Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Ialomița după lichiditate ridicată în 2014
310 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,8×, iar liderul atinge 188,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DOMUSAGRO SRL= | Sat Colelia, Comuna Colelia, Ialomiţa | 188,2×▲ 6 % | ▲ 6 % | 52,3 K RON | |
| 2 | 2.RENET IMPORT-EXPORT SRL= | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 21,9×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 93,9 K RON | |
| 3 | 3.EURO CROPS SRL▲ 19 | Sat Perieţi, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 18×▲ 276 % | ▲ 276 % | 239,7 K RON | |
| 4 | 4.SOPEMA SRL▲ 2 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 13,2×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 5 | 5.VLADEMIR FOREST SRL▼ 2 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 13×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 73,2 K RON | |
| 6 | 6.VALMEC VAL SRL▲ 8 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 11,4×▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 929,8 K RON | |
| 7 | 7.AAYLEX GENETICA S.R.L.▲ 16 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 10,9×▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 8 | 8.AGROMEC ANDRASESTI SA▼ 1 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 10,8×▲ 22 % | ▲ 22 % | 347,5 K RON | |
| 9 | 9.AGRISERV SRL▲ 7 | Comuna Bucu, Ialomiţa | 10,2×▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.SOMALEX SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 9,4 mil. RON | |
| 11 | 11.IMPEX AGROREP SRL▲ 30 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 7,8×▲ 139 % | ▲ 139 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.INFORAL SRL▲ 27 | Oraş Amara, Ialomiţa | 7,7×▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 318,9 K RON | |
| 13 | 13.ALLMAR SRL▲ 8 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 7,6×▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.HIROS AP SRL▼ 5 | Sat Alexeni, Comuna Alexeni, Ialomiţa | 7,2×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -96,6 K RON | |
| 15 | 15.ELSIT COM SRL▲ 18 | Sat Orezu, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 6,7×▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 4,8 mil. RON | |
| 16 | 16.VMI-AGROPROD S.R.L.nou | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 6,6×▲ 832,4 % | ▲ 832,4 % | 139,1 K RON | |
| 17 | 17.NADIRCOM SRL▼ 6 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomiţa | 6,4×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 314,9 K RON | |
| 18 | 18.ADEONA PROD SRL▲ 31 | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 6,3×▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 274,4 K RON | |
| 19 | 19.AGROPROD JIPA SRL▲ 46 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 5,9×▲ 144 % | ▲ 144 % | 410,1 K RON | |
| 20 | 20.AGROIATIN SRL▲ 119 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 5,6×▲ 366,1 % | ▲ 366,1 % | 706,9 K RON | |
| 21 | 21.PERUAA - SERVICII SRLnou | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 5,5×▲ 325,6 % | ▲ 325,6 % | 169,2 K RON | |
| 22 | 22.AGRONIG SRL▲ 2 | Sat Orezu, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 5,5×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 23 | 23.GABION SRL▼ 19 | Sat Dragoeşti, Comuna Dragoeşti, Ialomiţa | 5,3×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 814,3 K RON | |
| 24 | 24.D.G.A.COM SRL▲ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,2×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 172,7 K RON | |
| 25 | 25.SEM PAN SRL▲ 5 | Sat Săveni, Comuna Săveni, Ialomiţa | 5,2×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 302 K RON | |
| 26 | 26.TECNOGRAIN SRL▲ 11 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 4,7×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 780,7 K RON | |
| 27 | 27.COREX SRL▲ 77 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4,7×▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | 53,9 K RON | |
| 28 | 28.ALBERT JUNIOR SRL▲ 24 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 4,7×▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 540,3 K RON | |
| 29 | 29.DACRILUV SRL▲ 9 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 4,5×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 579 K RON | |
| 30 | 30.AGRITOTAL SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,4×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 45 K RON | |
| 31 | 31.MIRACOM SRL▼ 26 | Loc. Căzăneşti, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 4,3×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 32 | 32.TRANSBIA SRL▼ 17 | Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău, Ialomiţa | 4,3×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 205,2 K RON | |
| 33 | 33.CALOIAN & BOIAN SRL▼ 8 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 4,2×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 291,7 K RON | |
| 34 | 34.AGROPAN OYL SA▲ 28 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4,2×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.RUAL SRL▲ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4×▲ 35 % | ▲ 35 % | 128,4 K RON | |
| 36 | 36.AGRANALEX SRL▲ 17 | Sat Scânteia, Comuna Scînteia, Ialomiţa | 3,8×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 74,3 K RON | |
| 37 | 37.AGROHORTICOLA SRLnou | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 3,8×▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 54,4 K RON | |
| 38 | 38.FLORIMAR SRL▼ 26 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 3,8×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 188,7 K RON | |
| 39 | 39.CRIS AGRO SRL▲ 44 | Sat Grindu, Comuna Grindu, Ialomiţa | 3,7×▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 775 K RON | |
| 40 | 40.MALPROD SRL▲ 28 | Sat Grindu, Comuna Grindu, Ialomiţa | 3,5×▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 2 mil. RON | |
| 41 | 41.BOEMA AGRO SRL▲ 25 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 3,5×▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 301 K RON | |
| 42 | 42.SECUIU PROD COM SRL▼ 10 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3,5×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 296,2 K RON | |
| 43 | 43.MULLER SRL▲ 17 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 3,4×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 130,9 K RON | |
| 44 | 44.CAMAGRO ANTEO SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,4×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 85,6 K RON | |
| 45 | 45.TEHNIC APS SRL▼ 11 | Sat Balaciu, Comuna Balaciu, Ialomiţa | 3,2×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 47,3 K RON | |
| 46 | 46.ALEXSEM AGRO SRL▲ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3,2×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 436,8 K RON | |
| 47 | 47.MERIDIAN 2000 SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,2×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 463,2 K RON | |
| 48 | 48.COMASIL SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,2×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 49 | 49.ALTEXIM SRL▼ 5 | Sat Butoiu, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 3,1×0,0% | 0,0% | 220,2 K RON | |
| 50 | 50.AGRO COM MECAN SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,1×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 65,9 K RON | |
| 51 | 51.MARIA AGROLAND S.R.L.▲ 124 | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,1×▲ 199 % | ▲ 199 % | 127,7 K RON | |
| 52 | 52.DMC PREST SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3×▲ 19 % | ▲ 19 % | 826,4 K RON | |
| 53 | 53.SPICUL AGRO SRL▲ 10 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 2,9×▲ 20 % | ▲ 20 % | 157,1 K RON | |
| 54 | 54.PRIO AGROTRANS S.R.L.▼ 7 | Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 2,9×▼ 4 % | ▼ 4 % | 115,3 K RON | |
| 55 | 55.TON AMI PROD SRL▼ 36 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,9×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 588,1 K RON | |
| 56 | 56.AGROBAN SRL▼ 2 | Sat Misleanu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 2,8×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 295,3 K RON | |
| 57 | 57.TERRA PAL SRL▲ 52 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,7×▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 532,3 K RON | |
| 58 | 58.RELAND SRL▼ 27 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 2,7×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 3 mil. RON | |
| 59 | 59.AGRO DORMIN SRL▲ 13 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 2,7×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 223,3 K RON | |
| 60 | 60.SERVPRESTMEC SRL▲ 66 | Sat Perieţi, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 2,7×▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 10,1 K RON | |
| 61 | 61.VIKY & BARBU SRL▼ 48 | Sat Scânteia, Comuna Scînteia, Ialomiţa | 2,6×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 144,4 K RON | |
| 62 | 62.SUPERSAN COM SRL▼ 12 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 2,6×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 15,8 K RON | |
| 63 | 63.AGRO NCA SRLnou | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 2,6×— | — | 30,7 K RON | |
| 64 | 64.DANGER SRL▲ 7 | Sat Frăţileşti, Comuna Săveni, Ialomiţa | 2,6×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.MARIO SERV SRL▲ 27 | Sat Brazii, Comuna Răduleşti, Ialomiţa | 2,5×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 894,3 K RON | |
| 66 | 66.AGROGEMA SRL▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,5×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 25 K RON | |
| 67 | 67.GECVIM ROM SRL▼ 6 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 2,5×0,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.BARNEC IDRO SRL▼ 48 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Ialomiţa | 2,5×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 155,9 K RON | |
| 69 | 69.COSTANDACHE COM SRL▼ 5 | Sat Perieţi, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 2,5×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 70 | 70.AGROIRA S.R.L.▼ 19 | Sat Dragoeşti, Comuna Dragoeşti, Ialomiţa | 2,3×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 218,7 K RON | |
| 71 | 71.AGRICOLA GAINA SRL▲ 22 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 2,3×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 384,9 K RON | |
| 72 | 72.AGROLOC SRL▼ 44 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,3×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 344,2 K RON | |
| 73 | 73.MARI MARC SRL▼ 15 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,3×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 61,6 K RON | |
| 74 | 74.AGROMEC GIRBOVI SA▼ 38 | Sat Gârbovi, Comuna Gârbovi, Ialomiţa | 2,3×▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 140,1 K RON | |
| 75 | 75.AGRO FOTESCU SRL▼ 19 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2,3×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 72,1 K RON | |
| 76 | 76.ODEN IMPEX SRL▲ 18 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,2×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 123,1 K RON | |
| 77 | 77.AGRO MICO SRL▲ 25 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 2,2×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 81,2 K RON | |
| 78 | 78.SEMAKO AGRO 2000 SRL▲ 32 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,2×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 210,6 K RON | |
| 79 | 79.AGROSUD SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 169,6 K RON | |
| 80 | 80.LUNCA SRL▼ 38 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,1×▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 81 | 81.MUNTENIA 18 PHB SRL▼ 12 | Oraş Amara, Ialomiţa | 2,1×▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 42,9 K RON | |
| 82 | 82.MB PROD SRL▲ 36 | Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău, Ialomiţa | 2,1×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 13,4 K RON | |
| 83 | 83.IDEAL PROMPT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Ciocîrlia, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 2,1×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 300,8 K RON | |
| 84 | 84.AVICOLA SLOBOZIA SA▲ 30 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,1×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 85 | 85.CLAUDAN SRL▼ 6 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 27,5 K RON | |
| 86 | 86.FERMA FRUMUSICA SRL▼ 59 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 2,1×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 87 | 87.AGRI GAIN SRL▼ 11 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 2×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 44,5 K RON | |
| 88 | 88.DENIVIA SRL▲ 12 | Sat Rovine, Comuna Reviga, Ialomiţa | 2×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 399,9 K RON | |
| 89 | 89.FERMEPLUS SRL▲ 55 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 2×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 4 mil. RON | |
| 90 | 90.AGRO MARC SRL▲ 22 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 200,3 K RON | |
| 91 | 91.CORSA INTERCOM SRL▼ 5 | Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti, Ialomiţa | 2×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 545,8 K RON | |
| 92 | 92.AGROLUCIU SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 410 RON | |
| 93 | 93.CEREALROV SRL▲ 4 | Sat Crunţi, Comuna Reviga, Ialomiţa | 2×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 374,2 K RON | |
| 94 | 94.POTCOAVA AGRO SRL▼ 16 | Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 1,9×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 280,6 K RON | |
| 95 | 95.BIOGIVAL SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,9×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 26,9 K RON | |
| 96 | 96.AGRICHIM SRL▼ 23 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,9×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 97 | 97.REDALEX SRL▲ 28 | Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău, Ialomiţa | 1,9×▲ 40 % | ▲ 40 % | 580,1 K RON | |
| 98 | 98.AGRIGAM SRL▲ 13 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 1,9×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 128,9 K RON | |
| 99 | 99.CARGO AGROTERRA SRL▼ 53 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 1,9×▼ 39 % | ▼ 39 % | 393 K RON | |
| 100 | 100.AGRODAMAR SRL▲ 17 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 1,8×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 320,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Ialomița
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
345 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
13 firme · 226,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
17 firme · 208,7 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
22 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
4 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
21 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
2 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
14 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 856,8 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 511,7 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
2 firme · 382,9 K RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
6 firme · 382,1 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 286,2 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
3 firme · 99,8 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 20,1 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 0 RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 0 RON