKR TAXI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1×▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 50,4 K RON | |
| 31 | 31.PATRICKEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,9×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 45,3 K RON | |
| 32 | 32.AQUARIUMHOUSE SRL▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,8×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -14,9 K RON | |
| 33 | 33.TRUCKS HOUSE SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 10,2 K RON | |
| 34 | 34.FLEXIA 24 SRL▲ 123 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4×▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 239 K RON | |
| 35 | 35.DAVIDCHIR TRANSPORT SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 205,2 K RON | |
| 36 | 36.MARIO-SMART SRL▲ 194 | Sat Bursuc-Deal, Comuna Lespezi, Iaşi | 10,2×▲ 200,6 % | ▲ 200,6 % | 691,9 K RON | |
| 37 | 37.MALBITRANS MMV SRL▲ 31 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 9,7×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 421,7 K RON | |
| 38 | 38.ECOTRANS SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 227 K RON | |
| 39 | 39.BEST CONS SERVICES SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,2×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 113 K RON | |
| 40 | 40.CARGOMAN MOVING S.R.L.nou | Sat Moimeşti, Comuna Popricani, Iaşi | 8,7×— | — | — | 231,8 K RON |
| 41 | 41.MICEDU S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 42 | 42.RODISENK S.R.L.▲ 311 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×▲ 312,9 % | ▲ 312,9 % | 93,9 K RON | |
| 43 | 43.BULAT EUROTRANS S.R.L.▲ 181 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 19,7 K RON | |
| 44 | 44.TYRES BOX S.R.L.▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 10,7 K RON | |
| 45 | 45.IKA TOP DRIVE S.R.L.▲ 874 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6×▲ 1.859,1 % | ▲ 1.859,1 % | 254,5 K RON | |
| 46 | 46.FOR YOU EIGHT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | -7,3 K RON | |
| 47 | 47.MONDUNIVER SERVICII SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | -48,7 K RON | |
| 48 | 48.TRANSPORTI RIM ALIN S.R.L.▲ 133 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 67,6 K RON | |
| 49 | 49.D & D OPTIM S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4×— | — | — | 132,3 K RON |
| 50 | 50.SUBY TRANS EXPRESS S.R.L.▲ 8 | Sat Cârniceni, Comuna Ţigănaşi, Iaşi | 8,4×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -27,7 K RON | |
| 51 | 51.FRERES LOGISTICS S.R.L.▲ 115 | Sat Verseni, Comuna Mirosloveşti, Iaşi | 8,3×▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | -101,5 K RON | |
| 52 | 52.LOGATAX S.R.L.▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 68,5 K RON | |
| 53 | 53.OPTIM TOURS&TRANSPORT S.R.L.▲ 101 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 8×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | -39,4 K RON | |
| 54 | 54.NCC CAR LOGISTICS S.R.L.▲ 37 | Sat Lespezi, Comuna Lespezi, Iaşi | 7,9×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 59,4 K RON | |
| 55 | 55.TRANSMIXT MOLDOVA SA▲ 26 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 7,7×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -61,8 K RON | |
| 56 | 56.TWO 4 DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7×▲ 2.097,1 % | ▲ 2.097,1 % | 81,4 K RON | |
| 57 | 57.AA MAXI DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 58 | 58.RADAR TRANS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6×— | — | — | 96,4 K RON |
| 59 | 59.MAXIBUS TRANS SRL▲ 296 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 7,5×▲ 257,9 % | ▲ 257,9 % | 24,5 K RON | |
| 60 | 60.IWACU S.R.L.▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 148,3 K RON | |
| 61 | 61.MTG TRANS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,4×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 54,6 K RON | |
| 62 | 62.KAIRO & ZEUS S.R.L.nou | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 7,2×▲ 152,3 % | ▲ 152,3 % | 124,5 K RON | |
| 63 | 63.OPRICONS TAX S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 29,2 K RON | |
| 64 | 64.APP KAT LOGIC S.R.L.nou | Sat Brăteşti, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 7,1×— | — | — | 70,2 K RON |
| 65 | 65.MICEDU TRANS SRL▲ 348 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7×▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 402,8 K RON | |
| 66 | 66.CIBCA HIBRID S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,9×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 669 RON | |
| 67 | 67.OLIVIA'S PALA GROUP S.R.L.▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,9×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 18,7 K RON | |
| 68 | 68.VIMIR SVD LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,9×▲ 73 % | ▲ 73 % | 168 K RON | |
| 69 | 69.ALEX ROYAL COURIER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8×— | — | — | 267,6 K RON |
| 70 | 70.IMPERIA SON TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 6,7×▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 11,3 K RON | |
