Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Hunedoara după lichiditate ridicată în 2015
33 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 4,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEPROD EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 4,5×▲ 43 % | ▲ 43 % | 152,4 K RON | |
| 2 | 2.HOREA SOCIETATE COOPERATIVĂ= | Municipiul Brad, Hunedoara | 3,9×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -337,3 K RON | |
| 3 | 3.DĂNILĂ SRL▼ 2 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 3,3×▼ 51 % | ▼ 51 % | 340 RON | |
| 4 | 4.BLUE DESIGN COMERT SRL▲ 2 | Comuna Dobra, Hunedoara | 3×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -20 K RON | |
| 5 | 5.SYLVA PRODUCT SRL▲ 3 | Sat Petreni, Comuna Băcia, Hunedoara | 2,8×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 33,3 K RON | |
| 6 | 6.AGER FOREST SRL▲ 1 | Sat Pojoga, Comuna Zam, Hunedoara | 2,6×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 44,3 K RON | |
| 7 | 7.ISON GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,1×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -130,6 K RON | |
| 8 | 8.IMPERIAL PG SRL▲ 1 | Sat Baru, Comuna Baru, Hunedoara | 2×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 313,3 K RON | |
| 9 | 9.TIGER VALS SRL▲ 4 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 1,5×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 269,3 K RON | |
| 10 | 10.GILEX PROD SRL▲ 9 | Comuna Beriu, Hunedoara | 1,5×▲ 64 % | ▲ 64 % | 973,6 K RON | |
| 11 | 11.FOREST BAN ALPIN SRL▲ 1 | Sat Birtin, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | 1,4×▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -389,2 K RON | |
| 12 | 12.ROXSIL EXPO SRL▲ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,3×▲ 500 % | ▲ 500 % | 135,8 K RON | |
| 13 | 13.ECOWOOD ENTERPRISES SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 103,3 K RON | |
| 14 | 14.P&J EUSCORPIUS CARP SRL= | Sat Târnava de Criş, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | 0,9×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.MIR TRANSCOM SRL▲ 1 | Sat Ponor, Comuna Pui, Hunedoara | 0,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -14,6 K RON | |
| 16 | 16.AC & AM ELA PROSPER SRL▲ 1 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 0,8×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 5,5 K RON | |
| 17 | 17.PRELEMN MAR S.R.L.▲ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 0,8×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -52,8 K RON | |
| 18 | 18.GEMENII IOANA SRL▲ 5 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 0,8×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 1,6 K RON | |
| 19 | 19.RUSU EXPLOFAN SRL▲ 9 | Sat Mălăieşti, Comuna Sălaşu de Sus, Hunedoara | 0,8×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 17,3 K RON | |
| 20 | 20.RESCOF IMPEX SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 0,8×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 13,7 K RON | |
| 21 | 21.FAGFOREST WOOD PROD&TRADE CO SRL▲ 5 | Sat Bretea Streiului, Comuna Bretea Română, Hunedoara | 0,8×0,0% | 0,0% | 6,5 K RON | |
| 22 | 22.ARIANA DRAIA SRL▲ 2 | Loc. Valea de Brazi, Oraş Uricani, Hunedoara | 0,7×▼ 10 % | ▼ 10 % | -173,3 K RON | |
| 23 | 23.ZARAND HORICOM SRL▲ 9 | Municipiul Brad, Hunedoara | 0,7×▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 64,9 K RON | |
| 24 | 24.ALEX & SORIN FORESTCOM S.R.L.nou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 0,7×▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 3,7 K RON | |
| 25 | 25.SILVA INDUSTRY SRL▲ 2 | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 0,6×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.MARCOSILV SRLnou | Municipiul Brad, Hunedoara | 0,6×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,1 K RON | |
| 27 | 27.COMEXIM MONTANA SRL▼ 12 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 0,4×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -35,6 K RON | |
| 28 | 28.SILVA LEMNTEX SRL▼ 3 | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 0,4×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -11,1 mil. RON | |
| 29 | 29.LEGNA ANDREEA SRL▲ 1 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 0,3×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | -57,7 K RON | |
| 30 | 30.PALROM PRODUCTS SRL▲ 4 | Municipiul Brad, Hunedoara | 0,3×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.SILVA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 0,2×▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -697,2 K RON | |
| 32 | 32.ECOWOOD INDUSTRY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,1×▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -113,6 K RON | |
| 33 | 33.PAL ROM SRL▲ 8 | Municipiul Brad, Hunedoara | 0,1×0,0% | 0,0% | -779,9 K RON |