Top 100 firme — Sănătate, Constanța după lichiditate ridicată în 2020
363 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,6×, iar liderul atinge 123,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMERICAN NEUROSURGERY CLINIC SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123,4×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 2 | 2.RUNA DENT SRL▲ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 85,5×▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 599,9 K RON | |
| 3 | 3.CARDIOZONE MED SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,6×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 855,9 K RON | |
| 4 | 4.DENTIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,3×▲ 5.744,4 % | ▲ 5.744,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.INNOVATIVE DERM SRL▲ 169 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45,8×▲ 3.625,2 % | ▲ 3.625,2 % | 757,3 K RON | |
| 6 | 6.LEAHU ESTETIC SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,1×▲ 34 % | ▲ 34 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.DOLCEDENTA SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,1×▲ 245 % | ▲ 245 % | 20,8 K RON | |
| 8 | 8.RAYALI MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40×▲ 377,1 % | ▲ 377,1 % | 533,1 K RON | |
| 9 | 9.DIANTUS-ESTET SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,6×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 696,5 K RON | |
| 10 | 10.AESTHETICA VIP SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,5×▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 389,8 K RON | |
| 11 | 11.CENTRUL STOMATOLOGIC Z3 SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,1×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -15,8 K RON | |
| 12 | 12.SPORT SALVATRANS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 38,8×▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 35,9 K RON | |
| 13 | 13.DIANTUS LUXURY SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,4×▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 200,6 K RON | |
| 14 | 14.LUNGU DENTAL TEAM SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,6×▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 318,9 K RON | |
| 15 | 15.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT ELIO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,2×▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 451 K RON | |
| 16 | 16.OSMAN MEDICAL SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,2×▲ 200 % | ▲ 200 % | 205,5 K RON | |
| 17 | 17.4A.SMILE S.R.L.▲ 111 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,6×▲ 1.147,3 % | ▲ 1.147,3 % | 247,1 K RON | |
| 18 | 18.N'OELY MEDICAL CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,6×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 427,4 K RON | |
| 19 | 19.EXPERTIZĂ PARTE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,2×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 392 K RON | |
| 20 | 20.PROSANA MEDICAL CENTER SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,6×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 782 K RON | |
| 21 | 21.HOMEOMED SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,4×▲ 315,2 % | ▲ 315,2 % | 613,6 K RON | |
| 22 | 22.ASCLEPIOS MEDICALHEALTH SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,2×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 742,1 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA PADRE PIO SRL▼ 1 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 24,1×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 159,5 K RON | |
| 24 | 24.HRISANTIS CABINETE MEDICALE SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,5×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 650,5 K RON | |
| 25 | 25.GAMA DIAMED SRL▲ 14 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 21,9×▲ 101,9 % | ▲ 101,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.LILIANA AVRAM MED SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,1×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 498,9 K RON | |
| 27 | 27.BALTHAZAR MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,9×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 137,2 K RON | |
| 28 | 28.S.N. PEDIATRIC CARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,9×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 176,6 K RON | |
| 29 | 29.ORIO MEDICAL SRL▲ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,3×▲ 254,4 % | ▲ 254,4 % | 170,6 K RON | |
| 30 | 30.VINADORISMED SRL▲ 20 | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 16,8×▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 190,5 K RON | |
| 31 | 31.CONFIDENTAL AF SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,3×▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 94,2 K RON | |
| 32 | 32.CEBAN DENT SRL▲ 182 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 15,6×▲ 2.339,1 % | ▲ 2.339,1 % | 343,9 K RON | |
| 33 | 33.CLINICA ADRICIA BY DR. SĂFTOIU SRL▲ 11 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 15,2×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 285,7 K RON | |
| 34 | 34.CLINICA LUȚESCU SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 453,1 K RON | |
| 35 | 35.LABORATOR BIOTEST SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,4×▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 166 K RON | |
| 36 | 36.BIZ MED LIVE SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 14,2×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 300,1 K RON | |
| 37 | 37.CIOBANEL FAMILY CARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14×▼ 10 % | ▼ 10 % | 119,4 K RON | |
| 38 | 38.ZAICENCO MEDICAL SRL▲ 59 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 13,4×▲ 229,9 % | ▲ 229,9 % | 337,9 K RON | |
| 39 | 39.DR. MOISE SRL▲ 28 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 13,3×▲ 125,4 % | ▲ 125,4 % | 290,5 K RON | |
| 40 | 40.DOCTOR A FAMILY S.R.L.▼ 7 | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 13,2×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 336,6 K RON | |
| 41 | 41.SIG MED CONSTANTA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,1×▲ 26.020 % | ▲ 26.020 % | 233,7 K RON | |
| 42 | 42.DONICA & DONICA SRL▲ 27 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 13×▲ 129 % | ▲ 129 % | 175,6 K RON | |
| 43 | 43.HAPPY DENT CLINIC SRL▼ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 12,9×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.HAPPYFAMILYGYN SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,8×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 343,7 K RON | |
| 45 | 45.JDIREA NEUROMED S.R.L.▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,8×▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 139,9 K RON | |
| 46 | 46.PRO LIFE RO SRL▲ 103 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,6×▲ 594 % | ▲ 594 % | 50,6 K RON | |
| 47 | 47.VITA-BIO STAR SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12×▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 815,1 K RON | |
| 48 | 48.SMILEY DENT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 58,3 K RON | |
| 49 | 49.UNIMED OVIDIU SRL▲ 36 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 11,8×▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 110,7 K RON | |
| 50 | 50.ELLMEDICA CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 32,4 K RON | |
| 51 | 51.ANDANTE MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,5×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 100,3 K RON | |
| 52 | 52.PAISMEDICA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,5×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 154 K RON | |
| 53 | 53.MED EFORIE SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,3×▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 18,5 K RON | |
| 54 | 54.TIRON ȘI FIUL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 167,6 K RON | |
| 55 | 55.MARIA SANA CENTER SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 233,8 K RON | |
| 56 | 56.MEDSTAR 2000 CLINIC SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,5×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 182,5 K RON | |
| 57 | 57.M.C.S. CEALERA SULTANA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 162,4 K RON | |
| 58 | 58.ROBDAR MED S.R.L.▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,6×▲ 134,6 % | ▲ 134,6 % | 241,7 K RON | |
| 59 | 59.BILAL MEDICAL S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 9,6×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 139 K RON | |
| 60 | 60.MÂNZATU ŞI ASOCIAŢII SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 9,6×▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 29,5 K RON | |
| 61 | 61.GASTROSERV MEDICAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,5×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 338,4 K RON | |
| 62 | 62.CORI OPTIK SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,4×▼ 26 % | ▼ 26 % | 42,7 K RON | |
| 63 | 63.CALLATIS MEDICAL SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,1×— | — | — | 149 K RON |
| 64 | 64.DENTAL-IMPLANTOLOGY.RO SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 204,9 K RON | |
| 65 | 65.MEDFAMGRIG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,9×▼ 50 % | ▼ 50 % | 120,9 K RON | |
| 66 | 66.AQUA MED ZENTRUM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7×▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 84,1 K RON | |
| 67 | 67.VIDAROMED SRL▲ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×▲ 213,5 % | ▲ 213,5 % | 934,3 K RON | |
| 68 | 68.AVANTAJ FIZIOKINETOTERAPIE SRL▲ 78 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 8,5×▲ 357 % | ▲ 357 % | 180,6 K RON | |
| 69 | 69.NOVA VISION MED S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5×▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 107,3 K RON | |
| 70 | 70.MIRIMED CLINIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 197,7 K RON | |
| 71 | 71.MARI SERV MED SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 221,9 K RON | |
| 72 | 72.HAYAT MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8×▲ 1.529,2 % | ▲ 1.529,2 % | 307,9 K RON | |
| 73 | 73.G&G MEDICAL SERV SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 412,3 K RON | |
| 74 | 74.BIO STELA DENT SRL▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,7×▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 345,7 K RON | |
| 75 | 75.CIOBANEL MEDICAL SYSTEMS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 96,8 K RON | |
| 76 | 76.TECK'S GROUP GYNECOLOGY S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 7,1×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 152,5 K RON | |
| 77 | 77.IATRO CLINIC SRL▼ 25 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 6,9×▼ 16 % | ▼ 16 % | 179,6 K RON | |
| 78 | 78.DR. LEAHU AESTHETIC ADVANTAGE SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,9×▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 867,5 K RON | |
| 79 | 79.PLEIADES MEDICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 112 K RON | |
| 80 | 80.ALROCASA SRL▼ 5 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 6,8×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 37 K RON | |
| 81 | 81.ALFA MEDICAL SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 80,7 K RON | |
| 82 | 82.LUMI MEDICAL S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,7×▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 312,3 K RON | |
| 83 | 83.ȘTEFU MD SRL▲ 20 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 6,7×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 168,5 K RON | |
| 84 | 84.RADIO DIAGNOSTIC 20 SRL▼ 69 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,7×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 85 | 85.AQUA-MED CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.NURSERY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5×— | — | — | 114,3 K RON |
| 87 | 87.VITAL MEDIMAR SRL▼ 46 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,5×▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 52,2 K RON | |
| 88 | 88.EL-ZAHER NADER SRL▲ 11 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,5×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 173 K RON | |
| 89 | 89.PROSANA PLUS MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▲ 169,8 % | ▲ 169,8 % | 19,6 K RON | |
| 90 | 90.MEDICAL ORIZONT DENT S.R.L.▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2×▲ 153,5 % | ▲ 153,5 % | 111,2 K RON | |
| 91 | 91.ERIC OPTIC ACTIV S.R.L.▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1×▲ 17 % | ▲ 17 % | 104,6 K RON | |
| 92 | 92.PROMEDICA ACTUAL SRL▼ 50 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,1×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 162,5 K RON | |
| 93 | 93.DR. POENARU OZANA SRL▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6×▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 169,1 K RON | |
| 94 | 94.MRINI EYE HOSPITAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,8×▲ 1.169,6 % | ▲ 1.169,6 % | 238,7 K RON | |
| 95 | 95.EVA MED CENTER S.R.L.▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 265,6 K RON | |
| 96 | 96.MEDICOX-HBOT SRL▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▲ 217,4 % | ▲ 217,4 % | 862,4 K RON | |
| 97 | 97.CENTRUL MEDICAL Z3 SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 47,5 K RON | |
| 98 | 98.MEDICAL ILIE GETA SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 5,6×▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 248,1 K RON | |
| 99 | 99.ANGIMED IMAGISTIC SRL▲ 55 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,6×▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 124,6 K RON | |
| 100 | 100.CABINETE MEDICALE DR. TODE SRL▼ 79 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6×▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 127,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON