Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Harghita după lichiditate ridicată în 2012
228 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6×, iar liderul atinge 33,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IRIS TOURISM SRL= | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 33,7×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 13,9 K RON | |
| 2 | 2.HOTEL TARNAVA 2000 SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21,9×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,5 K RON | |
| 3 | 3.KORONDI FORRAS SRL= | Sat Corund, Comuna Corund, Harghita | 17,3×▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 1,8 K RON | |
| 4 | 4.OLT-S.T. SRL▲ 2 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 8,3×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | -84 K RON | |
| 5 | 5.MARTVAR SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 138 K RON | |
| 6 | 6.KOK ES TARSA SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 5×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 3,1 K RON | |
| 7 | 7.TRANSMARFLEMN TULGHES SRL▼ 2 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 5×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 9,1 K RON | |
| 8 | 8.HOLIDAY TOURS SRL▲ 11 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 5×▲ 172,1 % | ▲ 172,1 % | 1,4 K RON | |
| 9 | 9.TEXIM SRL▲ 168 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,5×▲ 2.547,1 % | ▲ 2.547,1 % | -82,5 K RON | |
| 10 | 10.DRADIA SRL= | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 4×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 24,3 K RON | |
| 11 | 11.MOLNAR TUR TUSNAD SRLnou | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 3,6×▲ 222,1 % | ▲ 222,1 % | 67,4 K RON | |
| 12 | 12.FELSZEGYROS S.R.L.▲ 4 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 3,3×▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | -21 K RON | |
| 13 | 13.BRADUL SRL▲ 10 | Municipiul Topliţa, Harghita | 2,7×▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 159,8 K RON | |
| 14 | 14.EASTAR FASHION SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2,6×▲ 7 % | ▲ 7 % | -74,1 K RON | |
| 15 | 15.BENLUMA SRL▲ 17 | Loc. Băile Homorod, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 2,2×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 2,9 K RON | |
| 16 | 16.SYLCOTUR SRL▲ 1 | Sat Cozmeni, Comuna Cozmeni, Harghita | 2,2×▲ 10 % | ▲ 10 % | 649 RON | |
| 17 | 17.HAZARD EXIM SRL▼ 2 | Sat Subcetate, Comuna Subcetate, Harghita | 2,1×▼ 8 % | ▼ 8 % | 245 RON | |
| 18 | 18.CONSUMCOOP GHEORGHENI SOCIETATE COOPERATIVA▼ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,9×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -41 K RON | |
| 19 | 19.PANORAMA BELL SRLnou | Sat Delniţa, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 1,8×— | — | — | 42,5 K RON |
| 20 | 20.SUGAR WORKS SRL▼ 12 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 1,7×▼ 51 % | ▼ 51 % | 7,4 K RON | |
| 21 | 21.WEST-END GROUP SRL▲ 6 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 1,7×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 4,4 K RON | |
| 22 | 22.ROGNOZ SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,5×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 680 RON | |
| 23 | 23.FRATERNITAS IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,5×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 3 K RON | |
| 24 | 24.BETY PRES SRL▲ 6 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 1,5×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 32,9 K RON | |
| 25 | 25.KASSAY M.C.H. SRL▲ 86 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,5×▲ 202,1 % | ▲ 202,1 % | 108,6 K RON | |
| 26 | 26.KOBRA SERV. SRL▲ 36 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,5×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 79 RON | |
| 27 | 27.RICHARD - IMPEX SRL▲ 2 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,4×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 3,8 K RON | |
| 28 | 28.MIAMAR SERVICE SRL▲ 17 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 1,4×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 151,3 K RON | |
| 29 | 29.SZOCS & KELEMEN SRL▲ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,4×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 3,2 K RON | |
| 30 | 30.TEMATIC SATELITE SRLnou | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 1,3×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | -35,3 K RON | |
| 31 | 31.SICULICIDIUM SRL▲ 5 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 1,2×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -4,4 K RON | |
| 32 | 32.CRISPAL BOROS SRL▼ 4 | Sat Cobăteşti, Comuna Şimoneşti, Harghita | 1,2×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -3,1 K RON | |
| 33 | 33.KOVACS KOKO SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,2×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 418 RON | |
| 34 | 34.ASTORIA-SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Topliţa, Harghita | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 283,2 K RON | |
| 35 | 35.MERENOFA SRL▲ 4 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 1,2×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,9 K RON | |
| 36 | 36.LICANDRA TOP SRL▲ 12 | Sat Răchitiş, Comuna Bilbor, Harghita | 1,2×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 28,8 K RON | |
| 37 | 37.MONTANA TOURS SRL▼ 15 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,2×▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 5 K RON | |
| 38 | 38.CONSUMCOOP LUETA SOCIETATE COOPERATIVA▲ 13 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 1,2×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 463 RON | |
| 39 | 39.TIROLI-TRANS SRL▲ 8 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,1×0,0% | 0,0% | -4,7 K RON | |
| 40 | 40.ADROM BORSEC SRL▲ 46 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 1,1×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 92,8 K RON | |
| 41 | 41.MAG HOST REAL SRL▲ 80 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 1,1×▲ 152,4 % | ▲ 152,4 % | 9,2 K RON | |
| 42 | 42.DEVIZA SRL▲ 16 | Sat Ciucani, Comuna Sânmartin, Harghita | 1,1×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,9 K RON | |
| 43 | 43.SILVER PARTNER SRL▼ 2 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 1,1×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -3,4 K RON | |
| 44 | 44.ATCOM SOCIETATE COOPERATIVA▼ 10 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -54,3 K RON | |
| 45 | 45.ANDYCOM-BAR SRL▼ 10 | Sat Avrămeşti, Comuna Avrămeşti, Harghita | 1×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 553 RON | |
| 46 | 46.ORPHEUS 2015 SRL▲ 8 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 627 RON | |
| 47 | 47.KANASZO PANZ SRL▲ 12 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 1×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 186 RON | |
| 48 | 48.LIMALEX COM SRL▲ 12 | Municipiul Topliţa, Harghita | 1×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 18,9 K RON | |
| 49 | 49.TRICOM VALEX SRL▲ 17 | Municipiul Topliţa, Harghita | 1×▲ 9 % | ▲ 9 % | 5,1 K RON | |
| 50 | 50.AVESTOURS SRLnou | Sat Poloniţa, Comuna Feliceni, Harghita | 1×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 798 RON | |
| 51 | 51.PORTURIST SRL▲ 6 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1×0,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.ALEXISS-FARM SRLnou | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 1×— | — | — | -2,5 K RON |
| 53 | 53.BENI INTERCOM SRL▲ 3 | Sat Mereşti, Comuna Mereşti, Harghita | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -3,9 K RON | |
| 54 | 54.POMADE SRL▼ 5 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 0,9×▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 812 RON | |
| 55 | 55.WOODLAND SRL▲ 55 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,9×▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 54,7 K RON | |
| 56 | 56.TERCIA SRL▲ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,9×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 2 K RON | |
| 57 | 57.HOPEHELY SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,9×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -12,7 K RON | |
| 58 | 58.ISANNA JULIANNA CLUB SRLnou | Sat Gălăuţaş, Comuna Gălăuţaş, Harghita | 0,9×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 391 RON | |
| 59 | 59.COM. ABRAHAM SRL▲ 5 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 0,9×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -36 K RON | |
| 60 | 60.ESOX-IMPEX SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,9×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -5,8 K RON | |
| 61 | 61.TL FRANCI SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 0,9×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 5,1 K RON | |
| 62 | 62.MEMORIX TRIAL SRL▲ 30 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,9×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 4,8 K RON | |
| 63 | 63.M&D TOTAL PROJECT SRL▼ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,9×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -16,3 K RON | |
| 64 | 64.IMPEX XANTUS SRL▲ 114 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,9×▲ 405,9 % | ▲ 405,9 % | 20,2 K RON | |
| 65 | 65.SZABERN SRLnou | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 0,9×▲ 9 % | ▲ 9 % | 4,2 K RON | |
| 66 | 66.EAST COMERCIAL COMPANY SRL▲ 4 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 0,9×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 3,5 K RON | |
| 67 | 67.BELA-MARTA SRL▲ 27 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 0,9×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 16,8 K RON | |
| 68 | 68.PALFFY IMPEX SRLnou | Sat Hoghia, Comuna Feliceni, Harghita | 0,9×▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 7,6 K RON | |
| 69 | 69.UNITIS-COM SRL▲ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,8×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | -4,2 K RON | |
| 70 | 70.DISCO-TRIO SRL▲ 46 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 0,8×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.MEDINA TOUR SRL▲ 1 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 0,8×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 18,4 K RON | |
| 72 | 72.LORECOM SRL▲ 11 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 0,8×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 2,3 K RON | |
| 73 | 73.FOREXIMP SRL▲ 7 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 0,8×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 8,9 K RON | |
| 74 | 74.ROUA MUNŢILOR CORBU SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Harghita | 0,8×▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 10,5 K RON | |
| 75 | 75.K.T.S. STONE SRL▲ 3 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 0,8×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1,1 K RON | |
| 76 | 76.PATISERIA ANDY SRL▼ 5 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 0,8×▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -5,2 K RON | |
| 77 | 77.A-KIM SRL▲ 18 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 0,7×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 8,3 K RON | |
| 78 | 78.BALATI-PREST SRLnou | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 0,7×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -22,3 K RON | |
| 79 | 79.BOROZDA SRL▼ 16 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,7×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -34,3 K RON | |
| 80 | 80.RAZA SOARELUI TUŞNAD SRLnou | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 0,7×— | — | — | -35,9 K RON |
| 81 | 81.RAPID SRLnou | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 0,7×— | — | -52,3 K RON | |
| 82 | 82.ELA PRESCOM SRL▲ 38 | Municipiul Topliţa, Harghita | 0,7×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 20,6 K RON | |
| 83 | 83.SALCOM SRL▲ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,7×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 8 K RON | |
| 84 | 84.RENEGADE HOUSE SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,7×— | — | — | 45 RON |
| 85 | 85.GRAN-COM SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,7×▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 309 RON | |
| 86 | 86.KAOLA-COM SILVER SRL▲ 4 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 0,6×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -35,4 K RON | |
| 87 | 87.PLUS HODOSA SRL▲ 15 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 0,6×▲ 5 % | ▲ 5 % | 611 RON | |
| 88 | 88.AGRO SICULUS SRL▼ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,6×▼ 33 % | ▼ 33 % | -47,4 K RON | |
| 89 | 89.TERZOL-KER SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,6×0,0% | 0,0% | -246,6 K RON | |
| 90 | 90.BACCHUS IMPEX SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,6×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -52,9 K RON | |
| 91 | 91.LECPROT SRL▲ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,6×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 6,9 K RON | |
| 92 | 92.COMINDEST SRL▼ 67 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 0,6×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 2,4 K RON | |
| 93 | 93.TRANSPOLIACT SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,6×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 534 RON | |
| 94 | 94.MIKRO-BASA S.R.L.▼ 63 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 0,6×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 2,4 K RON | |
| 95 | 95.LAPROLEM SRL▲ 14 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,6×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 2,4 K RON | |
| 96 | 96.CSEREKERT SRL▼ 8 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 0,6×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 3,8 K RON | |
| 97 | 97.MOGYOROS BAR SRL▼ 30 | Sat Şoimuşu Mic, Comuna Săcel, Harghita | 0,6×▼ 33 % | ▼ 33 % | -119 K RON | |
| 98 | 98.WIND ENERGY INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,6×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 30,5 K RON | |
| 99 | 99.GARAMEUSSIN SRL▲ 36 | Sat Arvăţeni, Comuna Feliceni, Harghita | 0,6×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 11,6 K RON | |
| 100 | 100.BIZONUL NEGRU COMIMPEX SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 0,6×0,0% | 0,0% | -92,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Harghita
CAEN 5610
Restaurante
158 firme · 162,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
71 firme · 103,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
174 firme · 90,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
156 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
46 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
88 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
13 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON