Top 100 firme — Construcții, Gorj după lichiditate ridicată în 2011
227 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 16,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STINJENELUL SRL▲ 11 | Oraş Tismana, Gorj | 16,1×▲ 212,4 % | ▲ 212,4 % | 5,7 K RON | |
| 2 | 2.AMABILI SRL▼ 1 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Gorj | 11,6×▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 1,2 K RON | |
| 3 | 3.FEA CONSTRUCŢII SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7,5×▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 2,1 K RON | |
| 4 | 4.PRONTI PAVIMENT SRLnou | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 7,4×▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 210 RON | |
| 5 | 5.CATAMOTZ CONS SRLnou | Sat Bălăceşti, Comuna Bolbosi, Gorj | 7,2×— | — | — | 84 K RON |
| 6 | 6.ROVPREST GROUP SRL▲ 27 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 7,2×▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | 17,1 K RON | |
| 7 | 7.PROFISERV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7,2×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 79,7 K RON | |
| 8 | 8.NELFRAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Săcelu, Comuna Săcelu, Gorj | 6,9×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 196,3 K RON | |
| 9 | 9.DRUPOTEL SRL▲ 10 | Sat Pojogeni, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 5,4×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 5,4 K RON | |
| 10 | 10.KARADAG SRLnou | Municipiul Motru, Gorj | 5,2×▲ 399 % | ▲ 399 % | 418,5 K RON | |
| 11 | 11.TERRAMAX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,1×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 303,3 K RON | |
| 12 | 12.COSRAMSERV SRL▼ 4 | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | 4,7×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 286,1 K RON | |
| 13 | 13.BUSTCONS SRLnou | Sat Poieniţa, Comuna Bustuchin, Gorj | 4,5×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 39,6 K RON | |
| 14 | 14.ONRAMIPOP SRLnou | Sat Poieniţa, Comuna Bustuchin, Gorj | 4,4×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 55,3 K RON | |
| 15 | 15.FAMOUS SRL▲ 44 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 4,2×▲ 174,8 % | ▲ 174,8 % | 17,1 K RON | |
| 16 | 16.ELENICE ENERGY SRL▲ 25 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 4,1×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 46,6 K RON | |
| 17 | 17.OLTSEMA SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 4,1×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 14 K RON | |
| 18 | 18.CALINPEX SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3,6×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 99,3 K RON | |
| 19 | 19.ROBYONCONS SRL▼ 13 | Sat Colţeşti, Comuna Logreşti, Gorj | 3,4×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 172,8 K RON | |
| 20 | 20.ECONMET SA▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3,2×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 83,7 K RON | |
| 21 | 21.STRUCTUR CONS SBBS SRLnou | Loc. Curtişoara, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 3,1×— | — | — | 152,4 K RON |
| 22 | 22.CUTEZANŢA PREST SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3×▼ 66 % | ▼ 66 % | -114,6 K RON | |
| 23 | 23.MECANOELECTRICA SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.RENAHAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Apa Neagră, Comuna Padeş, Gorj | 2,9×— | — | — | 133,7 K RON |
| 25 | 25.EGERO SA▼ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,8×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 30,1 K RON | |
| 26 | 26.STECOPAL SRL▲ 80 | Sat Barcaciu, Comuna Muşeteşti, Gorj | 2,7×▲ 172 % | ▲ 172 % | 157,8 K RON | |
| 27 | 27.LEXDINCON SRL▲ 21 | Sat Cocoreni, Comuna Bâlteni, Gorj | 2,6×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 3 K RON | |
| 28 | 28.NOVATIT CONS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,6×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 280,6 K RON | |
| 29 | 29.APAFOR GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Motru, Gorj | 2,6×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 119,1 K RON | |
| 30 | 30.SEDIMACONS SRL▲ 175 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,6×▲ 962,5 % | ▲ 962,5 % | 168,7 K RON | |
| 31 | 31.JISTALEX SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,4×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 9,8 K RON | |
| 32 | 32.JWCORPORATE SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,4×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 39,8 K RON | |
| 33 | 33.DESIGN CONS SRL▼ 8 | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | 2,4×▼ 34 % | ▼ 34 % | -114,5 K RON | |
| 34 | 34.PARYSMOTY SRL▼ 27 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 2,3×▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | -4,3 K RON | |
| 35 | 35.SIXISTAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,2×— | — | — | 362,8 K RON |
| 36 | 36.CATEDO SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,2×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 70 K RON | |
| 37 | 37.PADISTAL BAD SRLnou | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 2,2×▲ 128,4 % | ▲ 128,4 % | 146,8 K RON | |
| 38 | 38.COMPANY CRISCONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,1×▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 264,6 K RON | |
| 39 | 39.GRIPOBINSTAL SRLnou | Sat Pojogeni, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 2,1×▲ 178,7 % | ▲ 178,7 % | 76,8 K RON | |
| 40 | 40.IMSAT MOTRU SA= | Municipiul Motru, Gorj | 2,1×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 27,7 K RON | |
| 41 | 41.SEROP SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,1×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -29,1 K RON | |
| 42 | 42.SIVECOMS PREST SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 2×▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 31,6 K RON | |
| 43 | 43.CUALISERV SRL▲ 49 | Sat Bustuchin, Comuna Bustuchin, Gorj | 2×▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 42,2 K RON | |
| 44 | 44.BVD FREE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2×— | — | — | 44,5 K RON |
| 45 | 45.PERCONST SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2×▼ 42 % | ▼ 42 % | 5,6 K RON | |
| 46 | 46.PRES-SANITAS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 290 RON | |
| 47 | 47.EURODACOS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2×▲ 7 % | ▲ 7 % | 628,6 K RON | |
| 48 | 48.ÎNTREPRINDEREA DE DRUMURI ŞI PODURI GORJ SA▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 187,7 K RON | |
| 49 | 49.EXTRAKIM SRLnou | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 1,9×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 1,7 K RON | |
| 50 | 50.FORAJ CONSMIN SRL▲ 5 | Municipiul Motru, Gorj | 1,9×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 465,2 K RON | |
| 51 | 51.ROMCASA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,8×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 31,2 K RON | |
| 52 | 52.DAMARUTIL SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,7×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 73,9 K RON | |
| 53 | 53.DUELMIS PREST SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,7×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 4,4 K RON | |
| 54 | 54.TISECO CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Motru, Gorj | 1,6×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -224,3 K RON | |
| 55 | 55.ROVGROUP CHIM SRL▲ 17 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 1,6×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 23,6 K RON | |
| 56 | 56.CAPAROCONS GRUP SRL▼ 3 | Sat Bîltişoara, Comuna Runcu, Gorj | 1,6×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 74 K RON | |
| 57 | 57.VIGOCONSTRUCT SRL▼ 22 | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | 1,6×▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 13,4 K RON | |
| 58 | 58.GRAMICONS SRL▼ 43 | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 1,6×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 10,9 K RON | |
| 59 | 59.MAVITAN IMPEX SRL▲ 83 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,6×▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 38,6 K RON | |
| 60 | 60.ASTRALUX SRL▼ 18 | Sat Barza, Comuna Dăneşti, Gorj | 1,6×▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 7,3 K RON | |
| 61 | 61.OVIRAMAR CONSTRUCT SRLnou | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 1,6×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 9,7 K RON | |
| 62 | 62.EUROCAM CONCEPT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,5×▼ 74 % | ▼ 74 % | 10,7 K RON | |
| 63 | 63.MARCOS SRL▲ 8 | Sat Zorleşti, Comuna Prigoria, Gorj | 1,5×▲ 15 % | ▲ 15 % | 26,6 K RON | |
| 64 | 64.ELECTROCONSTRUCŢIA ELCO TÎRGU JIU SA= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,5×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.RAFINAMENT CONS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,5×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 3,9 K RON | |
| 66 | 66.RAYTRANS SRLnou | Sat Siteşti, Oraş Novaci, Gorj | 1,5×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 555 RON | |
| 67 | 67.ROXTIS CONSTRUCT SRL▲ 12 | Oraş Tismana, Gorj | 1,5×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 84,1 K RON | |
| 68 | 68.KORDAPOLUM IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,5×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 12,6 K RON | |
| 69 | 69.IMOBILIAR SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,5×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 25,1 K RON | |
| 70 | 70.ADY COMPANY SRL▲ 42 | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 1,4×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 262 K RON | |