| 71 | 71.DRAYV-PETRO-COMPANY SRL▲ 13 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 6,6×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -35,9 K RON | |
| 72 | 72.EUROMOND LKW S.R.L.▲ 34 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 6,6×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -37,1 K RON | |
| 73 | 73.ESSENZA TRAVEL SRL▲ 378 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,5×▲ 322,1 % | ▲ 322,1 % | 162,9 K RON | |
| 74 | 74.GRUP AXXA IASI S.R.L.▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,5×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 91,2 K RON | |
| 75 | 75.PARALĂU GRUP S.R.L.▲ 269 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 190,5 % | ▲ 190,5 % | 91,5 K RON | |
| 76 | 76.VERMIR-TRANS S.R.L.▲ 504 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 460,5 % | ▲ 460,5 % | 210,8 K RON | |
| 77 | 77.AN-IR EXPRES TRANS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,3×▲ 471,8 % | ▲ 471,8 % | 140,2 K RON | |
| 78 | 78.GCM SPEDITION TRANS S.R.L.▼ 17 | Sat Mirosloveşti, Comuna Mirosloveşti, Iaşi | 6,2×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 74,8 K RON | |
| 79 | 79.MILL COMP EXPRES S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2×— | — | — | 151,9 K RON |
| 80 | 80.ATY LUD TRANS SRL▲ 84 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 6,1×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 59,3 K RON | |
| 81 | 81.COSTY DANY TRANS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,1×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 47,6 K RON | |
| 82 | 82.EST LOGI CARGO SRL▼ 11 | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 6×▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 22,9 K RON | |
| 83 | 83.CRI TRANSPORTI S.R.L.▲ 194 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6×▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 84 | 84.MAO TRANS S.R.L.nou | Sat Muncelu de Sus, Comuna Mogoşeşti-Siret, Iaşi | 6×— | — | — | 62,6 K RON |
| 85 | 85.DNG TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,9×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 62,3 K RON | |
| 86 | 86.ANGEL & MISU S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7×— | — | — | 258,4 K RON |
| 87 | 87.O.T. SPEDITION SRL▲ 72 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 5,6×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 78,7 K RON | |
| 88 | 88.BILL SPEDITION SRL▲ 125 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 5,5×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 106,3 K RON | |
| 89 | 89.CARGOPRIM EXPRES SRL▲ 31 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 5,4×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 16,2 K RON | |
| 90 | 90.METRA RGV CONSULT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 136,6 K RON | |
| 91 | 91.MAGIC ALIMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4×▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 44,9 K RON | |
| 92 | 92.EURO GIMA SRL▲ 41 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 5,3×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 29,6 K RON | |
| 93 | 93.IORDACHE COSTY SRL▲ 576 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 5,3×▲ 464,5 % | ▲ 464,5 % | 524,6 K RON | |
| 94 | 94.DONNA LEX COMPANI SRL▲ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 80,3 K RON | |
| 95 | 95.SAMI TRAVEL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1×▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 66,3 K RON | |
| 96 | 96.MAN TEAM SERVICE SRL▲ 368 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1×▲ 237,1 % | ▲ 237,1 % | -61,7 K RON | |
| 97 | 97.MAVETRANS S.R.L.▼ 41 | Sat Scheia, Comuna Alexandru I. Cuza, Iaşi | 5×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 38,4 K RON | |
| 98 | 98.GREADY GRETUD S.R.L.▲ 77 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -23,5 K RON | |
| 99 | 99.GRUSMAN EUROLOGISTICS S.R.L.▲ 264 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 39 K RON | |
| 100 | 100.ELODANO S.R.L.▲ 143 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 128,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Iași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
909 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
28 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
52 firme · 358,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
225 firme · 187,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
146 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
593 firme · 53 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
7 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
344 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 10 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 874,5 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 668,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 246,9 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 68,2 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 17,3 K RON