Top 100 firme — Construcții, Iași după lichiditate ridicată în 2023
1.911 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,6×, iar liderul atinge 248,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADISON B.T.P. SRL▲ 3 | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 248,3×▲ 199,8 % | ▲ 199,8 % | 846,3 K RON | |
| 2 | 2.MARAVIT INSTALL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 134,3×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.GIULIA INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122,8×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 211,7 K RON | |
| 4 | 4.CONFORT EDILE NYCO S.R.L.▲ 215 | Sat Mironeasa, Comuna Mironeasa, Iaşi | 94,2×▲ 1.416,3 % | ▲ 1.416,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.MOLCART S.R.L.▲ 302 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 75,8×▲ 1.592,4 % | ▲ 1.592,4 % | 999,4 K RON | |
| 6 | 6.LEVEL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 75×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 281,9 K RON | |
| 7 | 7.MONTAGE BACA S.R.L.nou | Sat Domniţa, Comuna Ţibana, Iaşi | 54,9×▲ 245,9 % | ▲ 245,9 % | 578,3 K RON | |
| 8 | 8.D2 INDUSTRIAL DEVELOPMENT AND PRODUCTION SRL▲ 5 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 50,5×▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 12,3 mil. RON | |
| 9 | 9.MONDIAL MONTAGGI S.R.L.▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,4×▲ 180,1 % | ▲ 180,1 % | 326,2 K RON | |
| 10 | 10.PROFITERM CONSTRUCT PATRIK S.R.L.nou | Sat Zmeu, Comuna Lungani, Iaşi | 49,9×▲ 26 % | ▲ 26 % | 481,7 K RON | |
| 11 | 11.BEN RESIDENS SRL▼ 5 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 47,1×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 421,5 K RON | |
| 12 | 12.IMPESA EDILE REDECO SRLnou | Sat Scheia, Comuna Alexandru I. Cuza, Iaşi | 45,7×— | — | — | 168,4 K RON |
| 13 | 13.BESTMVFIX S.R.L.▲ 432 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,6×▲ 1.423,2 % | ▲ 1.423,2 % | 520,7 K RON | |
| 14 | 14.MACARALE IAŞI S.R.L.nou | Sat Căueşti, Comuna Şcheia, Iaşi | 44,1×— | — | — | 45,8 K RON |
| 15 | 15.OLBERS SRL▲ 163 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 42,6×▲ 474,1 % | ▲ 474,1 % | 543,7 K RON | |
| 16 | 16.ROSER STAR GRUP S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 40,6×— | — | — | 797,6 K RON |
| 17 | 17.METALUL CORDUN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,1×— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 18 | 18.KMC ELECTRICAL S.R.L.nou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 39,6×— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 19 | 19.ISSABELL BUILDING S.R.L.nou | Sat Buhalniţa, Comuna Cepleniţa, Iaşi | 38,8×— | — | — | 843,1 K RON |
| 20 | 20.SCHONER HAUSBAU S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,4×▲ 71 % | ▲ 71 % | 715,3 K RON | |
| 21 | 21.MEGA & STAYLING SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 37,2×— | — | 6,1 mil. RON | |
| 22 | 22.MATERO BUILD EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,8×— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 23 | 23.APES & CONSTRUCTOR S.R.L.▼ 9 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 36,7×▼ 2 % | ▼ 2 % | 916,3 K RON | |
| 24 | 24.REFORMAS MARIO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,5×▲ 13.938,5 % | ▲ 13.938,5 % | 485,2 K RON | |
| 25 | 25.HIDRO IZOLAŢII CASSA S.R.L.▲ 143 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9×▲ 368,9 % | ▲ 368,9 % | 139,3 K RON | |
| 26 | 26.FLAGMAN ROM INVEST S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,9×— | — | — | 724,4 K RON |
| 27 | 27.ABI SWEET HOMES S.R.L.▲ 748 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,9×▲ 2.132,9 % | ▲ 2.132,9 % | 553,2 K RON | |
| 28 | 28.ERO RESTAURI SRL▲ 22 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 33×▲ 91 % | ▲ 91 % | -46,1 K RON | |
| 29 | 29.SPOIALA BAUTEC S.R.L.▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,7×▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | -208 K RON | |
| 30 | 30.DARIONICOLE CONSTRUCT S.R.L.▲ 833 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,6×▲ 2.257,5 % | ▲ 2.257,5 % | 1 mil. RON | |
| 31 | 31.ASTRACABLE S.R.L.nou | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 31,5×— | — | — | 30,7 K RON |
| 32 | 32.IMPIANTI MONTAGGI SRLnou | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 31,1×— | — | 237,9 K RON | |
| 33 | 33.CIO VISION CONCEPT S.R.L.nou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 30,9×▲ 58 % | ▲ 58 % | 178,5 K RON | |
| 34 | 34.FIX DIN SRL▲ 116 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,1×▲ 258,6 % | ▲ 258,6 % | 8,2 K RON | |
| 35 | 35.GIOVANNI INSTALAȚII S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30×▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 102,9 K RON | |
| 36 | 36.A & L BUILDING MASTER S.R.L.▼ 19 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 29,1×▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 164,2 K RON | |