| 71 | 71.COREMI INTER SA▲ 3 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 1,4×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 62,8 K RON | |
| 72 | 72.CETIMAR PREST SRL▼ 41 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,4×▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 15,1 K RON | |
| 73 | 73.AMIS&MOB SERV SRLnou | Loc. Ursaţi, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,4×▲ 11 % | ▲ 11 % | 62,8 K RON | |
| 74 | 74.CONROM SRL▲ 85 | Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 1,4×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 440 K RON | |
| 75 | 75.ANDASICONS GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3×— | — | — | 37,2 K RON |
| 76 | 76.CRISTFLOR CONSTRUCT SRL▼ 32 | Sat Muşeteşti, Comuna Muşeteşti, Gorj | 1,3×▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 195,2 K RON | |
| 77 | 77.TISPREST SA▼ 32 | Sat Godineşti, Comuna Godineşti, Gorj | 1,3×▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 12,7 K RON | |
| 78 | 78.ECPROD SA▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 53,5 K RON | |
| 79 | 79.VIOSERGIO CONS SRLnou | Loc. Tismana, Oraş Tismana, Gorj | 1,3×▲ 176,6 % | ▲ 176,6 % | 55,4 K RON | |
| 80 | 80.PROMETEU SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 11,5 K RON | |
| 81 | 81.DEICONS GROUP SRLnou | Sat Menţii din Dos, Comuna Borăscu, Gorj | 1,3×— | — | — | 22,6 K RON |
| 82 | 82.VANCOVER COMSERV SRL▼ 15 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 1,3×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -275,4 K RON | |
| 83 | 83.ROMSTRADE SA▲ 48 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 816,9 K RON | |
| 84 | 84.HIRAL EXIM SRL▼ 38 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 1,2×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 9,2 K RON | |
| 85 | 85.FOXSERV SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 10,4 K RON | |
| 86 | 86.ABM ELECTRIC INSTAL SRLnou | Sat Săcelu, Comuna Săcelu, Gorj | 1,2×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 69,5 K RON | |
| 87 | 87.ALYNOC FOREVER SRL▲ 39 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 36 K RON | |
| 88 | 88.SOCEND CONSTRUCT SRL= | Sat Ţânțăreni, Comuna Ţânțăreni, Gorj | 1,2×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 579,2 K RON | |
| 89 | 89.YDAIL CONSTRUCT SRL▲ 41 | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 1,2×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 90 | 90.IDH FORAJ CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Copăcioasa, Comuna Scoarta, Gorj | 1,2×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3 K RON | |
| 91 | 91.ALEXITAL CONSTRUCT SRL▼ 29 | Sat Peşteana Jiu, Comuna Bâlteni, Gorj | 1,2×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -2 K RON | |
| 92 | 92.ADUMIT COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 20,8 K RON | |
| 93 | 93.SIGMA SRL▼ 12 | Sat Logreşti Moşteni, Comuna Logreşti, Gorj | 1,2×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 3,3 K RON | |
| 94 | 94.CFC AGREGAT SRL▲ 27 | Sat Hobiţa, Comuna Peștișani, Gorj | 1,2×▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 169,6 K RON | |
| 95 | 95.ROFRACO SRL▼ 8 | Sat Hurezani, Comuna Hurezani, Gorj | 1,2×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,9 K RON | |
| 96 | 96.BONARIST COM SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 619 RON | |
| 97 | 97.SPADISERV SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 1,1 K RON | |
| 98 | 98.DOMACA SERV SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 86 RON | |
| 99 | 99.LUCSOR DANICONS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×— | — | — | 26 K RON |
| 100 | 100.TEMGRUP SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,1×▼ 5 % | ▼ 5 % | 41,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Gorj
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
505 firme · 475,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
32 firme · 151,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
70 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 111,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
157 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
53 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
43 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
25 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
25 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
11 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 697,6 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
3 firme · 268,9 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 248 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 120 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 77,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 59,1 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 5 K RON