Top 100 firme — Activități de servicii logistice pentru transporturi, Iași după lichiditate ridicată în 2022
30 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 11,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BEST CONS SERVICES SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,5×▲ 127,9 % | ▲ 127,9 % | 414,4 K RON | |
| 2 | 2.MONDO-LOGISTIC SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 378,3 K RON | |
| 3 | 3.GRUSMAN EUROLOGISTICS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,5×▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 180,8 K RON | |
| 4 | 4.RESET TRANS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 117,2 K RON | |
| 5 | 5.EUROTRANSPORT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8×▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.BLU LOGISTICS SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5×▲ 162,4 % | ▲ 162,4 % | -39,9 K RON | |
| 7 | 7.CARGOS MD LOGISTIC SRL▼ 6 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 4×▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 66 K RON | |
| 8 | 8.SEVEN TIR SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.OPTIMUS ENERGY S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 122,7 K RON | |
| 10 | 10.WIND SERVICES SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 193,9 K RON | |
| 11 | 11.IUNS SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6×▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 12 | 12.WOLFSTAL SPEDITION S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 2,5×— | — | — | 577,8 K RON |
| 13 | 13.TRANS INTERNATIONAL T & T SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4×▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | -45,2 K RON | |
| 14 | 14.ROMOLD COMISIONAR SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3×▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 181,5 K RON | |
| 15 | 15.FAST FREIGHTLINK SRL▲ 1 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,1×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | -81,4 K RON | |
| 16 | 16.EUROTRANSPORT LOGISTICS S.A.▼ 5 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 2,1×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 2 mil. RON | |
| 17 | 17.FAIRE CLAIRE SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▲ 265,3 % | ▲ 265,3 % | 331,1 K RON | |
| 18 | 18.INCO SERVICE COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 18,2 K RON | |
| 19 | 19.ALBO-SITI SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6×▲ 218,4 % | ▲ 218,4 % | 17,3 K RON | |
| 20 | 20.ZONAL CURIER SERVICII S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▲ 663,2 % | ▲ 663,2 % | 244,1 K RON | |
| 21 | 21.AKU LOGISTIC SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4×▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 79,8 K RON | |
| 22 | 22.FASTWAY LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×— | — | — | 20,8 K RON |
| 23 | 23.BCD LOGISTIC SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -19,4 K RON | |
| 24 | 24.LOGICTRANS DISTRIBUŢIE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.DAYMEO LOGISTIC S.R.L.▼ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 0,9×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -9,8 K RON | |
| 26 | 26.REMINTIME S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,9×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -2,4 K RON | |
| 27 | 27.EUROPASPED LOGISTICS SRL▼ 4 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 0,9×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 223 K RON | |
| 28 | 28.TRANSPEDITION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7×— | — | 127,8 K RON | |
| 29 | 29.ADVANCED DYNAMIC VISION S.R.L.nou | Sat Siretel, Comuna Sireţel, Iaşi | 0,5×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 1,1 K RON | |
| 30 | 30.CARRIAGE SUPORT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,1×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 71 K RON |