Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Iași după lichiditate ridicată în 2020
78 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 56,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISTIAN TAP 2002 S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,9×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 135,1 K RON | |
| 2 | 2.EURO-GOLD & CO IFN SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,3×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.AMANET DIAMOND SKORILLO SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,7×▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 118 K RON | |
| 4 | 4.BEST EXCHANGE INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 42,6×▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 652,3 K RON | |
| 5 | 5.GM INSURANCE SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 39,1×— | — | 184,6 K RON | |
| 6 | 6.PROTTO ELECTRONICS I.F.N. SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 543,7 K RON | |
| 7 | 7.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,6×▲ 544 % | ▲ 544 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.INVESTCO ASIGURĂRI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,3×▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 153,9 K RON | |
| 9 | 9.HOUSE GOLD DLR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 93,4 K RON | |
| 10 | 10.COMPANIA ZTI SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,2×▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.PANO EXPERT ASIG SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,3×▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | 87,7 K RON | |
| 12 | 12.MIB MEGA ASIGURĂRI SRL▲ 3 | Comuna Miroslava, Iaşi | 15,4×▲ 15 % | ▲ 15 % | 49,6 K RON | |
| 13 | 13.DIADA INSURANCE SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15×▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 835,2 K RON | |
| 14 | 14.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,2×▼ 47 % | ▼ 47 % | 4,6 mil. RON | |
| 15 | 15.TAS AUTO CENTER S.R.L.▲ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 13,1×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 115,5 K RON | |
| 16 | 16.VINTAGE GOLD SRL▲ 21 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 12,5×▲ 170,2 % | ▲ 170,2 % | 930,4 K RON | |
| 17 | 17.DRAGOŞ ASIGURĂRI SRL▲ 8 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 12,3×▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 10,8 K RON | |
| 18 | 18.SIMPLUASIG SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,4×▲ 299,7 % | ▲ 299,7 % | 607,2 K RON | |
| 19 | 19.INSURANCE ROCLAIMS SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 10,2×▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | 189,5 K RON | |
| 20 | 20.ELIT-ASIG GRUP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,9×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 17,1 K RON | |
| 21 | 21.SPOTIS KONCEPT-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7×▲ 615,6 % | ▲ 615,6 % | 210,4 K RON | |
| 22 | 22.REVOLUT ASIG S.R.L.▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 8,5×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 181 K RON | |
| 23 | 23.PICIU GOLD I.F.N. SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,4×▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 87,1 K RON | |
| 24 | 24.SERVICII CONSULTANTA FINANCIARA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 753,5 K RON | |
| 25 | 25.FORTUNA GOLD SOLUTIONS SRL▼ 9 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 6,4×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 46,3 K RON | |
| 26 | 26.DIATELI CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 6,4×▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 82,4 K RON | |
| 27 | 27.MX8 EXPRESS AGENCY SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 385,8 K RON | |
| 28 | 28.SCHIMBU' TREI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6×— | — | 80,8 K RON | |
| 29 | 29.EURO UNION SRL▲ 3 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 5,9×▲ 8 % | ▲ 8 % | 305,4 K RON | |
| 30 | 30.LU-AND IFN SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 182,8 K RON | |
| 31 | 31.MCV FINANCIAR CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 507 K RON | |
| 32 | 32.VAIDASIG SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 27 K RON | |
| 33 | 33.MEC CONSELF SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 741,5 K RON | |
| 34 | 34.M & D MANAGEMENT FINANCIAR SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 705,7 K RON | |
| 35 | 35.MAGAZINUL CRISMAR S.R.L.nou | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 4,3×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 51,4 K RON | |
| 36 | 36.EVA COMPANY SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 105,6 K RON | |
| 37 | 37.JOHANNA CONSULT S.R.L.▼ 6 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 4,2×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 345,5 K RON | |
| 38 | 38.RT ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4×▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 38,9 K RON | |
| 39 | 39.LAK DIAMOND IFN SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 276,4 K RON | |
| 40 | 40.STORM ASIG ASISTENT BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 3,5×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 101,5 K RON | |
| 41 | 41.AMICAL CREDIT AMANET SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | 62,2 K RON | |
| 42 | 42.AMICAL CREDIT SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3×▼ 42 % | ▼ 42 % | 258,5 K RON | |
| 43 | 43.EXPRESS EXCHANGE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 883,7 K RON | |
| 44 | 44.RCM CONSULTING SERVICES SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 357,2 K RON | |
| 45 | 45.CHRIS. CO CREDIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8×▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 100,6 K RON | |
| 46 | 46.CASH PAWN SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7×▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 57 K RON | |
| 47 | 47.FAST LOAN SOLUTIONS SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -1,7 K RON | |
| 48 | 48.OANA FAST CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,5×▲ 33 % | ▲ 33 % | 49,9 K RON | |
| 49 | 49.INSTANT GOLD CREDIT SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5×▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 103,3 K RON | |
| 50 | 50.UP SERVICES SRL▲ 31 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 2,4×▲ 306,8 % | ▲ 306,8 % | 164,1 K RON | |
| 51 | 51.DANKONES SRL▼ 2 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 2,1×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 332,8 K RON | |
| 52 | 52.G & G CREDIT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 13,2 K RON | |
| 53 | 53.REDNOTE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 10 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,8×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 364,7 K RON | |
| 54 | 54.REGAL INSURANCE SRL▲ 25 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 1,8×▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 84,1 K RON | |
| 55 | 55.SIMI CREDIT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 105,8 K RON | |
| 56 | 56.MONDIAL EXCHANGE SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 302,8 K RON | |
| 57 | 57.INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 65,5 K RON | |
| 58 | 58.AMANET TUDOR 42 SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 37,5 K RON | |
| 59 | 59.ALMA LATINA SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 22,8 K RON | |
| 60 | 60.MOBI GOLD CREDIT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 112 K RON | |
| 61 | 61.ALIXERO KD S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,4×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,1 K RON | |
| 62 | 62.HUMAN BUSINESS SRL▲ 7 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 1,3×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 86,5 K RON | |
| 63 | 63.REAL ŞI PRACTIC SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 107,8 K RON | |
| 64 | 64.ANETGOLD CASHFLOW SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▲ 8 % | ▲ 8 % | 93,3 K RON | |
| 65 | 65.R & MC EXCHANGE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 20,1 K RON | |
| 66 | 66.SIMI EXCHANGE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▲ 16 % | ▲ 16 % | 64,8 K RON | |
| 67 | 67.GOLD & BLITZ CREDIT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 70,4 K RON | |
| 68 | 68.LZR INVEST SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 58,3 K RON | |
| 69 | 69.ANTIK COLECT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 52,4 K RON | |
| 70 | 70.DENNIS & MARSEL SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 39,9 K RON | |
| 71 | 71.MOMENT CREDIT AMANET SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 148,8 K RON | |
| 72 | 72.PURUSHA CREDIT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 54,3 K RON | |
| 73 | 73.TUDOR-SCHIMB VALUTAR SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 386,8 K RON | |
| 74 | 74.KALEVIN SRL= | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 0,9×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 103,4 K RON | |
| 75 | 75.FORTUNA SOLUTIONS SRL▲ 3 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 0,8×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -94 K RON | |
| 76 | 76.INTEGRAL COLLECTION S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 77 | 77.REAL PRACTIC IFN SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,2×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 940 RON | |
| 78 | 78.SYMSEO BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,1×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 351,7 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Iași
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 270,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
51 firme · 39 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
141 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
10 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
15 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 596,9 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 522,5 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
7 firme · 286,5 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 219,9 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 12,7 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 0 RON