Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Harghita după lichiditate ridicată în 2018
83 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 25,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARTIL SRLnou | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 25,7×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 520 RON | |
| 2 | 2.PRODCOM CSIFA SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 16,7×▲ 29 % | ▲ 29 % | 131,8 K RON | |
| 3 | 3.PROGRES K SRL▼ 1 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 12,5×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 140,5 K RON | |
| 4 | 4.HARFOREST SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 8,5×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 48,3 K RON | |
| 5 | 5.FAKOPACS SRL▲ 5 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 7,3×▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSYLVANIA TRANSPORT SRL▲ 3 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 5,1×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 13,3 K RON | |
| 7 | 7.GARSZ-PRODCOM SRL= | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 5×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 114,1 K RON | |
| 8 | 8.GENNY-FER IMPEX SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 5×▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 112,8 K RON | |
| 9 | 9.TRANSILVANIAN BUSINESS SRLnou | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 4,9×▲ 150,3 % | ▲ 150,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.MOBILCOM-IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,3×▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 438,5 K RON | |
| 11 | 11.TUL-MOB-CAN SRL▲ 6 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 4×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 190,6 K RON | |
| 12 | 12.BIRO PRODIMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,9×▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 98,9 K RON | |
| 13 | 13.NAMOBI SRL▼ 8 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 3,7×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 7,6 K RON | |
| 14 | 14.SALAMANDRA SRL▼ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3,2×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -370,9 K RON | |
| 15 | 15.SYBEL BATIBOIS SRL▲ 12 | Sat Bădeni, Comuna Mărtiniş, Harghita | 3×▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 9,6 K RON | |
| 16 | 16.SBL TRADING SRL▲ 8 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 2,7×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | -36,2 K RON | |
| 17 | 17.DUGLASZ SRLnou | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 2,7×▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 24,8 K RON | |
| 18 | 18.INTER-WOOD SRL▲ 22 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 2,7×▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 650 K RON | |
| 19 | 19.MAD IMPEX SRL▼ 6 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 2,6×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,4 K RON | |
| 20 | 20.BRADUL-EZUSTFENYO SRL▼ 5 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 2,4×▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 26,9 K RON | |
| 21 | 21.JUVENAL SRL▼ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,4×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,2 K RON | |
| 22 | 22.EART-FORM SRL▲ 3 | Sat Forţeni, Comuna Feliceni, Harghita | 2×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 5,2 K RON | |
| 23 | 23.BENATI SRL▼ 3 | Loc. Beteşti, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,9×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 24 | 24.ECO-TINY HOUSE SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,9×— | — | — | 299,4 K RON |
| 25 | 25.KOBEZOL SRL▲ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,9×▲ 28 % | ▲ 28 % | 357,6 K RON | |
| 26 | 26.NORI-LOR SRL▼ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,8×▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 5,1 K RON | |
| 27 | 27.HARVADIS SRL▲ 7 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,8×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 2 K RON | |
| 28 | 28.HAMOR K.L. SRL▼ 5 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,8×▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 18 K RON | |
| 29 | 29.TIBSIL SRL▼ 11 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,7×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 34,8 K RON | |
| 30 | 30.BENKORBAN-TOP SRL▼ 9 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,7×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -62,7 K RON | |
| 31 | 31.FAULKNER SRL▲ 10 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,6×▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 86,6 K RON | |
| 32 | 32.ZETA FENYO SRL▲ 1 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 1,6×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 314,4 K RON | |
| 33 | 33.VERKAUF-IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,5×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 9,4 K RON | |
| 34 | 34.ZENA SYSTEMS SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,5×▲ 176,4 % | ▲ 176,4 % | 89,6 K RON | |
| 35 | 35.HONCSOK PREST SRL▼ 31 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,5×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 21,7 K RON | |
| 36 | 36.LEMACOM SRL▼ 8 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | 2,4 K RON | |
| 37 | 37.META GLOB SRL▲ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,4×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 28,5 K RON | |
| 38 | 38.REXIM SRL▲ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,4×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 96 K RON | |
| 39 | 39.SALASTAR SRL▲ 7 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 1,4×▲ 38 % | ▲ 38 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.RO-TRIBUT SRL▲ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,3×▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 41,8 K RON | |
| 41 | 41.FARAGO SRL▼ 10 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 1,2×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 71,7 K RON | |
| 42 | 42.APICOLA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 1,2×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 91,6 K RON | |
| 43 | 43.BENGLASS SRL▲ 23 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,1×▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 110,4 K RON | |
| 44 | 44.PRODCOM ESZTER SRL▼ 1 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -3,9 K RON | |
| 45 | 45.VERTICAL STRUCTURA SRL▲ 14 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,1×▲ 39 % | ▲ 39 % | 185,4 K RON | |
| 46 | 46.KECER SRL▲ 27 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 1,1×▲ 169,2 % | ▲ 169,2 % | 59,5 K RON | |
| 47 | 47.ECO WOODEN HOUSES SRL▲ 6 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,1×▲ 18 % | ▲ 18 % | 56,2 K RON | |
| 48 | 48.BEGE & BEGE COMPANY SRL▼ 3 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 3,9 K RON | |
| 49 | 49.TIG-RAD SYSTEM SRL▲ 3 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1×▲ 10 % | ▲ 10 % | 122 K RON | |
| 50 | 50.HABE WOOD INNOVATE SRLnou | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 1×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 99,1 K RON | |
| 51 | 51.SAIGON SRL▼ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.PALISANDER SRL▲ 10 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1×▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 87,1 K RON | |
| 53 | 53.BUȘTENICONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 0,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,1 K RON | |
| 54 | 54.BODO-LEMN SRL= | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 0,9×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 4,2 K RON | |
| 55 | 55.BIEN HAUS SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,9×▲ 429,4 % | ▲ 429,4 % | 137,2 K RON | |
| 56 | 56.APICOM SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,9×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 157,7 K RON | |
| 57 | 57.STEFFI-COM SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,9×▲ 330 % | ▲ 330 % | 124,9 K RON | |
| 58 | 58.MÁRTON TIMBER SRLnou | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Harghita | 0,9×▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -8,5 K RON | |
| 59 | 59.SZABINA CONSTRUCTII SRL▲ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,8×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 27 K RON | |
| 60 | 60.TISA IMPEX SRL▼ 2 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 0,8×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -120,2 K RON | |
| 61 | 61.PROD COM IMPEX HL SRL▼ 47 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,8×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 26,9 K RON | |
| 62 | 62.FA-LAK DELHEGY SRL▲ 7 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,8×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 19,3 K RON | |
| 63 | 63.DETROIT CITY IMPORT EXPORT SRL▼ 6 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 0,7×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 91,9 K RON | |
| 64 | 64.IBEK SRL▼ 8 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 0,7×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 23,3 K RON | |
| 65 | 65.ELICOM-ZOLITOP SRL▼ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,7×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 29,2 K RON | |
| 66 | 66.NATURA-HOLZ INDUSTRY SRL▼ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,7×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 60,5 K RON | |
| 67 | 67.FILUNG COM SRLnou | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 0,6×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 57 K RON | |
| 68 | 68.LARIX SYSTEM SRL▲ 2 | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 0,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 22 K RON | |
| 69 | 69.EDROM GOLD SRL▼ 9 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 0,6×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -79,7 K RON | |
| 70 | 70.FA KOMPLEX SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,6×— | — | -70,1 K RON | |
| 71 | 71.DOMUS LIGNUM SRL▼ 6 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 0,6×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 3,4 K RON | |
| 72 | 72.MESTER ART TECHNIC SRLnou | Sat Cozmeni, Comuna Cozmeni, Harghita | 0,6×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 5 K RON | |
| 73 | 73.GLD FURNITURE SRL▼ 1 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 0,6×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 573 RON | |
| 74 | 74.FRANK ART SRL▼ 7 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 0,5×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -28 K RON | |
| 75 | 75.INTER FAMAR SRL= | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 0,5×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 197,9 K RON | |
| 76 | 76.ECO-MED CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,4×▼ 13 % | ▼ 13 % | 14,1 K RON | |
| 77 | 77.MURES-PROD SRL▼ 40 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,4×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -58,2 K RON | |
| 78 | 78.TIMBER SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 0,3×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 19,4 K RON | |
| 79 | 79.TERMOLEMN-INDUSTRY SRL▼ 5 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 0,3×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 12,5 K RON | |
| 80 | 80.AGM EMIL SRL▼ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,2×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -286,7 K RON | |
| 81 | 81.EDLEX COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0,2×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -19,8 K RON | |
| 82 | 82.TROPY-COM SRL▼ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,2×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -153,5 K RON | |
| 83 | 83.ELEKES MOBIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,1×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 95,5 K RON |