Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Iași după lichiditate ridicată în 2017
186 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6×, iar liderul atinge 11×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANROXIS SRLnou | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 11×▼ 2 % | ▼ 2 % | 61,4 K RON | |
| 2 | 2.BUCIUM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,8×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | -73,7 K RON | |
| 3 | 3.ALMIRA R.P.I. SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7×▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 85,6 K RON | |
| 4 | 4.ECO SNACKS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 758,5 K RON | |
| 5 | 5.ROTANA CAFE SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,9×▲ 204,1 % | ▲ 204,1 % | 204,6 K RON | |
| 6 | 6.AQUAPOOLS & SPA SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 8×▼ 5 % | ▼ 5 % | 78,1 K RON | |
| 7 | 7.CORNER GRILL SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5×▲ 567,3 % | ▲ 567,3 % | 184,5 K RON | |
| 8 | 8.NAZARET AZIM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8×— | — | — | 241,1 K RON |
| 9 | 9.DAO VISION S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6×▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 3,6 K RON | |
| 10 | 10.RESTAURANT CRINUL IMPERIAL SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 6,4×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 4,8 K RON | |
| 11 | 11.UNICA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 294,8 K RON | |
| 12 | 12.CARUL CU BURGERI SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3×▲ 118,1 % | ▲ 118,1 % | 51,5 K RON | |
| 13 | 13.MĂMUK BRC 2017 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3×— | — | — | 141 K RON |
| 14 | 14.RELANSGABI SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1×▲ 5 % | ▲ 5 % | 46,2 K RON | |
| 15 | 15.INN ITALIA BISTROT SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 4,6×— | — | — | 380,9 K RON |
| 16 | 16.FABRICA DE GUST SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3×▲ 557,6 % | ▲ 557,6 % | 324,9 K RON | |
| 17 | 17.ROXI LAND SRL▲ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2×▲ 955 % | ▲ 955 % | 81,6 K RON | |
| 18 | 18.IMPEX MINI MARKET SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2×▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 524,5 K RON | |
| 19 | 19.OSCAR FOOD SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 4,2×▲ 1.503,9 % | ▲ 1.503,9 % | 186,1 K RON | |
| 20 | 20.VICTORIA FOOD & DRINKS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1×— | — | — | 63,7 K RON |
| 21 | 21.EAT & GO SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,9×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 188,5 K RON | |
| 22 | 22.LEES COM SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6×▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 281,7 K RON | |
| 23 | 23.PROD-LIV SRL▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4×▲ 217,9 % | ▲ 217,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.ELPIDA FOOD SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 100,4 K RON | |
| 25 | 25.TOP INVEST MAX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×▲ 604,6 % | ▲ 604,6 % | 227,3 K RON | |
| 26 | 26.EOS RESIDENCE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×— | — | — | 51,4 K RON |
| 27 | 27.BOLTA RECE SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 15,7 K RON | |
| 28 | 28.FADIS TIME HOLDING SRL▲ 84 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8×▲ 735,3 % | ▲ 735,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 29 | 29.NARADAL SRL▼ 16 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,8×▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 104 K RON | |
| 30 | 30.CH2 FOODS & DRINKS SRL▲ 6 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,6×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 428,8 K RON | |
| 31 | 31.PARTENZA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 83,9 K RON | |
| 32 | 32.TOMINO COMPANY SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,5×— | — | — | 100,4 K RON |
| 33 | 33.IULIAN GAB SRL▲ 14 | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 2,5×▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | 32,1 K RON | |
| 34 | 34.DAION SERCOM SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2×▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 241,3 K RON | |
| 35 | 35.FAIR PLAY COMP SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 104,6 K RON | |
| 36 | 36.MAGNA SDF SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 27,7 K RON | |
| 37 | 37.INTERNATIONAL BUSINESS CORPORATION SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 100 % | ▲ 100 % | 39 K RON | |
| 38 | 38.RES-GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×— | — | — | 47,1 K RON |
| 39 | 39.DRAGON TEAM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 79,2 K RON | |
| 40 | 40.HARMONY FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2×— | — | — | 21,2 K RON |
| 41 | 41.ANTIC & RA SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1,9×— | — | — | 29 K RON |
| 42 | 42.STEAK HOUSE C.S.B. BUCIUM SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 5,1 K RON | |
| 43 | 43.AMOZEN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▲ 1.650 % | ▲ 1.650 % | 146,9 K RON | |
| 44 | 44.CLASS INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.MADO CORPORATION SRL▲ 5 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,6×▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.ZIAN FOOD SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 434,2 K RON | |
| 47 | 47.MIRAMAR NOVA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×— | — | — | 39,3 K RON |
| 48 | 48.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 399,3 K RON | |
| 49 | 49.KARIN PIZZA SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,5×— | — | — | 57,9 K RON |
| 50 | 50.ROMCARN PROD EXPRES SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,5×— | — | — | 49,6 K RON |
| 51 | 51.BIPSY TRAFIC SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 23,9 K RON | |
| 52 | 52.THE BEST TEAM BROTHERS S.R.L.nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,4×— | — | — | 31,3 K RON |
| 53 | 53.EL GRECO GRIL HOUSE SRL▲ 57 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,3×▲ 269,4 % | ▲ 269,4 % | 32,2 K RON | |
| 54 | 54.IASSY-TRANS SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | -14,3 K RON | |
| 55 | 55.STREET FOOD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×— | — | — | 68,6 K RON |
| 56 | 56.TOUJOURS SRL▼ 17 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,3×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 18,5 K RON | |
| 57 | 57.ROXY-GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 90,9 K RON | |
| 58 | 58.ROYAL CASTLE SRL▲ 9 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,1×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 29 K RON | |
| 59 | 59.GRAN GUSTO SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 113,4 K RON | |
| 60 | 60.AGREMENT CIRIC SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 62,9 K RON | |
| 61 | 61.ÎNTREPRINDEREA SOCIALĂ CUIB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1×— | — | — | 627 RON |
| 62 | 62.GOLDEN KITCHEN SRL▼ 28 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 26,1 K RON | |
| 63 | 63.MADYS FAMILY SRL▼ 6 | Sat Costuleni, Comuna Costuleni, Iaşi | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 2,4 K RON | |
| 64 | 64.CORSINI RISTORANTE SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1 mil. RON | |
| 65 | 65.INTERCONNECT FRANKLY S.R.L.▲ 40 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1×▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 148,9 K RON | |
| 66 | 66.LAIARISTEF SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 7,2 K RON | |
| 67 | 67.AB JOINT VENTURE SRL▼ 9 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 512 RON | |
| 68 | 68.CORAL ZINC SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 1×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 744 RON | |
| 69 | 69.HANUL DACILOR SRL▲ 61 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,9×▲ 355 % | ▲ 355 % | 499,7 K RON | |
| 70 | 70.PUFY & FAMILY SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,9×▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 81,5 K RON | |
| 71 | 71.EUROMEX INDUSTRY SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,9×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 217,9 K RON | |
| 72 | 72.JUZ CONCRETE SRL▼ 40 | Sat Cârlig, Comuna Popricani, Iaşi | 0,9×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 286 K RON | |
| 73 | 73.VENETO RESTAURANT S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,9×▲ 95,5 % | ▲ 95,5 % | 197,4 K RON | |
| 74 | 74.DODOLOAŢA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×— | — | — | 34 K RON |
| 75 | 75.BUENA VISTA SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 291,6 K RON | |
| 76 | 76.LAVAFE STAR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | -4,7 K RON | |
| 77 | 77.SIMI-DOM SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 1 mil. RON | |
| 78 | 78.CRISTIANDAS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 76,9 K RON | |
| 79 | 79.SELMA AMEX SRL▲ 82 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 1.014,3 % | ▲ 1.014,3 % | 73,6 K RON | |
| 80 | 80.ARNIA TOURISM SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,8×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 249 K RON | |
| 81 | 81.EL BARIN RIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×— | — | — | 2,9 K RON |
| 82 | 82.RESTAURANT EXPO SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -535 RON | |
| 83 | 83.VOTERA GRUP S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 283,8 K RON | |
| 84 | 84.COMPANIA PC UNIC SA▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 176 RON | |
| 85 | 85.L.C.A. MANAGEMENT COMPANY SRL= | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 0,7×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 15 K RON | |
| 86 | 86.KOMOREBI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×— | — | — | -17 K RON |
| 87 | 87.SERALESS INC SRL▼ 16 | Sat Valea Lungă, Comuna Holboca, Iaşi | 0,7×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 57,7 K RON | |
| 88 | 88.LA PLĂCINTE SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 258,2 K RON | |
| 89 | 89.GRANPANINO SRL▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×▲ 195,5 % | ▲ 195,5 % | 26,8 K RON | |
| 90 | 90.PABO FOOD SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 0,7×▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 42,1 K RON | |
| 91 | 91.GOLD FOOD R.D.F. SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 176,8 K RON | |
| 92 | 92.OSCAR EIGO GROUP SRL▼ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 93 | 93.AGEH S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 15,9 K RON | |
| 94 | 94.EVE NEWS SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 0,6×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -3 K RON | |
| 95 | 95.LMA IMPEX SRL= | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 0,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 2,8 K RON | |
| 96 | 96.TAKEANDEAT SRL▼ 10 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 0,6×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 6 K RON | |
| 97 | 97.QUARTZ CONCEPT & SOLUTIONS SRL▼ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 59 % | ▼ 59 % | -1,4 K RON | |
| 98 | 98.DAVLEX SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 170 RON | |
| 99 | 99.BEST BITE SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -381,5 K RON | |
| 100 | 100.ALILA SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | -231,8 K RON |