Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Constanța după lichiditate ridicată în 2014
88 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 90,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IFN ASTROL TRIO SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,5×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 49,3 K RON | |
| 2 | 2.IFN DAXI '97 SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57,5×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 140,4 K RON | |
| 3 | 3.COCHET BIJOU SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,6×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 311,6 K RON | |
| 4 | 4.FRAMIDO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,2×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 61,2 K RON | |
| 5 | 5.IFN LUXURY GOLD SRL= | Municipiul Medgidia, Constanţa | 31,4×▼ 29 % | ▼ 29 % | 373,3 K RON | |
| 6 | 6.COCHET FINANCE SRL▲ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 29×▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 479,7 K RON | |
| 7 | 7.COCHET STAR SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,8×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 222,6 K RON | |
| 8 | 8.IMPACT PREST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 69,8 K RON | |
| 9 | 9.COCHET UNIC SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,9×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 373,1 K RON | |
| 10 | 10.COCHET MAGIC SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,7×▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 333,8 K RON | |
| 11 | 11.RAPTOR GRUP SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,3×▲ 1.561,7 % | ▲ 1.561,7 % | -204,5 K RON | |
| 12 | 12.COCHET ACTIV SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,8×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 441,8 K RON | |
| 13 | 13.PRO D.E.Z.I.G.N. UNION SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6×▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 20,6 K RON | |
| 14 | 14.ACMOLA CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,5×▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 121,3 K RON | |
| 15 | 15.SC MAR TOTAL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 82 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7×▲ 12.328,6 % | ▲ 12.328,6 % | 129,8 K RON | |
| 16 | 16.MIDAMAR ASIG-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 40,5 K RON | |
| 17 | 17.PIB ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 62 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 8×▲ 863,9 % | ▲ 863,9 % | 184,2 K RON | |
| 18 | 18.ULTRA ASIG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,7×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 220,9 K RON | |
| 19 | 19.CRE-MARICONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 78,8 K RON | |
| 20 | 20.PLUS V CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 156,6 K RON | |
| 21 | 21.IFN HAPAR SRL▲ 3 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 6,2×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 24,3 K RON | |
| 22 | 22.DAF PREMIUM CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 57,6 K RON | |
| 23 | 23.IFN CARDINAL PREST SRL▲ 21 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 5,3×▲ 192,8 % | ▲ 192,8 % | 21,2 K RON | |
| 24 | 24.PONTIC FINANCIALS SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 380,7 K RON | |
| 25 | 25.SHAVYASIG SRLnou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 4,9×▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 103,8 K RON | |
| 26 | 26.IFN CARLA GOLD CORPORATION SRL▼ 13 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 4,8×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -176,3 K RON | |
| 27 | 27.MAGIC GRAINPROD S.R.L.▲ 19 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 4,8×▲ 174,7 % | ▲ 174,7 % | 94,1 K RON | |
| 28 | 28.PERFECTA INVEST SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7×▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 338,5 K RON | |
| 29 | 29.EXPERT MARINE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 36 K RON | |
| 30 | 30.DLM SISTEM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 135,3 K RON | |
| 31 | 31.CD EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,3×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 12,9 K RON | |
| 32 | 32.AEGIS HUMAN RESOURCES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 80,8 K RON | |
| 33 | 33.VIT INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 121,4 K RON | |
| 34 | 34.LITORAL STAR SRL▲ 17 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 2,7×▲ 85 % | ▲ 85 % | 305,8 K RON | |
| 35 | 35.TOMIS MANAGEMENT AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5×— | — | 163,1 K RON | |
| 36 | 36.S.I.R. EXCHANGE SRL▲ 14 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,4×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 62,9 K RON | |
| 37 | 37.CORSA INTERNATIONAL CHANGE OFFICE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 254,5 K RON | |
| 38 | 38.ALISTARI SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1×▼ 96,1 % | ▼ 96,1 % | 155,9 K RON | |
| 39 | 39.IFN BARMADNIC SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 70,5 K RON | |
| 40 | 40.IFN SEVYSTELL GOLD SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,1×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 106,2 K RON | |
| 41 | 41.CASH AND GO EAE SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,8×▲ 191,7 % | ▲ 191,7 % | 141,7 K RON | |
| 42 | 42.VALKOR EXCHANGE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 133,9 K RON | |
| 43 | 43.NEW MARKIS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 85,6 K RON | |
| 44 | 44.CONEX STAR SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▼ 47 % | ▼ 47 % | -115,8 K RON | |
| 45 | 45.GRANDPACT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 397,7 K RON | |
| 46 | 46.GOLDHEIM FINANZ SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×— | — | — | 730,8 K RON |
| 47 | 47.PROAXA EXCHANGE SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -16,7 K RON | |
| 48 | 48.INSTASIG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×— | — | — | 3,6 K RON |
| 49 | 49.CONCRET FINANCE MINE SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 365,6 K RON | |
| 50 | 50.IFN CAMITI 99 SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,3×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 14,6 K RON | |
| 51 | 51.UNISTEF INVEST I.F.N. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×— | — | — | 51,9 K RON |
| 52 | 52.CREDIT MET SRL▲ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,3×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -5,5 K RON | |
| 53 | 53.ONIX CREDIT IFN SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 391,7 K RON | |
| 54 | 54.GOLD DIGGER ROYAL SRL▲ 32 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,2×▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 42,9 K RON | |
| 55 | 55.ORIENT EXCHANGE SRL▲ 5 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 7,2 K RON | |
| 56 | 56.SIGMA CREDIT SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 11,5 K RON | |
| 57 | 57.IFN ELA GIUVAIER SRL▲ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,1×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 5,1 K RON | |
| 58 | 58.WORLD TERRA LOGISTICS SRL▲ 7 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 1,1×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 42,6 K RON | |
| 59 | 59.DIVERT EXCHANGE SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 38,4 K RON | |
| 60 | 60.IFN GARANT GRUP CREDITE SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 102,5 K RON | |
| 61 | 61.ATLANTIS CREDIT SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×0,0% | 0,0% | -169 K RON | |
| 62 | 62.OSETRA FARM SRL▲ 9 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -8,4 K RON | |
| 63 | 63.SEMERO EXCHANGE SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 4 % | ▼ 4 % | 235,4 K RON | |
| 64 | 64.BLACK C MARINE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 12,5 K RON | |
| 65 | 65.BRARO MANAGEMENT & CONSULTING SRL▲ 13 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,9×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 852,2 K RON | |
| 66 | 66.IFN DAROM SRLnou | Loc. Valea Dacilor, Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,8×▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 22,4 K RON | |
| 67 | 67.BALCAN EXCHANGE OFFICE SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -64,2 K RON | |
| 68 | 68.GRUP MEDIA SUD HOLDING SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -205,5 K RON | |
| 69 | 69.ACTIV CHANGE TOP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -141,4 K RON | |
| 70 | 70.IFN NICO SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 24,6 K RON | |
| 71 | 71.ALIS FIVE SRL▲ 17 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,5×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 37,7 K RON | |
| 72 | 72.BEST BUSINESS CONSULTING SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | -27 K RON | |
| 73 | 73.MUNTEANU CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 122,5 K RON | |
| 74 | 74.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▲ 15 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 0,5×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 94,2 K RON | |
| 75 | 75.MARTOLI INVEST SRL▼ 30 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,4×▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 8,3 K RON | |
| 76 | 76.SKILLFUL ASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,4×▼ 94 % | ▼ 94 % | -14,8 K RON | |
| 77 | 77.GOLDAN SRL▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,4×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 52,1 K RON | |
| 78 | 78.PROFESSIONAL INSURANCE SOLUTIONS SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 6,6 K RON | |
| 79 | 79.GRUPUL DD SA▼ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | -299,2 K RON | |
| 80 | 80.COBREX GOLD SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 150,5 K RON | |
| 81 | 81.ROBY RENTABIL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 57,7 K RON | |
| 82 | 82.ALPASIG ASISTENT DE BROKERAJ SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -12,9 K RON | |
| 83 | 83.MARASIG CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,1×▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -59,8 K RON | |
| 84 | 84.MUSTE CONSULTING SRL▼ 17 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,1×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | -147,5 K RON | |
| 85 | 85.VIVERA CONSULTING SRL▼ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | -71,1 K RON | |
| 86 | 86.BAZGAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×— | — | — | -87,6 K RON |
| 87 | 87.AMELIAN FINANCE CONSULTING SRL▼ 49 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 0×▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | 103 K RON | |
| 88 | 88.SIBAV INVEST SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | 115,9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Constanța
CAEN 6492
Alte activități de creditare
77 firme · 224,1 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
179 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
9 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
60 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
16 firme · 99,9 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 78,1 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 1,3 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON