Top 100 firme — Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi, Constanța după lichiditate ridicată în 2024
101 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 17,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRISTAR CAROSER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,9×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 38,9 K RON | |
| 2 | 2.ALS DINAMIC SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 11,2×— | — | — | 182,2 K RON |
| 3 | 3.NEEDY SPEED SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,1×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -66,4 K RON | |
| 4 | 4.MASTER FLEET CONCEPT S.R.L.▲ 15 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 9,4×▲ 132 % | ▲ 132 % | 936,6 K RON | |
| 5 | 5.NIHAT CONSTRUCTIONS S.R.L.nou | Sat Văleni, Comuna Dobromir, Constanţa | 7,5×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.TRIF TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L.nou | Sat Almalău, Comuna Ostrov, Constanţa | 6,1×▲ 8.571,4 % | ▲ 8.571,4 % | 182,6 K RON | |
| 7 | 7.INTELLIGENT DRIVING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 17,4 K RON | |
| 8 | 8.ARIEL M.L.A. SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8×▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 253,6 K RON | |
| 9 | 9.ACL SPEED VIP SRL▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7×▲ 783 % | ▲ 783 % | 301,1 K RON | |
| 10 | 10.ROYAL PREMIER TOUR S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▼ 25 % | ▼ 25 % | 16,7 K RON | |
| 11 | 11.URM DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×— | — | — | 171,2 K RON |
| 12 | 12.SIDIEL TRANS S.R.L.▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6×▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 25,4 K RON | |
| 13 | 13.ORIENT SPECIAL TRANSPORT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5×▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -122,4 K RON | |
| 14 | 14.EURO AUTO GROUP SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -69,7 K RON | |
| 15 | 15.ANATOL TOURS SRL▼ 4 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 3×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | -54,3 K RON | |
| 16 | 16.CONFORT AUTOTRANS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8×▲ 1.733,3 % | ▲ 1.733,3 % | 181,8 K RON | |
| 17 | 17.GEOGA ACTIV S.R.L.nou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2,7×— | — | — | 35 K RON |
| 18 | 18.NSD CKR CRIS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7×▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | -117,3 K RON | |
| 19 | 19.FIRST CLASS DRIVE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 217,6 K RON | |
| 20 | 20.ARTVER CENTER SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,4×▼ 96,1 % | ▼ 96,1 % | -72,6 K RON | |
| 21 | 21.LAVIN EXCLUSIVE SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3×▼ 88,2 % | ▼ 88,2 % | 472,7 K RON | |
| 22 | 22.ROMVIVAT SRL▲ 15 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2×▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 255,5 K RON | |
| 23 | 23.TRANS ASAN SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2×▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 262,7 K RON | |
| 24 | 24.SFC RIDE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 20,9 K RON | |
| 25 | 25.ERTE TRANS TOURING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -18 K RON | |
| 26 | 26.DRIVE&WIN TOP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7×▲ 356,8 % | ▲ 356,8 % | 29,4 K RON | |
| 27 | 27.VIVIALEXANDRU S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 22,9 K RON | |
| 28 | 28.ANTONIA TREND SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6×▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | -1,7 K RON | |
| 29 | 29.VIDOCRIVAL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 25,5 K RON | |
| 30 | 30.MAYA CONDEM SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4×▲ 6 % | ▲ 6 % | 694 RON | |
| 31 | 31.PSS INFINITE JOY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3×— | — | — | 24,6 K RON |
| 32 | 32.DINGABRIELDINAMIC S.R.L.▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2×▲ 846,2 % | ▲ 846,2 % | 7 K RON | |
| 33 | 33.SIMPA TRANS SRL▲ 27 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,2×▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 34 | 34.LEO STAR SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 22,6 K RON | |
| 35 | 35.ELENIS TURISM SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | -215 K RON | |
| 36 | 36.RIDESHARINGTODAY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×— | — | — | 23,5 K RON |
| 37 | 37.SIR IMPEX SRL▲ 6 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -293,5 K RON | |
| 38 | 38.EASY RIDE S.R.L.nou | Sat Chirnogeni, Comuna Chirnogeni, Constanţa | 1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 3,3 K RON | |
| 39 | 39.ASL LUX TRANS S.R.L.▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 94 % | ▼ 94 % | -635,2 K RON | |
| 40 | 40.ECO QUALITY TRANSPORT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -64 K RON | |
| 41 | 41.STARGATE LOGISTIC S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 18,3 K RON | |
| 42 | 42.METROPOLITAN AIRPORT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×— | — | — | 727 RON |
| 43 | 43.GIFAN STRONG SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,9×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 202,1 K RON | |
| 44 | 44.CONSTANT TRANS SRL▼ 12 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,9×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 512,8 K RON | |
| 45 | 45.CLICK CITY RIDE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×— | — | — | 433,4 K RON |
| 46 | 46.NAFI LUX TRANS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 47,6 K RON | |
| 47 | 47.GEOCOR RS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×— | — | — | 181 K RON |
| 48 | 48.BRYELLA WOLF S.R.L.▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▼ 79 % | ▼ 79 % | 881,1 K RON | |
| 49 | 49.ANDREASDRIVE S.R.L.▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 20,6 K RON | |
| 50 | 50.GMR DRIVE S.R.L.nou | Loc. Mamaia-Sat, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,5×— | — | — | -11,1 K RON |
| 51 | 51.ASIL TRAVEL SRL▲ 2 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 0,5×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 371,7 K RON | |
| 52 | 52.TRANS MOVIAY SRL▲ 12 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 0,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | -15,7 K RON | |
| 53 | 53.NOBLESS EVOL UNIQUE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 176,4 K RON | |
| 54 | 54.MAGENTA TRANSPORT S.R.L.▲ 15 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,5×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -50,2 K RON | |
| 55 | 55.AG & BI TRANS DELIVERY S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,5×▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | -7,4 K RON | |
| 56 | 56.RALSILV RENT S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -25 K RON | |
| 57 | 57.BLACK SEA AUTO SRL▲ 8 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,4×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -65 K RON | |
| 58 | 58.VLC OPTI TRANS S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 0,4×▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | 3,8 K RON | |
| 59 | 59.GRILIASS IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 156,1 K RON | |
| 60 | 60.SUNDRIVE PREMIUM S.R.L.▼ 20 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 0,4×▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | -32,6 K RON | |
| 61 | 61.MTN INTERMED LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -33 K RON | |
| 62 | 62.VIBO TRANS SRL▲ 38 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,4×▲ 850 % | ▲ 850 % | 75 K RON | |
| 63 | 63.KAY TOUR S.R.L.▼ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 95,6 K RON | |
| 64 | 64.BLACK & WHITE TRAVEL SRL▼ 14 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,4×▼ 56 % | ▼ 56 % | 154,8 K RON | |
| 65 | 65.GOLD DRIVING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×— | — | — | 118,4 K RON |
| 66 | 66.PIETRASANTA SRL= | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,3×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -23,1 K RON | |
| 67 | 67.DORINTA SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 69 % | ▼ 69 % | -34,5 K RON | |
| 68 | 68.BUSINESS CLASS TOUR SRL▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 93,1 K RON | |
| 69 | 69.BESNEA TRANS LOGISTIC S.R.L.▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▲ 222,2 % | ▲ 222,2 % | -58,1 K RON | |
| 70 | 70.FILBUS TRAVEL AGENCY S.R.L.▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 10,1 K RON | |
| 71 | 71.CNI TEAM TRANS CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×— | — | — | 31,4 K RON |
| 72 | 72.PRIM TOUR SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▲ 160 % | ▲ 160 % | 28,4 K RON | |
| 73 | 73.TMD FAMILY & JUNIORS SRL▼ 5 | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 0,3×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 29,7 K RON | |
| 74 | 74.CAPITOL TRANS SRL▲ 4 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 0,2×0,0% | 0,0% | -46,3 K RON | |
| 75 | 75.PANCY DRIVERS FLEET S.R.L.▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | -299,5 K RON | |
| 76 | 76.ATLANTIC DINAMIC S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,2×— | — | — | -630,5 K RON |
| 77 | 77.EFOTRENULETE S.R.L.▼ 22 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 0,2×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 120,8 K RON | |
| 78 | 78.LUKAS CLASS TOUR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,2×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -79,4 K RON | |
| 79 | 79.RUN 10 S.R.L.▼ 5 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 0,2×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 132,9 K RON | |
| 80 | 80.WEDRIVE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -84,7 K RON | |
| 81 | 81.TRACE TRANS CORPORATION SRL▲ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,2×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 82 | 82.DINOCAR SHARE MANAGEMENT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,2×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -120,1 K RON | |
| 83 | 83.TIHUAN SRL▼ 59 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 0,2×▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -43,3 K RON | |
| 84 | 84.NISIKLI INTERNATIONAL TRANS-COM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | -223,2 K RON | |
| 85 | 85.BEST AUTO TRAVEL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -22,8 K RON | |
| 86 | 86.SERVCOM-ADRIAN SRL▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0,1×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -173,9 K RON | |
| 87 | 87.SC KIRVAD TOUR SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.VIDOVIVAL S.R.L.▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 34,8 K RON | |
| 89 | 89.AUTO CLASA LUX SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -73,4 K RON | |
| 90 | 90.KINROT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 85 % | ▼ 85 % | -64,7 K RON | |
| 91 | 91.ELITE ROMTUR S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -158,3 K RON | |
| 92 | 92.AS TRANSFER S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 60 % | ▼ 60 % | -30,8 K RON | |
| 93 | 93.SMART PLANNING & CONSULTING S.R.L.▼ 11 | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 0,1×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 13,3 K RON | |
| 94 | 94.GOLDEN LIGHT SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 68,2 K RON | |
| 95 | 95.DORADA TRANSPORTING SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 116,3 K RON | |
| 96 | 96.ANDANYSTEF DRIVE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0×▼ 20 % | ▼ 20 % | 26,3 K RON | |
| 97 | 97.MARCON STAR SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0×▼ 20 % | ▼ 20 % | -571,4 K RON | |
| 98 | 98.GEORGIANA & ALINA SRL▼ 17 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 0×▼ 79 % | ▼ 79 % | -230,5 K RON | |
| 99 | 99.99 NAR TOUR SRL▲ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0×▲ 200 % | ▲ 200 % | 3,6 K RON | |
| 100 | 100.CIP & CLARY SRLnou | Sat Nazarcea, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 0×— | — | 72,9 K RON |