Top 100 firme — IT și comunicații, Covasna după lichiditate ridicată în 2020
64 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 44,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CALCIUM CREATIVE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,8×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 482,2 K RON | |
| 2 | 2.COSYS COMPUTER SYSTEMS SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29,8×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3."MEDIA SOFT" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,2×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 87,2 K RON | |
| 4 | 4.ORBANSOFT SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,3×▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 231,1 K RON | |
| 5 | 5.PRODUCTIE COMERT SERVICII "COMPUTREND" SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,9×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 67,2 K RON | |
| 6 | 6.PROGOS TRANSYLVANIA SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,4×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 167,6 K RON | |
| 7 | 7.ARROW SRL= | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 11,7×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 355,6 K RON | |
| 8 | 8.GLOB-SOFT-NETWORK S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,7×▼ 34 % | ▼ 34 % | 169,9 K RON | |
| 9 | 9.INNOTRACK S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,1×▲ 434,4 % | ▲ 434,4 % | 166,6 K RON | |
| 10 | 10.TEHNIKACONSULTING S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 7,3×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 78,7 K RON | |
| 11 | 11.DELKASOFT SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 18,2 K RON | |
| 12 | 12.PRODUCTIE SERVICII "HAMOR SOFT" SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 160,1 K RON | |
| 13 | 13.CANCORP SRLnou | Sat Breţcu, Comuna Breţcu, Covasna | 6,2×▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 78,1 K RON | |
| 14 | 14.TOMASOLA-PLANT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 5,8×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 171,1 K RON | |
| 15 | 15.REC-CONT SRL▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,4×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 50,9 K RON | |
| 16 | 16.GLOBINFO SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,3×▼ 8 % | ▼ 8 % | 148,8 K RON | |
| 17 | 17.ZMX APP SOLUTIONS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5×▲ 125,7 % | ▲ 125,7 % | 159,6 K RON | |
| 18 | 18.IMPORT EXPORT "IRIS" SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 4,9×▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 83,7 K RON | |
| 19 | 19.MEDIAWORK SRL▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,8×▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 121,7 K RON | |
| 20 | 20.STORM STOREZ S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,5×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 69,8 K RON | |
| 21 | 21.T3 KIADO SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,3×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 2,2 K RON | |
| 22 | 22.HOOPONOPONO S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,2×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 323 K RON | |
| 23 | 23.FX GARAGE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4×▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 271 K RON | |
| 24 | 24.CREASMART S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,8×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 378 RON | |
| 25 | 25.EGNOSIS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,7×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.X-SYSTEMS SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,4×▲ 91 % | ▲ 91 % | 39,1 K RON | |
| 27 | 27.MICRO-SAT COM SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 12,8 K RON | |
| 28 | 28.SSY INFORMATION SERVICES S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3×▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 583,7 K RON | |
| 29 | 29.PULSESOFT SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 3,2×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 90,1 K RON | |
| 30 | 30.MEDWIN SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,2×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 68,5 K RON | |
| 31 | 31.NAGYEK SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 3,2×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 106,3 K RON | |
| 32 | 32.SERVICII "POLYP" SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 3×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 3,1 K RON | |
| 33 | 33.MORTOFF RO S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,7×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 92,3 K RON | |
| 34 | 34.PRO WEBSHOP SRL▼ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,6×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 50,1 K RON | |
| 35 | 35.SEPSI RADIO SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,5×▲ 5 % | ▲ 5 % | 28,4 K RON | |
| 36 | 36.SOFT-CONSULTING SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,4×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 50,2 K RON | |
| 37 | 37.VIDEOPOINT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,4×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 13,1 K RON | |
| 38 | 38.EDITURA HÁROMSZÉK KIADÓ S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,3×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 95,7 K RON | |
| 39 | 39.RED ROCK TECH SRL▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,3×▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 78,3 K RON | |
| 40 | 40.POLAR MEDIA SOLUTIONS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,1×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 286,7 K RON | |
| 41 | 41.OKKWEBMEDIA SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,1×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 31,4 K RON | |
| 42 | 42.COMBRIDGE SRL▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 8,9 mil. RON | |
| 43 | 43.TRACIA SRL▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2×▲ 262,5 % | ▲ 262,5 % | 46 K RON | |
| 44 | 44.RK4IT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,9×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 155,6 K RON | |
| 45 | 45.MOLSOFTIT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,9×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 27 K RON | |
| 46 | 46.GLOBINFO S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,8×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 540,8 K RON | |
| 47 | 47.RADIO 94 FM SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,8×▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 112,3 K RON | |
| 48 | 48.TALTOS KIADO SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,6×▲ 100 % | ▲ 100 % | 180,7 K RON | |
| 49 | 49.AGOTIKA INVEST S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,4×▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 52,6 K RON | |
| 50 | 50.ALTER-NET SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,4×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 102,7 K RON | |
| 51 | 51.T 3 INFO SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 409,6 K RON | |
| 52 | 52.REFILL MAX SRL▼ 9 | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 1,2×0,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 53 | 53.BEXMON SRL= | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 1,1×▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 208,2 K RON | |
| 54 | 54.SERVPROV SRL▼ 4 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 1×▲ 9 % | ▲ 9 % | 7,8 K RON | |
| 55 | 55.2 NET SERV SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,9×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 18,9 K RON | |
| 56 | 56.ERD CONSULT SRL▼ 12 | Sat Băţanii Mici, Comuna Băţani, Covasna | 0,9×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 38,1 K RON | |
| 57 | 57.PROFITON SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 0,9×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 5,3 K RON | |
| 58 | 58.SZAZSZORSZEP SRL▼ 7 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 0,8×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 154,7 K RON | |
| 59 | 59.ASTAILOR SHINE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 0,7×▼ 3 % | ▼ 3 % | 38,8 K RON | |
| 60 | 60.I.T. CONSULT SRL▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,5×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 18,3 K RON | |
| 61 | 61.SAMAN KIADO SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,2×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 89,1 K RON | |
| 62 | 62.AP NETWORK S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 0,1×▲ 10 % | ▲ 10 % | 42,3 K RON | |
| 63 | 63.ROMARG SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,1×▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 848,6 K RON | |
| 64 | 64.DEATAXI SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0×— | — | -5,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Covasna
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
6 firme · 166,7 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
67 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
25 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
11 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
27 firme · 5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
6 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
14 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
9 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
10 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
2 firme · 396,6 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
3 firme · 277,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
3 firme · 263,8 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
1 firme · 230,3 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
1 firme · 200,9 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
3 firme · 193 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 145,7 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
4 firme · 88 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 86,8 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 31 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
1 firme · 0 RON