Top 100 firme — Imobiliare, Constanța după lichiditate ridicată în 2024
540 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,9×, iar liderul atinge 300,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALLIANCE QWEST COMPANY S.A.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 300,7×▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.EUROHOTELS SRL▼ 1 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 291,1×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 3 | 3.GLOBAL STRATEGY SYSTEMS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 276,1×▲ 152,8 % | ▲ 152,8 % | 560,5 K RON | |
| 4 | 4.ADVANCED TECH RESOURCES SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 192,5×▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 498,3 K RON | |
| 5 | 5.GLOBAL TECH STRATEGY SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 189,9×▲ 128,2 % | ▲ 128,2 % | 375,2 K RON | |
| 6 | 6.TOTAL STRATEGY SYSTEMS SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 146,2×▲ 1.401,4 % | ▲ 1.401,4 % | 375,8 K RON | |
| 7 | 7.EIKON RESOURCES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 126×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 437,3 K RON | |
| 8 | 8.GRANAT SA▼ 6 | Loc. Cap Aurora, Municipiul Mangalia, Constanţa | 118,7×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 888,6 K RON | |
| 9 | 9.COMCM SA▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,7×▲ 167 % | ▲ 167 % | 5 mil. RON | |
| 10 | 10.INTEGRATED RESOURCES SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,5×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 193 K RON | |
| 11 | 11.METACOM ANTICOR SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 55,2×▲ 283,9 % | ▲ 283,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.FUTURE IMOBILIARE S.R.L.▲ 252 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,5×▲ 3.349 % | ▲ 3.349 % | 3,8 mil. RON | |
| 13 | 13.CRISTIAN CHANCE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,5×▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 49,6 K RON | |
| 14 | 14.MONDO ESTIVAL SRL▲ 78 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,7×▲ 496,1 % | ▲ 496,1 % | 111,8 K RON | |
| 15 | 15.MARCHE CENTRAL SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,2×▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 60,1 K RON | |
| 16 | 16.MKM CROSS S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 31,2×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 701,5 K RON | |
| 17 | 17.333 SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 29,7×▲ 452 % | ▲ 452 % | -73,4 K RON | |
| 18 | 18.NICO TRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,7×▲ 252,7 % | ▲ 252,7 % | 424,9 K RON | |
| 19 | 19.ALIMENT MURFATLAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,6×▲ 125,9 % | ▲ 125,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 20 | 20.UNIVERSAL HOLDING SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,9×▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 91,9 K RON | |
| 21 | 21.LIV EXPERT SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,2×▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 214,8 K RON | |
| 22 | 22.ALEX & CĂTĂ STAR S.R.L.▲ 4 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 22,9×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 91,7 K RON | |
| 23 | 23.SILK ESTATE S.A.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,7×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.FULL MOON CONSULTING SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 21,1×▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 6,1 K RON | |
| 25 | 25.LITORAL TEHNIC S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 20,8×— | — | — | 211,7 K RON |
| 26 | 26.COMPLEX OVIDIU-MELODY SA▲ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,8×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 607,2 K RON | |
| 27 | 27.A. GROUP COMPANY SRL▲ 102 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,8×▲ 349,1 % | ▲ 349,1 % | -2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.FORCONTA EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,8×▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 517,6 K RON | |
| 29 | 29.ONE PROSIM EVAL S.R.L.▲ 71 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,7×▲ 225,6 % | ▲ 225,6 % | 538,2 K RON | |
| 30 | 30.DREROS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,3×▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.SCYTALE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,1×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 162,7 K RON | |
| 32 | 32.ROMEXTRA LAND S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,9×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 297,6 K RON | |
| 33 | 33.SC MAXX REAL ESTATE AGENCY SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,8×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 54,8 K RON | |
| 34 | 34.DOBROLACT SA▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 67,3 K RON | |
| 35 | 35.ENTERPRISE TOP SOLUTION S.R.L.▲ 11 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 14,1×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 84,8 K RON | |
| 36 | 36.THE UNTOUCHABLES SRL▲ 210 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8×▲ 1.088,8 % | ▲ 1.088,8 % | 146 K RON | |
| 37 | 37.HAC IMOB PROPERTY S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 55,6 K RON | |
| 38 | 38.ARM TRUST PROPERTY SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 128 K RON | |
| 39 | 39.TOTAL DRAMAR SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5×▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 151,4 K RON | |
| 40 | 40.BOGHI'S IMOBILIARE S.R.L.▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9×▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 185,8 K RON | |
| 41 | 41.GLOBAL INVEST PLUS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,6×▲ 6.547,4 % | ▲ 6.547,4 % | 558 K RON | |
| 42 | 42.TUDOR SAT SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 122,8 K RON | |
| 43 | 43.EUROPA PRESS RO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,7×▲ 162,4 % | ▲ 162,4 % | 44,6 K RON | |
| 44 | 44.TEI INVEST RESIDENCE S.R.L.▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,3×▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 124,1 K RON | |
| 45 | 45.VERTUTI CON T.T.V. SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,2×▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 75,5 K RON | |
| 46 | 46.ALEXANDO CALLATIS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 11,1×▼ 69 % | ▼ 69 % | 122,2 K RON | |
| 47 | 47.ADMIN BLOCKS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9×▲ 279,2 % | ▲ 279,2 % | 104,5 K RON | |
| 48 | 48.GETICA '94 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,8×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 9,9 K RON | |
| 49 | 49.DACICA ADMINISTRARE IMOBILE S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,8×▼ 3 % | ▼ 3 % | 137 K RON | |
| 50 | 50.IDEAL ADMINISTRATION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7×▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 153,5 K RON | |
| 51 | 51.MIGAL ADMIN 94 S.R.L.▲ 16 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 10,6×▲ 21 % | ▲ 21 % | 8,6 K RON | |
| 52 | 52.SECOM EXIM SRL▲ 9 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 352,9 K RON | |
| 53 | 53.FLORINEL GENERAL SRL▲ 28 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 10,3×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 16,5 K RON | |
| 54 | 54.PRIVATE ADMINISTRATION SRL▼ 14 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,8×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 168,1 K RON | |
| 55 | 55.STAFEROM SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,3×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -1,2 K RON | |
| 56 | 56.LUCIAN SRL▲ 185 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2×▲ 657 % | ▲ 657 % | 10,1 K RON | |
| 57 | 57.MEDUZA STAR SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,8×▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 42,8 K RON | |
| 58 | 58.BROKER IMOBILIARE MARCU SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 413,8 K RON | |
| 59 | 59.HOTELURI RESTAURANTE SUD S.A.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 8,5×▲ 1.911,9 % | ▲ 1.911,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 60 | 60.MIRMATY RENT SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,3×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 602,8 K RON | |
| 61 | 61.START SMART ACTION S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 8,1×▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 81,5 K RON | |
| 62 | 62.RELAX RENT INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 114,9 K RON | |
| 63 | 63.FLOR MED EXIM SRL▲ 62 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 8×▲ 108 % | ▲ 108 % | 168,2 K RON | |
| 64 | 64.TRACIA ADMINISTRARE IMOBILE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 445,5 K RON | |
| 65 | 65.ENARU S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4×▲ 166 % | ▲ 166 % | 69,5 K RON | |
| 66 | 66.MODEL CONSTANTA SA▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 373,1 K RON | |
| 67 | 67.TRICOTEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -156,7 K RON | |
| 68 | 68.CLC HOME ADMIN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 106,3 K RON | |
| 69 | 69.QUASAR BUSINESS SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 78 K RON | |
| 70 | 70.EURO MEDIALAND SRL▲ 241 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8×▲ 934,9 % | ▲ 934,9 % | 218,6 K RON | |
| 71 | 71.EAST EUROPE INVESTMENT SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 6,8 K RON | |
| 72 | 72.3A CONSULTING SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 619,3 K RON | |
| 73 | 73.ARGED SERV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 149 K RON | |
| 74 | 74.DACIA TOUR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×▲ 15 % | ▲ 15 % | 45,5 K RON | |
| 75 | 75.RIBU GABRIELA S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,5×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 44,2 K RON | |
| 76 | 76.ENJOY 2004 SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,5×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -46,8 K RON | |
| 77 | 77.GLOB & RENTAL ACTIVITIES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 110,5 K RON | |
| 78 | 78.DIVA STAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 250 RON | |
| 79 | 79.ONE TOWER ADMINISTRATION S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,3×▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 419,4 K RON | |
| 80 | 80.TRAI SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 107,7 K RON | |
| 81 | 81.ORIENT COMERCIAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2×▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | 129,5 K RON | |
| 82 | 82.ARTOOTGO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1×▲ 1.809,4 % | ▲ 1.809,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.TRAIAN SA▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 524 K RON | |
| 84 | 84.HAVEN SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6×▼ 9 % | ▼ 9 % | -44,8 K RON | |
| 85 | 85.GALS COMPANY 2004 SRL▲ 295 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6×▲ 2.028,6 % | ▲ 2.028,6 % | 115,9 K RON | |
| 86 | 86.GALERIILE COMERCIALE NEACSU T. GHEORGHE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 6×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 75,3 K RON | |
| 87 | 87.MAXIM TEAM WORK S.R.L.▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 183,1 K RON | |
| 88 | 88.VELMA STAR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 146,7 K RON | |
| 89 | 89.ADMINISTRARE IMOBILE PROACTIV S.R.L.▼ 69 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | 168,4 K RON | |
| 90 | 90.YARDENNY SRL▼ 77 | Sat Amzacea, Comuna Amzacea, Constanţa | 5,6×▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 208,5 K RON | |
| 91 | 91.VERTICO SRL▲ 25 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 5,5×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 23,5 K RON | |
| 92 | 92.ANDRELIS ALIMENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 52,1 K RON | |
| 93 | 93.PROMA SPEED INVEST S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5,4×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 56,3 K RON | |
| 94 | 94.ID TRADE ESTATE S.R.L.▼ 36 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 5,4×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 114,5 K RON | |
| 95 | 95.UNITED BUSINESS PROPERTIES SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 229,4 K RON | |
| 96 | 96.SOCIALRENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2×▲ 6.450 % | ▲ 6.450 % | 126,6 K RON | |
| 97 | 97.OVIDIUS-ROMIT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 135 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×▲ 284,2 % | ▲ 284,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ VICTORIA▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 156,2 K RON | |
| 99 | 99.STILALT IMOBILIARE SRL▼ 52 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 26,1 K RON | |
| 100 | 100.ALLSTAR RENT SRL▲ 215 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9×▲ 647 % | ▲ 647 % | 152,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Constanța
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
109 firme · 620,3 mil. RON
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
779 firme · 442 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
274 firme · 39 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
169 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
89 firme · 20,1 mil. RON