Top 100 firme — Activități profesionale, Ialomița după lichiditate ridicată în 2010
74 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 10×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECONOMIC 2002 SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10×▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 96,1 K RON | |
| 2 | 2.INSTAL PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 8×▲ 239,6 % | ▲ 239,6 % | -5 K RON | |
| 3 | 3.SEMAUDIT SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,7×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 138 K RON | |
| 4 | 4.EUROCONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,5×▲ 197,6 % | ▲ 197,6 % | 138,9 K RON | |
| 5 | 5.PRO CONSULTING SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7×▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | 35,5 K RON | |
| 6 | 6.CONT EXPERT C & D SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,7×▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 3,1 K RON | |
| 7 | 7.SILISTRA SERV SRL▼ 2 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 6,3×▲ 30 % | ▲ 30 % | 23,7 K RON | |
| 8 | 8.SLY MANAGEMENT SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6×▲ 133,6 % | ▲ 133,6 % | 537,7 K RON | |
| 9 | 9.ARHITECT SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,5×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 41,4 K RON | |
| 10 | 10.DIANTHUS PROIECT SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,3×— | — | 151,3 K RON | |
| 11 | 11.AS EM BOIANG SRL▲ 24 | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4×▲ 281 % | ▲ 281 % | 89,5 K RON | |
| 12 | 12.D & V ENVIRONMENT SRL▲ 12 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 4×▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 3,4 K RON | |
| 13 | 13.VETERINAR SRL▼ 3 | Sat Luciu, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 3,9×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 57,6 K RON | |
| 14 | 14.ENCRIS PROD SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,3×▲ 21 % | ▲ 21 % | 50,8 K RON | |
| 15 | 15.GLOBAL CONT PREST SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,3×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 24,2 K RON | |
| 16 | 16.EVO DESIGN SRLnou | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 3,2×▲ 291,4 % | ▲ 291,4 % | 320,4 K RON | |
| 17 | 17.INTTRO SRL▲ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,9×▲ 174,5 % | ▲ 174,5 % | 138,5 K RON | |
| 18 | 18.PROFIT CONT SRL▼ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2,8×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 4,6 K RON | |
| 19 | 19.EUROPRO INVEST SRL▲ 3 | Oraş Amara, Ialomiţa | 2,7×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 29,7 K RON | |
| 20 | 20.ELCOMI AD S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,3×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 71,1 K RON | |
| 21 | 21.STANMAR COM SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,2×▲ 69 % | ▲ 69 % | 33,5 K RON | |
| 22 | 22.SERVEL SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,1×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 173,6 K RON | |
| 23 | 23.OCH LOGISTIC AG SRL▲ 36 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,9×▲ 447,1 % | ▲ 447,1 % | 26,2 K RON | |
| 24 | 24.GRUPUL DE PRESĂ SEMNAL SRL▼ 1 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 1,7×▼ 5 % | ▼ 5 % | 7,7 K RON | |
| 25 | 25.PROCIVIL SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,6×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 53,5 K RON | |
| 26 | 26.ASSET SRL▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,6×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 5,3 K RON | |
| 27 | 27.SUD EST ADVERTISING SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,6×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 44,8 K RON | |
| 28 | 28.FIELD SURVEY SRL▲ 1 | Sat Armăşeşti, Comuna Armăşeşti, Ialomiţa | 1,5×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 68,6 K RON | |
| 29 | 29.TRACON SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,5×▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 717,2 K RON | |
| 30 | 30.CONCIVIC SERVICE SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,4×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 320 K RON | |
| 31 | 31.DESIGN GROUP SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,4×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 66,1 K RON | |
| 32 | 32.XANDER SRLnou | Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 1,3×— | — | 15,3 K RON | |
| 33 | 33.CONSULT INVEST SRL▲ 6 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 1,3×▲ 63 % | ▲ 63 % | 131,4 K RON | |
| 34 | 34.J N J LACTO SRL▼ 8 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomiţa | 1,3×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -7,2 K RON | |
| 35 | 35.DRUPO SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,3×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 18,3 K RON | |
| 36 | 36.CALITA CONSULTING SRLnou | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 1×▲ 102 % | ▲ 102 % | 39,4 K RON | |
| 37 | 37.JADY AGRO SRLnou | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1×— | — | — | 59 K RON |
| 38 | 38.MS BRAVO CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -64,3 K RON | |
| 39 | 39.GEO 7 SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1×▼ 24 % | ▼ 24 % | 74,1 K RON | |
| 40 | 40.EURO OFFICE SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,9×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 14 K RON | |
| 41 | 41.DIRECT & PARTENERS SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,9×▲ 13 % | ▲ 13 % | 20,3 K RON | |
| 42 | 42.PROJECT CONSTRUCT SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,9×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 4,6 K RON | |
| 43 | 43.M M CONTAB SRL▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,8×▲ 95 % | ▲ 95 % | 39 K RON | |
| 44 | 44.AN VET SRL▼ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,8×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 4 K RON | |
| 45 | 45.GEOTEST SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,8×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 8,2 K RON | |
| 46 | 46.PUNCT ADVERTISING SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,7×▲ 49 % | ▲ 49 % | 190,8 K RON | |
| 47 | 47.EOLIAN EXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,7×▲ 14 % | ▲ 14 % | 99,3 K RON | |
| 48 | 48.EURONIX CONSULTING SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,6×▲ 320 % | ▲ 320 % | 87,2 K RON | |
| 49 | 49.ECOMONDO CONSULTING SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,6×▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 12,7 K RON | |
| 50 | 50.COW GENETICS SRLnou | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 0,6×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 71,5 K RON | |
| 51 | 51.FIN CONSULT EXPERT SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,6×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 31,5 K RON | |
| 52 | 52.PRORENT SA▼ 38 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,6×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | -440,3 K RON | |
| 53 | 53.PM CONSULT SRL▼ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,6×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 30 K RON | |
| 54 | 54.ROMEXPERT SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,5×▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 10,8 K RON | |
| 55 | 55.TAG GROUP SRL▼ 43 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,5×▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | 24,2 K RON | |
| 56 | 56.CONT - EXPERT SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,5×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 5,4 K RON | |
| 57 | 57.ZOOVET SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,4×0,0% | 0,0% | 7 K RON | |
| 58 | 58.MELCRET DESIGN SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,4×▼ 18 % | ▼ 18 % | 70,2 K RON | |
| 59 | 59.CAPITAL CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,4×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -42,5 K RON | |
| 60 | 60.CRISTICONT SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 0,4×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 16,7 K RON | |
| 61 | 61.LA VIO SRL▼ 4 | Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 0,4×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -13,8 K RON | |
| 62 | 62.VIRGILIUS PROD COM SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,3×▲ 36 % | ▲ 36 % | 31,8 K RON | |
| 63 | 63.B R T IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,3×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -9,8 K RON | |
| 64 | 64.MULTI DESIGN SRL▼ 16 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,3×▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -77,8 K RON | |
| 65 | 65.RADONA SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,3×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -19,5 K RON | |
| 66 | 66.CLAR CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,3×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 14,9 K RON | |
| 67 | 67.AD CONTEX SRL▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,3×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 7,2 K RON | |
| 68 | 68.GEOTOPOCAD CADISA SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,3×▲ 212,5 % | ▲ 212,5 % | 45,8 K RON | |
| 69 | 69.REC ELTA SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,2×▲ 15 % | ▲ 15 % | 172,8 K RON | |
| 70 | 70.ROM CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,2×▲ 5 % | ▲ 5 % | 3,2 K RON | |
| 71 | 71.MATACHE & ND SRL▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,2×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 471 RON | |
| 72 | 72.NEXT CONSULTING 2006 SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 0,2×▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 2,3 K RON | |
| 73 | 73.G OPPORTUNITIES S.R.L.nou | Sat Malu, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 0,1×▲ 700 % | ▲ 700 % | 28,2 K RON | |
| 74 | 74.BENGT AGRO S.R.L.nou | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 0×— | — | 105 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Ialomița
CAEN 7500
Activități veterinare
26 firme · 84,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
107 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
50 firme · 44,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
110 firme · 29,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
45 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
24 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
37 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
51 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
10 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
7 firme · 819,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
5 firme · 725,1 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 680,4 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 567,5 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
4 firme · 546,2 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 460,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 367,3 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 27,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 20,7 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 18 K RON