Top 100 firme — IT și comunicații, Hunedoara după lichiditate ridicată în 2017
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 53,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BENONE SPERMEZAN S.R.L.▲ 1 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 53,6×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 607,2 K RON | |
| 2 | 2.ABSTRACT CONNECTION PRODSERV SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 35,8 K RON | |
| 3 | 3.MAKRONETZ VENTURES S.R.L.▲ 10 | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 23,2×▲ 529 % | ▲ 529 % | 240,6 K RON | |
| 4 | 4.ELCOMTUR SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,8×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 262,7 K RON | |
| 5 | 5.LOGICOM TECHNOLOGY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,8×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 27,1 K RON | |
| 6 | 6.HEIMDALL INNOVATIONS S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,6×▲ 20.728,6 % | ▲ 20.728,6 % | 173,6 K RON | |
| 7 | 7.QUANTO SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,5×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 122,6 K RON | |
| 8 | 8.GENERAL TEHNOART SRL▼ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 12,9×▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | 24,7 K RON | |
| 9 | 9.DENISA ONLINE SRLnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 12×— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 10 | 10.SIMASOFT TOTAL SRL▼ 4 | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 11,6×▲ 1 % | ▲ 1 % | 42,9 K RON | |
| 11 | 11.WESTPAN EXIM SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8,2×— | — | 233,7 K RON | |
| 12 | 12.ACHIMESCU BIT CONCEPT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,8×— | — | — | 85,3 K RON |
| 13 | 13.SOFTRANS COM SRL▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,4×▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 120,1 K RON | |
| 14 | 14.TKD ECO ENERGY DV S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,2×▼ 1 % | ▼ 1 % | 54,5 K RON | |
| 15 | 15.EDITURA TRAIAN DORZ SRLnou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 6,9×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 12,8 K RON | |
| 16 | 16.CENTRUL DE CALCUL INFO '98 SA▼ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 5,6×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -13,6 K RON | |
| 17 | 17.TOTAL TELECOMUNICATIONS SRL▼ 1 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 5,6×▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 40 K RON | |
| 18 | 18.DUAL COM TECH SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,5×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 54,8 K RON | |
| 19 | 19.DARIUS IMPACT TELECOM SRL▼ 1 | Sat Serel, Comuna Pui, Hunedoara | 4,5×▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 72,1 K RON | |
| 20 | 20.CIVIC TELECOM SRLnou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 3,5×▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 92,3 K RON | |
| 21 | 21.ALMISYS SOLUTION S.R.L.nou | Sat Batiz, Oraş Călan, Hunedoara | 3,4×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 105,9 K RON | |
| 22 | 22.FIL SYSTEM SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,5×▲ 38 % | ▲ 38 % | 96 K RON | |
| 23 | 23.ADI MAX INTERACTIVE SRL▲ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,2×▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 39,7 K RON | |
| 24 | 24.MBD REPORTER MEDIA SRL▲ 9 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,2×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 16,5 K RON | |
| 25 | 25.PERFECT WEB SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,1×▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 119,7 K RON | |
| 26 | 26.SMART INTERCOMP SRL▼ 14 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,9×▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 22,8 K RON | |
| 27 | 27.DIGITAL 1 VENTURES DEVELOPMENT SRL▲ 12 | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 1,8×▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 207,9 K RON | |
| 28 | 28.KARSIM IT S.R.L.= | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 1,8×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 78,4 K RON | |
| 29 | 29.LUKOS TRADE SRLnou | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 1,6×▲ 993,3 % | ▲ 993,3 % | 19,5 K RON | |
| 30 | 30.TELE ROM PROIECT SRL▲ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,6×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 1,6 K RON | |
| 31 | 31.DINAMIC MICROSERV SRLnou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 1,6×▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | -6,3 K RON | |
| 32 | 32.CAMIBO HARDWARE SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,5×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 517 RON | |
| 33 | 33.EDITURA CORVIN SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,4×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 61,4 K RON | |
| 34 | 34.MEDIA PRESS EVENT SRL▼ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,4×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 2 K RON | |
| 35 | 35.LC TELETEHNIK SKY S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,3×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 64,4 K RON | |
| 36 | 36.PAULA INVEST SRL= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,3×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 7,4 K RON | |
| 37 | 37.MERIDIONAL MEDIA SRL▼ 17 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,2×▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 23 K RON | |
| 38 | 38.INDESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,2×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 71,4 K RON | |
| 39 | 39.MEDIA HUNEDOREANĂ SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1×0,0% | 0,0% | -9,8 K RON | |
| 40 | 40.SYNCON DEVELOPMENT SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 28,8 K RON | |
| 41 | 41.IMPATT SRL▲ 10 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 1,1×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 16,4 K RON | |
| 42 | 42.TELECERNA SRLnou | Sat Rapoltu Mare, Comuna Rapoltu Mare, Hunedoara | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 65,2 K RON | |
| 43 | 43.TELESAT RURAL SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1×▲ 35 % | ▲ 35 % | 23,6 K RON | |
| 44 | 44.CUVINTE VII S.R.L.▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 57 K RON | |
| 45 | 45.MEDIA ZONE UNU HD SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1×▲ 452,6 % | ▲ 452,6 % | 74,6 K RON | |
| 46 | 46.C&C GENERALS SRL▼ 38 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 136,9 K RON | |
| 47 | 47.LOGICOM SOFTWARE SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 46,6 K RON | |
| 48 | 48.GENESIS SRL▲ 1 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 1×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 18,9 K RON | |
| 49 | 49.TARGET SRL▼ 9 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,9×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 33,8 K RON | |
| 50 | 50.ELECTRIC STANDARD PREST SRL▲ 2 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 0,9×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 71,6 K RON | |
| 51 | 51.RURAL TELECOM SRL▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,8×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 27,9 K RON | |
| 52 | 52.SISTEM PLUS SRL▼ 27 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,7×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 97,6 K RON | |
| 53 | 53.MEMORY SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,7×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 45,4 K RON | |
| 54 | 54.WINTEK TRADE S.R.L.▼ 30 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 0,7×▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -26,2 K RON | |
| 55 | 55.TECKNOWORKS EUROPE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,6×▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.ANTENA 1 DEVA SRL▼ 27 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,5×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | -131,9 K RON | |
| 57 | 57.INFO-TECH SERV MBG S.R.L.▲ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 0,4×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 379 K RON | |
| 58 | 58.CITY TAXI SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,4×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 13,7 K RON | |
| 59 | 59.ELENA FRANCISC PUBLISHING S.R.L.▲ 4 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 0,4×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -22,4 K RON | |
| 60 | 60.LUK WEB SERVICES S.R.L.▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,4×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 214,3 K RON | |
| 61 | 61.HOMEFILE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,3×▼ 27 % | ▼ 27 % | -28,8 K RON | |
| 62 | 62.NOUL SCRIB SRL▲ 5 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 0,2×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -2,3 K RON | |
| 63 | 63.HI SCORE SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,1×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 24,2 K RON | |
| 64 | 64.DIADAN RESOURCE SRL▲ 4 | Sat Vaţa de Jos, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | 0,1×▲ 10 % | ▲ 10 % | -115,1 K RON | |
| 65 | 65.NETLOG COMPUTER SRL▲ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0×▼ 75 % | ▼ 75 % | 408,1 K RON | |
| 66 | 66.MC ELECTRONIC SAT SRL▲ 3 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 0×0,0% | 0,0% | 17,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Hunedoara
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
87 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
111 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
41 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
30 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
11 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
27 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
2 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
14 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
22 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 673,7 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
11 firme · 597,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 532,4 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
7 firme · 461,2 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 424,9 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 378,2 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
6 firme · 352,9 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 270,8 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
5 firme · 133,9 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
4 firme · 45,4 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · -8,1 K RON