Top 100 firme — Restaurante, Constanța după lichiditate ridicată în 2014
383 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4×, iar liderul atinge 46,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RESTAURANT DOBROGEA MEDGIDIA SRL▲ 1 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 46,5×▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 108,7 K RON | |
| 2 | 2.MEDUZA-COM SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5×▲ 289,3 % | ▲ 289,3 % | 155,7 K RON | |
| 3 | 3.CORIFEU RO SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,8×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 533,3 K RON | |
| 4 | 4.SEA ATMOSPHERE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7×— | — | — | 133,2 K RON |
| 5 | 5.FISHBONE GOLD SRL▲ 6 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 8,9×▲ 306,4 % | ▲ 306,4 % | 146 K RON | |
| 6 | 6.SOTI CRISELI SRL▼ 3 | Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 8,6×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 139,2 K RON | |
| 7 | 7.GIUROM DIVERT SRL▼ 3 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 8,1×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 252,1 K RON | |
| 8 | 8.ALEXIA AQUA HOLIDAY SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8×— | — | — | 112,8 K RON |
| 9 | 9.TITAN ART SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,6×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -18,8 K RON | |
| 10 | 10.SOLARIS SRL▲ 9 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6,1×▲ 331,7 % | ▲ 331,7 % | 123,6 K RON | |
| 11 | 11.OLT COM SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5,2×▲ 261,8 % | ▲ 261,8 % | -26,9 K RON | |
| 12 | 12.SEAMANS PUB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▼ 29 % | ▼ 29 % | -13 K RON | |
| 13 | 13.IONUŢ RESTAURANTE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 603,1 K RON | |
| 14 | 14.NISTOTIN SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,2×▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 48,7 K RON | |
| 15 | 15.MON & DIN FORTE SRL▲ 11 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 3,1×▲ 159,7 % | ▲ 159,7 % | 20,1 K RON | |
| 16 | 16.AQUA ACVARIUM SRLnou | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 2,4×▲ 341,8 % | ▲ 341,8 % | 54,7 K RON | |
| 17 | 17.RIX & GEO FOOD SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,8×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | -5,3 K RON | |
| 18 | 18.SOLARIS TEAM SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,8×— | — | 202,6 K RON | |
| 19 | 19.BECOV-ALCOM SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 79,1 K RON | |
| 20 | 20.BAGIA FAST-FOOD S.R.L.▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 175,9 K RON | |
| 21 | 21.ASUL DE KARO INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 54,6 K RON | |
| 22 | 22.S.M.P.ROGER SRL▲ 29 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 26,9 K RON | |
| 23 | 23.RING CAPITOL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -13 K RON | |
| 24 | 24.PESCĂRIA LUI MATEI SRL▲ 5 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,5×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 584,4 K RON | |
| 25 | 25.LA RUSTIC FOOD INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 371,9 % | ▲ 371,9 % | 39,1 K RON | |
| 26 | 26.CRINSTAR SRL▲ 83 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 265 % | ▲ 265 % | 159,5 K RON | |
| 27 | 27.DIONIS DISTRIBUTION S.R.L.▲ 14 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 1,4×▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 46,1 K RON | |
| 28 | 28.ALEGRIA ACTIV SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,4×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 12,4 K RON | |
| 29 | 29.PARADOX COMPANY SRL▼ 9 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,4×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 522 RON | |
| 30 | 30.JUST NICOLANGELO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×— | — | — | 8,5 K RON |
| 31 | 31.FILOZOFIE URBANĂ SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 72,9 K RON | |
| 32 | 32.ETROMARE SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 41,9 K RON | |
| 33 | 33.CODREANU TOUR HOLIDAY SRL▼ 1 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1,1×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 21 K RON | |
| 34 | 34.CUISINE CHEF SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×— | — | — | 22,2 K RON |
| 35 | 35.RIN FOOD & BAR SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,1×— | — | — | 32,1 K RON |
| 36 | 36.REVERS SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1,9 K RON | |
| 37 | 37.NAUTICA MAREA NEAGRĂ SRLnou | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 1,1×— | — | — | 6,8 K RON |
| 38 | 38.VRAJA MARII SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 42 % | ▲ 42 % | 115,5 K RON | |
| 39 | 39.BEST MEGA FAST FOOD SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -2,4 K RON | |
| 40 | 40.VENUS STIL SRL▼ 13 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 97,1 K RON | |
| 41 | 41.DALYAN - MAREA NEAGRĂ SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 546 RON | |
| 42 | 42.CURACAO SUMMER SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,9×— | — | — | -1,3 K RON |
| 43 | 43.ANDIO & CRISAL SRL▼ 4 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -9 K RON | |
| 44 | 44.RESTAURANTUL PORTUL SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 74,5 K RON | |
| 45 | 45.EUROPE HRK SRL▲ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▲ 100 % | ▲ 100 % | 133,7 K RON | |
| 46 | 46.FLYROM PREMIUM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×— | — | — | 168 RON |
| 47 | 47.PANCOS INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×— | — | — | -70 K RON |
| 48 | 48.TRINAGRIA SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 5,2 K RON | |
| 49 | 49.ON PLONGE SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -4,7 K RON | |
| 50 | 50.DANADI SRL▲ 20 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 880,9 K RON | |
| 51 | 51.BEST QUALITY SOLUTIONS SRL▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 99,2 K RON | |
| 52 | 52.ZĂULEŢ MARY SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 0,8×▲ 29 % | ▲ 29 % | 4,2 K RON | |
| 53 | 53.ZORILE MARII SRL▲ 105 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▲ 203,9 % | ▲ 203,9 % | 25,6 K RON | |
| 54 | 54.GYROS 2011 LIPSCANI SRL▲ 72 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 637,2 K RON | |
| 55 | 55.LA BELLA PADANIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 27,3 K RON | |
| 56 | 56.ALCO CLIMA SRL▼ 1 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 0,8×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 20,9 K RON | |
| 57 | 57.DAMON GROUP SRL▼ 19 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,8×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 17,5 K RON | |
| 58 | 58.77 & MADISON ADK SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 23,2 K RON | |
| 59 | 59.PRINCIPAL ALRO SRLnou | Sat Tariverde, Comuna Cogealac, Constanţa | 0,7×— | — | — | -41,3 K RON |
| 60 | 60.GAUDIO ELENA SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,7×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 5 K RON | |
| 61 | 61.ANDREEA SRL▼ 5 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -55,8 K RON | |
| 62 | 62.DAMSTEL PROD SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -31,7 K RON | |
| 63 | 63.SANTINO SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 64 | 64.AMI COM SRL▲ 75 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 129 % | ▲ 129 % | 130,2 K RON | |
| 65 | 65.RESTAURANT MANAGEMENT BIANCA SRL▲ 33 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,7×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 10,7 K RON | |
| 66 | 66.HAYAN SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×0,0% | 0,0% | 34,9 K RON | |
| 67 | 67.GENERAL MACHINE BUSINESS DIVISION SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 63,9 K RON | |
| 68 | 68.DECC UTIL BLUE SRL▲ 54 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 0,7×▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 132,5 K RON | |
| 69 | 69.EURO VIAL HOLDING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -9,2 K RON | |
| 70 | 70.DAVICOM SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -3,3 K RON | |
| 71 | 71.SMART TEAM CORPORATION S.R.L.▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▼ 7 % | ▼ 7 % | 39,1 K RON | |
| 72 | 72.IOEM FOOD SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×— | — | — | -20,3 K RON |
| 73 | 73.ALEMAR FISH SRLnou | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,6×— | — | — | -5,7 K RON |
| 74 | 74.PROD COMTUR'94 LTD SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 1,5 K RON | |
| 75 | 75.POMODORO E BASILICO SRL▲ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,6×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,3 K RON | |
| 76 | 76.M.B.DELFINUL SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 17,1 K RON | |
| 77 | 77.D.C.PLANET SRL▲ 129 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,6×▲ 286,7 % | ▲ 286,7 % | -109,7 K RON | |
| 78 | 78.VICTORIA SRL▲ 84 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 132 % | ▲ 132 % | 79,2 K RON | |
| 79 | 79.SAVICOM SRL▼ 27 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,6×▼ 23 % | ▼ 23 % | 6,9 K RON | |
| 80 | 80.PAKRO INTERNATIONAL BUSINESS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×— | — | — | -7,7 K RON |
| 81 | 81.GEORGIO FAST SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 366,8 K RON | |
| 82 | 82.MONDIM PUB SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -30,9 K RON | |
| 83 | 83.GOLD LINCOLN SRL▲ 16 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 31 % | ▲ 31 % | 151,1 K RON | |
| 84 | 84.MARCO-TERRA SRL▼ 11 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 0,5×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 7,4 K RON | |
| 85 | 85.TEO DOI SRL▲ 120 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 260 % | ▲ 260 % | 64,2 K RON | |
| 86 | 86.OLIVIA SEB-TEX SRL▲ 42 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,5×▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 4,7 K RON | |
| 87 | 87.GAROFIȚA LITORAL SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 0,5×— | — | — | 70,7 K RON |
| 88 | 88.BISTRO CHEVALET SRL▲ 116 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 225 % | ▲ 225 % | 89,8 K RON | |
| 89 | 89.ZAHARIA SEMPER INVEST SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 22,2 K RON | |
| 90 | 90.GEO & COS TRANSPORT SRL▲ 40 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 0,5×▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 12,3 K RON | |
| 91 | 91.DONEL TRADE SRL▼ 28 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 0,5×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -5,1 K RON | |
| 92 | 92.EP CITY DIVISION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×— | — | — | -60,8 K RON |
| 93 | 93.SHAWORMA LA TURCU SRLnou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 0,5×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 6,4 K RON | |
| 94 | 94.DALIA LITORAL SRL▲ 53 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 0,5×▲ 75 % | ▲ 75 % | 15,4 K RON | |
| 95 | 95.VERUGIZ SRL▼ 28 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 0,5×▼ 21 % | ▼ 21 % | -102,4 K RON | |
| 96 | 96.MARINE BIBLIOTHEQUE CAFE SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 4,8 K RON | |
| 97 | 97.ANA FOOD DELIVERY SRL▲ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 84 % | ▲ 84 % | 9,9 K RON | |
| 98 | 98.AEGADES SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,4 K RON | |
| 99 | 99.GEORGEXPOWER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▲ 175 % | ▲ 175 % | 43,4 K RON | |
| 100 | 100.PELEHRA SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 17,8 K RON |