Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Constanța după lichiditate ridicată în 2019
636 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,1×, iar liderul atinge 69,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BIOSOL AGROMEDIA SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 69,2×— | — | 77,1 K RON | |
| 2 | 2.GRĂDINA URSULUI SRL▲ 24 | Sat Topalu, Comuna Topalu, Constanţa | 52×▲ 484,4 % | ▲ 484,4 % | -540,4 K RON | |
| 3 | 3.BERIAN CEREAL SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 37×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 140,9 K RON | |
| 4 | 4.SAVISTAR APICOL SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,7×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 115,8 K RON | |
| 5 | 5.SIGMA INVEST MULTISERVICE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,8×▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.HALMIRIS TRADE SRL▼ 5 | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 26,6×▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 128 K RON | |
| 7 | 7.AGROSERV CONCEPT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,8×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 8 | 8.AGRICOLA RAISTAR SRL▲ 19 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 23×▲ 168 % | ▲ 168 % | 135,8 K RON | |
| 9 | 9.FISH TUNET SRL▼ 2 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 22,6×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 94,1 K RON | |
| 10 | 10.OMB GRUP INVEST SA▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,8×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 217,5 K RON | |
| 11 | 11.DUO STERE SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,8×▲ 162,3 % | ▲ 162,3 % | 158,1 K RON | |
| 12 | 12.AGRO EURO STAR SRL▲ 88 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 19×▲ 512,6 % | ▲ 512,6 % | 53,1 K RON | |
| 13 | 13.AGROCHIR PROJECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4×▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 245,6 K RON | |
| 14 | 14.ALMAR START SRL▲ 161 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,8×▲ 883,9 % | ▲ 883,9 % | 107,9 K RON | |
| 15 | 15.BRIVAS FISH SRL▲ 134 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 15,2×▲ 702,7 % | ▲ 702,7 % | -120 K RON | |
| 16 | 16.AGROFĂGĂRAŞ SRL▲ 117 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,1×▲ 596,8 % | ▲ 596,8 % | 211,3 K RON | |
| 17 | 17.IFA CHEMICAL SERVICES SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3×▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 915,9 K RON | |
| 18 | 18.SEN AGRO TRANS SRLnou | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Constanţa | 13,9×— | — | 119,9 K RON | |
| 19 | 19.GIULIA COM SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6×▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 141 K RON | |
| 20 | 20.EUROLANSSA TRADING SRL▼ 7 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 12,7×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 618 K RON | |
| 21 | 21.AGROREM ZOO SRL▼ 10 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 12,1×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 44,8 K RON | |
| 22 | 22.RABOLUS SRL▼ 17 | Comuna Băneasa, Constanţa | 11,6×▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 584,3 K RON | |
| 23 | 23.PRO AGRO QUANTUM SRLnou | Sat Culmea, Oraş Ovidiu, Constanţa | 11×▲ 1.057,9 % | ▲ 1.057,9 % | -27 K RON | |
| 24 | 24.CERAGRO VIR SRL▲ 78 | Sat Viroaga, Comuna Cerchezu, Constanţa | 10,5×▲ 247,7 % | ▲ 247,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 25 | 25.DONALD DUCK SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 26 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 10×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 518,7 K RON | |
| 26 | 26.FERMA 5 SRL▲ 127 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 10×▲ 445,9 % | ▲ 445,9 % | 180 K RON | |
| 27 | 27.IDEAL PROIECT AGRO S.R.L.nou | Sat Ţibrinu, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 9,7×▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 215,6 K RON | |
| 28 | 28.CRIS NAV SHIPPING SRL▲ 19 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 9,5×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 326,3 K RON | |
| 29 | 29.TM LOGISTIC SPEED SRL= | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 9,2×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 32,5 K RON | |
| 30 | 30.AGRIBUT SRL▼ 10 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 9,1×▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 230 K RON | |
| 31 | 31.ŞERFORDEY SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,1×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 668,2 K RON | |
| 32 | 32.L.A.R. BOB CU BOB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1×— | — | — | 227,7 K RON |
| 33 | 33.INTERNATIONAL BUREAU FUMIGATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 320,2 K RON | |
| 34 | 34.GLACIER MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7×▲ 28.800 % | ▲ 28.800 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.AGRO COS-TIN LEADER SRL▲ 195 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5×▲ 587,8 % | ▲ 587,8 % | 134,4 K RON | |
