Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Giurgiu după lichiditate ridicată în 2022
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 49,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARIACOS SPECIALITY CAFFEE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 49,6×▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 117,2 K RON | |
| 2 | 2.OSPĂTARI SELECTIVI S.R.L.▲ 5 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 40×▲ 134,2 % | ▲ 134,2 % | 261,4 K RON | |
| 3 | 3.FAVORIT SPY S.R.L.▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 39,7×▲ 213,4 % | ▲ 213,4 % | 196,7 K RON | |
| 4 | 4.CIPYMONY PUB SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 31×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 358,2 K RON | |
| 5 | 5.SORAGRO INDEPENDENT SRL▲ 25 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 29,4×▲ 865,3 % | ▲ 865,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.TOP OSPĂTARI SERVICE S.R.L.nou | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 28×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 257,8 K RON | |
| 7 | 7.MANEANDREI SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 18,9×— | — | 39,2 K RON | |
| 8 | 8.PUNCTUAL EVENTS DMC S.R.L.nou | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 17,6×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 277,9 K RON | |
| 9 | 9.DOVINOT IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 17,5×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 29,5 K RON | |
| 10 | 10.NERO IMPEX SRL▼ 1 | Comuna Hotarele, Giurgiu | 16,4×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 864,5 K RON | |
| 11 | 11.FLOGAMES S.R.L.nou | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 15,4×— | — | — | 90,2 K RON |
| 12 | 12.L&B LOUNGE BAR SRL▲ 32 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 13,3×▲ 856,8 % | ▲ 856,8 % | 402,8 K RON | |
| 13 | 13.INSTANTCAFE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 12,1×— | — | 687,3 K RON | |
| 14 | 14.NEXT DOVINOT 89 SRL▼ 8 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 10,2×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 549,2 K RON | |
| 15 | 15.ANTOIRY TURISM SRLnou | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 10,1×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 125 K RON | |
| 16 | 16.ALBIMAR IMPEX SRLnou | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 9,5×▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 26,8 K RON | |
| 17 | 17.DIGITAL POLISEMANTIC S.R.L.nou | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 9×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 88,4 K RON | |
| 18 | 18.JOKERS PUB SRL▼ 14 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 8,5×▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 245,8 K RON | |
| 19 | 19.KREM ASPECT S.R.L.▼ 3 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 8×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 366,6 K RON | |
| 20 | 20.GREACA SLOT GAMES S.R.L.nou | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 7,6×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 83,8 K RON | |
| 21 | 21.REBE SEN DARI S.R.L.▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 7,3×▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 123,7 K RON | |
| 22 | 22.BUGA IDEA INVEST S.R.L.nou | Sat Pădureni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 6,8×▲ 182,5 % | ▲ 182,5 % | 133,9 K RON | |
| 23 | 23.LONDON EMPIRE GAMEZ S.R.L.▼ 2 | Sat Bucşani, Comuna Bucşani, Giurgiu | 6,6×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 374,3 K RON | |
| 24 | 24.ATELIER DE CREATIE GINA NISTOR S.R.L.nou | Sat Cetăţuia, Comuna Găujani, Giurgiu | 6,6×— | — | — | 57,4 K RON |
| 25 | 25.OSPĂTARI DE WEEKEND S.R.L.▼ 20 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 6,1×▼ 69 % | ▼ 69 % | 396,5 K RON | |
| 26 | 26.POMPILIU SRL▲ 57 | Comuna Frăteşti, Giurgiu | 5,8×▲ 1.342,5 % | ▲ 1.342,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.ALSO PUB 27 SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,5×▲ 262,9 % | ▲ 262,9 % | 11,3 K RON | |
| 28 | 28.NOMADIC MICRO SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,4×— | — | — | 204,3 K RON |
| 29 | 29.STOICA 92 SRL▼ 6 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 5,3×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 24,6 K RON | |
| 30 | 30.ANDREI ŞI IOANA IMPEX SRL▲ 27 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 5,1×▲ 461,1 % | ▲ 461,1 % | 52 K RON | |
| 31 | 31.ELDORADU RADU S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4,1×▲ 421,8 % | ▲ 421,8 % | 40,3 K RON | |
| 32 | 32.ALEXLILMAR SRL▼ 22 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 3,9×▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 15,6 K RON | |
| 33 | 33.LA MARIAN ȘI FLORIN SRLnou | Sat Zboiu, Comuna Greaca, Giurgiu | 3,7×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 2,6 K RON | |
| 34 | 34.GENTIANA SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,5×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 45,3 K RON | |
| 35 | 35.BIZON RĂDUCU SRL▲ 12 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 3,4×▲ 177,2 % | ▲ 177,2 % | 482,2 K RON | |
| 36 | 36.ALPHA CONSTRUCT 2007 SRL▲ 51 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,3×▲ 893,9 % | ▲ 893,9 % | 143,8 K RON | |
| 37 | 37.INTER EXPRESS FOOD S.R.L.▲ 29 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3×▲ 283,1 % | ▲ 283,1 % | 755,5 K RON | |
| 38 | 38.MIKEFLB SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,9×— | — | 172,1 K RON | |
| 39 | 39.A.S.I. IMPORT SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,9×▲ 136,9 % | ▲ 136,9 % | 162,7 K RON | |
| 40 | 40.GRILL LA SANDU S.R.L.▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,8×▲ 131,2 % | ▲ 131,2 % | 38,9 K RON | |
| 41 | 41.OPUS FOOD PLAN S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,6×▲ 232,9 % | ▲ 232,9 % | 86 K RON | |
| 42 | 42.SIX BROTHERS COMPANY SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,6×— | — | 67 K RON | |
| 43 | 43.COSMO SRL▼ 5 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 2,6×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 17,9 K RON | |
| 44 | 44.TUNAHANI H AND M S.R.L.nou | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 2,2×— | — | 95 K RON | |
| 45 | 45.OSPĂTARI DE LUX S.R.L.▼ 21 | Sat Letca Veche, Comuna Letca Nouă, Giurgiu | 2×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 972,7 K RON | |
| 46 | 46.LA BORTEA JUNIOR S.R.L.▼ 24 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 2×▼ 53 % | ▼ 53 % | 80,3 K RON | |
| 47 | 47.MIRACLE POOL S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 2×▲ 128,4 % | ▲ 128,4 % | 52,3 K RON | |
| 48 | 48.DIPLOMAT GARDEN S.R.L.▼ 45 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,9×▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 533,6 K RON | |
| 49 | 49.REAL COOKIES S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8×— | — | — | 95,2 K RON |
| 50 | 50.TUNAHAN USTA 93 S.R.L.▲ 24 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8×▲ 179,7 % | ▲ 179,7 % | 227,9 K RON | |
| 51 | 51.TOUR LG SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,7×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 25,2 K RON | |
| 52 | 52.GOSSIP SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,7×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 19,2 K RON | |
| 53 | 53.CELSY MIRABELA PROD S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,7×▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 14 K RON | |
| 54 | 54.GHE STUBEANU SRL▼ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 595,7 K RON | |
| 55 | 55.HAPPY LINES TRANSFER S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6×— | — | — | -20,5 K RON |
| 56 | 56.AEX GOLD SRL▼ 24 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 1,6×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 123,7 K RON | |
| 57 | 57.NANNA EVENTS S.R.L.nou | Sat Teişori, Comuna Bulbucata, Giurgiu | 1,5×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 108,6 K RON | |
| 58 | 58.CASA CIOCÎRLAN SRL▼ 47 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 1,5×▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | -2,1 K RON | |
| 59 | 59.MICHE & SCOFF S.R.L.▼ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,5×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 240 K RON | |
| 60 | 60.MZK CREATIVE FOOD S.R.L.▲ 16 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 1,5×▲ 150 % | ▲ 150 % | 457,2 K RON | |
| 61 | 61.THE FOOD TRIBE GUYS S.R.L.nou | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 1,5×▲ 359,4 % | ▲ 359,4 % | 417,8 K RON | |
| 62 | 62.SAMUEL SI GABI GAMES S.R.L.▼ 42 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 1,5×▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 70,6 K RON | |
| 63 | 63.CATALIN MARES GAMES S.R.L.nou | Sat Chiriacu, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 1,5×▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 200,4 K RON | |
| 64 | 64.MAVIC IMPEX SRL▲ 13 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 1,4×▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 127,6 K RON | |
| 65 | 65.CALYPSO FOOD SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,4×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 38 K RON | |
| 66 | 66.MGV CLUB SRL▼ 10 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 1,4×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 500,5 K RON | |
| 67 | 67.PAPA BUN ONLINE S.R.L.nou | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,3×— | — | — | 42,6 K RON |
| 68 | 68.EMSI TOTAL SERVICII S.R.L.▼ 49 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,3×▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 16 K RON | |
| 69 | 69.NATURAL PLANT SRL▼ 24 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 1,2×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 89 K RON | |
| 70 | 70.TRANS CARPATI SRLnou | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 1,2×— | — | 73 K RON | |
| 71 | 71.PIZZERIA DAL MAESTRO S.R.L.▼ 38 | Sat Braniştea, Comuna Oinacu, Giurgiu | 1,2×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 10,1 K RON | |
| 72 | 72.ARDEX SPECIAL SRL▼ 21 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 15,2 K RON | |
| 73 | 73.CATIANA MAR SRL▲ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▲ 264,5 % | ▲ 264,5 % | 117,5 K RON | |
| 74 | 74.ROXANA SRL▼ 57 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 1,1×▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 639,2 K RON | |
| 75 | 75.EPA UNIVERSAL S.R.L.▼ 25 | Sat Isvoarele, Comuna Isvoarele, Giurgiu | 1,1×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 36,2 K RON | |
| 76 | 76.DANDREAS FAMILY CAFFE S.R.L.▼ 40 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | -34 K RON | |
| 77 | 77.BIMBI & POMPE BROTHERS LAZĂR S.R.L.▼ 23 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 1,1×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 16,8 K RON | |
| 78 | 78.A.D.C SRL▼ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 110,4 K RON | |
| 79 | 79.ANTONIO BONANZA SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1×— | — | 7 K RON | |
| 80 | 80.DAPF DEMY SRL▼ 46 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1×▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 88,3 K RON | |
| 81 | 81.MS SOLEIL IMPORT EXPORT SRL▼ 28 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -145,2 K RON | |
| 82 | 82.CONSTANT ALIMENT SRL▼ 2 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 30,8 K RON | |
| 83 | 83.NEW BET IONIȚĂ SRL▼ 65 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,9×▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | -18,2 K RON | |
| 84 | 84.GIMI SRL▼ 26 | Sat Copaciu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 0,9×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 7,3 K RON | |
| 85 | 85.LOREMAR LIVANI S.R.L.▼ 26 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 0,9×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 86 | 86.HAVANA COCKTAIL S.R.L.nou | Sat Hobaia, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 0,9×▲ 2.100 % | ▲ 2.100 % | 7,4 K RON | |
| 87 | 87.KAROŞ PARTENERII S.R.L.▼ 20 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 0,9×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 3,3 K RON | |
| 88 | 88.JAZZMASTER INVEST SRL▼ 26 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,9×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -28,5 K RON | |
| 89 | 89.AZUR COM SRL▼ 88 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 0,8×▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | 710,4 K RON | |
| 90 | 90.AMON SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 112,8 % | ▲ 112,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 91 | 91.BALLROOM SAGA S.R.L.▼ 19 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,8×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -59,9 K RON | |
| 92 | 92.SUNNY DELIVERY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 93 | 93.CONFORT FOOD S.R.L.▼ 65 | Sat Iepureşti, Comuna Iepureşti, Giurgiu | 0,8×▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 1,2 K RON | |
| 94 | 94.COFFEE ELEMENT S.R.L.▼ 34 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 0,8×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 158,2 K RON | |
| 95 | 95.CHAESAR SRL▼ 3 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 0,7×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | -9,6 K RON | |
| 96 | 96.KAW TRADING SRL▼ 17 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 0,6×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 467,9 K RON | |
| 97 | 97.TURNUL CU CEAS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,6×— | — | — | 73,7 K RON |
| 98 | 98.CHAPTER FOOD SRL▼ 30 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,5×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -7,7 K RON | |
| 99 | 99.ADINA CAFFE IMPEX S.R.L.nou | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 0,5×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | -14,9 K RON | |
| 100 | 100.MIORITA SRL▼ 75 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,5×▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 254,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Giurgiu
CAEN 5610
Restaurante
90 firme · 65 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
108 firme · 46,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
34 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
18 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
3 firme · 21,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
1 firme · 0 RON