Top 100 firme — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a., Constanța după lichiditate ridicată în 2015
48 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 8,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BALNEOTERAPIA SATURN SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 8,2×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 434,1 K RON | |
| 2 | 2.SALINA MAREA NEAGRĂ SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2×▲ 801,5 % | ▲ 801,5 % | 244 K RON | |
| 3 | 3.OFTALENS SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5,1×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 57,8 K RON | |
| 4 | 4.ALFA & OCULUS MEDICAL SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 163 RON | |
| 5 | 5.LABORATOR OTILIA SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,9×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 71,8 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 376,2 K RON | |
| 7 | 7.DR. ROȘCA MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 261,8 K RON | |
| 8 | 8.BERCONS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4×0,0% | 0,0% | 119,2 K RON | |
| 9 | 9.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT STAL SRL▼ 7 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 2,4×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 217,2 K RON | |
| 10 | 10.CORI OPTIK SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3×▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 100,7 K RON | |
| 11 | 11.MEDICAL CERMED SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2×▼ 28 % | ▼ 28 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.CENTRUL MEDICAL DOROBANŢI SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 211,6 K RON | |
| 13 | 13.ANDALEX SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 171 % | ▲ 171 % | 667,7 K RON | |
| 14 | 14.MRINI EYE OPTICAL SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 409,4 K RON | |
| 16 | 16.VITAL MEDIMAR SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,3×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 80,1 K RON | |
| 17 | 17.IDS LABORATOR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 245 K RON | |
| 18 | 18.HMF-MEDICAL-DIVERS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 320 K RON | |
| 19 | 19.TOMIS DUOMEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 43,7 K RON | |
| 20 | 20.MICRO MEDIC SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 66 K RON | |
| 21 | 21.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 195,1 K RON | |
| 22 | 22.DORU OPTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 257,9 % | ▲ 257,9 % | 50,7 K RON | |
| 23 | 23.MAETRYS MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -32,3 K RON | |
| 24 | 24.SAMSON LAB SRL▼ 20 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,6×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | -15,1 K RON | |
| 25 | 25.OPTIENI SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 34 K RON | |
| 26 | 26.KINETERRA CONCEPT SRL▲ 4 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 0,5×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 175,5 K RON | |
| 27 | 27.MARKOV-CENTRU DE ÎNSĂNĂTOŞIRE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -24,7 K RON | |
| 28 | 28.BIOTEST MED SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | -187,3 K RON | |
| 29 | 29.ROXI & RALU SRL▼ 10 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,4×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 15,6 K RON | |
| 30 | 30.MEDICAL ANALYSIS SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×— | — | 119,9 K RON | |
| 31 | 31.MOGADORMED SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 541,9 K RON | |
| 32 | 32.EXPERT PATH S.R.L.▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 16,4 K RON | |
| 33 | 33.STARE BUNĂ SRL▼ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,3×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 387 RON | |
| 34 | 34.PRO DIAGNOSTIC SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -89,8 K RON | |
| 35 | 35.MONIQUE OPTIK SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▲ 20 % | ▲ 20 % | 52 K RON | |
| 36 | 36.CAMADENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 755 RON | |
| 37 | 37.SMART SHOP SRL▼ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,2×▼ 10 % | ▼ 10 % | -6,4 K RON | |
| 38 | 38.CARDIOMEDSAL SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×0,0% | 0,0% | -5 K RON | |
| 39 | 39.MEDICAL TRANSPORT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 394 K RON | |
| 40 | 40.GMC MEDICAL SERVICES SRL▼ 1 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 0,1×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 18,8 K RON | |
| 41 | 41.SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 26,7 K RON | |
| 42 | 42.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -50,4 K RON | |
| 43 | 43.SANDY PRO-SAN SRL▼ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,1×0,0% | 0,0% | -44,4 K RON | |
| 44 | 44.LABORATOR BIOTEST SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×0,0% | 0,0% | 3,9 K RON | |
| 45 | 45.BRAVIMED 2001 SRL▼ 2 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 0×— | — | 7,6 K RON | |
| 46 | 46.NEPTUN MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×— | — | -199,8 K RON | |
| 47 | 47.RX DENTAL PROFESSIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×▼ 75 % | ▼ 75 % | 6,9 K RON | |
| 48 | 48.LONDON OPTIC SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | -23,8 K RON |