| 37 | 37.CRETU MACONNERIE S.R.L.▲ 574 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Iaşi | 28,8×▲ 1.327,2 % | ▲ 1.327,2 % | 380,5 K RON | |
| 38 | 38.ROXMAR MASSETTI S.R.L.nou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 28,2×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 840,2 K RON | |
| 39 | 39.CREATIV CLIMA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,8×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 77,4 K RON | |
| 40 | 40.CONFORT CONSTRUCT V.F.M. S.R.L.▲ 4 | Sat Verseni, Comuna Mirosloveşti, Iaşi | 24,9×▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 198,1 K RON | |
| 41 | 41.RALUDU CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 24,8×— | — | — | 247,7 K RON |
| 42 | 42.TEHNIC PROCONSTRUCT SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 24,7×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 74,6 K RON | |
| 43 | 43.ACNOTRAM S.R.L.▲ 378 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 24,3×▲ 700,3 % | ▲ 700,3 % | 15,5 K RON | |
| 44 | 44.RAM LINE DECOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 23,6×— | — | — | 55 K RON |
| 45 | 45.IDEEA DECORATION S.R.L.nou | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 22,5×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 68,9 K RON | |
| 46 | 46.CCL FABIAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 114,6 K RON | |
| 47 | 47.FOR ROAD SRL▲ 462 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21×▲ 725,6 % | ▲ 725,6 % | 158,9 K RON | |
| 48 | 48.PAUL & TEO SRLnou | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Iaşi | 20,9×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | -55,9 K RON | |
| 49 | 49.TONISOR CONSTRUCT S.R.L.▲ 330 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 20,9×▲ 509,3 % | ▲ 509,3 % | 372,4 K RON | |
| 50 | 50.ARTCONSTRUCT MOLD S.R.L.nou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 20,8×— | — | — | 580,8 K RON |
| 51 | 51.FCS DRYWALL S.R.L.nou | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 20,5×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 204,8 K RON | |
| 52 | 52.MONTAGE CLAUDIU S.R.L.nou | Sat Glodenii Gândului, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 20,5×— | — | — | 263,8 K RON |
| 53 | 53.PAȘCU INSTAL LIMITED S.R.L.▲ 9 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 20,2×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 162,4 K RON | |
| 54 | 54.ELIT REZIST CONSTRUCT SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Holboca, Iaşi | 20,1×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 168,8 K RON | |
| 55 | 55.SILMARCAT SRL▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20×▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 65,8 K RON | |
| 56 | 56.TEOJUS SRL▲ 124 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 19,9×▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | 157,3 K RON | |
| 57 | 57.EDIOL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,9×▲ 209 % | ▲ 209 % | 30,1 K RON | |
| 58 | 58.ULTIMO PIANO S.R.L.nou | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 19,3×▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | 200,1 K RON | |
| 59 | 59.CRD BATI S.R.L.nou | Sat Pârcovaci, Oraş Hârlău, Iaşi | 19,2×▼ 47 % | ▼ 47 % | 454,3 K RON | |
| 60 | 60.DENSYS GRUP SRLnou | Sat Saveni, Comuna Gropniţa, Iaşi | 19,1×— | — | 156,5 K RON | |
| 61 | 61.VIO TRANS MIXT SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 18,6×▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 131 K RON | |
| 62 | 62.ART GRANIT SRL▲ 121 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 18,3×▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | -129,6 K RON | |
| 63 | 63.G.I.D. HOUSE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,3×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 79,8 K RON | |
| 64 | 64.DACO FENSTER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,2×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 65 | 65.PROGAME ROOM SRLnou | Sat Ungheni, Comuna Ungheni, Iaşi | 18,2×▼ 84 % | ▼ 84 % | 478,7 K RON | |
| 66 | 66.DEZVOLT IMOBILIAR CONSTRUCT LIDA SRL▲ 197 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,2×▲ 236,9 % | ▲ 236,9 % | 302,2 K RON | |
| 67 | 67.ANASERG CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,2×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -109,8 K RON | |
| 68 | 68.MAS BEST RESIDENCE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 145,5 K RON | |
| 69 | 69.SIMON CONSTRUCT & DESIGN SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18×— | — | 360 K RON | |
| 70 | 70.TRANS SCAV BUCOVINA HLINCEA S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 18×— | — | — | 997,8 K RON |
| 71 | 71.RUDY FIER FORJAT S.R.L.nou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 17,7×— | — | — | 223,8 K RON |
| 72 | 72.RO MICHELE 22 S.R.L.nou | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 17,1×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 142,2 K RON | |
| 73 | 73.MARDINA MDI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,7×— | — | — | 287,6 K RON |
| 74 | 74.ROBELLI VISION S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,6×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 543,1 K RON | |
| 75 | 75.CEZAR BUILD INVESTMENT S.R.L.▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 694,4 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCSION OSEAN SRL▼ 20 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 16,4×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -56,6 K RON | |
| 77 | 77.NEWCATE TRUST CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 16,1×▲ 4.647,1 % | ▲ 4.647,1 % | 177,9 K RON | |
| 78 | 78.BIA PORUȘNIUC SRL▲ 706 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Iaşi | 16,1×▲ 971,3 % | ▲ 971,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 79 | 79.IGNITRUST SRL▲ 121 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16×▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 472,5 K RON | |
| 80 | 80.TOP CC CONSTRUCT SRL▼ 64 | Sat Valcica, Comuna Tătăruşi, Iaşi | 15,9×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 48,5 K RON | |
| 81 | 81.TERMOPLUS INSTAL SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 15,8×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 32,5 K RON | |
| 82 | 82.CON ORMASA S.R.L.nou | Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iaşi | 15,7×— | — | 578,5 K RON | |
| 83 | 83.ANDRIEŞ ASPECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bărbăteşti, Comuna Cucuteni, Iaşi | 15,7×▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 69,1 K RON | |
| 84 | 84.B.K.G. CONSTRUCŢII S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Vânatori, Iaşi | 15,5×▲ 38.750 % | ▲ 38.750 % | 207,5 K RON | |
| 85 | 85.RAM ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 15,4×▲ 4.572,7 % | ▲ 4.572,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 86 | 86.DKK CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Voineşti, Comuna Voineşti, Iaşi | 15,2×— | — | — | 411,2 K RON |
| 87 | 87.DENILUK INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,1×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.LITA ALEMAR SRL▲ 71 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 14,8×▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 31,9 K RON | |
| 89 | 89.DIAMY DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5×— | — | 212,3 K RON | |
| 90 | 90.TERMOTEHNIC SRL▲ 268 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 14,3×▲ 292,6 % | ▲ 292,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 91 | 91.BIG HOME CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Perieni, Comuna Probota, Iaşi | 14,3×— | — | — | 185,8 K RON |
| 92 | 92.LIV-KONSTRUKT TRUST S.R.L.▲ 464 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,3×▲ 520,9 % | ▲ 520,9 % | 408,1 K RON | |
| 93 | 93.SDR-ALEXANDRA ARC SRL▲ 302 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,2×▲ 339,4 % | ▲ 339,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 94 | 94.MONTAGE STEFAN S.R.L.nou | Sat Glodenii Gândului, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 13,8×— | — | — | 301,1 K RON |
| 95 | 95.ROYAL SERVICE CASA S.R.L.▼ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,8×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 63,8 K RON | |
| 96 | 96.SL HEXICON CONSTRUCT S.R.L.▲ 195 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,7×▲ 185,7 % | ▲ 185,7 % | 271,4 K RON | |
| 97 | 97.CONTINENTAL ARIA PROIECT S.R.L.▲ 1.115 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,7×▲ 1.470,1 % | ▲ 1.470,1 % | 161,9 K RON | |
| 98 | 98.ZAP S&D FINISAJE S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 13,7×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 174,3 K RON | |
| 99 | 99.FORABOL SRLnou | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 13,7×▼ 81 % | ▼ 81 % | -7,5 K RON | |
| 100 | 100.MONTAJ PROFESIONAL ANTON S.R.L.▲ 8 | Sat Domniţa, Comuna Ţibana, Iaşi | 13,6×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 491,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Iași
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
611 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
989 firme · 2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
378 firme · 719,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
302 firme · 621,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
49 firme · 578,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
147 firme · 313,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
33 firme · 259,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
116 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
112 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
77 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 61,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
30 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
11 firme · 657 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON