Top 100 firme — Învățământ, Hunedoara după lichiditate ridicată în 2023
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 31,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SNOWBOOK S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 31,8×— | — | 221,7 K RON | |
| 2 | 2.SOFENGLISH S.R.L.▲ 1 | Loc. Câmpu lui Neag, Oraş Uricani, Hunedoara | 23,2×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 243,1 K RON | |
| 3 | 3.MIRA & RICU AUTO-COM SRL▼ 1 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 13,8×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 30,7 K RON | |
| 4 | 4.PROFESIONAL TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 13,4×— | — | — | 462,8 K RON |
| 5 | 5.CRYPTO STOCKS TRADING S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 11,6×▼ 82 % | ▼ 82 % | 491,8 K RON | |
| 6 | 6.AS PROFESSIONAL TRAINING SRL▼ 5 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 11,1×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 100,4 K RON | |
| 7 | 7.PHOENIX ALPIN S.R.L.▲ 1 | Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara | 10,6×▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 22,1 K RON | |
| 8 | 8.MADISON TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 5,7×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 41,4 K RON | |
| 9 | 9.RENEWACAD TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 4,5×▲ 173,6 % | ▲ 173,6 % | 122,4 K RON | |
| 10 | 10.EDITURA FIDELIA SRL▼ 1 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 3,6×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 27,2 K RON | |
| 11 | 11.DVA MEREU PREMIUM S.R.L.nou | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 3,3×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 87,5 K RON | |
| 12 | 12.EXECUTIVE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 2 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 3×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 379,9 K RON | |
| 13 | 13.MC TOPAZ SPRINT S.R.L.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,9×▼ 2 % | ▼ 2 % | 7,3 K RON | |
| 14 | 14.CORAL DUAL CM S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,9×— | — | 1,1 K RON | |
| 15 | 15.AUTO NOVA EXPERT S.R.L.▲ 20 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,7×▲ 5.240 % | ▲ 5.240 % | 102,5 K RON | |
| 16 | 16.EURO JOBS SRL▼ 5 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,3×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 3 mil. RON | |
| 17 | 17.AI DIGITAL COMPLETE S.R.L.nou | Sat Bretea Română, Comuna Bretea Română, Hunedoara | 1,9×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 21,3 K RON | |
| 18 | 18.PLATOUL SOARELUI S.R.L.▼ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 1,9×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 6,2 K RON | |
| 19 | 19.AUTONIC FOREST S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,8×▲ 1.933,3 % | ▲ 1.933,3 % | 85,1 K RON | |
| 20 | 20.4SEASONSSWIM SRL▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,7×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 38,3 K RON | |
| 21 | 21.DIGITAL EURO JOBS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,6×▲ 2 % | ▲ 2 % | 13,7 K RON | |
| 22 | 22.KAD TRAINING S.R.L.▼ 2 | Sat Sântandrei, Oraş Simeria, Hunedoara | 1,6×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 147,7 K RON | |
| 23 | 23.OSTEO BIODINAMIC SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,4×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 48 K RON | |
| 24 | 24.CAMBRIDGE SPECIAL S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,3×▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 18,3 K RON | |
| 25 | 25.EFE CENTRE S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 1,3×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 5,3 K RON | |
| 26 | 26.FABULOS NEW STYLE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 1×▲ 150 % | ▲ 150 % | 27,5 K RON | |
| 27 | 27.ALFARED CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,8×▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 5,4 K RON | |
| 28 | 28.TEOMAR BUSINESS PROFI S.R.L.▼ 16 | Sat Fărcădin, Comuna General Berthelot, Hunedoara | 0,8×▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 24,2 K RON | |
| 29 | 29.MARA ART DIDACTIC S.R.L.▼ 7 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 0,8×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 178 K RON | |
| 30 | 30.MOODUS PREMIUM S.R.L.▼ 20 | Sat Barbura, Comuna Băiţa, Hunedoara | 0,7×▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | 3,3 K RON | |
| 31 | 31.ACA AUTOSCHOOL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,7×▲ 885,7 % | ▲ 885,7 % | 32,7 K RON | |
| 32 | 32.ARY SCHOOL S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,6×▲ 383,3 % | ▲ 383,3 % | 40,6 K RON | |
| 33 | 33.GEORGE FIRE ARMS SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,5×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 849 RON | |
| 34 | 34.AUDIOMED SRL▼ 30 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 0,5×▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | -72,2 K RON | |
| 35 | 35.ALTMAN EXPRESS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,4×▲ 280 % | ▲ 280 % | 1,7 K RON | |
| 36 | 36.POLVEREA TRANS SRLnou | Sat Bucureşci, Comuna Bucureşci, Hunedoara | 0,3×▲ 2.800 % | ▲ 2.800 % | 1,5 K RON | |
| 37 | 37.DEVA BIT S.R.L.▼ 8 | Sat Covragiu, Comuna Bretea Română, Hunedoara | 0,3×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -164,8 K RON | |
| 38 | 38.DARIAN AUTO MOTO S.R.L.nou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 0,3×▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 1 K RON | |
| 39 | 39.AUTO BORA LUCA S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 0,2×— | — | 21,5 K RON | |
| 40 | 40.PĂSTREAZĂ SPERANŢA S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,2×▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 99,5 K RON | |
| 41 | 41.AUTO PROFESIONAL DRIVE SRL▼ 20 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,2×▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -49,2 K RON | |
| 42 | 42.ALEX DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,2×▲ 216,7 % | ▲ 216,7 % | -73,8 K RON | |
| 43 | 43.ŞCOALA DE ŞOFERI CIOBANU S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,2×— | — | -3,4 K RON | |
| 44 | 44.JD STORE BUSINESS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,2×▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -265,5 K RON | |
| 45 | 45.DOC-CIOBANU SORIN S.R.L.▼ 9 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,1×▲ 175 % | ▲ 175 % | 14,7 K RON | |
| 46 | 46.EVO LEARNING CENTRE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,1×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -10,9 K RON | |
| 47 | 47.MIDIA DINAMIC STAR S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0×— | — | — | 10,8 K RON |
| 48 | 48.MIDIA DINAMIC AUTO S.R.L.▼ 11 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0×0,0% | 0,0% | -36,1 K RON | |
| 49 | 49.AUTO MODIFAR SRL▼ 10 | Oraş Petrila, Hunedoara | 0×0,0% | 0,0% | -237,3 K RON | |
| 50 | 50.DIDIRUT 14 SRL▼ 17 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0×▼ 85,7 % | ▼ 85,7 % | 1,4 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Hunedoara
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
100 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
36 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
15 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
6 firme · 431,8 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 0 RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 0 RON