| 36 | 36.BLACK SEA BLUE DANUBE ROM SRL▲ 45 | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 8,5×▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 428 K RON | |
| 37 | 37.ALEXARIA INTERNATIONAL SRL▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4×▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 111,7 K RON | |
| 38 | 38.EC ANGEL SRL▲ 239 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 8,4×▲ 730,7 % | ▲ 730,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.SEBA AGRO OVIS SRL▲ 16 | Sat Saraiu, Comuna Saraiu, Constanţa | 8,2×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 284,5 K RON | |
| 40 | 40.GREEN SOURCE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8×▲ 305,6 % | ▲ 305,6 % | 118,7 K RON | |
| 41 | 41.ALEXANDRU - MADALINA COM SRL▼ 18 | Sat Lipniţa, Comuna Lipniţa, Constanţa | 7,9×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.AGROZOOTEHNIC BEN SRL▲ 71 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 7,7×▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 64,3 K RON | |
| 43 | 43.PEISAJ 2002 SRL▼ 24 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 7,6×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -13,9 K RON | |
| 44 | 44.DINU SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4×▼ 29 % | ▼ 29 % | -132,5 K RON | |
| 45 | 45.API-AURAŞ SRL▲ 23 | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 7,4×▲ 73 % | ▲ 73 % | 85,1 K RON | |
| 46 | 46.PANONIA TRADING SRL▼ 15 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 7,2×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 124,6 K RON | |
| 47 | 47.LUNGU SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 7,2×— | — | 140 K RON | |
| 48 | 48.AGROFARM VISEL S.R.L.▲ 27 | Sat Dobromir, Comuna Dobromir, Constanţa | 7,1×▲ 79 % | ▲ 79 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.MARIN AGRO SRL▲ 97 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 7,1×▲ 259,7 % | ▲ 259,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 50 | 50.AGRO-VALPET SRL▼ 22 | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 6,6×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 801,2 K RON | |
| 51 | 51.NEWCO AGRO LAND SRL▼ 10 | Comuna Adamclisi, Constanţa | 6,6×▼ 8 % | ▼ 8 % | 257,6 K RON | |
| 52 | 52.AGRISOL INVEST SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4×▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 93,6 K RON | |
| 53 | 53.SANCERES TRADE SRL▼ 23 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 6,4×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 204,4 K RON | |
| 54 | 54.AGRIZENO SRL▲ 17 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 6,2×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 144,7 K RON | |
| 55 | 55.RABBIT PROD SRL▲ 59 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 6,1×▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.TBD COSIMTECH SRLnou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 5,9×▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 93,6 K RON | |
| 57 | 57.TROPHAEUM TRAIANI TUR SRL▲ 13 | Sat Adamclisi, Comuna Adamclisi, Constanţa | 5,9×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 58 | 58.CASIMCEA SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▲ 110 % | ▲ 110 % | 204,9 K RON | |
| 59 | 59.GUILAUDA SRL▲ 47 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 5,6×▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 429,4 K RON | |
| 60 | 60.AGRO HELI SRL▼ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 31,3 K RON | |
| 61 | 61.CRISTI SRL▼ 55 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,5×▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 382,7 K RON | |
| 62 | 62.EMMA & BEATRICE NATURAL-PROD S.R.L.nou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 5,3×▲ 5.170 % | ▲ 5.170 % | 161,8 K RON | |
| 63 | 63.T&M DROPIA SRL▼ 28 | Sat Dropia, Comuna Tortoman, Constanţa | 5,2×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -8,6 K RON | |
| 64 | 64.ALB PROD 2008 SRL▲ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,1×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 220,5 K RON | |
| 65 | 65.ARENDAGRO SRL▲ 14 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 5×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 483,9 K RON | |
| 66 | 66.A.C.F. AGRO-CREATIV SRL▲ 7 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 4,9×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 689,6 K RON | |
| 67 | 67.GEO PROSPER ORIGINAL S.R.L.nou | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 4,8×▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 118,3 K RON | |
| 68 | 68.FLORIN OLY SRL▲ 57 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 4,8×▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 280 K RON | |
| 69 | 69.AGRO DUMBRAVENI S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 4,8×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 70 | 70.SFIAGRA SRL▼ 60 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 4,7×▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | 43,9 K RON | |
| 71 | 71.LEX SYSTEMS INC SRL▲ 72 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 4,6×▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 493,8 K RON | |
| 72 | 72.COSMARA PEST SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▲ 35 % | ▲ 35 % | 258 K RON | |
| 73 | 73.COCO AGROPROD S.R.L.▲ 176 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▲ 282,6 % | ▲ 282,6 % | 360,6 K RON | |
| 74 | 74.VENUS PIGLETS SRL▲ 283 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4×▲ 476,3 % | ▲ 476,3 % | -204,2 K RON | |
| 75 | 75.LEGCERCOM SRL▼ 58 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 4,3×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 39,3 K RON | |
| 76 | 76.AGRO LACT VAL SRL▲ 4 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 4,2×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 568,5 K RON | |
| 77 | 77.AGRO SOLE TRADER SRL▼ 24 | Sat Satu Nou, Comuna Oltina, Constanţa | 4,2×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 320,6 K RON | |
| 78 | 78.AGROALEX CEREAL SRL▲ 29 | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 4,2×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 417,1 K RON | |
| 79 | 79.ALFAGRO GRAIN SRL▲ 4 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 4,1×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 169,2 K RON | |
| 80 | 80.IANUŞ AGRO SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 55,8 K RON | |
| 81 | 81.MIDMAR STAR SRL▲ 22 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 3,9×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 702,6 K RON | |
| 82 | 82.AGROTEHNICA MERCUR SRL▼ 22 | Sat Ghindăreşti, Comuna Ghindăreşti, Constanţa | 3,8×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 83 | 83.VESAD AGRO INVEST SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8×▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 204,7 K RON | |
| 84 | 84.DECU KONSTRUCT SRL▼ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 794,8 K RON | |
| 85 | 85.AGRI-LAND FARM TRADING SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.AGRO CHINGA SRL▲ 46 | Sat Negreşti, Comuna Cobadin, Constanţa | 3,6×▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 150,4 K RON | |
| 87 | 87.CON AGRICOLA SRLnou | Sat Dunăreni, Comuna Aliman, Constanţa | 3,5×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 169,9 K RON | |
| 88 | 88.VIE REAL SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 10,2 K RON | |
| 89 | 89.GLOBUS GEONET S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 79,3 K RON | |
| 90 | 90.EURO AGROCONSULT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 334,5 K RON | |
| 91 | 91.VIE-MONDIAL SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4×▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 82,9 K RON | |
| 92 | 92.GEO FOREST SOLUTION SRLnou | Comuna Băneasa, Constanţa | 3,3×▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | -4,5 K RON | |
| 93 | 93.PALACE ALIMEX SRL▲ 30 | Sat Râmnicu de Jos, Comuna Cogealac, Constanţa | 3,3×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 925 K RON | |
| 94 | 94.NICARS AGRO 90 SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 3,3×— | — | -19,6 K RON | |
| 95 | 95.DRUMUL DE PIATRĂ SRL▲ 3 | Sat Movila Verde, Comuna Independenţa, Constanţa | 3,3×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 386,1 K RON | |
| 96 | 96.INTER GNC PROD SRL▲ 105 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2×▲ 136,8 % | ▲ 136,8 % | 6,2 K RON | |
| 97 | 97.SAFE AUTO TRADE SRL▲ 8 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Constanţa | 3,2×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 343,8 K RON | |
| 98 | 98.PETRIC CEREAL AGRO SRL▲ 66 | Sat Adamclisi, Comuna Adamclisi, Constanţa | 3,2×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 895,5 K RON | |
| 99 | 99.GRYNE AGRO OPERATOR SRL▲ 68 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 3,1×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 74,5 K RON | |
| 100 | 100.MELIS-MERAL SRL▼ 33 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Constanţa | 3,1×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | -191,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Constanța
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
629 firme · 2,7 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 254,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
31 firme · 181,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
21 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
62 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
56 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
34 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
23 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 903,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
2 firme · 864,2 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 759,9 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
8 firme · 668,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
8 firme · 624,2 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 493,3 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
4 firme · 349 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 9,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON