Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Giurgiu după lichiditate ridicată în 2014
196 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8×, iar liderul atinge 13,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EPAU NOVA ROM SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 13,4×▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 381,4 K RON | |
| 2 | 2.POLL CHIMIC S.R.L.▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 10,5×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.DOMANI SERVICE IMPEX SRL▲ 2 | Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu, Giurgiu | 10,3×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 58,5 K RON | |
| 4 | 4.SEVANEL SRL▼ 1 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 9,9×▲ 17 % | ▲ 17 % | 284,5 K RON | |
| 5 | 5.RAI PHOENIX SRL▲ 8 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 9,6×▲ 210 % | ▲ 210 % | 109,9 K RON | |
| 6 | 6.MELODIA IMPEX SRL▼ 5 | Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 8,9×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 40,3 K RON | |
| 7 | 7.MASTER TRADE PAN S.R.L.▲ 127 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,4×▲ 1.106,7 % | ▲ 1.106,7 % | 22,7 K RON | |
| 8 | 8.STAR CHEMICALS SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 111,6 K RON | |
| 9 | 9.VALMIROM SRLnou | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 4,6×▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 35,1 K RON | |
| 10 | 10.MIHSOR INSTAL SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 4,5×— | — | — | 109,2 K RON |
| 11 | 11.DELTA GAS LNC SRL▲ 31 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4,3×▲ 257 % | ▲ 257 % | 514,5 K RON | |
| 12 | 12.COVIDET SRL▼ 1 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 4,1×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 18,1 K RON | |
| 13 | 13.KEYWASH GRUP SRL▼ 3 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 4,1×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 25,9 K RON | |
| 14 | 14.SHADY PRESS SRL▲ 18 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiu | 3,3×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 91,9 K RON | |
| 15 | 15.TEHNOFINA SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,1×▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 38,3 K RON | |
| 16 | 16.FADDY PREST SRL▲ 184 | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | 3,1×▲ 3.762,5 % | ▲ 3.762,5 % | 164 K RON | |
| 17 | 17.PAMARTEX TEXTIL SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3×▲ 16 % | ▲ 16 % | 28 K RON | |
| 18 | 18.FAN ADY M SRL▲ 54 | Sat Pietrişu, Comuna Găujani, Giurgiu | 2,7×▲ 212,8 % | ▲ 212,8 % | 128,6 K RON | |
| 19 | 19.SAFIR 94 IMPEX SRL FILIALA MIHAILESTI▲ 3 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 2,7×▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 210,8 K RON | |
| 20 | 20.REP NAV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,5×— | — | — | 108,6 K RON |
| 21 | 21.SOCIETATEA COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DUNĂREA GIURGIU▲ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,4×▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 87,7 K RON | |
| 22 | 22.PANEL SRLnou | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Giurgiu | 2,3×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 233,1 K RON | |
| 23 | 23.ROMCHIMTEX SA▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,2×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 146,9 K RON | |
| 24 | 24.IMSADCOM SARO S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,2×— | — | — | 61,2 K RON |
| 25 | 25.AGROCORALIA SRL▲ 37 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 2,2×▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 101,7 K RON | |
| 26 | 26.MODALINA STYLE SRL▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,1×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 265,7 K RON | |
| 27 | 27.PAGROM IMPEX SRL▼ 6 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 2×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 393,3 K RON | |
| 28 | 28.AGRO CIP NAIPU SRLnou | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 2×— | — | — | 87,1 K RON |
| 29 | 29.FLORIN S PLAST SRL▼ 21 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,9×▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | 159,9 K RON | |
| 30 | 30.CROMOMAN SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 26,2 K RON | |
| 31 | 31.FRANZELA SRL▼ 1 | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 1,8×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 176,7 K RON | |
| 32 | 32.DB CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,8×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -61,8 K RON | |
| 33 | 33.MANUCU SRL▼ 10 | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,7×▲ 3 % | ▲ 3 % | 18,6 K RON | |
| 34 | 34.DUTCH DAIRY FARM SRL▼ 8 | Comuna Slobozia, Giurgiu | 1,7×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 792,8 K RON | |
| 35 | 35.OLIVIA SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 81,5 K RON | |
| 36 | 36.COSMIC SERVICES SRL▲ 147 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 1,6×▲ 652,4 % | ▲ 652,4 % | 66,5 K RON | |
| 37 | 37.STEFDAV SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6×▲ 336,1 % | ▲ 336,1 % | 62,6 K RON | |
| 38 | 38.FARMANA 2007 SRL▼ 3 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 1,5×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 11,4 K RON | |
| 39 | 39.M TOBACCO PRODUCTION AND TRADING SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,5×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 284,9 K RON | |
| 40 | 40.5 ART INOX SRL▲ 46 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,5×▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 176,4 K RON | |
| 41 | 41.AGROBULGARU SRL▼ 24 | Sat Copaciu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 1,4×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 253 K RON | |
| 42 | 42.BIOFITO SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,4×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 209,4 K RON | |
| 43 | 43.INTER SHIP REPAIR SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,4×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 69,5 K RON | |
| 44 | 44.PAN DAVID JCL SRL▼ 24 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,4×▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.CREATIVE DELICE SRL▼ 2 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,4×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 60,1 K RON | |
| 46 | 46.PAN DAVID S I M SRL▼ 34 | Sat Schitu, Comuna Schitu, Giurgiu | 1,3×▼ 59 % | ▼ 59 % | 2,9 mil. RON | |
| 47 | 47.WIRE-GRIDS SRL▼ 3 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,3×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 70,4 K RON | |
| 48 | 48.GAVIOTA SIMBAC EASTERN EUROPE SRL▲ 25 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 1,3×▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 228,5 K RON | |
| 49 | 49.SHIPYARD ATG GIURGIU SRL▲ 25 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,3×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 13,3 mil. RON | |
| 50 | 50.ALL GARDEN IMPROVEMENT SRL▲ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,3×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 141,8 K RON | |
| 51 | 51.SOLIV SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,2×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 8,6 K RON | |
| 52 | 52.REDRESOARE SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,2×▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 5,4 K RON | |
| 53 | 53.RULOURI DE GAZON SRL▼ 22 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 1,2×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 307 K RON | |
| 54 | 54.HAPPYLACT ZOOCOM SRL▼ 21 | Sat Falaştoaca, Comuna Comana, Giurgiu | 1,2×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.REOS PRODUCTION SRL▲ 61 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,2×▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 282,8 K RON | |
| 56 | 56.FALASCHI SRL▼ 38 | Comuna Prundu, Giurgiu | 1,1×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -65,7 K RON | |
| 57 | 57.ECHIPAMENTE SI INSTALATII & GALVANIZARE SRL▲ 2 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 1,1×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -1,2 K RON | |
| 58 | 58.AVEMAR SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 12,2 K RON | |
| 59 | 59.CONFOR CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 10,5 K RON | |
| 60 | 60.FIBERCON COMPONENTS SRL▼ 12 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 1×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 119,1 K RON | |
| 61 | 61.AGRO BUD MAD SRLnou | Sat Gostinu, Comuna Gostinu, Giurgiu | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 187 RON | |
| 62 | 62.DISTILERIA ICEBURG SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 9,2 K RON | |
| 63 | 63.MATERA INTERNATIONAL SRL▼ 17 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 1×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -49 K RON | |
| 64 | 64.WORLD ACDC INDUSTRY SRL▲ 31 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1×▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 13,6 K RON | |
| 65 | 65.PRESTAGRO SRL▼ 7 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1×0,0% | 0,0% | 12,4 K RON | |
| 66 | 66.SER COMPANY SRL▲ 5 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 1×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 212,8 K RON | |
| 67 | 67.CASPERO EXIM SRL▲ 56 | Comuna Clejani, Giurgiu | 1×▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 345 K RON | |
| 68 | 68.COROTI SRL▼ 54 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 50,4 K RON | |
| 69 | 69.MILCA SRL▼ 16 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 1×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 768,4 K RON | |
| 70 | 70.NISSINTEX FASHION SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▲ 476,5 % | ▲ 476,5 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.DOBRIN DEM SRLnou | Sat Novaci, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 38,7 K RON | |
| 72 | 72.AGRO ZONA PLANT SRL▼ 6 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 1×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 16,8 K RON | |
| 73 | 73.INTERIORS INTERNATIONAL SRL▼ 10 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 7,6 K RON | |
| 74 | 74.AZO GARDEN GRUP SRL▼ 14 | Sat Brăniştari, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 1×▼ 2 % | ▼ 2 % | 4 K RON | |
| 75 | 75.PRODAX BUILD CONSTRUCT SRLnou | Comuna Joiţa, Giurgiu | 0,9×▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 1,1 K RON | |
| 76 | 76.MONTEVERDE SRL▼ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,9×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 38,5 K RON | |
| 77 | 77.MESY BIOAGRO SRL▲ 64 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 0,9×▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 39,6 K RON | |
| 78 | 78.ENERGY SAVING SRL▼ 42 | Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu | 0,9×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 28,1 K RON | |
| 79 | 79.AGRICOLA-ROSANCA SRL▲ 35 | Sat Brăniştari, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 0,9×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 2,2 K RON | |
| 80 | 80.VLADOR SRL▲ 14 | Sat Mihai Vodă, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 0,9×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 26,5 K RON | |
| 81 | 81.TOP TECHNOLOGY SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,9×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 567,5 K RON | |
| 82 | 82.ECOPREST STYLE SRL▲ 27 | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 0,9×▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 50,4 K RON | |
| 83 | 83.AQUATUB SA▲ 45 | Sat Vânătorii Mici, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 0,9×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | -127,9 K RON | |
| 84 | 84.LA LOUI SRLnou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -12 K RON | |
| 85 | 85.RTI MONTAJ CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 0,9×▲ 25 % | ▲ 25 % | 42,7 K RON | |
| 86 | 86.METALURGICA CAVATORTA SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 26,9 K RON | |
| 87 | 87.TOTAL I.D. SRL▲ 3 | Sat Valea Plopilor, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 0,8×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 122,1 K RON | |
| 88 | 88.DOLCE PAN GOLD SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,7 K RON | |
| 89 | 89.INA DESIGN SRL▼ 8 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,8×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 13,1 K RON | |
| 90 | 90.ESVIC COMPROD SRL▼ 35 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -330,5 K RON | |
| 91 | 91.TC CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 35,6 K RON | |
| 92 | 92.AGRO PREST STYLE SRL▲ 13 | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 0,8×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 19,1 K RON | |
| 93 | 93.CRIS DELTRANS SRLnou | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 0,8×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -29,4 K RON | |
| 94 | 94.INA MOD SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -81,6 K RON | |
| 95 | 95.I.S.C. RO TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 10 K RON | |
| 96 | 96.FARINSAN SA▲ 12 | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 0,8×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.GEORGE AGRO INVEST SRL▲ 4 | Sat Valea Plopilor, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 0,8×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 7,5 K RON | |
