Top 100 firme — Construcții, Covasna după lichiditate ridicată în 2014
146 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 48×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BELFACON S.R.L.▲ 1 | Sat Dobolii de Jos, Comuna Ilieni, Covasna | 48×▲ 129 % | ▲ 129 % | 141,5 K RON | |
| 2 | 2.BALCO CONSTRUCȚII SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,4×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 168,5 K RON | |
| 3 | 3.PRODUCTIE RADION SRL▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 21,2×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 88,8 K RON | |
| 4 | 4.ORIGO S.R.L.▲ 16 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 13,5×▲ 187 % | ▲ 187 % | 68,8 K RON | |
| 5 | 5.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "ELECTRIC-IMPULS" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,6×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 125,6 K RON | |
| 6 | 6.CON RESTART SRL▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,3×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 128,4 K RON | |
| 7 | 7.AGSIM CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,7×▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 95 K RON | |
| 8 | 8.AIR & PIPE TEHNIC SRL▲ 52 | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 11,7×▲ 644,6 % | ▲ 644,6 % | 147,2 K RON | |
| 9 | 9.PRODUCTIE COMERT TODOR SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,1×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -21,3 K RON | |
| 10 | 10."CONSTRUCTII M.B.S." SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,8×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 1,8 K RON | |
| 11 | 11.LUX PRESCOM SRLnou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 9,4×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 37,1 K RON | |
| 12 | 12.ON-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,7×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 118,8 K RON | |
| 13 | 13.PRESTARI SERVICII CU UTILAJE DE CONSTRUCTII "UTCONS" SRL▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,6×▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 35,1 K RON | |
| 14 | 14.TRANSPORT CSEH SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 8,5×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 624 RON | |
| 15 | 15.H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRL▼ 12 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,1×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 354,7 K RON | |
| 16 | 16.ATIZA SRL▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,4×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 65,9 K RON | |
| 17 | 17.GAS SYSTEMS COMPANY SRL▲ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,7×▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 91,5 K RON | |
| 18 | 18.ADY DANI IRI S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 6,6×▼ 68 % | ▼ 68 % | 78,9 K RON | |
| 19 | 19."ELECTROPOL" SRLnou | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 6×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 43,3 K RON | |
| 20 | 20.MONTIVO CONSTRUCT SRL▼ 10 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 5,5×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -13,7 K RON | |
| 21 | 21.AN-PIR SRL▲ 30 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,4×▲ 176 % | ▲ 176 % | 61,9 K RON | |
| 22 | 22.TORDAY LIFT-SERVICE SRL▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 131,8 K RON | |
| 23 | 23.JOBB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,9×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 88,2 K RON | |
| 24 | 24.ELY MAR DECOR CONSTRUCT SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 4,8×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 65,9 K RON | |
| 25 | 25.YELLOW CRAFT S.R.L.▼ 20 | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 4,7×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 23,2 K RON | |
| 26 | 26.IDU-DANI SRL▲ 15 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 4,5×▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 83,2 K RON | |
| 27 | 27.KREAT-ING SRLnou | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 4,5×▲ 1.158,3 % | ▲ 1.158,3 % | 98,9 K RON | |
| 28 | 28.EUROBUILDING SRL▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,3×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 737,4 K RON | |
| 29 | 29.MELIPACK SRL▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4×▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 153,4 K RON | |
| 30 | 30."B-LIFT" SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,8×▼ 16 % | ▼ 16 % | 89,4 K RON | |
| 31 | 31.BYPASS SRL▼ 3 | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 3,3×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -2,6 K RON | |
| 32 | 32.CROW SECURITY SRL▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 131,5 K RON | |
| 33 | 33.TERMIC PRODUCTIE SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,2×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -91,3 K RON | |
| 34 | 34."COBEM INVEST" SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,2×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 250,3 K RON | |
| 35 | 35.K-PITYU SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,2×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 44,9 K RON | |
| 36 | 36.ÎNTORSURA CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 3×— | — | — | 56 K RON |
| 37 | 37.HANICOM SRL▼ 11 | Sat Comandău, Comuna Comandău, Covasna | 2,9×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 108,9 K RON | |
| 38 | 38.IMPORT-EXPORT "CONSAC" SRL▼ 2 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 2,8×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 246,8 K RON | |
| 39 | 39.SZABO & KANTOR SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,8×▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 77,8 K RON | |
| 40 | 40.SALMO TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,7×— | — | — | 51,2 K RON |
| 41 | 41.BORIX SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,6×▼ 94,2 % | ▼ 94,2 % | 45,5 K RON | |
| 42 | 42.BI-TURN CONS SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,6×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 4,5 K RON | |
| 43 | 43.ZONTIM-BUILD S.R.L.▲ 47 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 2,6×▲ 148,1 % | ▲ 148,1 % | 372,1 K RON | |
| 44 | 44.DRYERTEAM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,6×▲ 133,6 % | ▲ 133,6 % | 188,2 K RON | |
| 45 | 45.ELEN INSTAL SRL▼ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,5×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 162,6 K RON | |
| 46 | 46.CONSTRUCŢII OP-ART SRL▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,3×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 16,2 K RON | |
| 47 | 47.ATRIUM SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,3×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 5,2 K RON | |
| 48 | 48.IBORMED S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,2×▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 16,2 K RON | |
| 49 | 49.CONMIXT EXPORT IMPORT SRL▲ 10 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 2,1×▲ 28 % | ▲ 28 % | 10,4 K RON | |
| 50 | 50.MIND ELECTROSERV S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 2×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 32,3 K RON | |
| 51 | 51.HANNA BARCONS S.R.L.nou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 2×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 14,5 K RON | |
| 52 | 52.BVB BIRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 2×— | — | — | 67,5 K RON |
| 53 | 53.DWT INTERNATIONAL SRL▼ 21 | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 1,9×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 10,1 K RON | |
| 54 | 54.CONSTRUCTII PRESTARI SERVICII "CONSILCOM" SRL▼ 38 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,9×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 119,1 K RON | |
| 55 | 55."BAUMEISTER" SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,9×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 56 | 56.CEDRUS SRL▼ 22 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 1,7×▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -30,1 K RON | |
| 57 | 57.STABILITEX TOWER S.R.L.▲ 25 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,7×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 613,8 K RON | |
| 58 | 58.KIPER SRL▼ 29 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 1,7×▼ 48 % | ▼ 48 % | 414 K RON | |
| 59 | 59.CONSTRUCTII COMERT "ILCOM" SRL▼ 3 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 1,7×▲ 5 % | ▲ 5 % | 26,1 K RON | |
| 60 | 60.P.C.E. ELECTRIC SRL▼ 17 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 1,6×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 34,6 K RON | |
| 61 | 61.WONDERLAND SRL▲ 5 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 1,6×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 137,5 K RON | |
| 62 | 62.EUROHOUSE SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,6×▼ 16 % | ▼ 16 % | -134,3 K RON | |
| 63 | 63.UTEP 2006 SRL▲ 25 | Sat Dalnic, Comuna Dalnic, Covasna | 1,6×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 561,8 K RON | |
| 64 | 64.RICIIAS IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 1,6×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 225,1 K RON | |
| 65 | 65.ROTERMIT S.R.L.▼ 32 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 1,5×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 959 RON | |
| 66 | 66.STAR CURIER SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 93,6 K RON | |
| 67 | 67.BL-ZS CONS SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 35,7 K RON | |
| 68 | 68.VIVI-MON SRL▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -14,2 K RON | |
| 69 | 69.TEAM WORKS SYSTEM SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 569,2 K RON | |
| 70 | 70.SZABICON SRL▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 108,5 K RON | |
| 71 | 71.HORVATH SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5×▲ 5 % | ▲ 5 % | 555,1 K RON | |
| 72 | 72.ORKAN PRODUCTIE SRL▼ 25 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 1,5×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 58 K RON | |
| 73 | 73.SANTANA EDILE SRL▲ 14 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 1,4×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 203,5 K RON | |
| 74 | 74.USEPREST SRL▲ 40 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 1,4×▲ 131,2 % | ▲ 131,2 % | 204,3 K RON | |
| 75 | 75.AEE SECTEC SRL= | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,4×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 44,8 K RON | |
| 76 | 76.IMPORT EXPORT "FLUSS" SRL▲ 1 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 1,4×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 155,2 K RON | |
| 77 | 77.COLOMADE CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 1,4×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 288,8 K RON | |
| 78 | 78.OPPENHEIM S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,4×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 244,5 K RON | |
| 79 | 79.NAPEMA STRADECONS S.R.L.nou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 1,4×— | — | — | 107,2 K RON |
| 80 | 80.TOPOG-CONS SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,4×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 13,4 K RON | |
| 81 | 81.SUBNET SISTEM S.R.L.▼ 73 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 41,3 K RON | |
| 82 | 82."VALDEK IMPEX" SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,1 mil. RON | |
| 83 | 83.PRESTARI SERVICII "CROEL SERV" SRL▼ 34 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 1,3×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -48,1 K RON | |
| 84 | 84.THERMO CONTROL SRL▼ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×0,0% | 0,0% | 680,8 K RON | |
| 85 | 85.STORM SRL▲ 15 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 1,3×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 59,1 K RON | |
| 86 | 86.CONSTRUCTII CONICO SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 372,6 K RON | |
| 87 | 87.CONSTRUCTII "MODERN HOUSE" SRL▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 637 RON | |
| 88 | 88.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 56,4 K RON | |
| 89 | 89.HYDROTHERM SRL▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 5,6 K RON | |
| 90 | 90.KOSZIAG S.R.L.▼ 6 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 1,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 17,1 K RON | |
| 91 | 91."TERRAPREST" SRLnou | Sat Angheluş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 1,2×▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 516,5 K RON | |
| 92 | 92.SOLARLAB BRIGHT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,2×▲ 28 % | ▲ 28 % | 31,6 K RON | |
| 93 | 93.INTER-COM SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -28,3 K RON | |
| 94 | 94.DE PROIECTARE COMERT SI SERVICII AMBIENT SRL▲ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 1,4 K RON | |
| 95 | 95.AKARMI SRL▼ 6 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 1,2×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96."TUIA" SRL▼ 51 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 1,1×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 4,9 K RON | |
| 97 | 97.ARNOLD SRL▼ 12 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,1×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 15,7 K RON | |
| 98 | 98.BVM CONSTRUCT SRL▼ 40 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,1×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -31,5 K RON | |
| 99 | 99.AGM ECO CORPORATE SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,1×▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | 80,7 K RON | |
| 100 | 100."INSTAL-ALL" SRL▼ 33 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,1×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 922,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Covasna
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
54 firme · 239 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
207 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
12 firme · 138,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
42 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
30 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
11 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
14 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
20 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 535,3 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 254,7 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
2 firme · 218,4 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 167,8 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 35 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 0 RON