| 98 | 98.FAIR PLAY SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -99,6 K RON | |
| 99 | 99.GENERAL FOOD PRODUCTION SRL▼ 22 | Comuna Herăşti, Giurgiu | 0,8×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 89,6 K RON | |
| 100 | 100.VYO ELECTRONIC 96 SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 21 % | ▲ 21 % | 18,3 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Giurgiu
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
1 firme · 607,6 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
11 firme · 364,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
27 firme · 188 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
73 firme · 116,6 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
2 firme · 86 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 84,4 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 81,8 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
5 firme · 81 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
6 firme · 80,5 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
3 firme · 66 mil. RON
CAEN 2445
Producția altor metale neferoase
1 firme · 57,3 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
13 firme · 56,1 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
40 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 39,5 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
8 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
19 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
16 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
5 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
2 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
4 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
32 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
2 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
6 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 9 mil. RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
1 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
6 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
5 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
23 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
3 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
4 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
8 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
9 firme · 4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
14 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
16 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
11 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 2731
Fabricarea de cabluri cu fibră optică
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
10 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
7 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
3 firme · 959,9 K RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 947,9 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
5 firme · 913,2 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 909,7 K RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 868,2 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 860,2 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 778,7 K RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 766,8 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 709,5 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 671,3 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
3 firme · 634,5 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 628 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
3 firme · 610,1 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 556,7 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
2 firme · 539,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 522,4 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 475,5 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 453,8 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 405,1 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
5 firme · 375,4 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 359,1 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 353,8 K RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 263,4 K RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 246,1 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 244,1 K RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
3 firme · 239,8 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 235,9 K RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
3 firme · 191,1 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
1 firme · 185 K RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 158,4 K RON
CAEN 0321
Fabricarea bijuteriilor, imitațiilor de bijuterii și articolelor similare
1 firme · 128,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 120,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 107,1 K RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
1 firme · 95,2 K RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
6 firme · 80,5 K RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 70,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
3 firme · 69,4 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 67,4 K RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
1 firme · 66,1 K RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 64,7 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
2 firme · 60,6 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 45,4 K RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 45 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 40,7 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
1 firme · 35,9 K RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 30 K RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 20,9 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 12,5 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
2 firme · 3,7 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 3 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 500 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 0 RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 0 RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 0 RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 0 RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 0 RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 0 RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 0 RON
CAEN 2751
Fabricarea de aparate electrocasnice
1 firme · 0 RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 0 RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
1 firme · 0 RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1 firme · 0 RON